placeholder
"

Çocuk Güneş Gözlüğü

" araması için 7799 sonuç listeleniyor

Şık ve Kaliteli Çocuk Güneş Gözlüğü Seçenekleri Trendyol’da!

Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması sebebiyle ciltte ve gözlerde hasar meydana gelir. Bu tipteki hasarlar ciddi sonuçlar doğurur. Özellikle göz üzerinde meydana gelebilecek sorunlar söz konusu olduğunda çocuklar daha fazla etkilenir. Bu sorunların oluşmaması için alınan önlemlerden biri de güneş gözlüğü kullanımıdır. Yetişkinlere olduğu kadar miniklere özel çocuk güneş gözlüğü seçenekleri de mevcuttur. UVA ile UVB ışınlarına karşı koruma amaçlı üretilen bu ürünler çocukların kafa anatomisine uygun boyut ve özelliklerde üretilir. Bunun yanında, minikler hassas cilde sahip oldukları için ürün üretiminde kullanılan malzemeler de özenle seçilir. Ayrıca tasarımları burun ve alın yapılarına göre şekillendirilir. Sadece cilt ve kemik yapıları değil göz sağlığı için de özel malzemeler kullanılır. Zararlı ışınlara bir süre maruz kalındığında yanma, kaşınma ya da batma gibi sorunlar hissedilir. Bu tip problemler hafif etkilidir. Eğer belirtilen süre uzun bir aralıktaysa daha ciddi sorunlarla karşılaşılması mümkündür. Genç yaşlarda ciddi hasarlardan kaçınmak için güneş karşıtı ürünlerle önlem alınabilir. Bu sebeple sadece yetişkinler için değil, çocuklar için güneş gözlüğü de üretilir. Özellikle sıcak mevsimlerde ultraviyole ışınların, cilt üzerine etkileri çok daha fazla olur. Böyle durumlarda göz merceği sorunlarının oluşması ihtimali vardır. Bu gibi ihtimallere karşı önlem olarak tercih etmek istediğiniz gözlük çeşitlerini Trendyol üzerinden inceleyerek bir seçimde bulunabilirsiniz.

Sağlıklı Gözler İçin Çocuk Güneş Gözlüğü

Sağlıklı Gözler İçin Çocuk Güneş Gözlüğü

Vücuda zararı dokunan ışınların cilde temas etmesi sonucunda doğabilecek hasarlar, zaman içinde kendini gösterir. Bu sebeple UV ışınlarına karşı sürekli olarak önlem alınır. Bu önlemlerin başında koruyucu ekipmanlar gelir. Çocuk güneş gözlüğü modelleri bu ekipmanlar arasında yer alır. Birbirinden şık ve küçük yaş gruplarına hitap eden çeşitler mevcuttur. Miniklere özel üretilen bu ürünlerin camları, yetişkinler için üretilen modellerden farklı olarak çok koyu renklere sahip değildir. Bunun sebebi görme kabiliyetlerinde değişim ve azalma yaşanmamasını sağlamaktır. Polikarbonat gibi dayanıklı ve hafif ham maddeye sahip camlar mevcuttur. Bu tipteki camlar kolay kırılmayan, kulak arkası ve burun kıkırdağı üzerinde ağırlık yapmayan özelliklere sahiptir. Güneş gözlüğü erkek çocuk ve kız çocuklar için farklı tasarımlar şeklinde karşınıza çıkar. Bu farklılıkların başında renk opsiyonu gelir. Minikler renkli çerçeveler sayesinde istedikleri seçimi yapabilir. Bunun yanında çocukların zevk alarak izlediği çizgi film karakterlerinden ilham alınarak tasarlanan modeller de vardır. 2 yaş, 3 yaş çocuk güneş gözlüğü modelleri daha çok figürlerle süslenir. Çeşitli çizgi film ve emoji figürleri çocukların ilgisini çeker. Ayrıca bu modellerin büyük bir kısmı, fazla hareket halinde olan miniklerin kafasında sabit durması amacıyla kafa bandı tasarımına sahiptir. Bunun yanı sıra farklı yaş gruplarına göre çeşitli cam ölçüleri bulunur. İki ya da üç yaş grubu için kullanılan ölçü 36 milimetre şeklindedir. Büyük yaş grupları için bu ölçü de değişiklik gösterir. Çocukların bu ürünlere sık sık ihtiyaçları vardır. Çünkü gözlerindeki lensler yetişkinlere göre daha fazla UV radyasyonunun geçmesine izin verir. Göze giren UV radyasyonu hücre hasarına neden olduğundan dolayı, çocukları yüksek risk altına sokar. Bu sebeple cam tasarımında mavi ışığı bloke ederek kontrastı artıran, sağlam lensler kullanılır. Çocuk güneş gözlüğü kırılmaz modelleri kolay kırılmayan polikarbonat maddeden üretilir. Bu madde aynı zamanda UV koruması da sağlar. Dayanıklı olmasının yanı sıra minikler hareketli eylemler gerçekleştirirken takılması önerilmez. Bunun sebebi her ihtimalin değerlendirilmesidir. Ayrıca çocuk güneş gözlüğü modelleri erkek ve kız çocukları için farklı modeller sunar. Siz de hem çocuklarınızın sağlığını korumak hem de günlük yaşamlarına renk katmak isterseniz Trendyol üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlüğü Seçimi

Çocuk Güneş Gözlüğü Seçimi

Çocuklar yetişkinlere oranla dışarıda daha uzun zaman geçirme eğilimindedir. Bu sebeple ekstra göz korumasına ihtiyaç duyarlar. Bu ek maruz kalma, UV ışığına karşı artan duyarlılıkları ile birleştiğinde minikler için göz korumasını bir zorunluluk haline getirir. Bu zorunluluğa karşı çocuk güneş gözlük modelleri seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurların başında doktor ya da uzman eşliğinde çocuğunuzun muayenesini yaptırmak gelir. Göz sağlığının yerinde olduğundan emin olduktan sonra ultraviyole ışınlarına karşı filtreli, hafif ve dayanıklı modeller tercih edebilirsiniz. Eğer çocuğunuzun görmesinde bir sıkıntı mevcutsa uzmanların önerileri ışığında tercih yapabilirsiniz. Minik bireyler, yetişkinlere oranla daha renkli ve fazla boyutlu nesneleri sever. Bu sebeple aksesuar ve elbise seçimleri bu yönde olur. Kız çocuk güneş gözlüğü alternatifleri rengarenk, figürlü ya da değişik geometrik şekillere sahiptir. Sadece renkli ve düz tasarımların yanı sıra, tavşan kulaklı ya da prenses tacı simgeli detaylara sahip modeller de vardır. Erkek çocuk güneş gözlüğü seçenekleri ise daha çok araba ya da çizgi film karakterlerinin olduğu figürler ile süslenir. Bu tarzdaki ürünler, miniklerin severek takmasını sağlar. Dayanıklı camının yanı sıra çerçevesinde kullanılan ham madde de önemlidir. Silikon çerçeveli seçenekler, çocukların konforlu hissetmesini sağlar. Aynı zamanda hafif olması sebebiyle kolay taşınır. Sert bir darbe alınması sonucunda kırılma ya da bükülmeler olabilir. Silikon, böyle bir olayın yaşanması ihtimaline karşı cilde daha az zarar verebilecek bir maddedir. Aynı zamanda silikon kaplamalı modeller, hassas cilde sahip miniklerde alerjik reaksiyonlar yapmaz. Miniklerin göz ve çevresinin sağlığı için her detayı düşünülen bu sağlam ve konforlu modelleri Trendyol üzerinden bulabilirsiniz. Çocuğunuzun ilgisini çekecek ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri sevdiğinizin arkadaşlarınızın çocuklarına da hediye edebilirsiniz.

Şık ve Kaliteli Çocuk Güneş Gözlüğü Seçenekleri Trendyol’da!

Şık ve Kaliteli Çocuk Güneş Gözlüğü Seçenekleri Trendyol’da!

Güneş gözlükleri, zaman zaman kullanılan bir aksesuar yerine rutin olarak kullanılan bir eşya görülebilir. Özellikle miniklerin kullanmayı alışkanlık haline getirmesi için sık sık takması önerilir. Bu sayede koruma olayı erkenden başlar. Ayrıca düzenli kullanımlar, zararlı güneş ışınlarından kaynaklı pek çok sağlık sorunu riskini azaltma konusunda yardımcı olur. Erkek çocuk güneş gözlüğü çeşitleri ve kız çocuk çeşitleri arasından miniklerin tarzına en uygun olanı seçerek onları teşvik edebilirsiniz. Severek kullandıkları zaman alışkanlık haline gelmesi konusunda zorluk yaşamazsınız. Ultraviyole ışınlarına maruz kalma cilde olduğu kadar gözlere de zarar verebilir. Aynı zamanda UV ışınlarının kümülatif etkisi çok zararlı olabilir. Çocuklar gözün derinliklerine nüfus edebilecek ve gelecekte göz problemlerinin başlangıcını artılan UV maruz kalmanın zararlarına karşı hem hassas hem de savunmasızdır. Özellikle dışarıda fazla zaman geçirdikleri ve gözleri tam gelişmediği için korumanız oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretimi yapılan ve oldukça sağlam olan çocuklar için güneş gözlüğü modelleri en büyük yardımcınız olur. Kaliteli malzemelerle üretildiği için sizlere uzun süreli kullanım ömrü sağlayan bu ürünler miniklere özel olarak üretilmektedir. Eşsiz tasarımlarla üretilen ve miniklerin seveceği birçok tarzla renkte sunulan modeller farklı fiyat aralıklarıyla müşterilerin karşısına çıkar. Çocuk güneş gözlüğü fiyatları şekil alırken etkili olan çok sayıda unsur vardır. Modellerin tasarımı, özellikleri ya da üretimde kullanılan materyal seçimleri gibi her bir detayın fiyat skalası üzerinde rol sahibi olduğu bir gerçektir. Erkek çocuk güneş gözlüğü fiyatları ve tüm ürün modellerini Trendyol’dan rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Üstelik seçenekleri sadece fiyat aralıklarıyla değil görselleri ve özellikleri gibi tüm detaylarıyla birlikte inceleme şansınız vardır. Bu sayede çocuğunuz için en uygun ürünü Trendyol’dan kolay bir şekilde sipariş edebilirsiniz.