Cep Telefonu Modeli
Fiyat
Renk
Garanti Tipi
Garanti Süresi
Uyumlu Marka
Fiyat Geçmişi
Model
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Materyal
"

Telefon

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Her Cebe Uygun Birbirinden Farklı Telefon Modelleri Trendyol'da!

Haberleşmeyi sağlayan telefon, günümüzün vazgeçilmez aygıtları arasında yer alır. Farklı teknolojik özellikleri bünyesinde barındıran birçok model seçeneği bulunur. Geçmişte sadece sabit telefon modelleri kullanılırken son yıllarda dokunmatik ve akıllı seçenekler sıkça tercih edilir. Sabit telefon modelleri; ev, ofis ve işyeri gibi yerlerde kullanılır. Sadece haberleşmeyi sağlamak amacıyla tercih edilen söz konusu ürün seçenekleri, iletişimi pratik hâle getirir.

Genellikle ofis ortamında tercih edilen bir diğer seçenek de masaüstü telefon modelleridir. Üzerinde tuşlar bulunan modeller, arama yapma ve cevaplama işlevini kolayca yerine getirir. Ev ve iş telefonlarının yanı sıra cep telefonları da her yaştan kişi tarafından kullanılan ürün seçenekleri arasında yer alır. Neredeyse herkesin sahip olduğu cep telefonu modelleri, farklı özelliklere sahiptir. Bunları yaşlı ve akıllı telefonu olarak basitçe kategorilere ayırabiliriz. Yaşlı telefonu, basit özellikleriyle kolay kullanım imkânı ortaya koyar. Genel olarak bu tarz model seçenekleri sadece haberleşmeyi sağlayan, büyük boyutlardaki ürünlerdir.

Akıllı cep telefonu ise başta Apple, Samsung, Oppo, Huawei, Xiaomi gibi birçok marka tarafından satışa sunulur. Geniş özelliklere sahip olan ürün seçenekleri, teknolojiyi yakından takip eder. Son yıllarda sıkça kullanılan akıllı cihazlar genellikle tuşsuzdur. Dokunmatik telefon seçenekleriyle, haberleşmenin yanı sıra sosyalleşme, bilgi edinme ve eğlenme şansı da elde etmek mümkündür. Kameralı ve kamerasız telefon seçenekleri, farklı özellikleri bünyesinde barındırır. Ürün seçenekleri, kullanıcıların kriterlerine uygun zengin alternatiflerden oluşur.

Her Kesime Hitap Eden Telefon Modelleri ve Özellikleri

Her Kesime Hitap Eden Telefon Modelleri ve Özellikleri

Akıllı telefon, günümüzün olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır. İletişimde kalmayı üst seviyeye çıkartarak, teknolojik hâle getiren birçok model seçeneği bulunur. Cihazların işletim sistemi İOS ve Android olmak üzere iki kategoride değerlendirilir. İOS telefon, Apple tarafından geliştirilmiştir. İlk kez 29 Haziran 2007 tarihinde piyasaya sunulan işletim sistemi, cihaza güçlü özellikler kazandırır.

Apple tarafından üretilen İPhone cihazlar, her geçen gün farklı detaylara sahip olur. Cihazların büyüklüğü ve kullanım şekli de teknolojiyi yakından takip ederek, işlevsellik ortaya koyar. Markanın tuşlu telefon modelleri de bulunur. Ancak son çıkan cihazlar, tamamen dokunmatiktir. İPhone ürün seçenekleri, hız ve yüksek verimliliğe sahiptir. Genellikle uygulamalarda zaman geçirirken ve oyun oynarken, dinamik kullanım imkânının farklı hissedilir. Kullanıcılar, özellikle oyun oynarken yüksek performans elde eder. Android telefon modelleri birçok marka tarafından satışa sunulur. Gelişen dünyaya ve teknolojik özelliklere ayak uyduran modeller, iletişim kurmayı üstün hâle getirir.

Android telefon markaları; fonksiyonelliği ve ekran tasarımıyla beğeni kazanır. Model seçeneklerinin geniş olması, her kullanıcı tipinin kriterlerine göre seçim yapmasını kolaylaştırır. Android cihazlarda farklı tasarımlardan oluşan birçok model seçeneği bulunur. Genellikle kamerası bulunan telefonlar, en özel anıları ölümsüz hâle getirir. Telefonlarda farklı kamera sayıları bulunur. Geniş alan çekimleri yapmak için çoklu kamera bulunan cihaz seçenekleri de yer alır. Cihazları şarj edebilmek için şarj aleti ya da kablosunun kullanılması gerekir.

Telefon şarj aleti, cihazla uyumlu şekilde gönderilir. Birçok model seçeneği telefon kablosu ile şarj etmeye uygundur. Kabloyu bilgisayara ya da bir güç kaynağına bağlayarak cihazınızı şarj edebilir, iletişimde kalmaya devam edebilirsiniz. Yabancı ya da yerli telefon markaları her kullanıcı tipine uygun seçeneklerden oluşur. Ürün gamının geniş olması, eşsiz deneyim elde etmek için farklı alternatifler sunar. Cep telefonu modelleri, kişiselleştirilme imkânı sunar. Kullanıcılar, başta telefon kapları olmak üzere çeşitli ürün seçenekleriyle, cihazını estetik ve farklı hâle getirir. Ayrıca telefon saat modelleri de bulunur. Uyumlu cep telefonuna gelen mesaj ve çağrılar, kol saatinden kontrol edilerek işlevsel kullanım olanağı ortaya çıkar.

Birbirinden Farklı Özellikleriyle Telefon Modellerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Birbirinden Farklı Özellikleriyle Telefon Modellerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

“Telefon” denildiğinde akla ilk olarak sözlü iletişim kurmak gelir. Aile, arkadaş ve diğer kişilerle iletişim kurmayı kolay hâle getiren birçok model seçeneği bulunur. Kolayca taşınabilen ürün seçenekleri, cepte ya da çantada muhafaza edilir. Fakat cep telefon kullanımının önemi bununla sınırlı değildir. Sağlık ya da güvenlikle alakalı bir durum ortaya çıktığında, cep telefonu yardımıyla kolayca iletişim sağlanır. Cihaz seçenekleri yazılı olarak haberleşmeye de yardımcı olur. Mesaj yazmak, iletişim kurmayı eğlenceli ve kolay hâle getirir. Uzakları yakınlaştıran birçok cep telefonu seçeneği bulunur. Görüntülü konuşma imkânı sunan söz konusu model seçenekleri, iletişimi güçlendirir. Aile, arkadaş ya da iş arkadaşlarınızla görüntülü olarak konuşabilir, onları yanınızda gibi hissedebilirsiniz. Görüntülü konuşabilmek için cihazda ön kamera bulunması gerekir.

Telefon seçenekleri, fotoğrafçılığa ilgi duyan kişilerin de beğenisini kazanır. İki ve 3 kameralı telefonlar, özel anıları ölümsüz hâle getirir. Kamera seçeneklerinin yüksek performans ortaya koyması, profesyonel çekimler yapmak için ideal bir seçimdir. Geniş açılı çekimler yapabilmek için uygun olan modeller arasında 5 kameralı telefon seçenekleri yer alır. Farklı markaların üretmiş olduğu modeller aracılığıyla başta doğada olmak üzere birçok yerde birbirinden güzel çekimler yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra; çocuklar için de benzersiz ürün seçenekleri bulunur. Çocuklar, telefonla video izleyerek ya da oyun oynayarak zaman geçirir.

Oyun telefonu, yüksek performans ortaya koyar. Hız kesmeden dinamik kullanım olanağı elde etmek için oyuncu telefonu kullanılır. Bazı çocuk telefonu modelleri, sadece oyun oynamak için üretilir ve farklı yaş gruplarına uygundur. Aileler, çocukların zamanının eğlenceli geçmesi için küçük telefon modellerini tercih eder. Cihazların güvenli kullanımı için telefon ekran koruyucu kullanılması gerekir. Ekran koruyucu sayesinde olası düşme ve darbelerden cihazın korunması sağlanır. Ayrıca olumsuz durumlara karşı koruma görevi gösteren ve cihaza uygun telefon kılıfı modelleri de bulunur. Kılıf seçenekleri, cihazın görünümü şık ve farklı hâle getirir. Bu tarz akıllı modellerin ve aksesuarların yanı sıra; ev ve ahizeli telefon seçenekleri de vazgeçilmeyen ürünler arasında yer alır. Ürünler, sadece konumlandırıldığı yerde çalışır.

Her Neslin Kullanabileceği Telefonların Tasarımları Nasıldır?

Her Neslin Kullanabileceği Telefonların Tasarımları Nasıldır?

Telefon tasarımları geçmişten günümüze kadar büyük değişimler gösterir. Eskiden kapaklı ve telsiz telefon tasarımları yaygın olarak kullanılırdı. Özellikle ev telefonlarında sıkça kullanılan tasarımlar, büyük ve rahat kullanıma uygun seçenekler arasında yer alır. Ev ve işyeri telefonları kablolu kullanıma uygundur. Kablolu telefon seçenekleri, sabit bir yerde kullanılır. Ahize bölümünde bulunan kablo iletişim kurmayı sağlar. Teknolojiyi yakından takip eden ve çağa yön veren birçok model seçeneği bulunur. Bu tarz modellerin, ince ve büyük tasarımdan oluşan alternatifleri dikkatleri üzerine çeker.

Cihaz seçeneklerinin farklı renklerden oluşan modelleri de vardır. Beyaz, kırmızı, pembe, mor, mavi ve siyah telefon renkleri, her yaştan kullanıcıya hitap eder. Genellikle sıradan renkleri kullanmak isteyen kişiler, beyaz ve siyah renk telefonlardan yana seçimini yapar. Ancak genç kullanıcılar, farklı renk alternatiflerini tercih ederek tarzını ortaya koyar. Son yılların trend seçenekleri arasında katlanabilir telefon yer alır. “Foldable” de denilen bu tip cihazlar, esnek ekrana sahiptir. Cihazların kolayca cepte taşınmaya uygun boyutlara gelebilmesi, kullanıcıların beğenisini kazanan detaylar arasında yer alır. Çift ekranlı telefon modellerine karşı da yoğun ilgi duyulur. Bazı markalar tarafından satışa sunulan seçenekler, birden fazla işi aynı zamanda yaparak verim elde etmeye yardımcı olur.

Görüntü kalitesi söz konusu olduğunda OLED ekran telefon modelleri dikkatleri üzerine çeker. Canlı ve gerçekçi deneyim elde etmek isteyen kişiler OLED ekran telefon modellerini tercih eder. Cihaz seçeneklerinin macera tutkunlarını cezbeden modelleri de vardır. Su geçirmez telefon seçenekleri bunlardan bir tanesidir. Özel olarak tasarlanan ürünler, havuz ya da deniz başta olmak üzere sulu yerlerde çekim yapmak için tercih edilir. Cihaz seçenekleri ile birbirinden güzel su altı çekimleri yapabilmek mümkündür. Model seçeneklerini telefon kamera lensi, sticker ve yüzüğü kullanarak işlevsel, verimli ve dinamik hale getirebilirsiniz.

Cihazınıza Koruma ve Kişiselleştirme İmkanı Sunan Telefon Aksesuarları Nelerdir?

Cihazınıza Koruma ve Kişiselleştirme İmkanı Sunan Telefon Aksesuarları Nelerdir?

Cihazları kişisel hâle getirmek için birçok aksesuar seçeneği bulunur. Bunlardan ilki olan telefon kılıfları, her cihaza uygun seçenekler sunar. Kılıf seçeneklerinin düz ya da desenli birçok modeli bulunur. Model alternatiflerinin geniş olması, kadın ve erkek kullanıcıların kriterlerine uygun seçim yapmasını kolaylaştırır. Su geçirmez, şeffaf, askılı, silikon, cüzdanlı, kapaklı, ipli, resimli, kişiye özel, boyun askılı ve deri telefon kılıfı seçenekleri, işlevselliği ile adından söz ettirir. Kullanıcılar, telefonunu olası darbelere karşı korurken çizilmelere de önlem almış olur. Özellikle dokunmatik cihazları kullanırken telefon kılıfı kullanılması büyük öneme sahiptir.

Telefonu süslü ve şık hâle getiren farklı seçenekler de bulunur. Telefon çantası, askısı, ipi, süsü ve charmı sıkça tercih edilen modeller arasında yer alır. Cihazın kapak bölümüne takılarak kullanılan süsler, telefonu kişisel hâle getirir. Ayrıca telefon boyun askısı ve çanta, cihazı hırsızlığa karşı da korur. Cihazını görünür şekilde taşıyan kullanıcılar, olası tehlikelere karşı önlem alma imkânı elde eder. Son yıllarda örgü telefon çantası modelleri sıkça tercih edilir. Özellikle yaz aylarında kadın kullanıcılar, örgü modelleri kullanarak tarzını ortaya koyar. Bunun yanı sıra; boncuklu telefon askısı da sıklıkla kullanılır. Boncuk, cihazın görünümüne estetik detay kazandırır.

Cihaza görsellik kazandıran ürünler kadar, performansını arttıran seçenekler de sıkça tercih edilir. Kulaklık, mikrofon ve telefon tutucu bunlardan bazılarıdır. Telefon kulaklığı modelleri; müzik dinleme, video izleme ve sesli görüşmeler yapma gibi işlevleri yerine getirir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan model seçenekleri, dışarıdaki ortam gürültüsünden uzaklaşmak için de tercih edilir. Kablolu ve kablosuz telefon kulaklığı seçenekleri bulunur. Kablosuz ürünler, bluetooth bağlantısıyla cihazla eşleşerek kullanılır. Telefon mikrofonu; görüntülü konuşma, toplantı ve video çekimi gibi amaçlarda kullanılır. Mikrofonun sesleri kaliteli şekilde yansıtması, video ve sunumların kusursuz hâle gelmesine yardımcı olur.

Size Uygun Telefon Modellerinden Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Size Uygun Telefon Modellerinden Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Telefon modelleri arasından seçim yaparken çeşitli detaylara dikkat etmek gerekir. Bunlardan ilki cihazın hafıza kapasitesidir. 64, 128 ve 512 gb telefon modelleri sayesinde geniş kapasite depolama yapmak mümkündür. Geniş kapasite sayesinde video ve fotoğrafları özgürce hafızada saklanır. Teknolojideki hızlı gelişmelerden bir tanesi de tb teknolojisidir. 1 tb telefon modelleri, akıllı cihazlarda üstün özellikler sağlar. Henüz birkaç markada bulunan tb teknolojisine sahip cihazlar, büyük beğeni kazanmaktadır. Cihaz seçeneklerinin hızını etkileyen faktörler arasında RAM kapasitesi yer alır. 4, 8, 12, 16 gb RAM telefon modelleri seri kullanım olanağı sağlar. Uygulamaları ve oyunları dinamik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında cihazın Hz değerleri yer alır. 120, 144 Hz telefon seçenekleri akıllı cihazlarda sıkça kullanılır. Hz değeri, cep telefonu ekranının yenilenme hızını belirtir. Görüntü kalitesini etkileyen bir diğer faktör de FPS değerleridir. 90 FPS telefon başta olmak üzere birçok modelde, üstün deneyim ortaya koyan seçenekler yer alır. Cihazların batarya kapasitesi de dikkate alınmalıdır. Uzun süreli şarj imkânı için 6000 ve 7000 mah telefon tercih edebilirsiniz. Genel olarak tuşlu telefon seçenekleri, uzun ömürlü şarjıyla adından söz ettirir.

Akıllı cihazlarda ise NFC özelliğine de dikkat edilmesi gerekir. Telefonda NFC özelliği bulunması, yakındaki cihazlarla temas olmadan iletişim kurmayı sağlar. Son yıllarda 5. Nesil Mobil Telekomünikasyon Hizmeti olarak adlandırılan 5G teknolojisi büyük önem kazanır. 5G telefon, kesintisiz ve hızlı iletişim kurmak açısından önemlidir. Cihazla film ve video izlerken telefon tripodu, standı ve tutacağı gibi ürünler kullanılır. Bu tarz ürünler, cihazın düşmeden konumlanmasına yardımcı olur.

Modellerin yolculuklar için de uygun olan seçenekleri vardır. Motosiklet, bisiklet, araba telefon tutucu hem iletişim kurmak hem de cihazı sabit bir şekilde koymak açısından tercih edilir. Vantuzlu, masaüstü, ahtapot, tripod, şarjlı ve mıknatıslı telefon tutucu gibi pek çok model satışa sunulur. Kullanıcılar, cihazına uygun ürünü tercih eder. Bu tarz modeller sabit bir yerde kullanılır. Telefon arkası ve parmak tutucu ise istenilen yere götürülerek kullanıma uygundur.

Telefon Fiyatları Nasıldır?

Telefon Fiyatları Nasıldır?

Haberleşmeyi ekonomik hâle getiren model seçenekleri, işlevselliği ile adından söz ettirir. Birçok ev ve ofis telefonu modelleri bulunur. Gelişmiş özellikleri bünyesinde barındıran ürün seçenekleri, çağı yakalamak isteyen kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Asker telefonu, sadece iletişim kurmayı sağlar. Kamerasız tuşlu telefon modelleri, askerlik görevini icra ederken kullanıma uygundur. Kızaklı telefon modellerindeyse ekran ve klavye farklı bölmelerde bulunur. Kullanıcılar, tuşlara kızağı kaydırarak ulaşır.

Telefon fiyatları düşük, orta ve yüksek segmentlerde satışa sunulur. Farklı fiyat aralıklarının oluşmasının başlıca nedenleri arasında cihazın markası yer alır. Akıllı telefon fiyatları, tuşlu cihazlara kıyasla yüksek segmentlerde yer alır. İOS ve android telefon fiyatları değerlendirilerek seçim yapılması, bütçe dostu alışveriş yapmak açısından önemlidir. Dokunmatik telefon fiyatları, cihazın özelliklerine göre de kategorilere ayrılır. Teknolojik ve üstün performans ortaya koyan cihazlar, yüksek fiyat aralıklarına sahiptir. Ekonomik bütçeyle seçim yapmak isteyen kişiler, tuşlu telefonları tercih edebilir.

Tuşlu telefon fiyatları, ekonomik ve işlevsel olması sayesinde beğeniyle karşılanır. Ev ve cep telefonu fiyatları arasında farklılık oluşmasının bir diğer sebebi de ürünün satışa sunulduğu tarihtir. Genellikle yeni satışa çıkan cep ve telsiz telefon fiyatları eski modellere kıyasla yüksek segmentte satışa sunulur. Telefon kabı, filmi, aparatları, tamir seti ve aksesuarları çeşitli seçeneklere ayrılır. Orjinal ve yan sanayi ürün seçenekleri, her bütçeye hitap eder. Genel olarak orjinal markalı telefon kılıfı fiyatları, yan sanayiyle kıyaslandığında yüksek segmentlerde satışa sunulur. Aynı durum telefon kablosu fiyat aralıkları söz konusu olduğunda da geçerlidir. Siz de hemen Trendyol üzerinden telefon ve aksesuar seçeneklerine göz atabilir, ekonomik telefon kulaklık fiyatları sayesinde bütçe dostu alışveriş imkânından faydalanabilirsiniz.

Telefon Kaç Saatte Şarj Olur?

Telefonların kaç saatte şarj olacağına dair kesin bir bilgi yoktur. Genellikle sürekli kullandığınız telefonlar şarja takıldığı andan iki saat sonra şarjı tamamen dolar. Bu şarj süresinin farklılık göstermesinin nedeni telefonunuzdaki bataryadan kaynaklı bir durumdur. Telefonunuzun ve bataryanızın modeline göre bu süre kısalabilir veya artabilir. Bataryanızın durumunun iyi olması hem şarj süresi için hem de herhangi bir patlama vs. durumuna karşı önem arz eder. Şişmiş bataryaların tehlikeleri büyüktür. Şişmiş olan bataryanızın şarj süresi artar. Şarj sürelerinin artmasının nedenlerinden biri de telefonunuz şarjdayken telefonu kullanıyor olmanızdan kaynaklanabilir. Telefon şarja takılıyken telefonun kullanılması tehlikelidir ve şarj süresinde sorunlar çıkarır. Şarj aletinizdeki adaptörler de şarj sürenizi artırıp azaltabilir. Bu yüzden şarj aletlerinizin orijinal ürün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Gelişen teknolojiyle hızlı şarj istasyonları da günümüzde üretilmeye başlamıştır.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Telefon alırken birden fazla özelliğe dikkat ederek daha sonra pişman olmayacağınız ürünleri tercih edebilirsiniz. Telefon alırken ilk önce işletim sistemine karar vermek önemlidir. Telefonunuzun Android mi iOS mu olacağına dikkat etmeniz gerekir. Sonraki özellikleri ona göre seçebilirsiniz. Telefonlarda bulunan ve herkes için sorun haline gelmiş olan unsurlardan biri de hafıza detayıdır. Hafızası fazla olan telefon tercih etmek ilerleyen zamanlarda kullanıcı için daima iyi olmaktadır. Telefonların adeta bir fotoğraf makinası olarak kullanıldığı bu dönemde ön ve arka kameralara da dikkat edilmelidir. Seçtiğiniz telefonun kamerasının kaç megapiksel olacağı fotoğraf ve video kalitesi açısından en önemli detaylardan biridir. Telefonu aldığınız yerin güvenilir olması önemlidir. Son teknoloji birbirinden iyi özellikte telefonları inceleyerek karar vermeniz de mümkündür.

Telefon Batarya Ömrü Ne Kadar?

Telefonların çoğunun belirli batarya ömürleri vardır. Telefonlar ilk alındıkları andan itibaren batarya ömürleri genellikle beş yıl olmaktadır. Fakat bu süre kesin olarak belirlenmiş süre değildir. Bataryanın kullanım ömürlerinin tamamen kullanıcıya bağlı olduğu gerçeği değiştirilemez. Bataryanın performansını korumak amacıyla kullanım sırasında dikkat edilirse bu süre artabilir. Fakat kullanım sırasında batarya korunmazsa bataryanın ömrü gün geçtikçe artmaktan ziyade azalır. Telefon bataryalarının ömürlerini artırmak amacıyla kullanılabilecek birkaç yöntem vardır. Telefon üreticileri kullanıcılara telefonları şarj dolumu sırasında kullanmanın tehlikeli ve batarya ömrünü kısalttığına dair birçok öneri vermişlerdir. Bu önerileri dikkate alan kullanıcıların batarya ömürleri beş yıldan da fazla olmaktadır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise telefonu şarja takmadan önce şarj seviyelerine bakmaktır. Telefon yüzde beşin altına düştükten sonra şarja takılması batarya ömrünü artırır. Trendyol’da yer alan telefonları kullanım ihtiyacınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz.