İlgili Kategoriler
Taban Genişliği
Mevsim
Yük Endeksi
Kesit Oranı
Jant Çapı
Fiyat
Araç Tipi
Yıl
Hız Endeksi
Gürültü Seviyesi
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Popüler Ebatlar
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

14 Lastik

" araması için 2630 sonuç listeleniyor

14 Lastik Modelleri ile İhtiyacın Olan Boyutlar Trendyol'da!

Kısa veya uzun mesafelerde güvenli bir şekilde noktalara ulaşabilmek için ideal bir sürüş tarzının yanı sıra araç donanımı da çok önemlidir. Özellikle uzun yolculuklarda aracınızı yola çıkmadan hemen önce düzenli olarak kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Su, yağ ve lastik basıncı ana kontrollerdir. Güvenli sürüş için lastik seçimine de önemli bir ölçüde dikkat etmelisiniz. Otomobil lastikleri genellikle aracın tekerleklerini saran kauçuk bir malzeme ile kaplanır. Lastiklerin en temel görevlerinden biri, ani frenleme ve hızlanma sırasında aracı desteklemek ve aracın yükünü dengede tutmaktır. Lastik seçimi yaparken aracınıza uygun ve mevsime uygun lastik seçimi yapmak gerekir. Birçok lastik üreticisi yılın dört farklı mevsimi için lastik üretmektedir. Lastik çeşitleri arasında bulunan 14 jant lastik, özellikle de yaz aylarında tercih edilir. Bir arabanın toplu taşımaya kıyasla birçok kişisel avantajı vardır. Konforlu seyahat için tercih edilmekte olan tüm özel araçların güvenli ve ideal bir kullanımı için birçok noktaya öncelik verilmektedir. Araç lastikleri konfor ve güvenlik açısından doğru seçilmelidir. Aracınızın lastiklerini mevsimsel olarak değiştirmeniz çok önemlidir. Çünkü lastik hangi mevsime uygun olursa olsun en iyi performansı bu mevsimde verecektir. Kış lastikleri ile yaz lastikleri arasında büyük bir fark vardır. Bu nedenle her lastik mevsimine göre kullanılmalıdır. 14 otomobil lastiği modelleri ebat, genişlik ve jant kalınlığı olarak değişiklik göstermektedir. 14 araba lastiği çeşitleri, sıcak havalarda kuru koşullar için tasarlanmıştır. Düzensiz aşınmaya karşı dayanıklıdır. Bu özellik sayesinde lastiklerin kullanım ömrü artar. Yazın da kış lastiği kullanmaya devam etmek yakıt tüketimini artıracaktır. Bu nedenle sıcaklık yükseldiğinde yaz lastiği çeşitlerine geçiş yapmak gerekir. Bu ürünlerin yapısı, en kuru ve en sıcak hava koşullarında bile maksimum performans elde edebilmek için tasarlanmıştır.

14 Lastik Modelleri

14 Lastik Modelleri

Lastikler, güvenli ve konforlu bir sürüşü desteklemede çeşitli roller oynar. Virajlarda ve ani frenlemelerde motor gücünü yol yüzeyine iletir. Ayrıca yol ve hava koşulları doğrultusunda aracı güvenli bir biçimde yönlendirir. Bu nedenle de aracın temel ekipmanlarından biri lastiklerdir. Araba lastiklerindeki ilk adımlar üç tekerlekli bisikletlerde atıldı. Ancak, gerçek düzeyde araç lastiklerinin ilerleme kaydetmesi 1900'lerden beri devam etmektedir. Özellikle son yıllarda birçok kez değişiklik yaşamış olan ve farklı zemin koşulları için geliştirilen 14 lastik 4 mevsim, birçok özelliği bünyesinde barındıran farklı model seçenekleriyle kullanıcısına sunuyor. Mevsimlik, kışlık ve yazlık olmak üzere üç farklı tipte üretilmektedir. Güvenliği düşündüğümüzde, bir otomobildeki en önemli donanımlardan birini düşünürüz: lastikler. Aslında aracı güvenli bir biçimde durduran fren sistemi değil, aracın lastikleridir. Bu nedenle seçim de çok önemlidir. Genel olarak 14 lastik kışlık, soğuk hava ve ani hava değişimlerinden kaynaklanan farklı zemin koşullarına hazırlanmak ve güvenli bir şekilde sürüşe devam etmek için kışın kullanılmalıdır. Son zamanlarda uygulanan yönetmelikler, kış lastiği kullanımını zorunlu hale getirdi. Kış lastikleri, yaz lastiklerine göre daha derin olan bir diş derinliğine sahiptir. Kış lastikleri, standart lastik çeşitlerine göre daha düşük diş dolgusuna sahiptir. Bu nedenle çamur ve su gibi maddeler kolaylıkla tahliye edilebilir. Lastik üreticileri son dönemlerde önemli ölçüde artış göstermiş ve bu nedenle pek çok farklı lastik üretimi de devam etmeye başlamıştır. Bu nedenle yeni bir lastik satın alırken çok fazla araştırma yapmanız gerekebilir. Aracınıza ve bütçenize uygun bir model seçmeniz her açıdan avantajlı olur. 90 90 14 lastik ve 80 90 14 lastik gibi pek çok çeşit bulunur. 45 yanak 14 lastik, güçlü ve dayanıklı kullanımlar vadeder ve bu sayede uzun süreler boyu sorunsuzca kullanılır. 14 jant lastik ebatları genel olarak 175 65 ölçülerinde karşımıza çıkar. Ancak değişkenlik de göstermekte olan 14 lastik ebatları bu sayede her kullanıcının kendi araç modeline uygun bir lastik seçebilmesine olanak tanır. 14 jant lastik yazlık modellerini yaz aylarında tercih edebilir, 14 inç ince yanak lastik gibi çeşitler ile sizler de sorunsuz ve güvenli kullanımlar ile bir arada olabilirsiniz.

14 Lastik Kullanımı ve Seçimi

14 Lastik Kullanımı ve Seçimi

Tüm lastikler zamanla aşınır. Bu aşınmanın başlıca sebepleri aşınma ve dış etkenlerdir. Ancak doğru lastikleri seçerek ve önlem alarak aracınızın lastiklerinin ömrünü bir hayli uzatabilirsiniz. Sert frenleme ve aşırı hız, genellikle lastik aşınmasına en çok katkıda bulunan unsurlardır. Bu nedenle ani frenleme ve rölanti duruşundan kaçınmak gerekir. Ayrıca, lastik basıncı daima kontrol edilmelidir. Düzgün şişirilmeyen lastikler daha kolay aşınır. Ayrıca yakıt tüketimine de olumsuz etkisi vardır. Mevsim dışı lastikler veya yanlış mevsimde kullanımı tercih edilen lastikler aracınızın ve lastiklerinizin kullanım ömrünü olumsuz bir şekilde etkiler. Doğru bir mevsimde mutlaka doğru lastiği kullanmalısınız. Kışları ılıman geçen bir bölgede yaşıyorsanız 14 dört mevsim lastiğini güvenle seçebilirsiniz. Özellikle toprak koşulları dikkate alınarak en iyi lastikler seçilmelidir. Kış lastiği tipi kış ve zorlu yol koşullarında yüksek performans sunar. Bunun nedeni profil konstrüksiyonu ve derinliğinin yağmurda ve buzda yolu güvenli tutmasıdır. Bu güvenli sürüş sağlar. Aracınız için doğru 14 jant lastiğini seçmek için de çeşitli unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bir lastik seçmeden önce bilmeniz gereken birkaç faktör vardır. Bunlardan ilki iklim koşullarıdır. Araç modeli, sürüş tarzı ve tabii ki bütçe, doğru lastik seçimini etkileyen önemli faktörlerdir. Aracınızla birlikte verilen lastikler aracınızla uyumludur ancak her zaman doğru lastikler değildir. Genel olarak, şehir sınıfı bir otomobile sahipseniz veya aile arabası olarak küçük bir otomobil kullanıyorsanız, küçük boyutlu ve reaksiyon hızı yüksek lastikler seçmelisiniz. Büyük bir aracınız varsa, daha güçlü ve daha kaliteli lastikler seçmeniz, uzun mesafeleri güvenli ve konforlu bir şekilde sürmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sizler Trendyol üzerinden hem araç hem de yol koşullarına uygun tüm lastik modellerini inceleyebilir, tavsiye ve yorumları da detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

14 Lastik Konforlu Sürüş Detayları

14 Lastik Konforlu Sürüş Detayları

Farklı lastik modelleri vardır. Her mevsim ve hava şartlarına uygun özel lastik modelleri üretilmektedir. 175 x 65 14 lastik fiyatları markasına ve satıldığı siteye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yaz ve kış lastiği fiyatları karşılaştırıldığında kış lastiklerinin genel olarak yaz lastiklerine göre daha üst fiyatlara sahip olduğu söylenebilir. Lastikler kullanımla birlikte zamanla bozulur ve kauçuk da bozulur, bu nedenle önerilen hizmet ömrü 5 yıla kadardır. Yolculuk başlamadan önce lastikler kontrol edilmelidir. Hasarlı, delinmiş veya patlamış durumda olan lastikler derhal onarılmalı ve gerekirse değiştirilmelidir. Lastik değiştirirken mevsime ve araç modeline uygun lastik modeline öncelik verilmelidir. 14 jant lastik fiyatları ayrıca konfor, hizmet ömrü, yuvarlanış direnci ve bunlara ek olarak gürültü seviyesi gibi faktörlere de bağlıdır. Kullanıcılar, geniş lastik yelpazesi sunmakta olan Trendyol sayfası üzerinden tüm modelleri detaylı bir şekilde inceleme fırsatı elde edebilirler. Bu sayede de araç modellerine uygun lastik modelini çok daha kolay bir şekilde bulabilir, Trendyol güvencesiyle de satın alabilirler.