Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Desen
Ortam
Boy
Kol Tipi
Kalıp
Boy / Ölçü
Yaş
Cinsiyet
Astar Durumu
Yaka Tipi
Kol Boyu
Ek Özellik
Materyal
Ürün Detayı
Kemer/Kuşak Durumu
Siluet
Stil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Dokuma Tipi
Kumaş Tipi
Sürdürülebilirlik Detayı
Deri Kalitesi
Teknik
Koleksiyon
Cep
Kalınlık
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Kumaş/İplik Özellik
Ürün Puanı
"

Tesettür Şifon Elbise

" araması için 1212 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık Tesettür Şifon Elbise Modelleri Trendyol'da!

Şifon elbiseler, hafifliği ve şıklığı ile kadınların sık tercih ettiği kıyafetler arasındadır. Farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap eden bu ürünler, değişen kumaş türleri ile 4 mevsim giyilebilen parçalardır. Tesettür şifon elbise modelleri, genellikle uzun kollu tasarımı ve ayaklara kadar uzanan etekleri ile dikkat çeker. Vücut hatlarını örten bu modeller, kadınların rahat hareket etmesine imkân verir. Şifon tesettür elbiseler, tasarımları ve desenleri ile her yaştan kadının şıklığını tamamlar.

Şifon elbiseler hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullanıma uygun ürünlerden oluşur. Günlük yaşamda tercih edilen modeller, daha sade ve hafif bir dizayna sahiptir. Bunun yanı sıra özel günlerde tercih edilen şifon elbiselerin ise üzerinde sim, taş veya farklı detaylar bulunur. Tesettür şifon elbiseler yılın her dönemi rahatlıkla giyilebilir. Bu ürünler arasında kış mevsiminde astarlı ve kalın kumaşlı modeller öne çıkarken yazın daha hafif ve serin tutan çeşitler tercih edilir.

Bunun yanı sıra tesettürlü kadınlar için hazırlanan şifon elbiselerde tül detayları da bulunur. Tüllü elbiseler; özellikle nişan, düğün ve davet gibi özel zamanlarda giyilir. Bu tasarım farklılıkları şifon elbise modellerini kadınların vazgeçilmezleri hâline getirir. Elbiseler hareketli kumaşları ile kadınların daha zarif görünmelerini de sağlar. Önemli görüşmeler, partiler ve davetler için sadeliği ile öne çıkan modeller ürün seçenekleri arasında yer alır.

Konforun Şık Hali Tesettür Şifon Elbise Modelleri Nelerdir?

Konforun Şık Hali Tesettür Şifon Elbise Modelleri Nelerdir?

Şifon elbiseler; etek tipi, kesimi ve tasarımı ile birçok farklı modele sahiptir. Tesettürlü kadınlar için özel dizayn edilen bu modellerde tasarım kadar rahatlık da ön plandadır. Elbiselerde havalı etekler ve nefes alan kol tipleri dikkat çeker. Özellikle dökümlü salaş modeller hem rahat hareket etmeyi hem de mevsim şartlarına uygun giyinmeyi mümkün hâle getirir.

Tesettürlü kadınlar için dizayn edilen şifon elbise tasarımlarında birbirinden canlı renkler kullanılır. Çarpıcı renklere sahip elbiseler arasında dört mevsim tercih edilebilecek modeller yer alır. Sarı, turuncu, yeşil, lila, mor, pembe tesettür şifon elbise modelleri her yaştan kadına hitap eden ürünleri kapsar. Özellikle baharın coşkusunu yansıtan pudra şifon elbise tesettür modasında geniş yer tutar. Ürünler arasında trend renklerden sayılan kiremit tonlarına sahip şifon elbiseleri bulmak da mümkündür. Hem gündüz hem de gece kullanıma müsait olan bu elbiseler, rahatlık ve şıklık sunar. Kiremit rengi şifon tesettür elbise çeşitleri, kış günlerinde çizme ve botlarla hoş bir uyum sergiler.

Canlı tonların yanı sıra lacivert, siyah, haki, gri gibi oturaklı renklere sahip elbise modelleri de ürünler arasında bulunur. Özellikle rahat kullanımıyla siyah şifon elbise tesettür modasında geniş yer tutar. Siyah elbiseler hem yaz hem de kış mevsimine uygun kumaş kalınlıkları ile şık ve zarif görünmenizi sağlar. Tesettür beyaz şifon elbise modelleri ise nikâh merasiminden gezmelere, partilerden okul koridorlarına kadar her alanda kullanılır. Değişik aksesuarlar ile birlikte kullanılmaya elverişli olan bu modeller, bel ve kol kesimleri ile birbirinden ayrılır. Ayrıca etnik geçişlerin hâkim olduğu krem ve kırık beyaz elbiseler bu modellerle birlikte incelenebilir. Bunlarla birlikte kırmızı, mavi, ekru, gri tesettür şifon elbise çeşitleri ürünler arasında yer alır.

Mevsimlik Tesettür Şifon Elbise Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Mevsimlik Tesettür Şifon Elbise Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Şifon elbiselerin özellikleri, ürün çeşidiyle birlikte değişir. Tesettür uzun şifon elbiseler, astarlı ve astarsız tasarımlara sahiptir. Kış mevsimine uygun ürünler daha ağır bir hava taşır. Kumaşın kalınlığına göre astarlı şifon elbise tesettür giyime özgün kol ve etek uzunluğuna sahiptir. Bu modellerde astar ışığın yansımasını engellediği için kadınların daha rahat hareket etmesine olanak sağlar. Mevsimlik tesettür şifon elbise modellerinde ise daha ince kumaşlar kullanılır. Sonbahar sezonuna uygun tasarlanan modeller, mevsim geçişini kolaylaştıran orta kalınlıkta dokulu veya düz elbiseler olur. Kışın tercih edilen şifon elbiseler daha kalın kumaştan dikilir. Kışlık ürünlerde deri, keten veya pamuk gibi ek kumaş türleri de yer alır. Ayrıca özgün tasarımlarda kadife gibi sıcak kumaşlarda bulunmaktadır.

Yazlık şifon elbise modelleri tesettür giyimde geniş yer tutan ürünlerdir. Yaz için hazırlanan parçalarda tek katlı, ince şifon kullanılır. Yaz mevsiminde sıcağın etkisini azaltmak için kruvaze veya bisiklet yaka modeller tercih edilir. Yaz elbiselerinde de astar kullanılmaktadır. Bu ürünlerde astar, pamuklu ve teri emebilen bir kumaştan üretilir. Yazlık şifon elbise modelleri de özel gün ve davetlerde sık sık tercih edilir. Açık alanda gerçekleştirilen organizasyonlar için uçuşan eteklere sahip modeller kategoride yer alır.

Bahar ayları için tesettür şifon elbiseler arasında birçok model bulmak mümkündür. Çok kalın olmayan kumaşlardan üretilen bu modeller oldukça rahat kombinlenebilir. İnce hırka veya spor bir ceket ile şifon elbiseyi günün erken saatlerinden gece yarısına kadar kullanmak mümkündür. Sonbaharda kullanılan şifon elbiseler ise deri ceketler, denim kaplar, yağmurluklar ve şişme montlarla kombin edilebilir. Mevsimlik tesettür şifon elbiseler yakmayan ve aynı zamanda da üşütmeyen kumaş özelliğine sahiptir. Bu ürünlerle mevsimin tüm güzelliklerini özgürce keşfetmek mümkündür.

Günlük Tarzda Tercih Edebileceğiniz Tesettür Şifon Elbise Seçenekleri Nelerdir?

Günlük Tarzda Tercih Edebileceğiniz Tesettür Şifon Elbise Seçenekleri Nelerdir?

Tesettür günlük şifon elbise modelleri, daha sade ve rahat tasarımlara sahiptir. Özellikle kumaş seçimi, günlük şifon elbise seçeneklerini genişletir. Çiçekli ve desenli modellere ulaşılabilir. Bu kategoride terletmeyen kumaşlardan rahat modeller öne çıkmaktadır. Tesettür şifon elbise kategorisinde farklı renklerde ve desenlerde birçok seçenek bulunur. Gün içinde yapılacak aktiviteye göre değişen tasarımlara erişebilirsiniz.

Rahatça giyip çıkarılabilen fermuarlı elbiseler tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Beli kavrayan kemerli elbiseler ise birbirinden farklı etek modellerine sahiptir. Özellikle duruşu değiştiren daha zayıf ve uzun görünmeye imkân veren seçeneklere bu ürünler arasında erişmeniz mümkündür. Bel ve kol kısımları büzgülü elbiseler de günlük ürünlerden biridir. Bu modeller okulda, evde, iş yaşamında tercih edilir.

Tesettür şifon elbise kategorisinde büyük beden modelleri de bulabilmek mümkündür. Büyük beden şifon elbise tesettür modasında birçok seçeneği alıcıya sunar. Büyük beden şifon elbiseleri tercih edilir kılan temel özellik ürünlerin istenmeyen bölgeleri kapatmasıdır. Şifon kumaşlar, dökümlü ve akışkan yapıları ile fazlalıkları gizleyen modelleri içerir. Özellikle günlük yaşamda ve özel günlerde büyük beden kadınların şifon elbiseler arasından tercih edeceği birçok model bulunur. Şifon boydan elbise modelleri ise ayak bileğine kadar uzanan eteğe sahiptir. Genellikle tek katlı eteklerin ön plana çıktığı bu modeller, aşağıya doğru düz kesim seçenekleri ile günlük yaşamda kullanılır.

Tesettür günlük şifon elbise modelleri, kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerden oluşmaktadır. Tek bir parça hâlinde tasarlanan elbiseler, kolayca giyilip çıkarılan model seçeneklerine sahiptir. Bazı modeller arkadan fermuarlı olurken bazı elbiseler önden düğmeli modelde üretilir. Önden düğmeli elbiseler hem modaya uygun tasarımları hem de rahatlığı ile tercih edilir. Tek parça hâlinde giyilen ürünler arasında ise arkadan kopçalı elbiseler bulunur. Bu modeller esnek lastikleri ile baştan kolayca giyilir ve zahmetsiz bir kullanım sunar.

Hafifliğine Hayran Eden Tesettür Şifon Elbise Tasarımları Nasıldır?

Hafifliğine Hayran Eden Tesettür Şifon Elbise Tasarımları Nasıldır?

Tesettür modasına yönelik tasarlanan şifon elbiselerde birbirinden farklı çeşitler vardır. Kollardan yaka detaylarına, etek uçlarından minik aksesuarlara kadar birbirinden farklı şifon elbiselere ulaşmak mümkündür. Bu anlamda sık karşılaşılan modellerden biri kruvaze yaka şifon tesettür elbise çeşitleridir. Göğüs altından bağlanan bu elbiseler yıllarca modası geçmeden kullanılan parçalardır. Kruvaze yakalı dizayn edilen elbiseler her yaştan kadına hitap eder. Tek parça dikilen bu ürünlerde elbisenin sağ ile sol yakası üst üste getirilerek belden bağlanır. Katlı bir görüntü arz eden kruvaze modeller, başta ofis şıklığı olmak üzere günlük yaşamın her alanında kullanıma uygundur.

Tasarım alanında karşımıza çıkan bir diğer model ise büzgülü tesettür şifon elbise çeşitleridir. Bu parçaların genellikle bel ve göğüs kısmında lastik bir detay bulunur. Lastiğe büzgülü şekilde dikilen kumaş, elbisenin daha şık bir görünüm kazanmasına yardım eder. Büzgülü modeller, özellikle abiye tesettür şifon elbise modelleri arasında rahatlığı ile sık sık tercih edilir. Abiye elbiselere çok yakışan şifon kumaş, özel günlerde unutulmaz bir şıklığa kavuşmanızı sağlar. Son derece gösterişli olan bu modeller arasında tek renkli ürünleri bulabileceğiniz gibi süslemelerin ön plana çıktığı elbiselere de erişebilirsiniz.

Tesettürlü kadınlar için tasarlanan şifon elbise modellerinde pilise ve pili gibi detaylarda bulunmaktadır. Pili el yordamıyla katlanan kumaşa verilen modelin bir adıdır. Piliseli elbiselerde ise bu katlama işlemini makine yapar. Piliseli şifon tesettür elbise hem günlük yaşamda hem de özel zamanlarda tercih edilebilir. Tek renkli modellerin yanında iki renkten oluşan kumaşlarda bu pilili elbiseler arasında yer alır. Şifon pilili elbise tesettür modasının vazgeçilmezleri arasındadır. Bu model hem daha narin görünmenizi hem de içinde rahat hissetmenizi sağlar.

Şifon elbise tasarımları arasında fırfırlı, balon kol, kemerli ve kuşaklı şifon tesettür elbise modelleri de bulunur. Balon kol, alışılmışın dışında bir görünüme sahiptir ve omuzlardan bileğe kadar kabarık bir görünüm sergiler. Bu elbise modellerinde şifon kumaş bilek hizasında bir lastiğe sahiptir. Kol bölümündeki kumaş ise bol tutulur. Bazen sert yapıdaki şifon kumaşlar, bu balon kol tasarımında kullanır. İnce pilili dökümlü kumaş türleri balon kol modellerinin tasarımını tamamlar. Kemerli ve kuşaklı modeller birçok farklı seçenek ile alıcıya sunulur. Kemer tipi, ürün modeline göre değişir. İnce kemerlere sahip olan ürünlerin yanında kalın ve daha dikkat çekici ürünler ile tamamlanan elbiseleri de bulabilirsiniz.

Satın Alacağınız Tesettür Şifon Elbiselerin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Satın Alacağınız Tesettür Şifon Elbiselerin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Bu elbise modellerinin kalitesi, kumaşın niteliği ile alakalıdır. Şifon kumaşların ipeksi bir görünüme sahip olması gerekir. Hem günlük elbiselerde hem de abiyelerde kaliteli şifon kumaşlar, bu kıstasları karşılar. Bunun yanında tesettür şifon abiye elbise modellerinde ter göstermeyen, su veya diğer sıvıların lekesini yansıtmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Bu anlamda daha ağır bir duruşu olan şifon desenli tesettür elbiseler öne çıkar. Şifon elbiseleri kaliteli kılan bir diğer özellik ise ütü detayıdır. Oturup kalkmaya bağlı olarak özellikle etek ve gövde kısmında oluşan kırışıklıklar, elbisenin nahoş bir görüntü oluşturmasına neden olur.

Yıkandıktan sonra kolay ütülenme de kaliteli şifon ürünlerin özellikleri arasındadır. Ütü tutuşu yüksek olan modeller daha fazla tercih edilir. Buna karşın çiçekli şifon tesettür elbise modellerinde ufak kırışıklıklar çok göze batmaz. Düz renkli ve özellikle siyah gibi koyu renklerde tasarlanan elbiselerde ise kumaşın pürüzsüz olması gerekir. Daha kalın şifonlardan üretilen elbiseler daha az kırışmaktadır. Kumaş kalınlığının yanında desen de elbisenin kaliteli görünmesinde rol oynar. Çiçekli ürünlerde olduğu gibi puantiyeli, leopar desenli şifon tesettür elbise modelleri, daha az kırışıklık göstereceği ile tercih edilir.

Satın alacağınız şifon elbiseyi kaliteli kılan bir diğer özellik ise uzun ömürlü olmasıdır. Kumaş kalitesinde ürün renginin ve biçiminin uzun ömürlü olması gerekir. Boyası kolay çıkmayan ve desenleri kalite olan modeller bu ürünler arasında yer alır. Özellikle yıkandıkça rengi solmayan elbiseler, uzun ömürlü olduğu için oldukça beğenilir. Aynı zamanda kumaşı daha yumuşak ve kaygan olan elbiseler bu kategoride değerlendirilir. Şifon kumaşın niteliğini belirleyen yumuşaklık, modelden modele farklılık gösterir. Şifon elbise modellerinde astar detayı da kaliteye etki eder. Astarlı elbiseler, daha güçlü bir duruşa sahip olduğu için tasarım açısından da beğenilir. Astar kullanılmayan ürünler ise rahatlığı ile kalitesini yansıtır.

Her Bütçeye Uyan Tesettür Şifon Elbise Fiyatları Nasıldır?

Her Bütçeye Uyan Tesettür Şifon Elbise Fiyatları Nasıldır?

Şifon tesettür elbise fiyatları pek çok faktöre bağlıdır. Söz konusu ürünlerde sadece tek bir fiyat aralığından bahsedilemez. Özellikle kişiye özgü tasarlanan abiye şifon elbise modelleri, günlük türlere göre biraz daha yüksek fiyatla tüketiciye sunulur. Abiye modellerde; tül, dantel, taş gibi detaylar da bulunduğundan klasik elbiselere göre maliyeti biraz daha yüksektir. Kullanılan malzemenin kalitesi de fiyat üzerine rol oynar. Özellikle değerli taşlarla ve ipek gibi kumaşlarla desteklenen modeller daha üst bütçelere hitap eder.

Sade bir tasarıma sahip olan abiye elbiseler için ekstra bir maliyetten söz edilemez. İlgili ürünler daha hesaplı bir fiyat aralığında tüketiciye sunulur. Partilerden gezmelere, gece gündüz giyilebilen birçok model yakın rakamlar ile alıcıya ulaşır. Makul fiyat aralığına sahip olan elbise çeşitleri arasında yüzlerce farklı desende ve modelde ürünü bulmak mümkündür. Özellikle fiyat performans odaklı alışveriş yapmak isteyenler için bu modeller idealdir.

Tesettür şifon elbise modelleri fiyatları genellikle herkesin sahip olabileceği ulaşılabilir aralıklarda tüketiciye sunulur. Özel gün ve gecelerde tercih edilen modellerin fiyatları biraz değişse de günlük elbiseler her kesime hitap eder. Yazlık modeller arasında hem desenli hem sade ürünleri değişen renk seçenekleri ile birlikte aynı fiyatlara satın alabilirsiniz. Mevsimlik elbiselerde ise kumaş dokuları ve astarlar ön plana çıkmaktadır. Küçük farklılıklarla birlikte bu ürünleri de makul fiyatlara almak mümkündür. Kışlık elbise çeşitleri arasında ise birbirinden farklı birçok model yer alır. Bu ürünlerin fiyatları markaya ve tasarıma bağlı farklılaşabilir.

Ülkemizin lider e-ticaret platformları arasında bulunan Trendyol, tesettürlü kadınların elbise ihtiyacına yönelik birçok çözüm sunar. Firma, filtreleme seçenekleri ve fiyat aralıkları ile her bütçeye ve zevke uygun modele ulaşmayı mümkün kılar. 4 mevsim şıklığınızı tamamlayacak tesettür şifon elbise modellerini bulabilirsiniz. Siz de her ortamda giyebileceğiniz şifon elbiseleri Trendyol’dan sipariş edebilir, kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tesettür Şifon Elbise Modelleri Nelerdir?

Şifon kumaştan oluşan tesettür elbiseler; ince bir yapıda sahiptir. Aynı zamanda yazlık ya da ılımlı hava koşullarında uyumlu olacak bir model skalası söz konusudur. Bununla birlikte tesettür şifon elbiseler, gündelik kıyafetlerden resmi ya da geleneksel stillere kadar uzanan bir model çeşitliliği oluşturur. Düz renkte veya desenli bir şifon kumaş yapısında bulunan tesettür elbiselerde ayrıca boyun kısmında bağlama detayları mevcuttur. Bununla beraber bel kısmında bağlanabilen ve kemer niteliğini gören ip olması gibi modeller de vardır. Volanlı, fırfırlı ya da düz bir şekilde dökümlü duran tesettür şifon elbise modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Tesettür Şifon Elbise Nereden Alabilirim?

Çeşitli markaların pek çok farklı stile uygun olacak şekilde tasarımını yaptığı tesettür şifon elbise modellerini Trendyol üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Çiçek, çizgi ya da puantiye desenli şekilde dizayn edilir. Düz ya da geçişli renkte kumaşa sahip olan tesettür şifon elbise modelleri vardır. Gündelik yaşantınızda kullanabileceğiniz, özel günler veya etkinliklerde tercih edebileceğiniz türden tesettür şifon elbiseler geniş çeşitlilik oluşturur. Kişisel stilinizi ön planda tutarak kendi bedeninize uygun ölçülerde bir tesettür şifon elbise alabilirsiniz. Trendyol’da aradığınız özellikleri kapsayan, stilinizi öne çıkaran ve rahatlıkla kombin yapabileceğiniz türden bir tesettür şifon elbise bulabilirsiniz.

Tesettür Şifon Elbise Renk Seçenekleri Nelerdir?

İnce ve hassas kumaş yapısına sahip olan tesettür şifon elbiselerde renk seçeneği son derece geniş bir alana yayılır. Pembe, mavi veya kırmızı renklerinin pastel tonlarında olduğu tesettür şifon elbiseler bulabileceğiniz gibi soft renk tonuna sahip alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Siyah, gri, mavi ya da beyaz gibi pek çok farklı renkte tesettür şifon elbise bulabilirsiniz. Düz kumaş yapısının yanı sıra desenli veya baskılı tesettür şifon elbise seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Sarı, pembe ya da yeşil desenlere sahip tasarımların yanı sıra turuncu yaprak baskılı tesettür elbiseler dahi alternatif modelleri oluşturur. Aradığınız renk skalasına uygun olan ve farklı kesim, stillere sahip tesettür şifon elbiseler arasından kendinize uygun tasarımı tercih edebilirsiniz. Bir modelin sahip olduğu diğer renk yelpazesini de göz önünde bulundurarak istediğiniz tonda tesettür şifon elbise alabilirsiniz.