İlgili Kategoriler
Fiyat
Görüntü Kalitesi
Wi-Fi Özelliği
HDMI
Ethernet
USB
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Renk
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Uydu Alıcı

" araması için 2525 sonuç listeleniyor

Net ve Canlı Görüntü Sunan Uydu Alıcı Çeşitleri Trendyol'da!

Evde, ofiste veya dış mekânda izlediğiniz kanallara erişmek için uydu alıcısına ihtiyaç duyulur. Uydunun dünyaya gönderdiği mikrodalga boyutundaki sinyalleri toplayan çanaklar, bu verileri televizyona bağlı olan uydu alıcısına yollar. Sahip olduğunuz uydu alıcısı, bu sinyalleri çözerek sevdiğiniz kanalları kusursuz bir şekilde izlemenize olanak tanır.

Uydu alıcıları farklı boyut, model ve özelliklere sahip olabilir. Teknolojinin gelişmesiyle yaygınlaşan kablosuz uydu alıcısı çeşitleri, buna örnek olarak verilebilir. Çanakla alıcı arasında kablo çekmeden kurulumu yapılan bu model birçok özellik taşır. Çanak gerektirmeyen uydu alıcı sayesinde balkona veya çatıya fazladan bir ürün kurmaya ihtiyaç duyulmaz.

Antensiz uydu alıcıları hem kolay hem de zahmetsiz bir şekilde kullanılabilir. İnternet bağlantısı ile çalışan bu modellerin yanı sıra web olmadan işlev gören ürünler de uydu alıcısı seçenekleri arasında yer alır. Uydu alıcısı cihazı, yerel ve global kanalları kesintisiz bir şekilde izlemenize olanak veren modellerdir. Uydudan gelen sinyalleri dönüştürerek televizyonda izlemenize olanak sağlayan bu cihazlar, sahip oldukları görüntü özelliklerine göre yayın yapar. Full HD veya 4K görüntüyü destekleyen uydu alıcısı, televizyonla uyumlu bir şekilde çalışır. Bu ürünler, kaliteli pikseller ile kanalları izlemenize olanak tanır.

Tercih edebileceğiniz uydu alıcı cihazları arasında çok fazla seçenek bulunur. Düz ve mini modellerin yanı sıra Android yazılıma sahip olan uydu alıcıları, hazırda bulunan televizyonu akıllı bir cihaz hâline getirir. Bu ürünlerin Android özelliği sayesinde internete rahatlıkla bağlanabilir, içerik platformlarını izleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Mini uydu alıcıları ise genellikle evlerde tercih edilir. Hem boyutları hem de sahip olduğu özellikler bakımından bu modeller, kolay kurulum imkânı sunar.

Tam Televizyonunuza Uygun Uydu Alıcısı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tam Televizyonunuza Uygun Uydu Alıcısı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntü kalitesi açısından televizyonlar değişmektedir. Sahip olduğunuz televizyonun içerisinde uydu alıcısı hazırda bulunabilir. Ancak televizyonla birlikte gelen bir uydu alıcısı yoksa uygun bir cihaz almanız gerekir. Düz, mini veya Android tabanlı uydu alıcı cihazlarından birini tercih ederek farklı kanalları izleyebilirsiniz. Ürün seçerken öncelikle cihazın televizyonla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ardından uydunun özelliklerine bakabilirsiniz.

Farklı kanalları sorunsuz bir şekilde izlemek için tercih edeceğiniz uydu alıcısının değişik özellikleri olabilir. Geniş bağlantı desteğine sahip cihazlar, görüntü kaliteleriyle de öne çıkar. Full HD uydu alıcısı, yüksek kaliteli görüntü yayınına kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Görüntü teknolojisinin gelişmesiyle birçok film 4K kalitesinde çekilir. Canlı ve gerçek görüntüleri cam gibi görmek ve tonların her bir ayrıntısını doğadaki hâliyle izlemek için 4K yayını destekleyen uydu alıcısı tercihleriniz arasında yer alabilir.

Uydu alıcı modeli ile televizyon arasındaki bağlantı yolunun eşleşmesi de oldukça önemlidir. Birçok uydu alıcısında standart girişler kullanılır. Scart girişine sahip bir televizyonunuz varsa uydu alıcısını bu şekilde bağlamanız gerekir. Ancak scart bağlantısının görüntü kalitesinden memnun değilseniz diğer yolları tercih edebilirsiniz. Neredeyse tüm cihazlarda bulunan HDMI girişini kullanarak uydu bağlantısını kolayca yapabilirsiniz.

Uydudan gelen kanalları izlemenize yardımcı olan uydu alıcı çeşitleri, Android sistemini destekleyen modelleri de içerir. Gelişmiş teknolojiye sahip olan bu uydu alıcısı türleri, televizyonunuza akıllı işletim sistemi özellikleri kazandırır. İnternet bağlantısıyla çalışan ürünler, Android uydu alıcısının içerisinde bulunan tüm özellikleri televizyonunuzda kullanmanızı mümkün hâle getirir. İnternet üzerinden yayın yapan içerik platformlarını da bu sayede izleyebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uydu Alıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uydu alıcısı seçerken öncelikle alacağınız cihazın televizyonla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Uyumlulukta bir sorun yoksa istediğiniz modeli belirleyebilirsiniz. Bununla beraber evinizde veya ofisinizde uydu alıcısı kablosu kalabalığından kurtulmak istiyorsanız küçük pratik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Teknik özellikler ve avantajlar, bir uydu alıcısını seçerken önemli rol oynar. Teknolojinin gelişmesiyle farklı boyutlara ve özelliklere sahip birçok uydu modeli piyasada yerini alır. Bu özelliklerle birlikte seçim yaparken ürün hakkındaki incelemeleri ve yorumları da dikkate almanız tavsiye edilir. Bununla birlikte garanti hizmetine de dikkat etmek gerekir. Bilinen markalar ve modeller oluşabilecek sorunlarda teknik servis hizmeti vardır. Bu nedenle iyi bir araştırma sonucunda uydu alıcınızı tercih etmeniz gerekir.

Cihaz seçiminde bağlantı şekli ve ek aparatlar da önem taşır. Kolay ve zahmetsiz bir montaj imkânı veren cihazları tercih edebilirsiniz. Ancak ürün içerisinde Wi-Fi bağlantısı bulunmuyor olabilir. Bu durumda uydu alıcı Wi-Fi aparatı alarak sorunu çözebilirsiniz. Uydu alıcı aksesuarları seçerken detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Hem uydu alıcınıza hem de televizyona uygun aksesuarları kullanarak görüntü ve bağlantı kalitesini arttırabilirsiniz.

Uydu alıcısı satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise televizyonunuzun sahip olduğu giriş portlarıdır. Birçok televizyon scart bağlantıya sahip olduğu için uydu cihazlarını bağlamak bu girişle mümkündür. Daha iyi bir görüntü kalitesi için ise USB, AV ve HDMI gibi giriş alternatifleri bulunur. Uydu alıcı modelleri de farklı girişler göz önünde bulundurularak üretilir. HDMI sıklıkla karşılaşılan bağlantı modeli olsa da USB de gelişen teknolojiyle birlikte kullanılmaya başlanmıştır. Seçim yaparken haricî HD uydu alıcısı gibi bağlantı özelliklerine dikkat etmek gerekir.

Bağlantı yöntemine göre yapacağınız seçim, sadece kurulum aşamasında değil kullanım sürecinde de birçok avantajı size sunabilir. HDMI girişler, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesini sunarken USB portu hızlı ve kesintisiz bir bağlantı sağlar. USB giriş, televizyondan daha çok monitörlerde karşılaşılan bağlantı tipi olarak bilinir. Monitör çıkışlı uydu alıcı modelleri, televizyonun aksine bilgisayarlarda kullanılan ekranlarla uyumluluk gösterir.

Uydu Alıcısı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Uydu Alıcısı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Uydu alıcısı kullanımı beraberinde birçok avantaj getirir. Özellikle sahip olduğunuz televizyonun yerleşik bir uydu alıcısı yoksa anten veya internet üzerinden yayın yapan kanallara ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle bir uydu alıcısına sahip olmanız büyük önem taşır. Bu ürünlerin avantajları kurulum aşamasından başlar. Çatı ya da balkona kurmanız gereken anten ve çanaklardan sizi kurtaran cihazlar, ek parçaya ihtiyaç duymaz. Pratik kullanım imkânı da bir diğer avantajı olarak sayılabilir. Ebat bakımından küçük olan bu cihazlar, kendi içlerinde de farklı modellere sahiptir. Mini uydu alıcılar, özellikle dar alanlarda kullanım kolaylığı sunar. Büyük uydu alıcı kutusu yerine tercih edilen bu ürünler, aynı zamanda şık görünür.

Kurulumu çanak antenlere göre daha hızlı ve pratik olan uydu alıcı modelleri ve fiyatları avantajlı seçeneklere sahiptir. Kuruluma ve ek cihaza gerek duymayan bu modeller, ekonomik bir seçim şansı sunar. Tek yapmanız gereken uydu alıcısını satın alarak kullanmak istediğiniz televizyona takmaktır. Hızlı kanal geçişli uydu alıcıları ise çalışma şekliyle avantajlı ürünlerdir. Yayın yapan birçok kanal bulunuyor ve tüm hepsini tek tek bulmak sizin için zorlayıcı oluyorsa bu modelleri tercih edebilirsiniz. Satın alacağınız bu uydu alıcı modeli hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmenize olanak sağlar. Kendiliğinden tarama yapabilen ve satın aldığınızda kullanıma hazır olan bu modeller, tak çalıştır mantığıyla işlev görür.

Uydu alıcısı satın almanızın bir diğer avantajı ise cihazların gelişmiş teknolojik özellikleridir. Günümüz teknolojisi her özelliği bir cihaz üzerinde yapabilmeye olanak sağlar. Televizyonunuz bu teknolojik özelliklere sahip değilse satın alacağınız bir uydu alıcısıyla cihazınızı daha kullanışlı hâle getirebilirsiniz. Smart özellikli uydu alıcı modelleri, sunacağı arayüz sayesinde birçok özelliğe kolaylıkla ulaşım imkânı verir. Bu tarz uydu alıcılarında arayüzü kullanabilmek için özel kumanda set içerisinde yer alır.

Android uydu alıcı modellerinin de yer aldığı smart alıcılı cihazlar, normal kanalların yanı sıra internet üzerinden yayın yapan platformlara ulaşım imkânı verir. Yayını kaydedebileceğiniz bu modeller, multimedya özelliklerini televizyona kazandırır. Bu modeller; fotoğraf, video, dosya ve müzik gibi farklı multimedya içeriklerini salonunuzdaki ekranda oynatabilmenize olanak sağlar. Milyonlarca içeriği televizyonunuzda izleme fırsatı veren bu alıcılar, internet sitelerinde de dolaşabilmeyi mümkün kılar.

Her İsteğe Uygun Uydu Alıcısı Çeşitleri

Her İsteğe Uygun Uydu Alıcısı Çeşitleri

İsteklerinize uygun bir uydu alıcısı tercih etmek televizyon izleme keyfinizi yükseltir. Sevdiğinizi dizileri ve filmleri kesintisiz izleme fırsatı sunan bu cihazlar, farklı ebat ve modellere sahiptir. Ürünleri özellikleri açısından karşılaştırarak doğru bir tercih yapabilirsiniz. Özellikle cihaz kullanım alışkanlıklarınıza hitap eden modelleri belirleyebilirsiniz. Kolay kurulumun ardından TV izleme keyfini çıkarabilirsiniz.

Ebatı bakımından küçük uydu alıcısı olarak da bilinen seçenekler sıklıkla tercih edilir. Mini uydu alıcısı; televizyonun scart, USB veya AV girişlerine bağlanır. Klasik modellerin aksine bu cihazlar kasaya sahip değildir. Bu da yerden tasarruf etmenize olanak sağlar. Bu alıcılar farklı özellikler taşır. Televizyonunuza uygun olan görüntü kalitesini bu cihazlar arasından uygun bir seçim yaparak yakalayabilirsiniz.

Mini boyutlu modellerle birlikte kullanacağınız aksesuar, uydu alıcı gözü olarak tanınır. Bu küçük aparat, kumandanızı görebileceği bir alana takılır. Mini uydu alıcıları, televizyonun arka kısmında kalacağı için kontrol ederken kumandanın yaydığı sinyalleri görünen parça algılar. Bu şekilde kolay bir kullanım sunan ürünler, pratik tercihlerden biridir. Düz veya mini uydu alıcılarından yana bir tercih yapabileceğiniz gibi diğer seçenekleri de inceleyebilirsiniz. İhtiyaç ve isteklerinizi karşılayan modeller arasından antensiz veya smart TV özelliklerine sahip alternatifler de bulunur. Uydu alıcı antensiz modeller, IP TV olarak da bilinir. Bu cihazlar, ayrıca bir antene ya da çanağa ihtiyaç duymadan çalışır. Kablolu veya kablosuz bir ağ bularak bu bağlantı üzerinden yayın yapan modeller, farklı kullanım alışkanlıklarına cevap verir.

Antensiz uydu alıcısı modellerini kullanmak için kesintisiz ve güçlü bir internet bağlantısına ihtiyaç duyulur. Yayınları internet üzerinden alarak televizyona yansıtan bu cihazlar, modelin akıllı hâle gelmesini de destekler. Ürünler, internet bağlantısından yararlanarak sitelere girişinizi mümkün kılar. Bu tip bir uydu alıcısı aldıktan sonra kurulumu için IP TV sunucusu edinmeniz gerekir. Birçok model ve marka bu sunucuyu içeren hazır ürünlerdir.

Bir diğer uydu alıcısı çeşidi ise Cİ+ modeli olarak öne çıkar. Cİ+ uydu alıcısı modelleri ise smart cihazlardan farklı özellikleri beraberinde getirir. Common interface isminin kısaltılmışı olan Cİ+ cihazlar, abonelik gerektiren içerik platformlarına ulaşmanızı kolaylaştırır. Fazladan bir cihaza sahip olmadan bu uydu alıcısına takacağınız abonelik kartınızla binlerce içeriğe ulaşabilirsiniz. Ancak bu model, uydu alıcılarının telif hakkını korumasıyla bilinir. Bu nedenle ekran kaydı almanıza izin vermeyerek aboneliğe sahip olduğunuz platformun tadını anlık olarak çıkarmanızı sağlar.

Görüntü Kalitesine Göre Tercih Edilen Uydu Alıcıları Hangileridir?

Görüntü Kalitesine Göre Tercih Edilen Uydu Alıcıları Hangileridir?

Uydu alıcıları sahip oldukları görüntü kaliteleriyle de dikkat çeker. Televizyonun ekran kalitesine göre tercih edebileceğiniz uydu alıcıları, kanal yayınlarını sahip olduğu çözünürlüğe göre izlemeye imkân verir. Uydu alıcısı modelleri arasında görüntü kalitesi değişikliği gösteren birkaç seçenek bulunur. Eğer takacağınız televizyon da bu görüntü kalitesini destekliyorsa mükemmel bir kullanıcı deneyimine ulaşabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz cihazlar içerisinde full HD uydu alıcısı, görüntülerin kesintisiz ve canlı olarak size ulaşmasını sağlar. Canlı renkler ve geniş görüntü ölçüleri sunan modeller 1080p’ye kadar yayını hiçbir bozulma olmadan izletir. Bu modeller, evde keyifli bir kullanım imkânı verir. Cihazların görüntü kalitesi ürün üzerinden kolayca ayarlanabilir. Özellikle basit arayüze sahip olan alıcılar, herkes tarafından ideal görüntü kalitesini kullanıcıya sunar. Bazı ürünlerde ise akıllı kullanım özellikleri, görüntülerin otomatik ayarlanmasını mümkün kılar.

Gelişen ekran teknolojinin sunduğu berrak görüntü kalitesi ise 4K cihazlarda bulunur. Televizyonunuz 4K görüntü kalitesini destekliyorsa satın alacağınız uydu cihazının da bu yayınları karşılıyor olması gerekir. Detaylı ve gerçek görüntü sunan bu cihazlar, televizyon izleme keyfinizi katlayarak yükseltir. Bu ürünler, ev konforunda sinema geceleri düzenlemenize olanak sağlar. 4K uydu alıcı fiyatları ise ürünün sahip olduğu diğer özellikler göz önünde bulundurularak belirlenir.

Uydu Alıcısı Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Uydu Alıcısı Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Uydu alıcıları farklı özellikler ve avantajları destekleyen modellerden oluşur. İnternete bağlanabilen seçeneklerden geniş multimedya arayüzüne sahip olan ürünlere kadar birçok model kullanıcıya sunulur. Satın alacağınız uydu alıcısı göz fiyatları da ebat ve modellere göre değişiklik gösterebilir. Birbirinden farklı görüntü kalitelerine sahip olan cihazlar arasında size uygun olanı belirlerken bütçeniz doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Uydu alıcı çeşitleri ve fiyatları arasında karşılaştırma yaparak karar verebilirsiniz. Hem özellikleri hem de bütçesi bakımından size uygun bir seçimi yapmak için kullanıcı önerileri ve yorumları da yol gösterici olabilir.

Teknolojinin sahip olduğu avantajları bir arada toplayan smart uydu alıcıları ise diğerlerine göre bir üst segmentte görülebilir. Sunduğu avantajlar sayesinde daha kaliteli ve konforlu bir izleme deneyimi vaadeden bu modeller, özellikleri ile fark yaratır. Mini uydu alıcı fiyatları ise oldukça değişkendir. Sunduğu pratikliğe bağlı olarak farklı bütçelere hitap eden mini ürünler arasında herkesin ihtiyacını karşılayan bir model yer alır. HDMI girişli uydu alıcı fiyatları ise standart modellerle eş değerdir. Bu ürünler arasında her bütçeye hitap eden bir model kolayca bulunabilir. HD TV uydu alıcı fiyatları ise geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca bu ürünlerin diğer özellikleri de fiyatların belirlenmesinde rol oynar.

Tüm bu nitelikleri göz önünde bulundurarak geniş bir yelpazede sunulan uydu alıcı cihaz fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ürünlerin özellikleri, ebatı ve hatta marka bilgisi bile fiyatlarda değişimlere neden olabilir. Gelişen küçük ve pratik uydu cihazları, görüntü kalitesine bağlı olarak farklı bütçelere hitap eder. Bu ürünler arasında cazip ve gelişmiş bir modeli kolayca seçebilirsiniz. Kullanıcıların deneyimlerini ve önerilerini öğrenerek almayı düşündüğünüz uydu alıcı kart fiyatlarını da karşılaştırabilirsiniz. Cihazların sahip olduğu özellikleri, boyutunu ve televizyona uyumlu olup olmadığını öğrendikten sonra doğru modeli Trendyol üzerinden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Mini Uydu Alıcı TV’ye Nasıl Bağlanır?

Televizyonu daha net izlemenin yanı sıra birçok farklı kanalın kaydedilmesinden yararlanmak için mini uydu alıcısından yararlanabilirsiniz. Mini uydu alıcı satın alma işlemlerinde birçok farklı marka ve model arasından tercihinizi sizin için en uygun olana göre yapabilirsiniz. Mini uydu alıcısı satın alma işlemleri sonrasında antene ve TV’ye bağlantının da kurulması gerekir. Mini uydu alıcısında anten girişi ve TV çıkışı yer alır. Böylelikle televizyon, alıcı ve anten birbirine bağlanır. Mini uydu alıcısının anten sonrasında televizyona bağlanması ile beraber ise kanal arama işlemleri tamamlanır. Kanal arama işlemlerinde farklı onlarca kanal kaydedilir. Kaydedilen kanallarda en çok kullandıklarınızı ilk sıraya koymanız ya da favori kanallarınız bölümün istediğiniz kanalları bu bölüme de ekleyebilirsiniz. Böylelikle sürekli izlediğiniz kanallar bir arada durarak arama sıkıntısından da kurtulmanın ayrıcalığını elde edebilirsiniz.

Mini Uydu Alıcısı Nasıl Ayarlanır?

Mini uydu alıcıları ile televizyonunuzda daha fazla kanalı daha net izleyebilme olanağını da elde edebilirsiniz. Mini uydu alıcı satın alma işlemleri sonrasında uydu alıcılı anten tercihinden de yararlanmanız gerekir. Mini uydu alıcısının antene bağlantısının yapılması sonrasında ise anten ve televizyon bağlantısı akabinde kanal arama işlemlerinden faydalanılır. Mini uydu alıcısı ile kanal arama, kanal kaydetme, görüntü kalitesi ve sese kadar birçok işlemden yararlanılması sağlanır. Kanal arama ve kendiliğinden kaydetme işlemlerinden yararlanarak onlarca kanalın televizyonunuza kaydedilmesi de mümkün olur. Bunun yanı sıra uydu alıcının bağlantısı sonrasında televizyon renginden sesine kadar her bir detaya da sahip olmanın avantajlarını da elde edebilirsiniz. Mini uydu alıcısı ayarını kolaylıkla yapmanız mümkün olmak ile beraber kanalların tam olarak bulunamaması ya da net bir görselin elde edilememesi durumunda ise servis desteğinden yararlanabilirsiniz.

Mini Uydu Alıcıları İçin Çanak Anten Gerekli mi?

Mini uydu alıcıların kullanımına yer açarak televizyonunuzu daha kaliteli ve daha net seyretmenin avantajlarını elde edebilirsiniz. Mini uydu alıcıları farklı çeşitlere sahip olarak satışa sunulmaktadır. Ürün satın alma işlemleri sonrasında ise mini uydu alıcınızı antene bağlamanız yeterlidir. Mini uydu alıcıların ideal çekimi elde etmesi için ise çanak antenine ihtiyaç duyulmaktadır. Böylelikle uydudan alınacak olan sinyallerin televizyona aktarılması da mümkün olur. Mini uydu alıcı işlemlerinde karasal enerjiye sahip olan anten kullanımları da karasal antenlerden istenen performansın cihazdan elde edilmesine mani olabilir. Çanak anten kullanımlarında ise çanak anten modelleri arasından mini uydu anteniniz için en uygun olanı tercih ederek kullanım avantajlarını da elde etmeye başlayabilirsiniz. Mini uydu alıcısının satın alınması ve uydu antenine bağlantısının yapılması sonrasında televizyonunuzu keyif ile seyretmeye başlayabilirsiniz. Trendyol’dan mini uydu alıcı siparişi verebilirsiniz.