İlgili Kategoriler
Fiyat
Basım Yılı
Basım Dili
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Siyaset İdeoloji Kitabı

" araması için 15817 sonuç listeleniyor
Metis Yayınları Kış Ruhu
Kargo Bedava

Metis YayıncılıkKış Ruhu

210 TL
Sepete Git

En Beğenilen Siyaset İdeoloji Kitabı Çeşitleri Trendyol’da!

Toplumları ilgilendiren tüm konular, siyasetin gündeminde bulunur. Bu nedenle siyasetin, hayatın odak noktası olduğu sonucuna varılabilir. Bu alanda detaylı bilgiler içeren çok çeşitli siyaset kitabı bulunur. Siyaset biliminin tüm öğeleri, bu eserlerde ele alınabilir. Farklı yazarlar tarafından hazırlanarak okuyuculara sunulan eser çeşitleri, farklı dönemleri ele alabilir. Bunun yanı sıra farklı toplumları ve değişen ideolojileri içeren çeşitler bulunur. Bu ürünlerin yazarlarının yanı sıra basım yılı, basım dili, boyutu, sayfa sayısı ve cilt yapısı da değişiklik gösterir. Siyaset bilimi kitabı, üniversitelerde ders kitabı olarak okutulmasının yanı sıra bu alana ilgi duyan kişiler tarafından da ilgi görür. Siyaset bilimi ile ilgilenen kişilerin başucu eserleri arasında bulunabilir. Bu ürünler, siyaseti eğlenceli bir şekilde öğrenmeyi sağlar. Okullarda ise öğrencilerin siyasete olan ilgisini artırmaya yönelik okutulur. Bu bilimle ilgili temel bilgilerin yer aldığı eserler arasında kapsamlı, nitelikli ve güncel konuları içeren çeşitler mevcuttur. Türk siyaset kitapları, çok eski zamanlardan bu yana Türkiye’de gerçekleşen siyasi olayları konu alır. Türk siyasi tarihine ışık tutan bu ürünler sayesinde geniş bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Siyasetin gündeminde olan tüm konuları bu eserlerde bulabilirsiniz. Ayrıca geçmişte yaşananlar hakkında bilgi edinebilir, gelecekle ilgili öngörü sahibi olabilirsiniz. Trendyol’da Türkiye siyaset kitapları ile birlikte dünya siyasetini anlatan ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Dikkat Çeken Siyaset İdeoloji Kitabı Modelleri

İdeoloji kitapları, ders niteliğinde olmakla beraber kılavuz olarak değerlendirilen ürünlerdir. Bu eserler oldukça geniş kapsamlı ve nitelikli ürünlerdir. Ürünler sayesinde farklı ideolojilerin toplum üzerindeki etkileri ve tarihsel süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı fikirlerin koleksiyonu olarak değerlendirmeye uygun olan eserlerin her biri çok değerli bilgiler sunabilir. Bu alanda bilgi sahibi olmak, merak ettiğiniz konularla ilgili araştırma yapmak ve farklı fikirleri öğrenmek için siyasi ideolojiler kitabı satın alabilirsiniz. Değerli bilgiler sunan bu eserleri kitaplığınızda bulundurarak gerektiğinde kaynak olarak yararlanabilirsiniz. Türkiye'nin ve diğer dünya ülkelerinin ideolojileri hakkında yeterli bilgi sahibi olmanızı sağlayan bu eserler sayesinde bakış açınızı derinleştirebilirsiniz. Modeller arasında geçmiş tarihe ışık tutan çeşitler, yakın tarihi anlatan eserler ve güncel konuları ele alan kitaplar bulunur. Tamamen ilgi alanınıza göre seçebileceğiniz eserlerin yanı sıra ders kitabı olarak ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri de kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bunlar arasında bulunan siyaset bilimine giriş kitabı, öğrencileri ileri sınıflara hazırlayan kitaplardandır. Siyaset sosyolojisi, idare hukuku, anayasa hukuku, iş hukuku, sosyal politika, uluslararası kuruluşlar ve siyaset psikolojisi gibi derslere hazırlık için bu kitaplardan yararlanılır. Eserlerde bu konular ile ilgili genel bilgiler yer alır. Bu kitaplar öğrencileri ileri sınıflara hazırlarken siyasete atılmayı düşünen kişiler için de faydalı olabilir. Siyasete girmeden önce ön bilgi edinmek adına oldukça fayda sağlar. Aynı zamanda bu alana ilgi duyan ve bilgi edinmek isteyen herkesin inceleyebileceği eserlerden biridir. Giriş kitaplarında; devlet kurumlarının hukuki ve fikri temelleri, yetkileri, yapısal özellikleri, işleyişleri ve birbirleri ile olan ilişkileri incelenir. İktidar ve toplumun ilişkisi ile devletin kökeni de geniş bir biçimde ele alınır. Kitaplarda siyasi kararların tahlili de yapılırken sosyal grupların etki ve karar ilişkilerinde nasıl bir rol aldığı da anlatılır. Bu eserleri okuduğunuzda siyasetin hayat içindeki rolünü daha iyi kavrayabilir ve bakış açınızı genişletebilirsiniz. Trendyol üzerinden gerekli incelemeleri yapabilir ve ihtiyacınız doğrultusunda siyasi ideolojiler kitabı satın alabilirsiniz.

İlgi Gören Siyaset İdeoloji Kitabı Özellikleri

Bu eserler, ideolojilerin devlet politikalarını nasıl yönlendirdiğini kapsamlı bir şekilde ele alır. Kitaplarda her bilgi düzenli ve sıralı bir şekilde bulunur. İdeolojilerin temel kavramları, tarihi gelişimi, temsilcileri ve köşe taşları sade bir dil kullanılarak anlatılır. İdeoloji hakkında ön bilginin yer aldığı kitaplarda, okuyucunun içeriğe odaklanmasını sağlayan sorular da bulunabilir. Eserlerde bazı önemli kavramlar kalın ve renkli yazı ile gösterilebilir. Bu özellik okuyucunun odağını o yönde toplamasını sağlar. İdeolojilerin müslüman dünyasında yansımalarının ele alındığı eserlerde şiddet ve demokrasi ile olan ilişkileri anlatılabilir. Aynı zamanda bilgilerle ilgili müzakere yapmayı sağlayan tartışma soruları mevcuttur. İdeoloji incelemeleri, başlıca konuları ve doğasını tüm ana hatlarıyla el alır. Eserlerin bazılarında sözlük tanımları bulunabilir. Bunun yanı sıra farklı ideolojilerin isimleri, önemli görünen düşünürler ve bu düşünürlerin fikirlerini yansıtan eserler mevcuttur. Her ideolojinin kendi içinde ve birbirleri arasındaki farklılıkları da geniş bir şekilde incelenir. Kitaplarda bölüm sonunda bulunan tartışma soruları, ele alınan konuların pekiştirilmesini, daha iyi anlaşılmasını sağlayabilir. Aynı zamanda yine bölüm sonlarında bulunan okuma önerileri, kitapta bulunan konular hakkında çok daha kapsamlı bir bilgi arayışında olanlara rehberlik edebilir. İlmi siyaset kitabı ürünleri, farklı yazarlar tarafından hazırlanarak çeşitlendirilir. Kitaplar arasında siyasetin bir sihirbaz şapkasına benzetildiği eser mevcuttur. Siyasetin tıpkı bir sihirbaz şapkası gibi olduğu, içine herşeyi koymanın ve çıkarmanın mümkün olduğu anlatılır. İlgi çekici bir dille hazırlanan eser, okuyucuların ilgi gösterdiği kitaplar arasındadır. Bu eserde politikanın içinde dostluk olmayacağı, çıkar ilişkilerinin var olduğu ve bu çıkarlar doğrultusunda farklı fikirlerin birleştiği ele alınır. Siyasi ideolojiler kitabı tavsiye edilmekle beraber bu alanda çalışmaları olan kişiler için faydalı görülür. Çok çeşitli ve kaliteli eserlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Avantajlı Siyasi İdeolojiler Kitabı Fiyat Aralıkları

Siyasi ideolojiler kitabı fiyat aralıkları, geniş bir yelpazede bulunabilir. Bunun nedeni; yazar ve yayınevlerinin farklılık göstermesi, sayfa sayısı, cilt yapısı, içerik kalitesi olabilir. Fiyatlar farklı aralıklarda seyretse de genellikle her bütçeye uygun olarak değerlendirilir. Aynı zamanda kampanya dönemlerinde fiyatların değiştiği görülür. Siyasi ideolojiler kitabı kampanya fırsatları, müşterilerin cazip fiyatlarla karşılaşmasını sağlayabilir. Bu dönemlerde önemli oranlarda yapılan indirimler, herkesin bu eserlere ulaşmasını kolaylaştırır. Online olarak kampanyaları takip edebilir ve bütçenize uygun fiyat seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede bütçeden tasarruf sağlayabilir ve tercihe göre fazla sayıda eser satın alabilirsiniz. Eserlerin hem ders niteliğinde olması hem de siyasete girmek isteyenlere ışık tutması çok değerli görülür. Öğrencilerin ders konularına hazırlık yapmalarını, ön bilgi edinmelerini ve sıkılmadan bilgileri pekiştirmelerini sağlayan bu eserleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. İdeolojilerin oldukça kapsamlı bir şekilde ele alındığı eserler, derinlemesine bilgi edinmenizi sağlayabilir. Seçim yapmakta zorlanmanız, kararsız kalmanız durumunda en uygun eseri seçmek için müşteri yorumlarını inceleyebilirsiniz. Yorumlarda eserlerle ilgili birçok detayı bulabilir, aradığınız içeriklere sahip olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca tavsiye edilen kitaplara da bakabilirsiniz. Eserleri hangi alanda değerlendireceğinizi belirledikten sonra buna uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Kampanya dönemlerinde yapacağınız alışverişlerle avantaj sağlayabilirsiniz. Siyasi ideolojiler kitabı indirim fırsatlarını değerlendirebilir, memnun kalacağınız deneyimler yaşayabilirsiniz. İster okul için tercihte bulunabilir ister bilgilerinizi artırmak için satın alabilirsiniz. Bu alana merakı olan kişilerin de sıklıkla yararlandığı eserler, sade dil yapısı ile herkesin seviyesine uygun şekilde hazırlanır. Trendyol’da yapılan kampanyalar dahilinde tüm kaliteli eserlere uygun fiyatlarla ulaşabilir, nitelikli ve kapsamlı kitapları tercih ederek kitaplığınızda yer verebilirsiniz.