Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Boyut/Ebat
Renk
Fiyat
Kalıp
Materyal
Kol Boyu
Boy
Yaka Tipi
Desen
Kol Tipi
Kumaş Tipi
Boy / Ölçü
Kullanım Alanı
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Giyim

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Her Zevke ve Bedene Uygun Giyim Ürünleri

Giyim, insanların temel ihtiyacıdır fakat günümüzde bu ihtiyaç, çok farklı şekillerde karşılanabilir. Birbirinden ayrı düşünülemeyen giyim ve moda, onlarca kategoriyi, ürün grubunu, modeli ve çeşidi bir araya getirmektedir. Büyük bir bölümünü kıyafetlerin oluşturduğu giyim kategorisinde binbir çeşit farklı parça da bulunmaktadır. Erkek, kadın, genç, çocuk gibi yaş ve cinsiyet şeklindeki özelliklere göre gruplanan ürünler, spesifik amaçlara yönelik olarak da üretilmektedir. Yazlıklar ve kışlıklar ile birlikte baharlıklar da vitrinde yerini almaktadır. Ürün çeşitleri ise yakasından kumaşına, renginden tarzına kadar birçok detay doğrultusunda gruplandırılmaktadır. Kullanım alanına ve amacına göre de değişen giyim ürünleri, her vücut tipi için ayrı nitelikler taşıyacak şekilde imal edilir.

Giyim Ürünleri Kategorileri Nelerdir?

Giyim Ürünleri Kategorileri Nelerdir?

Erkek, kadın ya da çocuk fark etmeksizin her kullanıcıya hitap edebilen giyim kategorileri mevcuttur. Farklı kategorilere ayrılan giyim çeşitleri, kullanıcı grubuna göre şekillendirilir. Genel kategoriler, mevsimlik olanlardır. Bu noktada yazlık ve kışlık kategorilerin popülaritesi yüksektir. Yazlık giyim kategorisi oldukça zengindir. Kategorinin öne çıkan parçası, hiç şüphesiz tişörtlerdir. Yarım kollu ve nefes alabilen tişörtler, yaz aylarının vazgeçilmez ürünleridir. Sıfır kol ya da askılı tişörtler de oldukça popülerdir. Düz renk ya da baskılı olabilen bu ürünler, kadın ve erkekler için farklı kalıplarda üretilir. Yazlık kıyafetler arasında etekler ve şortlar da son derece önemlidir. Sıcak havalarda yoğun bir şekilde kullanılan bu parçalar sayesinde ideal kombinler yapılabilir. Erkekler için gömlekler, kadınlar için ise crop ve benzeri ürünler, şık olma konusunda kullanıcılara yardımcı olur. Ayrıca elbiseler de bu kategorinin öne çıkan çeşitlerinden biridir.

Kışlık giyim kategorisine bakıldığında da yine çok zengin seçenekler ile karşılaşabilmek mümkündür. Kalın pantolonlar ve pamuklu taytlar, kullanıcıların bacaklarını soğuklara karşı koruyan parçalardır. Üst olarak ise sweatshirtler oldukça popülerdir. Triko kazak ve uzun kollu tişörtlerin de sıklıkla satın alındığı bu kategorinin favorileri arasında ise eşofman altları bulunur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda, eşofman kadar pantolon olarak da değerlendirilebilmektedir. Kullanışlı olmasından dolayı da her yaş grubunda sıklıkla tercih edilmektedir. Kış aylarının çok sert geçtiği bölgelerde ise içlik kullanımı yaygındır. Buna ek olarak bere, atkı ve eldiven gibi aksesuarlar da kışlık kabul edilmektedir. Kış sezonu ürünler, dış giyim ürünleri ile tamamlanmaktadır. Bu kategori, dışarıda giyilen kıyafetleri kapsar. Söz konusu kıyafetler ise yağmurluk, mont, ceket, kaban, hırka, palto, parka, trençkot ve benzeri şeklinde sıralanabilir. Soğuk havalardan korunmak ve ısınmak için gerekli olan bu ürünler, ayrıca yağmur ve kar yağışına karşı da ıslanmayı önler.

Spesifik ihtiyaçlara hitap eden kategoriler arasında öne çıkanlardan biri hamile giyimdir. Hamile kadınlar için özel olarak tasarlanan kıyafetlerin bulunduğu bu kategori, sadece belirli dönemlerde ziyaret edilir. Hamilelik sürecinde kadınların vücudu şekil değiştirdiği için, bu döneme uygun kıyafetler giymesi daha verimlidir. Öyle ki hamile kategorisinde, neredeyse tüm giyim kategorilerinden ürünler bulunmaktadır. Kısaca sıralamak gerekirse, hamilelere özel kategoride elbise, iç çamaşırı, tayt, pantolon, pijama, gecelik, eşofman, kazak, çorap, gömlek, body ve hatta abiye bile bulunabilir. Hamile kategorisi ile ilişkili olan bir diğer ürün grubu da bebek ve çocuklar için olanlardır. Çocuk giyim grubunda şorttan tişörte, pantolondan kazağa, eşofmandan pijama takımına kadar her ihtiyaca göre bir ürün mutlaka vardır. Ayrıca çocuklara özel kışlık mont ve ceketler bulmak da mümkündür. Bebek giyim ise daha spesifik ürünler içerir. Tulum, body, zıbın, hastane çıkışı gibi ürünler ile birlikte yaşına göre giyebileceği klasik parçalar da bulunmaktadır.

Olmazsa olmaz ürünler ise iç giyim kategorisindedir. İç çamaşırı, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin ortak ihtiyacıdır. Atlet ve külot gibi iki ana ürün grubunu içeren kategoride, kadınlar için sütyenler de büyük önem arz eder. Bunların yanında boxer, slip, korse, gecelik, içlik, büstiyer ve kombinezon gibi uzun bir liste yapılabilir. Fantezi giyim ise bu kategorinin alt ürün grubu olarak kabul edilir. Çoğunlukla kadınlara yönelik ürünler olsa da erkekler için de şık fantezi kıyafet modelleri mevcuttur. Fantezi grubundaki ürünler, tarz olarak klasik iç çamaşırları ile benzerlik gösterebilirler. Fakat bu ürünler, cinsel yaşama renk ve hareket katmak için dizayn edilmiştir. Bu nedenle klasik iç çamaşırlarından şekil olarak ayrılırlar. Dantel detayının sıklıkla kullanıldığı bu ürün grubunun öne çıkan modelleri babydoll, jartiyer, kombinezon, string, kostüm, gecelik ve sabahlık şeklinde sıralanabilir.

Tesettür giyim grubu, özel ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulan kategorilere örnek gösterilebilir. Dinî inanç doğrultusunda tesettür tarzı giyinmek isteyen kadınlar, özel kıyafetlere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacın karşılanması amacıyla üretilen ürünler, tesettürlü kadınların da kombin yapmasına ve modaya uymasına olanak sağlamaktadır. Bu grupta eşarp, şal, bone, ferace, pardesü, pantolon, kazak ve ceket gibi ürünler bulunur. Keyfî ihtiyaçlar üzerinden incelendiğinde ise vintage giyim kategorisi öne çıkmaktadır. Bu kategorideki ürünler, geçmiş yıllardaki modaları seven kullanıcılara hitap etmektedir. 70’ler, 80’ler, 90’lar giyim tarzlarını günümüzde de taşımak isteyen kullanıcılar, vintage kategorisine yönelmektedir. Çoğunlukla genç ve orta yaşlardaki kullanıcıların ilgilendiği bu kategori, genellikle ilgili yıllarda yaşamayanların giymek istediği ürünleri içerir.

Farklı Yaka Modelleri İçeren Giyim Ürünleri Nelerdir?

Farklı Yaka Modelleri İçeren Giyim Ürünleri Nelerdir?

Giyim ürünleri, onlarca farklı kriter doğrultusunda birbirinden ayrılabilir. Fakat bu noktada öne çıkan unsur, yaka detayıdır. Çünkü çok sayıda yaka tipi vardır ve her bir model, yaka tipine göre kolayca tanımlanabilir. Yaka detayı tişört, kazak ve ceket gibi ürünlerde bulunur. Öne çıkan modellerden biri balıkçı yakadır. Boğazlı kazak olarak da bilinen balıkçı yaka, çoğunlukla kış aylarında, erkekler tarafından tercih edilir. Bisiklet yaka da son derece popülerdir. Yaka kısmının dairesel olduğu ürünleri tanımlamak için kullanılır. Dik yaka ve geniş yaka da çoğunlukla erkekler tarafından kullanılan tiplerdir. Kadınlarda ise kare yaka farklı bir deneyim olarak öne çıkmaktadır. Kadınların sıklıkla kullandığı modellerden biri ise kruvaze yakadır. Özellikle dekolteli kıyafetleri seven kadınlar, kruvaze yakalı ürünleri sıklıkla tercih ederler.

Hem kadın hem de erkekler arasında popüler olan rahat modellerden biri V yakadır. Basit olarak bir V harfine benzeyen bu yaka tipi, rahatlığına düşkün olanlar tarafından tercih edilir. Yine unisex olarak değerlendirilebilecek bir başka yaka modeli ise polodur. Polo yaka, klasik tişört ve kazaklardan farklı yapıdaki ürünlerde kullanılır. İki ya da üç adet yaka düğmesi olan polo ürünler, katlanan yakalara sahiptir. Gömlek yaka da bu ürün tipine benzerlik gösterebilmektedir. Kapüşonlu olma özelliği de bir çeşit yaka modeli olarak kabul edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında, sıkça tercih edilen yaka modellerinden birinin kapüşon olduğu da görülebilmektedir. Kapüşonlu kıyafetler, kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle sweatshirt ve hırka gibi ürün gruplarına kapüşon, çok ciddi bir ağırlık kazandırır.

Kaliteli Giyim Ürünleri Hangi Kumaşlardan Üretilir?

Kaliteli Giyim Ürünleri Hangi Kumaşlardan Üretilir?

Giyim ürünlerinde kullanılan çok sayıda kumaş türü vardır ve bu ürünler, tekstil sektörünün bir kolunda üretilir. Kumaşların çok olması, ürün çeşidini artıran bir detaydır. Bu da kullanıcılara seçim özgürlüğü ve çeşitli alternatifler sunmaktadır. Yaygın kumaş tiplerinden biri pamuklu olanlardır. Pamuk, tekstil sektörünün değişmez parçalarından biridir ve kumaş üretiminde ilk sıralarda yer alır. Pamuklu kıyafetler genellikle kaliteli olarak kabul edilir. Fakat pamuk ile birlikte farklı bir materyalin karıştırılması, pek çok kullanıcı tarafından olumlu karşılanmayabilir. Pamuk, çoğu zaman polyester gibi malzemelerle karıştırılarak kumaş elde edilir. Bu şekilde elde edilen kumaşlar, daha ekonomik fiyatlarla satışa sunulurlar. Dolayısıyla satın alma sürecinde kumaşın hangi materyalleri içerdiğini bakmakta fayda vardır.

Yaygın kullanılan ve çok sevilen kumaş tiplerinden biri de trikodur. Büyük çoğunlukla kışlık ürünlerde tercih edilse de dört mevsim kullanılabilecek yapıdadır. Triko, yani kelime anlamı ile örgü kumaş, pamuk ve yün iplikler kullanılarak üretilir. Farklı dokuma yöntemlerine uygun olduğu gibi çeşitli ürün tiplerinin üretilmesini mümkün kılar. Jakarlı, saç örgü, çift plaka, tek plaka gibi farklı dokuma yöntemleri sonucunda çeşitli triko kumaşları elde edilebilir. Temelde örülmek suretiyle elde edilen bu kumaş, örgünün ilmek şekline göre de farklı görünümlere sahip olabilir. Oldukça hafif bir kumaş türü olduğu için dört mevsim kullanılabilmektedir.

Popüler kumaş türlerinde ilk sıralarda denim kumaşlar da yer alır. Kot pantolonların kumaşı olarak bilinen denim, pantolon dışında gömlek ve ceket gibi ürünlerin üretiminde de kullanılır. Dimi adı verilen örgü şekline sahip olan bu kumaş, rengini ipliklerin çözgüsünden alır. Orijinal rengi mavinin tonlarında olduğu için, denim kumaştan üretilen kot pantolonlar blue jean olarak da adlandırılmaktadır. Bununla birlikte gömlek kumaşı olarak bilinen poplin de gömlek kullanımının yaygınlığından dolayı popülerdir. Kumaşların farklı olması, giyim fiyatları üzerinde de etkilidir. Kıyafetlerin fiyatları belirlenirken dikkate alınan ilk unsur, ürünün sahip olduğu kumaş türüdür. Çünkü kumaş; söz konusu ürünün kullanım ömrünü ve dayanıklılığını göstermektedir. Dolayısıyla kumaş türü değiştikçe ürünün fiyatı da değişir.

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Giyim Ürünleri Hangileridir?

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Giyim Ürünleri Hangileridir?

Erkek giyim ve kadın giyim, çok keskin detaylar ile birbirlerinden ayrılmaktadır. Erkeklerde çeşit, kadınlara göre bir miktar daha azdır. Bunun önemli sebepleri arasında fiziksel farklar ve modanın gidiş yönü bulunmaktadır. Kadınların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında, ilk sıralarda tişört ve pantolon yer almaktadır. Bununla birlikte sweatshirt, tesettür ve kazak modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı kombinler yaratabilmek adına bluz, tunik ve büstiyer gibi giyim ürünleri de kadınlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Kış aylarında yapılan kombinlerde kadınlar, ceket ve hırkalardan da vazgeçmez. Mont ve yağmurluk gibi parçalar giymiş olsalar bile iç kısımda hırkalarla etkili bir kombin yapabilirler.

Kadın üst giyim ürünleri arasında, yukarıdakilerle birlikte gömlek ve body gibi parçalar da yer almaktadır. Kadınlar giyim tarzlarına göre ürün seçerler ve kimi zaman da aldıkları ürünler doğrultusunda yeni bir tarz oluştururlar. Söz konusu kadın modası olduğunda elbiselerden de söz etmek gerekir. Bu noktada kadınlar, mini ve uzun elbiseler arasında ayrılmaktadır. Her iki modeli de kullanan kadınlar da vardır. Mini elbiseler genellikle dizden daha yukarıda, uzun elbiseler ise dizlerin altlarında bir seviyede olur. Uzunluk fark etmeksizin yırtmaç detayı eklenmiş olan elbiseler, kadınlar tarafından daha çok sevilmektedir. Bununla birlikte dekolte de önemli bir unsurdur. İdeal bir seviyede dekolteye sahip olan elbiseler de sıklıkla tercih edilir. Abiye elbise modelleri ise daha çok özel günlerde kullanılır. Doğum günü, kına, nişan, düğün gibi törenlerde abiyeler sıklıkla kullanılır.

Kadın modasına yön veren etkili giyim ürünlerinden biri de tayttır. Taytlar düz, sade ve kombinlerde arka planda kalan parçalardır. Fakat neredeyse bütün kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri, çok üst düzeyde bir rahatlık sunmasıdır. Rahatlığın yanında yazın terletmemesi, kışın da üşütmemesi mükemmel bir ürün olmasını sağlamaktadır. Tayt ve elbise dışında tek başına etekler de kadınlar arasında popüler olan ürünlerden biridir. Etekler, tamamen kadınlara özel olarak üretilen ürünlerdir. Yine elbise modellerinde olduğu gibi mini, uzun ya da yırtmaçlı olabilir. Kadınlar plaj kıyafetlerini de çok tercih ederler. Bikini ve mayoların popülaritesi ile birlikte kadınlar da bu popülariteden ve şıklıktan faydalanmak isterler.

Giyim Ürünlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Giyim Ürünlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kullanıcılar, modayı takip etmelerinin dışında kullanım amaçlarına ve kullanım alanlarına göre de kıyafet seçimi yaparlar. Dolayısıyla giyim ürünlerini bu detaylar doğrultusunda da gruplandırmak mümkündür. Yaygın kullanım alanlarından biri spordur. Spor giyim grubu, oldukça geniş bir kategoridir zengin seçenekler sunmaktadır. Eşofman, tayt, şort ve benzeri ürünlerin bulunduğu spor kategorisi, sadece spesifik olarak spor yapanlara hitap etmez. Pek çok kullanıcı, rahatlık amacıyla da spor kıyafetleri tercih eder. Bayramlık giyim grubu ise bu kategorinin tam tersi olarak yorumlanabilir. Şık olmak ön plana konduğu için rahatlık kriteri arka planda bırakılır. Türk geleneklerinde, bayramlarda özel kıyafetler giymek vardır. Bu doğrultuda “bayramlık” adı altında şık ve modern giyim ürünleri tercih edilir.

Outdoor giyim kategorisindeki ürünler dikkate alındığında, bu grubun da kullanıcıların dikkatini çektiğini söylemek mümkündür. Outdoor, dış ortamlara uygun kıyafetlerin bulunduğu bir kategoridir. Kullanım alanı ise daha çok doğal ortamlardır. Özellikle kış aylarında doğanın içine girmek isteyen kullanıcılar, outdoor kıyafetleri tercih ederler. Yine dış ortamlarda giyilen ama outdoor olarak nitelendirilmeyen bir başka grup daha vardır. Bu grup plaj giyim kategorisidir. Hem erkekler hem de kadınlar, plajda giymek için özel ürünlere ihtiyaç duyarlar. Erkekler deniz şortu popüler iken kadınlarda bikini ve mayo, sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Kullanım alanı ise bilindiği üzere plaj, deniz ve havuzdur.

Diğer tarzlara göre daha az tercih edilen klasik tarz, günümüzde genellikle özel günlerde kullanılır. Klasik giyim, erkeklerde takım elbise, kadınlarda ise kalem etek gibi ürünleri içeren bir kategoridir. Ofis çalışanları ve memurlar ile birlikte özel davetlere katılanlar tarafından tercih edilir. Farklı meslekleri icra edenler için ise bazı iş kıyafetleri mevcuttur. İş kıyafeti grubundaki ürünlerin her biri, farklı bir kitleye hitap eder. Çoğunlukla fiziksel performans gerektiren meslekler için özel iş kıyafetleri dizayn edilir. Bu doğrultuda iş kıyafetlerinin kullanım alanı da anlaşılabilmektedir.

Vücut Tipinize Uygun Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Tipinize Uygun Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut tipinize uygun bir kıyafet seçmek istiyorsanız, giyim bedenlerini yakından tanımanız gerekir. Genel olarak S, M ve L şeklinde üç gruba ayrılsa da bunlardan ibaret değildir. Giyim stilleri doğrultusunda kalıplar değiştiği için bedenler de değişkenlik gösterebilmektedir. Sayısal verilerle tanımlanan bedenler ile birlikte vücut ölçüleri de bilinmelidir. Bu konuda seçeneğin az olduğu kategori büyük beden gibi görülebilir. Fakat büyük beden giyim kategorisi de son derece zengin seçenekler sunabilmektedir. Oversize yani büyük giyim de vücut tipiniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz diğer alternatiflerdir. Kilo ve boy bakımından daha minyon bir vücut tipiniz varsa, oversize modeller size uygun olmayabilir. Bu durumda dar kesim ve slim fit kalıpları denemenizde fayda vardır. Dilerseniz siz de aradığınız modeli Trendyol üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Dış Giyim Ürünleri Nelerdir?

Dış giyim ürünleri hava şartlarına ve dış ortama bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genellikle kombinlerin tamamlayıcısı olarak görülen bu giysiler konfor ya da koruma sağlamak amacıyla tasarlanır. Dış giyimde akla ilk olarak mont, kaban, şapka, bere, eldiven ve atkı gibi giysiler gelir. Oldukça geniş bir yelpazesi bulunan bu ürünlerin içine pantolon ve ceketler de girer. Hava koşullarına bağlı olarak kış aylarında mont, kaban, pardösü gibi daha kalın ve sıcak tutacak giysiler tercih edilir. Bahar aylarında ise daha çok rüzgarlık, trençkot, yağmurluk, sweatshirt, kot ceket, deri ceket, hırka ve blazer ceket gibi ısıyı dengeleyecek olan ürünler kullanılır. Yaz aylarında ise ince yelek, keten gömlek, tişört gibi terletmeyen ve rahat kumaşlardan tasarlanan ürünler tercih edilirken konfor, ihtiyaç ve kişisel tercihler ön planda tutulur.

Kadın İç Giyim Çeşitleri Nelerdir?

Farklı kumaşlarda ve kesimlerde olan kadın iç giyiminde sütyen ve külot en çok tercih edilen parçalar arasında yer alır. Alt ve üst olarak kategorize edilebilen çeşitler fonksiyonlarına ya da kişisel tercihlere göre çeşitlenir. Kadın üst iç giyim ürünleri; sütyen, büstiyer, atlet, korse ve üst pijama olarak örneklendirilebilir. Kadın alt iç giyim için ise külot, kısa boxer, tanga, string ve jartiyer sayılabilir. Kombinezon, gecelik, astar, jüpon, bel korsesi, soket çorap, külotlu çorap ya da tayt gibi parçalar da iç giyim kategorisine dahil olur. İhtiyaçları karşılamak, vücudu şekillendirmek, desteklemek, ayrıca rahatlık sağlamak üzere tasarlanan iç giyimlerde kişisel tercihlere göre çeşitli ürünler bulunur.

Erkek Giyim Ürünleri Nelerdir?

Çeşitli kumaş ve renklerde üretilen pantolon, şort, gömlek, tişört, hırka, ceket, yelek, takım elbise, kaban ve montlar başlıca erkek giyim ürünlerini oluşturur. Erkekler kot, keten ve penye gibi kumaşlardan imal edilen bu ürünlerin yanı sıra daha rahat bir hareket alanı sağlayan eşofman pantolon ve şortları da sıklıkla tercih ederler. Yaz aylarında ağırlıklı olarak keten ve penye gibi kumaşlardan tasarlanan şort, gömlek, tişört ve pantolonlar tercih edilir. Kış aylarında bunların yerini yün, kot, kadife gibi daha kalın malzemelerle üretilen pantolon, mont, hırka, yelek ve ceket alır. Kişisel ihtiyaçlara göre kemer, şapka, atkı, kravat, askı, şapka gibi tamamlayıcı aksesuarlarla birlikte istenilen görünüme ulaşılır.