İlgili Kategoriler
Kapatıcılık
SPF
Fiyat
Görünüm
Renk
Suya/Tere Dayanıklılık
Form
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

BB CC Krem

" araması için 2588 sonuç listeleniyor

Koruyucu ve Ton Eşitleyici Özellikleriyle BB ve CC Krem Çeşitleri Trendyol'da!

Hafif yapıları, kolay kullanımları ve cilde faydalarıyla öne çıkan BB CC kremler, yoğun kapatıcılara gerek kalmadan doğal bir görünüme kavuşmak isteyenlerin beklentilerini karşılar. Kapatma, nemlendirme ve güneşten koruma gibi pek çok özelliğe sahip olan bu ürünleri fondötene bir alternatif olarak göstermek mümkündür. Leke ve kırmızılıkları kapatmaktan cilde ışıltı vermeye kadar birçok farklı işleve sahip olan bu krem çeşitleri özellikle gündelik hayatta âdeta kurtarıcı ürünlerdir. BB ve CC kremler; makyaj bazı, kapatıcı, güneş kremi, fondöten ve renk eşitleyici gibi birbirinden farklı malzemelerin tek üründe toplanmış hâli olarak tanımlanabilir. Tüm bu özellikler sayesinde sadece BB CC kremleri tercih ederek hafif bir makyaj yapabilirsiniz. Söz konusu ürünleri kullanarak cildinize bakım da yapmış olursunuz.

BB Krem ve CC Krem Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

BB Krem ve CC Krem Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

BB, “blemish balm” ve “beauty balm” kelimelerinin kısaltmasıdır. Ürün hem leke hem de güzellik kremi olarak piyasaya sürülmüştür. Ciltteki kusurları doğal şekilde kapatma imkânı sunan BB kremlerin hem makyaj malzemesi hem de bakım ürünü olduğunu söylemek mümkündür. Nemlendirici özelliğe sahip olan bu ürün, yaşlanma karşıtı etkisi sayesinde pek çok kişinin ilk tercihi hâline gelir. Tene parlaklık katan, güneşe karşı koruyan ve lekeleri kapatan BB kremin her cilt tipine ve beklentiye uygun çeşitleri mevcuttur. Bu seçenekler, farklı cilt tiplerinin ihtiyaç duyduğu bileşenlerle güçlendirilerek kullanıcıya takdim edilir.

Yağlı ciltler için BB krem çeşitleri, kusursuz bir görünüm için ihtiyacınız olan özelliklerle donatılır. Bu cilt tipine sahip olan kişilerin yağ içeren ve parlak bitişli ürünler tercih etmemesinde fayda vardır. BB kremler, kullanım kolaylığı ve nemlendirici etki sağlamak adına yağ içerebilir. Eğer siz de bu cilt tipine sahipseniz yağsız BB kremleri tercih edebilirsiniz. Akne ve cilt lekelerinden muzdarip olan kişiler de yağsız, mat bitişli ve sivilce yapmayan BB kremleri kullanarak kusursuz görünen bir yüz makyajı yapabilir. Karma cilt tipleri hem kısmen yağlıdır hem de akne oluşumuna yatkındır. Karma cilt için BB krem tercih ederken yağsız, yatıştırıcı etki gösteren ve hyalüronik asit içeren ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz. Dilerseniz yağlı ve yağsız bölgeler için iki farklı BB krem kullanarak ideal görünüme kavuşabilirsiniz.

BB krem çeşitleri, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun seçeneklerden oluşur. Son derece yaygın olan kuru cilt tipine sahip bireylerin hem bakım hem de makyaj malzemelerini nemlendirici özellik taşıyan ürünlerin arasından seçmesi gerekir. Kuru ciltler için BB kremler, uygulamadan sonra pul pul dökülme, tenin makyajı kusması gibi sorunlarla karşılaşılmasını önleyecek şekilde geliştirilir. Nemlendirici etkisi yüksek olan ve ıslak bitişli BB CC kremler, kuru cilt tipine sahip bireyler için idealdir. Kızarıklığa ve kurumaya bağlı olarak meydana gelen cilt hassasiyetini gideren bu ürünler, teninizi hem sağlıklı hem de canlı bir görünüme kavuşturmak için gereken tüm özelliklere sahiptir.

CC, “colour correcting” ve “complexion correcting” sözcüklerinin kısaltılmış hâli olarak bilinir. Ciltteki kızarıklıkları kapatmak ve renk eşitsizliklerini gidermek için özel olarak geliştirilen bu ürünler, BB kremlere kıyasla daha hafif bileşenler barındırır. Akneye meyilli, leke ve sararma gibi cilt sorunları yaşayan bireyler, hassas ciltler için CC kremleri tercih edebilir. Ton eşitsizlikleri ve leke görünümünü bu ürünlerle kapatabilirsiniz. CC kremlerin içeriğindeki ışık yansıtıcı partiküller sayesinde aydınlık bir tene kavuşabilirsiniz. Karma ve yağlı cilt için CC kremler, mat bir görünüm sağlarken aynı zamanda teninizin nem oranını da dengeler. Bu ürünler, yağsız ve su bazlı olduğu için gözenekleri tıkamadan doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Kuru ciltler için CC krem çeşitleri, yoğun nemlendirici etkileri ve tene parlaklık katan dokuları sayesinde pek çok kişinin tercih ettiği makyaj malzemelerinin arasında yer alır. Cilt kuruluğu, yüzdeki derinin gerilerek hassas bir hâle gelmesine ve pul pul dökülmesine yol açabilir. Üstelik nem eksikliğine bağlı olarak cildin mat görünmesine ve kızarmasına da sebebiyet verebilir. Kızarıklık karşıtı CC krem; ciltte oluşan çizgileri ve gölgeleri, göz altlarındaki koyu halkaları gizlemek için idealdir. Yeşil renk CC kremler, kızarıklığı gizleyerek cilt tonunun eşitlenmesini sağlar. Mor CC kremler ise sarı tonları nötrleyerek donuk cilt görünümü giderir.

Özel Günlerin Vazgeçilmezi BB ve CC Krem Çeşitleri

Özel Günlerin Vazgeçilmezi BB ve CC Krem Çeşitleri

Son dakikada belli olan bir toplantıya katılmak için aceleyle evden çıkmanız gerektiğinde BB CC kremler imdadınıza yetişir. Üstelik sevdiğiniz dostlarınızla özel bir gece etkinliğine katılacağınız zamanlarda yapacağınız özenli makyaj için de bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Hem günlük kullanıma hem de özel makyajlara uygun olan BB CC kremler, birbirinden farklı çeşitleri ve özellikleriyle tüm beklentilerinizi karşılayabilecek potansiyele sahiptir. Cilt tipinize uygun çeşitlerin yanı sıra kapatıcılık ve ton yönünden de kendinize hitap eden pek çok BB CC kremi bulmanız mümkündür.

BB krem, fondötene göre daha hafif bir yapıdadır. Bu durum, BB kremin kapatıcılık oranının fondötenden daha az olduğu anlamına gelmez. Gündelik kullanım için üretilen BB kremlerin kapatıcılık oranları özel gün makyajlarınız için yeterli olmayabilir. Üründen beklentiniz ciltteki ton eşitsizliğini gidermekten çok daha fazlası ise kapatıcılığı yüksek BB kremler tam size göredir. İpeksi dokuları, kolay uygulanabilmeleri ve cilt kusurlarını etkili şekilde gizlemeleri sayesinde kapatıcı BB kremler, özel etkinliklerde âdeta kurtarıcınız olur. Üstelik bu ürünler kalıcı bir etkiye sahip olduğu için makyajınızın gün boyu kusursuz görünmesi mümkündür.

CC krem, fondötene alternatif ürünlerin başında gelir. Cilt sorunları yaşayan bireyler için kusursuz bir yüz makyajının olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca CC kremler makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Özel günlerde yapılan makyajın kalıcı olması ve gün boyu tazeliğini koruması için kapatıcı etkisi ve kalıcılığı yüksek olan CC kremleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede kızarık, akneli ve yağlı cilt görünümünü gidererek kusursuz görünen bir yüz makyajı yapmanız mümkün olur. Üstelik 24 saate kadar kalıcılığı olan CC kremleri tercih ederek makyajınızı tazelemenize gerek kalmadan eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Düğün, parti ve gece davetleri gibi özel etkinliklerde BB CC kremlerden cilt kusurlarını gizlemekten çok daha fazlasını beklemeniz mümkündür. Bakımlı ve şık görünen bir özel gün makyajı için tercih edebileceğiniz pek çok ürün mevcuttur. Işıltılı BB krem, aydınlatıcı pigmentlerle geliştirilir. Yüz makyajınızın son derece aydınlık ve canlı görünmesini sağlayan bu ürün, özel günlerinizde tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar. Kalıcılık ve kapatıcılık seviyesi açısından oldukça fazla çeşit barındırır. Makyaj sabitleyici kullanarak tercih ettiğiniz BB CC kremin kalıcılığını artırabilirsiniz.

Günlük Kullanım İçin BB Krem ve CC Krem Çeşitleri

Günlük Kullanım İçin BB Krem ve CC Krem Çeşitleri

BB CC krem çeşitleri, makyaj yapmadan doğal ve bakımlı görünmeyi sağlayan pek çok alternatiften oluşur. Her iki krem türü de hafif ve etkili formülleriyle öne çıkan çok yönlü bakım ürünleridir. Günlük kullanım için orta seviye kapatıcı etkisi bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Üstelik her gün kullanabileceğiniz şekilde üretilen BB CC kremler; nemlendirici, sivilce yapmayan ve su bazlı ürünlerden oluşur. Bu ürünler, makyaj malzemesi olsa da cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak ve kusurları gizlemek gibi önceliklere uygun olarak üretilir.

Yağsız BB krem, her gün kullanabileceğiniz ürünlerin başında gelir. Yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişiler, kullandıkları makyaj malzemelerinin su bazlı ve yağsız olmasına özen gösterir. İçeriğinde yağ bulunan ürünler gözeneklerin tıkanmasına ve buna bağlı olarak akne oluşumuna yol açabilir. Sivilce yapmayan BB kremler; kolajen, salisilik, hyalüronik asit gibi bileşenlerle güçlendirilir. Bu sayede her gün kullanıldıklarında bile akne oluşumuna neden olmazlar. Bu kremler, kullandığınız bakım ürünlerinin etkisini artırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekler. Çay ağacı BB krem; ton eşitsizlikleri, akne ve siyah nokta oluşumunu önleyen ürünlerin arasındadır.

Doğal BB kremler, temiz ve güvenilir içerikleri sayesinde günlük kullanım için ideal yapıda olan makyaj ürünlerinin arasında yer alır. Bitkisel içeriklerle hazırlanan vegan BB kremler, direkt ya da dolaylı olarak hayvanlardan elde edilen hiçbir bileşen barındırmaz. Cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı organik bileşenler sayesinde gerçekleştirir. Tenin rengini alan CC kremler de güçlü formülleriyle öne çıkan ürünlerdir. Bu kremler, cildin ihtiyaç duyduğu kolajen ve E vitaminini sağlayarak günlük bakımınızı güvenle yapmanıza imkân tanır. Üstelik renk değiştiren CC kremler, teninizin tonuna göre şekillenerek cildinize kusursuz bir biçimde uyum sağlar.

Sizi Güneş Işığından Koruyan BB Krem ve CC Krem Çeşitleri

Sizi Güneş Işığından Koruyan BB Krem ve CC Krem Çeşitleri

BB CC kremler, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan seçenekleriyle kullanıcıların makyaj ve bakım beklentilerini karşılamayı başarır. UVA ve UVB ışınları, deri katmanlarını geçerek hem cilt lekelerine hem de kırışıklıklara neden olur. Üstelik derinin yaşlanması ve kanser gibi olasılıklar da söz konusudur. BB CC kremler, “sun protection factor” değeri yüksek olan pek çok seçenek sunar. Etkili bir koruma için güneş koruyuculu BB krem tercihinizi 15 faktör ve üzeri ürünlerin arasından yapabilirsiniz.

Sihirli BB krem, ismini son derece zengin ve etkili içeriğinden alan bir üründür. BB kremlerin tüm işlevlerini yerine getiren bu ürünler aynı zamanda hem cilde bakım yapma hem de güneşe karşı koruma gibi etkilere sahiptir. Özellikle sıcak havalarda makyaj yapmak her zamankinden daha zorlayıcı olabilir. Cildiniz, kullandığınız ürünü kusabilir. Tüm bunlara ek olarak terlediğiniz için makyajınız akabilir. Söz konusu ürünler tam da bu noktada imdadınıza yetişir. Bahsi geçen BB CC krem çeşidi, renksizdir ve ten renginize uyum sağlar. 15, 30 ve 50 faktör seçenekleriyle güneş kremine gerek kalmadan cildinizi ultraviyole ışınlardan korur.

BB ve CC Krem Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

BB ve CC Krem Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

BB CC kremler, çeşit ve işlev açısından son derece geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunar. Cildiniz için en uygun ürünleri belirlerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. BB ile CC kremler arasında farklılıklar söz konusudur. BB krem, hafif bir fondöten etkisi yaratır. Kapatıcılık etkisi nispeten daha yüksek olan bir üründür. Eğer önceliğiniz yüksek kapatıcılık etkisi ise BB kremleri tercih edebilirsiniz. CC kremler ise yüzdeki ton eşitsizliklerinin gideren ve özellikle sorunlu ciltlerde memnuniyet yaratıcı sonuçlar veren ürünlerdir. Bu ürünler, hafif yapıları sayesinde makyaj yapmadan bakımlı görünmek isteyen kişiler için idealdir. Doğru BB CC krem seçimi yapmak için kullanım alışkanlıklarınıza uygun bir ürün tercih etmeye özen göstermelisiniz.

BB CC krem seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus cilt tonuna uygun ürünler tercih etmektir. BB krem tonları; açık, orta ve koyu renk seçenekleri sunar. Ten renginize uygun tonları tercih etmediğiniz takdirde makyajınızın doğal görünmesi mümkün değildir. Beyaz tenliler için BB krem tercihi yapılırken açık tonların tercih edilmesi önerilir. Pek çok ürünün kullanım talimatında hangi tonun hangi ten rengine uygun olacağı detaylı bir biçimde açıklanır. Beyaz tenli kişiler, açık tonlu BB kremleri tercih ederek kusursuz bir görünüme kavuşabilir. BB krem orta ton ise buğday tenli kişiler için idealdir. Ten renginize uygun tona sahip olan ürünü tercih için mevsim koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız. Yazın güneşten yanan ya da bronzlaşan bir kişi, kışın tercih ettiği ürünü kullanamayabilir. Bunun için BB CC krem tonlarının arasından doğru seçimi yapmak bir hayli önemlidir.

BB CC krem çeşitlerini incelerken cilt tipinize uygun ürünleri seçmeye özen göstermeniz tavsiye edilir. Akne, siyah nokta ve açık gözenek problemleri yaşıyorsanız kullanacağınız ürünlerin içeriğini mutlaka incelemelisiniz. Hassas ciltler için BB krem seçenekleri; yağsız, su bazlı, güneş koruyucu etkili ve kızarıklık giderici olarak özel ihtiyaçlara uygun üretilir. Siz de karma ya da hassas bir tene sahipseniz bu ürünleri tercih ederek cilt sorunlarınızı gizleyebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak cildinizin iyileşme sürecine katkı sağlayabilirsiniz. Eğer teniniz lekeli ya da kızarıksa yeşil CC krem gibi ürünler tam size göredir. Kuru cilt tipleri ise nemlendirici BB kremleri tercih edebilir. Cildinize uygun ürünleri satın almanız hem kusursuz görünen bir makyaj hem de sorunlu bölgelere doğru bakımı yapmanız açısından son derece önemlidir.

BB Krem ve CC Kremlerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

BB Krem ve CC Kremlerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

BB ve CC krem markaları, farklı beklentilere sahip olan kullanıcılara hitap eden sayısız ürün seçeneği sunar. Cilt tipi, renk tonu ve kapatıcılık seviyesi gibi faktörler BB CC krem fiyatlarını belirler. Makyaj malzemeleri için ayırdığınız bütçe ne olursa olsun beklentilerinizi karşılayabilecek pek çok ürün bulmanız mümkündür. BB CC krem fiyat skalası farklı bütçe ve beklentilere sahip kullanıcıları memnun etmeyi başarır. BB krem fiyatları, ürünlerin kapatıcılık ve kalıcılık miktarlarına göre değişkenlik gösterebilir. Günlük kullanıma uygun hafif kapatıcı ürünler ile 24 saat kalıcı etki gösteren BB CC kremlerin fiyatlarının farklı olması mümkündür. CC krem fiyatlarını belirleyen başlıca faktör ise ürünlerin içerikleridir. Kolajen gibi bileşenler kullanılarak geliştirilen CC kremlerin fiyatlarının standart ürünlerin ücretlerinden fazla olması doğaldır.

BB CC kremlerin fiyatları hakkında herhangi bir araştırma yapmadan evvel kullanım alışkanlıklarınızı ve beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız önerilir. Bu sayede kendiniz için uygun olan ürünleri çok daha kolay bir şekilde keşfedebilirsiniz. Hayalinizdeki görünüme kavuşmanızı sağlayacak olan pek çok farklı BB CC krem çeşidini Trendyol’da bulabilirsiniz. Bütçe ve beklentilerinize hitap edebilecek binlerce ürünün arasından tercih ettiğiniz BB CC kreme sahip olmak için yalnızca birkaç adımda sipariş vermeniz yeterlidir. Ten rengi, cilt tipi ve bakım rutininize uyum sağlayabilecek sayısız ürün seçeneği arasından size hitap edeni son derece pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Siz de özel gün makyajı ya da günlük kullanım için etkili bir BB CC kreme sahip olmak isterseniz dilediğiniz ürünü Trendyol üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

CC Krem Ne İşe Yarar?

Color Corrector yani renk dengeleyici anlamına gelen CC kremler ciltte bulunan kusurların kapatılmasını sağlayan ürünlerdir. Yoğun makyajdan hoşlanmayan kadınlar için hafif kıvamlı olan yapısı ile avantaj sağlamaktadır. CC krem ne işe yarar sorusunun yanıtı da, aslında CC krem hem fondöten hem güneş kremi hem de nemlendirici olma özelliklerini bir arada sunan kremdir demek doğru olur. Tüm bu ürünlerin tek tek kullanılması yerine tek bir ürün ile tüm etkiye sahip olunması sağlanır. CC krem aynı zamanda C ve E vitaminleri ile beraber ciltte ideal bir nemlendirme desteğini sunarken cildin ışıltı kazanması için de gerekli olan içeriğin sunulmasına destek vermektedir. Son derece ince yapılı ve hafif kıvamlı olan ürün ciltte ağır bir makyaj hissini de yaratmamaktadır. Hem makyajlı olup hem de doğal görünmek için CC krem kullanımlarından yararlanılabilir.

Hangi CC Kremi Kullanmalıyım?

CC krem kullanımında merak edilen detaylardan birisi de hangi CC kremin kullanılmasının daha uygun olduğuna dairdir. CC krem kullanımı ile sivilce izler, çil görümü ve cilt lekelerinin kapatılması mümkün olmaktadır. Hafif bir yapıya sahip olan CC krem nefes alan yapısı ile beraber özellikle yağlı ya da karma ciltler için önerilmektedir. CC krem cilt tonunun eşitlenmesine katkı sunarken aynı zamanda ideal bir nemlendirme desteğinden de yararlanılmasını sağlamaktadır. CC kremler sayesinde ciltte nemlendirme elde edilirken fondöten etkisine de sahip olursunuz. Tüm bu detayların yanı sıra CC krem güneş etkilerine karşı da cildi korumaktadır. C ve E vitamin desteğine sahip olan ürün bu sayede cildin nemlenmesine katkı sunarken beslenmesini de sağlar. CC krem satın almadan önce özelliklerini detaylı olarak incelerken aynı zamanda ton açısından da seçimlerinizi dikkat etmeniz tavsiye edilir.

BB Krem Nedir?

Blemish Balm olup BB kısaltması ile hayatımıza giren krem özellikle sivilceye sahip olan ciltler için kullanılan üründür. BB kreminin açılımı sivilce kremidir. Leke balsamı olarak da ifade edilen krem aynı zamanda cilt kusurlarının kapatılmasına destek olması açısından da önemli bir üründür. BB krem ciltte bulunan kusurları kapaması ile fondöten etkisini sunarken aynı zamanda makyaj tabanı için de kullanılması gerekli olan güneş kremi ve nemlendirici etkisini de aynı anda vermektedir. Hafif bir fondöten etkisi sunarak istenen doğal makyaja sahip olmanıza da destek sunar. BB krem her cilt tipi ile uyum sağlamak ile beraber hassasiyete sahip olan ya da alerjik durumu bulunan kişilerin ise ürün satın alma işlemleri öncesinde içeriğini kontrol etmesi önerilir. BB krem satın alma işlemlerinde kullanım açısından avantaj sağlayacak olan tondan yararlanmanız da tavsiye edilir. Kendi cildinize uygun BB ve CC kremleri Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde bulabilirsiniz.