placeholder
"

Kapak ve Kılıf

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
Moshi Design Telefon Charmı Telefon Askısı
Moshi DesignTelefon Charmı Telefon Askısı
(2)
Telefon Charmı Telefon Askısı
45 TL
Sepete Git

Telefon Kapakları ve Telefon Kılıfları

Telefon Kılıfları

Telefon kılıfları, her marka ve model telefon için geniş bir çeşitlilikte üretilen işlevsel aksesuarlar arasında yer alır. Darbe, düşme ve sıvı teması akıllı telefonunuzu kullanılmaz hale getirebilecek talihsiz olaylardan sadece birkaçıdır. Tedbirli davranmak ve telefonunuzu koruyucu bir kılıfla birlikte kullanmak, değerli telefonunuzun zarar görmesini önler. Telefon kılıfları sadece koruma amaçlı değil, aynı zamanda çeşitli renk ve desenlerle, estetik çekiciliği artırmak için de kullanılır. En sevdiğiniz süper kahramanın resmini, bir amblemi, ilham verici alıntıları, sevdiğiniz birinin fotoğrafını ve baskıda hayal edebileceğiniz tüm desenleri, kılıflarda bulabilirsiniz. Kadın, erkek ya da çocuk için özel olarak tasarlanmış telefon kılıfları arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde telefonunuza eşsiz bir görünüm kazandırabilir, telefonunuzu kişisel zevklerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Telefon Kılıfı Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

Telefonunuz için kılıf satın alırken dikkate almanız gereken birçok nokta vardır. Satın alma sırasında telefonunuzun tasarımına uygun bir model satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. Kılıflar farklı koruma özelliklerine sahip olduğundan, ihtiyaç ve istediğinizle örtüşen bir ürün satın almayı düşünebilirsiniz. Yapacağınız tercihten en iyi sonucu almak için, telefon kılıfı seçimine zaman ayırıp ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru ürünü araştırabilir, severek kullanabileceğiniz bir ürün satın alabilirsiniz. Telefon kılıfları, stil çeşitliliği sunan farklı renk ve tasarımlarda gelir. Binlerce desen ve renk seçeneği arasından, telefonunuza eşsiz bir görünüm kazandırabileceğiniz, özel bir tasarıma siz de sahip olabilirsiniz. Hafif ve ince kılıflardan, en üst düzeyde özellik ve koruma sunan oldukça sağlam iPhone kılıf çeşitleri gibi, yoğun yaşam tarzınıza sorunsuz bir şekilde uyan bir ürün bulabilirsiniz. En popüler renkleriniz, favori takımınız ya da beğendiğiniz bir fotoğraf gibi farklı stillere hitap eden kapaksız ya da kapaklı telefon kılıfı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Resimli telefon kılıfları ile beğendiğiniz görseli telefonunuza taşıyabilirsiniz.

Telefonunuzu Darbelere Karşı Koruyun

Cep telefonlarında en çok tamir edilen parça cam ekranlardır. Özellikle darbelerin daha yoğun bir şekilde nüfuz ettiği köşe kısımları açısından, cam ekranlar kırılmaya karşı özellikle savunmasızdır. Hafif bir düşme bile, değiştirilmesi oldukça maliyetli olabilecek kırık bir ekranla sonuçlanabilir. Dahili hasar telefonunuzu kullanılamaz hale getirebilir ve yepyeni bir cihaz satın almanız gerekebilir. Cep telefonu üreticilerinin kullanıcı kaynaklı hasar olarak değerlendirmesi nedeniyle, ekranınızda meydana gelebilecek darbe ya da düşürmeye bağlı arızalar garanti kapsamında değerlendirilmez. Her yıl artan cep telefonu ve yedek parça fiyatları açısından düşünüldüğünde, telefonunuzu korumanın en kolay ve en iyi yolu bir telefon kabı kullanmaktır. Kaliteli bir kılıf ve ekran koruyucu gibi özel telefon aksesuarlar ile telefonunuzu oldukça uygun bir maliyet ile koruyabilirsiniz. Güvenliğin yanı sıra telefon kılıfları, telefonunuzun daha yeni görünmesine de yardımcı olabilir. Sonuç olarak, sizin için en iyi telefon kılıfı, akıllı telefonunuzdan ne istediğinize ve telefonunuzu ne kadar aktif kullandığınıza bağlıdır.

Tasarıma ve Malzeme Kalitesine Dikkat

Akıllı telefon kılıfları seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri kılıfın ekranı nasıl kavradığıdır. Telefon kılıfları genel olarak, ekranın kenarlarından hafifçe yükselen bir tasarıma sahiptir. Kılıfın ekrandan daha yüksek olması, telefonunuzu düşmeye karşı korumada son derece önemlidir. Telefonunuzu düz bir yüzeye düşürdüğünüzde, ekranınız bu yüzeyle temas ederse, kırık bir ekrana sahip olma şansınız yüksektir. Bununla birlikte, ekrandan daha yüksek kenarlara sahip bir kılıf, düşüş sırasında meydana gelen darbenin çoğunu alır ve ekranın yerle temas etmesini önlemeye yardımcı olur. Telefon kılıfının malzemesi herhangi bir darbeyi ne kadar iyi yönetebileceğini belirler. Temel düzeyde koruma için telefonunuzun savunmasız köşelerini kapsayan, şok emici bir malzemeden yapılmış bir kılıf seçmeniz önerilir. Kılıf yapımında kullanılan en iyi malzemelerden biri termoplastik poliüretan yani TPU'dur. TPU, sert plastik ve yumuşak silikon karışımı olan hibrit bir malzemedir. Karışımlı silikon telefon kılıfları darbeleri emmede mükemmeldir ve yapışkan bir yüzeye sahip olmadığı için cebinize ya da çantanıza girip çıkması oldukça kolaydır. Pürüzsüz yüzeyi temizlemeyi kolaylaştırır ve çanta döküntülerinin kılıfa yapışmasını önler. Diğer kaliteli şeffaf telefon kılıfları herhangi bir çatlama olmadan düşmeye ya da bükülmeye dayanabilen güçlü ve sağlam bir plastik türü olan Polikarbonattan (PC) yapılır. 

Telefon Kılıfları Fiyatları

Telefon kılıflarının sıra dışı özellikleri, tüm kullanıcılara beklenenden fazla fayda sağlar. Farklı marka telefon kılıfları en rekabetçi fiyatlarla sunulur. En özel telefon kılıfı çeşitleri ile, telefonunuzun genel ömrünü uzatabilir ve herhangi bir zorluk yaşamadan cihazınızı koruyabilirsiniz. En koruyucu kılıflar kasanın tüm kenarlarını (üst, alt, sol ve sağ) tamamen kaplar. Bazı modeller sadece yanları koruyabilir ve üst ve alt kısım açıkta kalır. Bu tür tasarımlar cihazınızı koruyabilmesine rağmen, her tarafı kapsayan kılıflar kadar etkili değildir. Minimalist tasarımlardan hoşlanıyorsanız ve telefonunuzu sık sık düşürmüyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. Diğer yandan telefonunuzu düşürmeye eğilimliyseniz daha fazla alanı kaplayan bir kılıf için alışveriş yapmalısınız.

Kalın Telefon Kılıfları

Kılıfın kalınlığı telefonunuzu nasıl ve nerede kullandığınıza bağlıdır. Telefonunuzu sadece günlük darbelere maruz bırakacağınızdan eminseniz, ince bir kılıf sizin için yeterli olabilir. Sağlanan koruma düzeyi ile eklenen hacim ve ağırlık arasında net bir denge vardır. En sağlam kılıf modelleri, düğmeler ve dokunmatik ekran dahil olmak üzere telefonu en iyi şekilde kaplar. Hava cepleri ve güçlendirilmiş köşeler gibi detaylar, darbelerin cihazınıza zarar verme riskini önemli ölçüde azaltır. Genel tasarım özellikleri düğmelere basmayı zorlaştırabilir ve dokunmatik ekran hassasiyetini azaltabilir. Kalın ve hacimli kılıflar, daha fazla şok emmekle birlikte telefona diğer modellere kıyasla daha fazla ağırlık ekler. Sonuç olarak çok yüksek koruma sağlayan kılıf modelleri, ergonomik kullanım deneyimini belirli ölçülerde sınırlayabilir. Bu nedenle kalın kılıflar özellikle çocuklar ve ileri yaştaki yetişkinler gibi yüksek cihaz korumasına ihtiyaç duyan kullanıcılar için idealdir. 

İnce Telefon Kılıfları

Birçok kullanıcı günlük kullanım için cepte ya da çantada kolayca taşınabilecek ince kılıfları tercih eder. Stil sizin için koruma özelliklerinden daha önemliyse ince bir tasarıma sahip kılıf modellerini tercih edebilirsiniz. İnce kılıflar, kapsadığı alanlardaki çizilmelere karşı koruma sağlar ve telefonunuzun düşme sırasında alabileceği hasarı azaltmaya yardımcı olur. İnce kılıflar, yüksek seviyede koruma sunan kalın kılıflara kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Temel bir koruma düzeyinin telefonunuz için yeterli olduğunu düşünüyorsanız, tek parçadan oluşan ve TPU'dan yapılan kılıfları tercih edebilirsiniz. TPU malzemenin kullanımı kolaydır ve sınırlı da olsa şok koruması sunar. Telefon kılıfınızı aynı zamanda cüzdan olarak da kullanmak istiyorsanız deri telefon kılıfı satın almayı düşünebilirsiniz. Tüm kılıf modelleri arasında en geniş stil ve renk yelpazesine sahip olan ince kılıf seçenekleri ile aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Bununla birlikte kılıf kesimini kontrol ettiğinizden ve köşelerin korunduğundan emin olmalısınız. 

Popsocket Telefon Kılıfları

Bazı durumlarda standart kılıflar bile hantal olabilir. Telefonunuz tek elle kullanmak için çok büyükse, erişimi daha kolay hale getirmek için daha özel kılıfları tercih edebilirsiniz. Telefon kılıfları popsocket telefonun arkasında yer alan ergonomik tutamak özelliği ile daha iyi bir tutuş sağlamak için tasarlanmış özel aksesuarlardır. Daha büyük akıllı telefonlar için ek bir kavrama işlevi gören bu kılıflar, telefonunuzu sık sık düşüyorsanız ya da tek elle kullanmakta zorluk çekiyorsanız en iyi seçimdir. Popsocket sadece telefonunuzu daha iyi tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda selfie çekmenizi de kolaylaştırır. Denklanşör düğmesine kolayca erişmek, daha fazla açı ile daha fazla özgürlük sağlar. Video izlerken veya oyun oynarken akıllı telefonunuzu veya tabletinizi desteklemeniz gerekiyorsa, popsocketı stand olarak kullanabilirsiniz. Kademeli olarak katlanan tasarımı sayesinde kılıfınızı en ideal açıda konumlandırabilirsiniz.

Cüzdanlı Kılıflar

Her şeyi tek bir yerde tutmak istiyorsanız, telefon kılıfınız birden fazla amaca hizmet edebilir. Birçok markada özel cepleri olan ve cüzdan olarak kullanabileceğiniz modeller bulabilirsiniz. Cüzdanlı telefon kılıfları ile kredi kartlarınızı, nakit paralarınızı ya da cüzdanınızdaki diğer eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Cüzdanlı kodelleri başta deri olmak üzere silikon ve sentetik malzemeler gibi geniş bir model aralığından seçebilirsiniz. Bazı modeller minimal tasarımları ile telefonunuzun arkasına yapışırken, bazıları tüm cihazı kaplar ve ekranı ve cepleri ortaya çıkarmak için açılır tasarıma sahiptir. Telefon kılıfları koruma ve estetik görünüm dışında çok yönlü kullanıma sahiptir.

Diğer Telefon Kılıfları Modelleri

Cep telefonu kılıfları standart sentetik malzemeler dışında kumaş, ahşap ya da karbon fiber gibi daha özel malzemelerden de üretilebilir. Kumaş en ince kılıf seçeneklerinden biri olarak kişisel tarzınıza uyacak şekilde çeşitli renk ve tasarımlarda üretilir. Koruma özelliği sınırlı olmakla birlikte, telefonlarında farklı ve şık bir görünüm isteyenler için idealdir. Telefonunuz için daha natürel görünümü ile öne çıkan daha özel bir ürün arıyorsanız, ahşap telefon kılıfı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Bütçenize bağlı olarak, hem gerçek hem de sahte ahşap malzemelerden üretilmiş telefon kılıfları satın alabilirsiniz. Ahşap malzeme, kumaşa kıyasla daha iyi koruma sağlarlar ve kolayca kirlenmez. Bir diğer popüler kılıf malzemesi olan karbon fiber, dayanıklılığı ile öne çıkar. Karbon fiberden yapılan kılıfların kırılması konusunda genellikle endişelenmenize gerek kalmaz. Şarjlı telefon kılıfları, telefonunuzu şarj etmek için yedek bir ünite görevi görür. Kılıfın içinde yer alan ekstra batarya, ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuza ekstra güç sağlar. Harici lensleri uyumlu bir cihaza monte etmenizi sağlayan özel kılıf modelleri, fotoğraf deneyiminizi geliştirebilir. Telefonunuzda sinematik videolar çekmek istiyorsanız telefoto, balık gözü, geniş açılı ve hatta anamorfik bir lens içeren kılıflar satın alabilirsiniz. 

Telefon Kılıflarının Sunduğu Avantajlar

Telefon kılıfı sağladığı farklı kullanımlar göz önüne alındığında mutlaka satın alınması gereken çok yönlü bir aksesuardır. Kullanıcıdan kullanıcıya değişen farklı amaçlar için kullanılan kılıflar ile çok sayıda fayda sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun orijinal görünümünden sıkıldığınızda yeni bir cihaz satın almak yerine, sadece yeni bir kılıf alarak telefonunuzun görünümünü saniyeler içinde özelleştirebilirsiniz. Telefon kılıfları baskılı tasarımlar ile neredeyse sınırsız bir görsel çeşitlilikten faydalanabilirsiniz. Telefon kılıfları, telefonunuzun hem kasasını hem de ekranını çizilmelere ve hasara karşı korur. Her zaman yeni gibi görünmesine yardımcı olur. Telefon kılıfı kullanarak cihazınızın ikinci el satış değerini artırabilirsiniz.

Düşme Koruması

Mevcut mobil cihazların her zamankinden daha ince ve daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle telefonunuzun hasar görmesini önlemek için bir kılıf takmanız gerekir. Telefon kılıfları, özellikle balık sırtı desenlere sahip olanlar, cep telefonunuzu daha iyi kavrayabilmenizi sağlar. Bu, telefon kılıfını mükemmel bir şekilde tutmanıza ve telefonun elinizden kayarak düşmesini önlemeye yardımcı olur. Yoldayken veya toplu taşıma araçlarında seyahat ederken, daha iyi bir kavrama elde etmek çok önemli faydalar sağlayabilir. Daha az hasar, telefonunuzun daha uzun ömürlü olması anlamına gelir. Telefonunuzun her bir parçasını düşmelere ve diğer darbelere karşı korumak için şok emme özelliğine sahip kılıfları tercih edebilirsiniz.

Artan Dayanıklılık

Cep telefonlarının dayanıklılığı çeşitli faktörlere bağlıdır. Telefonunuzun dayanıklılığını artırmak için bir telefon kılıfı satın alabilir, ısı ve toz direncini artırabilirsiniz. Telefon kılıflarının düşük termo iletkenliği, sıcak ortamlarda çalışan insanlar için eşsiz bir koruma özelliği sunar. Telefonun aşırı ısınmasını önler. Güneşli günlerde ve sıcak iklimlerde yaşayan kullanıcılar da telefon kılıflarının bu özelliğinden yararlanabilir. Genel yüzey tozu, telefon kılıfı kullanılarak etkili bir şekilde azaltılabilir.

Estetik Görünüm

Telefon kılıfları, cihazınızı korumaktan daha fazlasını yapar. Ana amaç akıllı telefonu harici hasarlardan korumak olsa da, bazı kılıflar daha farklı amaçlara da hizmet eder. Ünlü markalar tarafından üretilen telefon kılıflarının en çekici tasarımları, günümüzde her kullanıcı için geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Tercihiniz şık görünümse, birinci sınıf tasarım telefon kılıfları arasından seçim yapabilir, akıllı telefonunuzun estetiğini yepyeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Görsel çekiciliğini artıran taşlı telefon kılıfı gibi çekici tasarımlarla, telefonunuzun görünümünü benzersiz hale getirebilirsiniz. Her seferinde farklı bir görünüm elde etmek için yeni kılıflar satın alabilirsiniz. Farklı kıyafetlere uygun farklı kılıflar bulabilirsiniz. Tercihiniz basit ve sade tasarımlardan yanaysa yumuşak ve  şeffaf kılıfları tercih edebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Telefon kılıfı kullanmanın sağladığı bir diğer büyük avantajı, kolay ve hızlı bir şekilde monte edilebilmesidir. Kılıfı değiştirmek için çok fazla zaman ayırmanız gerekmez. Kapağı takmak veya çıkarmak istediğinizde bir uzmanın yardımına ihtiyacınız yoktur. Bu özellik kıyafetlerine, ruh hallerine veya katıldıkları etkinliklere göre telefon kılıflarını hızlı bir şekilde değiştirmek isteyen kullanıcılar için önemli bir özelliktir. Öte yandan, kolay ve hızlı değiştirilebilen bir telefon aksesuarı olarak kılıflar, hareket halinde olan kişiler için de iyi bir seçenektir. Aksesuarınızdan sıkıldığınızı düşünüyorsanız, saniyeler içinde kaldırabilir ve başka bir kılıfla değiştirebilirsiniz. Telefon kılıfının değiştirilmesi telefon kullanımınızı etkilemez.

Hijyen ve Bakım 

Telefon kılıfları, telefonunuzu kir ve tozdan uzak tutar. Diğer yandan hijyenik kullanım için kılıfların da belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Düzenli temizlik bakterilerin ve mikropların yüzeyde birikmesini önlemeye yardımcı olur. Hijyenik kullanımı destekler. Malzemeye bağlı olarak farklı kılıflar farklı bakım adımları gerektirir. Bazı kılıflardaki yağ ve kirlerin temizlenmesi için alkol bazlı temizleyiciler uygunken, ahşap gibi doğal malzemelerden üretilmiş modeller için daha nötr temizleyiciler kullanmanız önerilebilir. Şarjlı ya da port çoklayıcı gibi elektronik bileşenlere sahip modelleri sıvı temasından korumanız gerekebilir. Kılıfınızı en iyi şekilde temizlemek ve kullanım ömrünü uzatmak için üreticinin önerdiği kullanma ve bakım talimatlarına uymanız önemlidir. Telefonunuzun neme maruz kalmaması için kılıf tamamen kuruduktan sonra kullanmaya başlamalısınız. 

İster evde ister dışarıda olun telefonunuzun hasar görmeyeceği tam anlamıyla güvenli bir yer yoktur. Kullanım ömrü boyunca sayısız darbeye maruz kalabilen telefonunuzu korumanın en pratik yollarından biri kaliteli bir kılıf kullanmaktır. Yaşam tarzınıza uygun renk ve desenlerle tasarlanmış yüzlerce kılıf çeşidi bulabilirsiniz. İndirimli Trendyol fiyatları ile yüzlerce seçenek arasından stilinize uygun en şık telefon kılıfını hemen siz de seçebilir, beğendiğiniz ürünü anında fırsatlardan yararlanarak satın alabilirsiniz.