"

4 Gb Ram

" araması için 28790 sonuç listeleniyor

Yüksek Performanslı 4 GB Ram Modelleri Trendyol’da

Bilgisayarlar ve bilgisayar sistemli diğer teknolojik aletler farklı donanım özelliklerine sahiptir. Donanım özellikleri, bilgisayarınızın performansını ve kapasitesini belirleyerek hızlı ya da yavaş çalışmasına sebep olur. Hızlı işlemciler, cihazların çalışma gücünü artırarak saniyede daha fazla işlem yapmayı sağlar. Bilgisayarınızın RAM kapasitesine dikkat ederek kullanımlarınız için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. RAM, bilgisayar donanımları arasında tek başına da satışa sunulur. Bilgisayar yedek parçaları kapasite, ekran kartı, işlemci tipi, işletim sistemi, işlemci modeli, SSD özellikleri bakımından farklı modellere sahiptir. 4 GB RAM çeşitlerinin hangi ürün serisi için uygun olduğunu inceleyerek kullanacağınız cihazla uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yedek parçaların RAM hızı, uyumlu olduğu sistem ve marka özellikleri farklılık gösterir. Ürünler arasında bulunan RAM 4GB alternatifleri içerisinden kullanacağınız cihazla uyumlu olanları satın alabilirsiniz. 4 GB RAM DDR4, dördüncü nesil anlamına gelen ve çift veri hızına sahip olan ürünlerdir. Bu ürünler yüksek modülleri ve tasarruflu düşük güç gereksinimleriyle verimli bir kullanım sağlar. DDR4 RAM modülüne sahip bir yedek parça edinerek bilgisayarınızdaki CPU’yu yükseltebilirsiniz. Ana kartınızda yükseltme sağlamak istiyorsanız düşük güç gereksinimleri sağlayan yedek parçaları değerlendirebilirsiniz. Kullanım amacınıza ve bilgisayarınızda gerçekleştirdiğiniz işlemlere uyumlu olan bellekleri tercih edebilirsiniz. Bilgisayar 4 GB RAM fiyatları ürünlerin CAS değerine, gecikme süresine, işlemci donanımına göre farklılık gösterir. Uygun fiyatlı bellek tercihinde bulunmak için Trendyol’u inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

4 GB RAM Özellikleri ve Avantajları

4 GB RAM Özellikleri ve Avantajları

Bilgisayarlar içerisinde verilerin saklandığı alanlardan olan RAM’lar, farklı kapasitelere sahiptir. Bilgisayarın çalışma performansında etkisi bulunan parçalar, depolama alanındaki verileri içerisinde barındırır. Bilgisayarlarda gecikme süresini belirleyen CAS değeri, belleklerde de bulunur. Alacağınız ürünün bellek türüne, uyumlu platformuna, CAS hızına, bellek kitine ve tepkime süresine dikkat etmeniz önerilir. Farklı aktarım hızlarına sahip DDR2 bellekler, notebook ve laptoplarda kullanılır. DDR2 4 GB RAM üst seviyede veri hızıyla veri aktarımını iki kat hızlı hale getirir. Oyun bilgisayarlarının performansı ve kapasitesi önemlidir. Oyunun kesintiye uğramaması ve dikkatin dağılmaması için uygun bir kapasite kullanılmalıdır. Ekran kartı bellek tipleri DDR, DDR2, DDR3, DDR4, GDDR5 ve GDDR6 olmak üzere farklı tiplere ayrılır. Ürünlerin kapasiteleri 1 GB, 2 GB, 250 GB, 512 GB, 8 GB, 500 GB gibi farklılık gösterir. Ürünlerin RAM hızı 400-1000 MHz, 1000-2000 MHz, 2000-3000 MHz, 3000+ MHz gibi farklı çeşitlerden oluşur. Notebook ve masaüstü PC olmak üzere iki farklı sisteme uyumlu yedek parça çeşidi bulunur. Ekran kartı tipinizi belirleyerek ihtiyacınız olan ürünü bulabilirsiniz. DDR4 4 GB RAM gelişen işlemci teknolojisiyle, teknolojik araçlarınızda enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur. 4 GB RAM DDR2 32 ve 35 bit merkezi işlem birimlerinden oluşur. İşletim sistemlerinin farklılığı, depolama alanının genişlemesine ve donanımın güçlendirilmesine yardımcı olur. Kullanımınız için ayıracağınız alanı genişletmek ya da işlemcinin desteğini sınırlandırmamak için bellek hızını ve gecikme sürelerini öğrenebilirsiniz. 4 GB RAM nasıl seçilir merak ediyorsanız, öncelikle bilgisayarınızı kullanacağınız alanı belirlemelisiniz. Oyun bilgisayarları için seçilen bellekler, bilgisayarların çalışma performansını olumlu etkileyecek şekilde programları kullanırken verilere erişimi de hızlandırır. Modern bilgisayar oyunlarını oynarken ana kartınızla uyumlu, doğru modül tipinde ve farklı hızlarda bellekleri tercih edebilirsiniz. 4 GB RAM fiyatları avantajlı fırsatlarla müşterilere sunulur. İhtiyacınıza uygun çalışma hızında, verimli bir performans sağlayan modeller için bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. RAM fiyatları 4 GB belleklerde ve diğer kapasitelere sahip parçalarda farklılık gösterir. Hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun, yeni ve modern çift kanallı bellekleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Her Bilgisayara Uygun 4 GB RAM Modelleri

Her Bilgisayara Uygun 4 GB RAM Modelleri

Bilgisayarlarda veri akışını sağlayan DDR3, çift veri hızını kullanarak çalışır. Ekran kartı içerisinde yer alan 4 GB RAM DDR3, aktarımları hızlandırarak bilgisayarınızın çalışma performansını yükseltir. DDR3 4 GB RAM için uyumlu olduğu sistemi, RAM hızını, kitini, CAS hızını inceleyerek gerek duyduğunuz yedek parçayı satın alabilirsiniz. Notebook ve Laptop 4 GB RAM seçenekleri, oyun oynarken veya bilgisayar üzerinde farklı bir işlemi sürdürürken performansınızı arttırır. Notebook 4 GB RAM, çalışma hızı ve anakart desteği ile müşterilerin oyun sırasında veya çeşitli programları çalıştırırken performans düşüklüğü yaşamasını önler. Bellek kapasitesi yüksek olan yedek parçaları tercih ederek fazladan performans sağlayabilirsiniz. İnternette gezinme, araştırma yapma, çözünürlüğü yüksek video izleme için gelişmiş bellekleri kullanabilirsiniz. Verileri hızlı bir şekilde okuyan ve veri yazmayı kolaylaştıran belleklerde kullanım saati sinyallerini yükseltmek için doğru arayüzü tercih etmek önemlidir. Gelişmiş DDR arayüzleri dizüstü bilgisayarların içerisinde farklı nesillerdeki bellek modelleriyle yer alır. Düşük gecikme süresi bulunan, hızlı performans gösteren, ihtiyaca uygun pek çok ürün satışa sunulur. Ürünler bellek kontrolünü sağlayan modüllere sahiptir. Bilgisayarınızı yenilemek, bazı özelliklerinde güncelleme yapmak istiyorsanız bellek araştırması yapmanız tavsiye edilir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarda yüksek hızlı bellek kullanarak her işinizi kolayca halledebilirsiniz. Yüksek seviye donanıma sahip bellek seçenekleri uygun fiyatlarla satışa sunulur. 4 GB RAM ne kadar alana sahiptir, yeterli olur mu gibi sorulara yanıt arıyorsanız günlük kullanımlarınızın hangi alanlarda yaygın olduğunu incelemeniz gerekir. Video düzenleme, film izleme, oyun oynama gibi işlemleri yapıyorsanız sizin için 4 GB yeterli olabilir. Bilgisayar kullanım şeklinize göre bellek kapasiteleri de farklılık gösterir. Trendyol’da yer alan belleklerin donanımlarını ve teknik özelliklerini inceleyerek ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 4 GB RAM Seçenekleri

Uygun Fiyatlı 4 GB RAM Seçenekleri

1600 MHz 4 GB RAM, düşük gecikme süresiyle ileri seviyede donanım özellikleri sunar. Yeni nesil işlemci teknolojisi ile yüksek hızda kullanımı olanaklı kılar. Bilgisayarın merkezi işlem birimi, bellek kapasitesiyle uyumlu olmalıdır. Tercih edeceğiniz belleğin 32 bit mi veya 34 bit mi olduğu önemli bir detaydır. Bu değer, donanım konusunda önemli bir bilgi verir. İşletim sistemi gelişmiş olan bir dizüstü bilgisayar, kullanım sırasında veri hızını destekler. Performansı artırıcı etkiye sahip bellek hızları, bilgisayarın çalışma hızını da belirler. Megahertz’i 1600, 1866 ve 3000 gibi farklı değerlerde çalışan işlemciler bulunur. Anakart desteği sağlayan modeller, performans düşüklüğünü önlemeye yardımcı olur. Global markalara ait pek çok ürün, düşük gecikme süresiyle dizüstü bilgisayar modellerine avantaj sağlar. Bilgisayarda ileri seviye donanımda çalışma hızına sahip ürünleri kullanabilir, performansın geri kalmasını önleyebilirsiniz. Gecikme hızları farklılık gösteren 1333 MHz, 2133 MHz, 2400 MHz, 3000 MHz, 3200 MHz 4 GB RAM seçenekleri, dizüstü bilgisayarların fiyatlarında farklılığa yol açar. İzlediğiniz videonun donmaması, belleğin hızlı çalışması amacıyla boyut özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Yeni bir ürün satın aldığınızda yazılımları güncelleyerek daha randımanlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Oyun oynamak amacıyla kullanılan bilgisayarlarda çeşitli ihtiyaçlara karşılık veren bellekler, bellek ihtiyacını karşılayan anakart ve işlemciler bulunur. Doğru ürün seçimi sonunda seçtiğiniz ürün tasarruf sağlayarak çalışma verimini arttırabilir. Modeller, yedek parçaya ihtiyaç duyulduğu zamanlar için farklı teknik donanımlarla müşterilere sunulur. Belleklerin fiyatları CAS hızına, MHz ve boyut özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı bellekleri değerlendirerek bilgisayarlarınızı yenileyebilir, yedek parçaları kullanarak teknolojik aletlerinizin performansını yükseltebilirsiniz. Yüksek performansta oyun oynamak ve kapasitesi yüksek uygulamalarla veri depolamak amacıyla bu ürünleri tercih edebilirsiniz. 4 GB RAM kaç TL merak ediyorsanız Trendyol’u inceleyebilir, farklı teknik donanımlardaki yedek parçaları ve ürün yorumlarını değerlendirebilirsiniz.