Fiyat
Bıçak Sayısı
Paket İçeriği
Cinsiyet
Fiyat Geçmişi
Tipi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Yaprak Jilet

" araması için 218 sonuç listeleniyor
xnewst 20 Adet Yaprak Tıraş Jileti 717162

xnewst20 Adet Yaprak Tıraş Jileti 717162

79,56 TL
Sepete Git
xnewst 20 Adet Yaprak Tıraş Jileti 717162

xnewst20 Adet Yaprak Tıraş Jileti 717162

79,56 TL
Sepete Git

Yaprak Jilet Çeşitleri ile Ekstra Rahatlık Trendyol'da!

Islak tıraş söz konusu olduğu zamanlarda bilinmesi gereken tek bir doğru bulunur. Doğru tıraş makinesi hangi yaprak jilet ile rahat tıraş olduğunuz hangi yönlerde tıraş olduğunuz size özeldir. Bu sebeple yaprak jilet tavsiyesi söz konusu olduğunda sizin için tek bir doğru bulunmaz bu böyle olmaması gerekir.

Yaprak Jilet

Yaprak Jilet

Cilt ve sakal tipiniz tıraş olma sıklığınız kullanmış olduğunuz tıraş makinesi kullanım zevklerinize göre farklı olur. Keskinlik derecelerinde yaprak jiletleri denemeli kendiniz için en iyi olanı bulmanız gerekir. Farklı yaprak jilet markaları denediğinizde çıkan sonuç olarak genel bir bakış açısına sahip olacak ve ne şekilde neye ihtiyaç duyduğunuzu kendiniz belirleyebilirsiniz.

Yaprak Jilet Çeşitleri ve Keskinlik Durumu

Yaprak Jilet Çeşitleri ve Keskinlik Durumu

Yaprak jilet çeşitleri içinde sayısız üretici ve çeşitleri mevcuttur. Dünya genelinde kullanıcılara bakıldığında tıraş makineleri ile kombinlenebilen 4 farklı yaprak jilete ağırlık veriliyor. Dayanıklı ve keskinliği çok sevilen markaların yaprak jilet sinekkaydı tıraş isteyenlerin kesinlikle denemesi gereken modelleri olarak ön plana çıkıyor. Fakat daha önce ifade edildiği gibi bu işte genel bir doğru yoktur. Bazı yaprak jilet kullananlar bazı markaların tahriş ettiğini fazla keskin olduğunu ifade ederek, daha yumuşak olanları tercih ediyorlar. Geleneksel tıraş durumuna yeni başlayan kullanıcıların kafasında yaprak jileti nerede satılır gibi sorulara cevaben yaprak jilet herkesin ulaşabileceği market raflarında bulabilirsiniz. Ancak interneti alışverişlerini yaygın bir şekilde gerçekleştiği ülkemizde aynı günü kargo ile yaprak jilet satın al işlemini site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Her tür yaprak jiletlerine internet sitesinden aynı günlük kargo ile ulaşabilir veya fiziki satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Yaprak Jilet Kaç Defa Kullanılması Gerekir

Yaprak Jilet Kaç Defa Kullanılması Gerekir

Kullanıcılar tarafından en sık sorulan sorulardan bir tanesi bir yaprak jelatin kaç defa kullanılması gereklidir. Kullanıcı deneyimine bakıldığında bir yaprak jilet ortalama 3 ila 4 defa tıraş işlemini gerçekleştirebiliyor. Yaprak jilet faydaları arasında yer alan fazla tıraş imkânı olmasıdır. Ayrıca oldukça ekonomik olmasıdır. Yaprak jiletin kaç defa kullanılması gerektiğinde 4 ile 5 tıraş işlemi gören jilet sakal sıklığı tıraş olma şekli ve sıklık durumuna göre etki eden faktörler arasında yer alıyor. Farklı jilet tiplerinin ömrü de farklı olabilir. Dünyanın en keskin yaprak jileti markalarını trendyol da bulabilirsiniz. Yaprak jilet özellikleri arasında keskinliği en iyi markalar kullanılmalıdır. Yaprak jilet ürününü internetten alınca yaprak jilet 100'lü sizin için ekonomik olabilir. Böylece daha az fiyat ödeyerek daha uzun süre bu ürünü kullanmış olacaksınız.Yaprak jiletlerin işler ve atık halde muhafaza konusu jelatin ömrü ve güvenlik bakımından önem arz ediyor. Tavsiye olarak yaprak jiletlerin her kullanımdan sonra tıraş makinesini ayırıp kâğıdın içerisinde ve kapalı bir kutuda muhafaza edilmesi gerekir. Yaprak jiletler paslanmaz çelikten üretimi yapılır. Fakat jiletlerin uzun süre nemli ortamda bekletilmemesi gerekir. Aralıklı olarak tıraş olunuyor ise jiletin makineden çıkarmak aynı zamanda pas oluşumu gözlemlemenize de yardımcı olur. Bu durumda jileti hemen değiştirmeniz gerekir. Yaprak jilet kullanımı konusunda muhafazası hem evinizde sizinle yaşayanların güvenliği hem de doğada yaşayan canlıların güvenliği için önem arz eder.Atık yaprak jiletlerinizi bir kumbara içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Eskiden jilet kumbaraları altında kumbara olduğunda boşaltmaya izin veren bir mekanizma olmuyordu. Fakat artık jilet kumbarasının içinde yaprak jiletlerinizi güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Birbirinden farklı yaprak jilet çeşitlerini Trendyol üzerinden alabilirsiniz.

Yaprak Jilet Kaç Kere Kullanılır?

Yaprak jilet, ortalama 3 veya 4 tıraş süresince kullanılabilir. Bu kullanım süresi, çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Söz konusu faktörlerin başında kişinin kullandığı ürünün dayanıklılığı, sakal yapısı, tıraş olma biçimi ve sıklığı gelir. Özellikle yaprak jiletle yapılan tıraş işlemi geleneksel olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu işlemde konfor öncelikli olduğu için tıraş bıçağının yüzde rahat akması, sakalları çekiştirmeden kesmesi, aynı bölgeden tek geçişin yeterli olması gibi noktalara dikkat edilmesi gerekir. Yaprak jiletin keskin olması, işlem sürecini daha hızlı ve pratik hale getirir. Cilt tipi göz önüne bulundurularak uygun keskinlikte bir ürün tercih edilmesi gerekir. Kullanım ömrünü belirleyen diğer bir faktör ise üretiminde kullanılan çeliktir. Kaliteli malzeme kullanımının jiletin ömrünü uzattığı da bilinir. Tüm bunlara dikkat edildiği zaman kullanım ömrü 4 tıraşa kadar uzayabilir.

Yaprak Jilet Nasıl Takılır?

Çift yönlü olarak üretilen yaprak jiletler, tek bir ürünle iki tıraşlık kullanım sağladığı için avantajlı görülür. Usturayla kullanılmak üzere tasarlanır ve kullanılmadan önce ortadan ikiye ayrılır. Ardından elde edilen yarım bıçakların kenarında kalan fazlalıklar kırılır. Jilet usturaya olabildiğince derine oturtulacak biçimde yerleştirilir. Ustura ile paralel olacak biçimde ittirilir veya baskı uygulayarak oturtulur. Jiletin usturaya sağlam biçimde yerleşmiş ve oldukça geriye kadar gitmiş olması, tıraş sırasında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçer. Bu sebeple kullanımdan evvel usturaya takılma işleminin dikkatlice yapıldığından emin olunması tavsiye edilir. Ustura kullanmak istemeyen kişiler jiletli tıraş makinelerini de tercih edebilir. Özellikle tıraşını kendi yapan ve el yatkınlığı olmayanlar için bu makineleri kullanmak pratik olabilir. Uygulama şeklini öğrenip alıştıktan sonra ustura kullanmak ise daha rahat bir tıraş deneyimi sağlar.

Yaprak Jilet Nasıl Kullanılır?

Geleneksel yöntemlerden olan yaprak jiletin iki farklı kullanım biçimi bulunur. Bunların ilki çok uzun zamandır kullanılan ustura yöntemidir. Jilet tutamağı ismiyle de bilinen usturalar, ev ortamında ve berberde sıklıkla kullanılır. İşleme başlamadan önce cildin nemli ve köpüklü olması tavsiye edilir. Tıraş köpüğü ve fırçası kullanarak cildin gerekli nem seviyesine ulaşması sağlanır. Cilt yeterince köpürtüldükten sonra sakalların çıkış yönü boyunca ustura kaydırılır. Uygulama sırasında cildin tahriş olmasını engellemek için fazla bastırmadan tıraş yapılması tavsiye edilir. Her geçiş sonrasında ustura üzerindeki köpüklü sakallar temizlenir. Bu şekilde daha temiz bir tıraş işlemi gerçekleştirilir. İşlemin ardından cilt iyice temizlenir ve nemlendirilir. Diğer bir seçenek olan jiletli tıraş makinesi için de işlem sırası aynı şekilde uygulanır. Bu yöntemler arasında kendinize uygun olanı tercih ederek tıraş olabilirsiniz.