Bohem Tarz Ev: Bohem Ev Dekorasyon Fikirleri

Bohem Tarz Ev: Bohem Ev Dekorasyon Fikirleri

Bohem tarz ev dekorasyonunda ilham perilerinizin biraz rahatına düşkün olması gerek. Bu, sizin de ruhunuzu özgür bırakmanız anlamına gelir. Evinizi çeşitli tekstil ürünleriyle renklendirebilir, vintage vurgusuyla daha farklı bir görünüm verebilir veya tamamen sanatsal objelerle baştan aşağı yenileyebilirsiniz. Hangi tarz size daha uygunsa onu deneyerek evinizi “boho” yapabilirsiniz. Kural şu: İçinizdeki durdurulamaz coşkuyu ortaya çıkarın ve bunu istediğiniz gibi ifade edin. Bohem ev dekorasyonu fikirleri, hem renk hem de dekoratif objeler açısından oldukça geniş bir yelpazede sunulur. Siz de kendinize uygun bohem tarzı yakalarsanız eviniz sizinle birlikte canlanır, enerji dolar ve özgürleşir.

Bohem Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bohem Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyon stilleri arasında bohem ev dekorasyonunun ayrı bir yeri vardır. Bohem tarzın en önemli vurgusu; modern yaklaşımların karşısında duran, uçarı, yaratıcı, kaygısız ve sıra dışı detaylardır. Bohem tarz odalar, her zaman eklektik olmalıdır. Odaların hiçbiri birbirine benzemez ancak dekoratif çağrışımlarla bütünlük sağlanır.

Boho, sürekli seyahat eden gezginlerden ve sanatçı ruhu taşıyan insanlardan ilham alır. Metalik ve ışıltılı objeler, sıcak ve toprak rengi yer dekorasyonu ile birleşir. Baz ve desen renkleri arasında koyu kahverengi, yeşil, gri, koyu mor, ateş turuncusu ve elektrik mavisi renklerini düşünebilirsiniz. Farklı tonları bir araya getirmek, bu stilin en sık kullanılan yöntemidir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş obje ve kumaşlar ile mobilyalarınızı neşelendirmekten çekinmeyin. Yerel ve geleneksel ürünler, evinize egzotik bir hava katar.

Bohem Ev Dekorasyonunda Eşyaların Özellikleri Nelerdir?

Bohem Ev Dekorasyonunda Eşyaların Özellikleri Nelerdir?

Bohem ev eşyaları, karşıt renklerden oluşan kombinasyonları içerir. Karmaşık desenlerde yer alan detaylar, farklı bir bakış açısı kazandırır. Bohem mobilyaların tamamı; zaman içinde toplanan, bir araya getirilen ve yüzleri değiştirilen eşyalardır. Özellikle ikinci el ve eski eşyalar, her zaman revaçtadır. Her mobilya parçası özel olmalıdır ve bir hikâye anlatmalıdır.

Bohem ev stilinde koltuklar, genellikle tok renklerdeki peluş sandalye ve kanepelerden oluşur. Eve girdiğinizde hem siz hem de misafirleriniz için rahatlık ön planda olmalı. Düz sırtlı mobilyalar genellikle bu dekorasyonda tercih edilmez. Şezlong ve divan gibi daha rahat parçalar dekoratif aksesuarlar ile birleştirilir ve rahatlık çağrışımı sağlanır.

Bohem Tarz Ev Aksesuarları Nelerdir?

Bohem Tarz Ev Aksesuarları Nelerdir?

Bohem ev aksesuarları, daha fazlasının en iyisi olduğunu ifade eden tasarımlardır. Boho bir odada dekorasyonun özü, değişik malzemeler kullanıp karıştırarak eşleştirmektir. Çuval bezi ile bambu, ipek ile de kadife birleştirilebilir. Malzemeler fazla bozulmuş ve deforme olmuş olmamalı ancak çok da yeni görünmemelidir. Püsküller, tığ işi ve makrome duvar süsü detayları sıklıkla göze çarpar. Yastıklar, perde ve kilimlerle son derece rahat bir mekân oluşturmanız mümkündür.

Ortamın aydınlatması, abartısız olmalıdır. Sakin ve davetkar bir his oluşturacak şekilde dizayn edilmelidir. Tavandan sarkan armatürler yerine fener, mum ve yerden aydınlatmalar ile süsleyerek enerjiyi yukarı taşıyabilirsiniz. Doğal dünyayı kucaklayan iç dekorasyonda eğrelti otları ve asılı bitkiler vazgeçilmezdir. Dekorasyonun son detayı olarak özgünlüğünüzü katmanız gerekir. Aile yadigârı el yapımı eşyaları seyahatlerinizden aldığınız nesnelerle bir araya getirerek farklı kişisel hikâyeler oluşturmanız önemlidir.

Sevdiğiniz her parçayı öne çıkarmakta özgürsünüz; duvar halısı, eski şişeler, haritalar ya da takım olmayan porselen fincanlar… Eğer iç mekân genişse büyük bir avize ile tavanı süslemekten korkmayın. Tek kural, odadaki tüm eşyaların size dair bir şeyler ifade etmesi. Siz de Trendyol’da yer alan birbirinden çeşitli dekorasyon ürünlerine göz atabilir, dilediğiniz ürünü yalnızca birkaç tıkla kolaylıkla satın alabilirsiniz.