Tıp kategorisinde
en çok satılan 6. ürün

İstanbul Tıp Kitabevi Örnek Reçete Cep Kitabı 0000000528537

275 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (1)
Tahmini Kargoya Teslim: 2 gün içinde
Kargo Bedava

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

İstanbul Tıp Kitabevi Örnek Reçete Cep Kitabı

 • Editör : Prof. Dr. İlyas Yoldaş Baskı Yılı : 2023 Sayfa Sayısı : 667Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar kitabımız, Temel Aile Hekimliği ve Pediatirst Tanı Tedavi Rehberi kitaplarımız gibi çok kısa sürede gördüğü ilgiden dolayı ülkemizde en çok satılan ve ilgi gören kitaplardan biri haline geldiği için çok mutlu olduk. Kitaba gerek katkıda gerekse de destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Hekimlik kutsal olan meslek ve sanatların başında gelmektedir. Her hekim bir sanatçıdır ve sanatını en iyi şekilde icra etmek zorundadır. Çünkü hekim kutsal olan insan hayatıyla uğraşır. Bu yüzden sürekli kendini güncellemeleri ve yenilikleri takip etmek zorundadır. Piyasada hekimlere yönelik birçok reçete ve tanı tedavi kitabı bulunmaktadır. Bu kitapların çoğunda sadece yetişkinlere yönelik tedaviler var olup çocuklara yönelik tedavi eksik kalmaktadır. Çoğu kitapta tedavi seçenekleri verilirken her hastalık için birden çok seçenek verilip kafa karışıklığına neden olmaktadırlar. Ayrıca bu kitaplarda ilaç dozları, ilaçların ticari isimleri ve laboratuvar referans değerleri eksik kalmakta dolayısıyla hekim bir kaç kitaba birden ihtiyaç duymaktadır. Bu kitapta özellikle aile hekimleri, pratisyen hekimler, stajer doktorlar, intern doktorlar ve pediatristler içinpoliklinik hastaları, yatan hastalar ve acil vakalara yönelik, hem yetişkin hastalar hem de çocuk hastalar için tanı, tedavi ve takipte gerekli bilgiler, örnek reçeteler, ilaç dozları, ilaçların ticari isimlerini ve laboratuvar referans değerlerini içeren hekimlerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacağı bir kitap hazırlamaya çalıştık. Kitabı hazırlarken değerli hocalarımıza ait yerli ve yabancı kitaplar, makaleler, ders notları, derneklere ait web siteleri vb. bir çok kaynaktan faydalandık. Mümkün olduğunca birçok tedavi seçeneğine yer vermektense en sık tercih edilen tedavileri seçtik. Hekimleri kolay reçete yazabilmeleri için ilaçların etken maddeleri yanında ticari isimlerini de yer verdik. Kafa karışıklığına neden olmamak için mümkün olduğunca ilk seçenek tedavileri yazdık. İlaçların ticari isimlerini de mümkün oldukça ekonomik olan farklı firmaların ilaçlarına yer verdik Temel amacımız, hekimlerin klinik ve poliklinikte karşılaşacağı hastalıklara karşı iyi bir tedavi vermelerini sağlamak ve hastalıklarla ilgili sık karşılaşılan sorulara cevap vermekti. Bu yeni basımda sizden gelen öneriler ışığında kitap gözden geçirildi ve yeni hekim arkadaşların katkısıyla güncellendi ve genişletildi. Bu çalışmanın meslektaşlarıma faydalı olması dileğiyle. -Doç. Dr. İlyas Yolbaş- (Tanıtım Bülteninden) Yazar:İlyas Yolbaş Yayınevi:İstanbul Tıp Kitabevi
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar İlyas Yolbaş
 • Basım Yılı 2022
Şikayet Et

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar Cep Kitabı - İlyas Yoldaş

Örnek reçete ve acil yaklaşımlar kitabı, özellikle doktor olan ve bu alanda eğitim alan öğrenciler için oluşturulan yol gösterici pratik bilgileri içeren başucu kitaplarından biridir. Yetişkinlerle birlikte çocuklar içinde tedavi yöntemleri bulunan örnek reçete ve acil yaklaşımlar cep kitabında kafa karışıklığına neden olmayacak açık ve anlaşılır bilgiler ve tedavi yöntemleri yer almaktadır. Aynı zamanda acil durumlarda nasıl yaklaşımlarda bulunulması gerektiği, hangi ilaçları hangi dozlarda verilmesi gerektiği gibi bilgileri de bulabilir ve pratik bir şekilde hastaya uygulayabilirsiniz. Diğer yandan bu kitapta;

 • Güncel, özet konu anlatımı
 • Örnek reçete ve acil yaklaşım metotları
 • İlaç dozları ve ticari isimler yer almaktadır.

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar

Sağlık alanında çalışan her insanın edinmesi gereken kitaplardan biri olan örnek reçete ve acil yaklaşımlar cep kitabı, tedavilerin ve yaklaşımların yanı sıra ticari isimlere de yer vermesi ile özellikle aile hekimlerine, pratisyen hekimlere, stajyer doktorlara ve intern doktorlara kolaylık sağlayacak niteliklere sahiptir. Acil durumlara bakan doktorlar için de kolaylık sağlayan örnek reçete ve acil yaklaşımlar cep kitabı, aynı zamanda yatan hastalar için de uygulanabilir metotlar ve yaklaşımlar içermektedir. En sık rastlanılan hastalıklar ve acil durumlar için de bilgiler içeren örnek reçete el kitabı, hekimlerin işini kolaylaştırmak için çıkarılmış nadide kitaplardan biridir. Okullarda öğrenciler tarafından da tercih edilen ve okutulan örnek reçete el kitabı, tıp alanında en çok satılan ve faydalanılan kitaplar arasında yerini korumaktadır. Örnek reçete kitabı, Yrd. Doç. Dr. İlyas Yolbaş ve Uzm. Dr. Servet Yolbaş tarafından öğrencilere ve doktorlara yardımcı olmak amacıyla çıkarılmış olup 12,5x19 cm ebatları ile kolay taşınıma elverişli tasarıma sahiptir. 0000000528537 koduna sahip olan örnek cep kitabı 605 sayfaya sahip olmakta ve en sık karşılaşılan sağlık sorunlarını ele almaktadır.

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar Cep Kitabı Yorumları

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar Cep Kitabı Yorumları

Örnek reçete ve acil yaklaşımlar kitabı, 5. Sınıf tıp öğrencilerine hitap etmekle birlikte acil tıp, aile hekimliği, anesteziyoloji ve ağrı, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dermatoloji, endokrinoloji, enfeksiyon hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, gastroenteroloji, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kardiyoloji, kulak burun boğaz, nefroloji, ortopedi, psikiyatri, psikoloji, radyoloji, romatoloji gibi bölümleri de kapsayacak niteliklere sahiptir. Aradığınız niteliklere sahip olup olmadığını ya da bölümünüze uygun olup olmadığını örnek reçete ve acil yaklaşımlar cep kitabı yorumları ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu kitabı değerli kılan diğer bir etken de semptomları doğru değerlendirebilmek ve doğru tanı koymaya yardımcı olmaktır. Çoğu hastalıkta ilaçlardan önce doğru tanı yapılması hayati önem taşırken tanı koyma aşamasından sonra hangi tedavinin uygulanacağı da kolaylaşmakta ve kitap doğrultusunda hastalar kısa zamanda sağlığına kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Bu sebeple edineceğiniz kitap yalnızca reçete kitabı olmamakla birlikte semptom belirleme ve doğru teşhis koymada da oldukça yararlı bilgiler içermektedir.

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar Cep Kitabı Fiyatları

Örnek Reçete ve Acil Yaklaşımlar Cep Kitabı Fiyatları

İçerdiği bilgiler çerçevesinde ve okul kitapları ile birlikte tercih edilen değerli acil yaklaşım ve örnek tedaviler cep kitabını bütçenize uygun fiyat aralıklarında bulmanız mümkündür. Diğer yandan fiyat değişimlerini etkileyen sebepler arasında yer alan sayfa sayısı da farklı olabilmektedir. Normal sayfa sayısı 605 olan örnek reçete cep kitabı satıcı farkına bağlı olarak 200 civarında olacak şekilde kısaltılabilmektedir. Burada kitap seçerken dikkatli olmalı ihtiyacınızı karşılayacak ürünü seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Örnek Reçete Cep Kitabı kampanya ürünlerini de takip edebilir uygun fiyat aralıklarında kitabınızı kolaylıkla edinebilirsiniz.