Marka
Fiyat
Renk
Mikrofon
Aktif Gürültü Önleme (ANC)
Suya/Tere Dayanıklılık
Bluetooth Versiyon
Dokunmatik Kontrol
Çift Telefon Desteği
Garanti Süresi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Kulaklık

" araması için 56405 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Kulaklık Modelleri ve Fiyatları

Kendinize ait bir akustik atmosfer yaratmanızı sağlayan kulaklıklar, modern hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Etraftaki diğer sesleri susturup yalnızca istediklerinizi duymak kulaklıkların sağladığı büyük bir ayrıcalıktır. Böyle bir ihtiyaç, günlük hayatta birçok farklı durumda ortaya çıkabilir. Örneğin; yolculuk sırasında müzik dinlemek, kalabalık ortamlarda telefon görüşmesi yapmak veya oyun oynarken en hassas sesleri duymak kulaklıklar ile mümkün olur. Bunların da ötesinde kimi zaman hoparlörlerin mekâna yaydığı sesin yaratamadığı hissi yakalamak için de kulaklıklara başvurulabilir. Sesleri en ince detaylarına kadar işitebilmek bu araçların sunduğu en büyük avantajlardan biridir.

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle kulaklıklara birbirinden gelişmiş özellikler eklenir. Eklenen her yeni özellik; bu ürünlerin kalitesini artırmakta, kullanılabilecekleri durumları çoğaltmakta ve onlardan daha pratik şekilde faydalanmayı sağlamaktadır. Bu bakımdan kulaklıklar giderek daha işlevsel hâle gelir ve daha kaliteli bir ses deneyimi sunar. Kullanıcı araştırmaları ışığında kulaklıkların hizmet ettikleri amaçlar tespit edilerek bu alanlardaki verimleri artırılır. Bu doğrultuda özel koşullarda kullanılmak üzere ince detaylarla tasarlanan birçok kulaklık modeli geliştirilir. Bunlara örnek olarak oyuncuların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan gaming kulaklıklar verilebilir. Hacimli bir ses deneyimi sunmak için tercih edilen bass kulaklık modelleri de özel olarak geliştirilen ürünler arasındadır. Gelişen tasarımların sağladığı en büyük yenilik ise kablolardan kurtulmaktır. Kablosuz kulaklıklar kullanıcılara daha önce görülmemiş bir hareket özgürlüğü sunar.

Geniş ürün yelpazesi içerisinden iyi bir tercih yapmak için satın alacağınız ürünü ne amaçla ve hangi durumlarda kullanacağınızı doğru tespit etmeniz büyük önem taşır. Örneğin hareketli yaşam tarzına sahip bireyler için kulaklığın kolay taşınabilir olması son derece önemlidir. Sesli görüşme yapmak isteyen kullanıcılar için mikrofonlu kulaklık çeşitleri uygundur. Bu bakımdan farklı kulaklık çeşitlerinin taşıdıkları çeşitli niteliklerden haberdar olmak uygun tercihi yapmak için büyük kolaylık sağlar. Gamer kulaklıklardan su geçirmez modellere birçok farklı seçenekle ilgili ihtiyacınız olan bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kulaklık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kulaklık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kulaklıklar farklı işlevsellik ve tasarımlar ile donatılarak çeşitli koşullarda ve amaçlarla kullanılmak üzere üretilir. Kulaklık modellerinin sınıflandırılmasında da bu faktörler göz önünde bulundurulur. Bu ürünler; şekil, büyüklük, kablolu veya kablosuz özellik gibi birçok açıdan çeşitlilik gösterir. Aynı zamanda her kullanıcıya hitap edecek oldukça fazla sayıda klasik veya yenilikçi tasarım bulmak mümkündür. Diğer yandan bazı modeller gerçekçi ses deneyimini yaşatmak için çeşitli dijital özelliklere veya oldukça hassas hoparlörlere sahiptir. Gürültü önleyici kulaklık gibi kimi modeller ise etraftaki sesi tamamen izole etmek için özel olarak tasarlanır. Doğru seçimi yaparken arzu edilen sonuçları almak ve kullanışlı bir deneyim elde etmek için bunlar gibi birçok değişkeni hesaba katmak gerekir.

Farklı tasarımlar içerisinde ilk olarak eskiden beri karşılaşılan ve yaygınlığını günümüze kadar korumuş olan kafa üstü kulaklıklar göze çarpar. Bu modeller, kulakları dışarıdan saran iki hoparlörün genellikle başın üst kısmındaki bir köprüyle birleştiği tasarımlardır. Boyutları değişse de genel olarak diğer türlere göre daha geniş bir hacme sahiptirler. Bu bakımdan kolay taşınabilir seçenek olmasalar da daha büyük kulaklık kullanmanın mümkün olması sayesinde hacimli bir ses deneyimi yaşatırlar. Bu tasarıma sahip ürünler aynı zamanda kulak üstü kulaklık olarak da bilinir. Kulak dışı kulaklık da bu modellere verilen bir diğer isimdir. Kulak kepçesini saran kısım genellikle yastıklarla kaplıdır. Bazı kaliteli modeller değiştirilebilir ve farklı büyüklüklerde yastıklarla gelir. Aynı zamanda birçok tasarımda kafa genişliğini ayarlamaya yarayan kızaklı bir yapı bulunur. Bu açılardan konforlu seçenekler genelde baş üstü kulaklık olarak da anılan bu kategoride yer alır. Dışarının sesini tamamen kesmeye yönelik özellikle üretilen ses geçirmeyen kulaklık modelleri de genellikle kulak üstü tasarıma sahiptir. Özellikle gürültülü ortamlarda dinlediği sese tam olarak odaklanmak isteyen kullanıcılar için bu modeller oldukça yerinde seçeneklerdir.

Kulak üstü kulaklık çeşitleri tasarım ve kullanım açısından oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Kişiye özel ses alanı yaratma aracı olmasının yanı sıra bir aksesuar olarak da görülebileceği için farklı tarzlara uyacak birçok renkte ve şekilde üretilirler. Örneğin pembe kulaklıklardan metalik renklerde tasarımlara, kedi kulağı detaylı ürünlerden ışık özelliği olanlara kadar sayısız seçenek bulunur. Bu ürün çeşitliliği her kullanıcının severek tercih edeceği bir kulaklık bulmasını mümkün kılar.

Birçok oyun kulaklığı da kulak üstü tasarıma sahiptir. Oyun oynarken ihtiyaç duyulan hassasiyeti sunmak için özellikle tasarlanan bu modeller, birçok oyuncunun keyifli bir deneyim yaşamasını sağlar. Bu kategorideki bazı ürünler üç boyutlu dünya hissini işitsel açıdan tam anlamıyla yaratmak için surround 7.1 kulaklık özelliği taşır. Böylece seslerin geldiği yönleri tespit etmek kolaylaşır ve dikkat gerektiren oyunlarda daha iyi bir performans sergilenir. Oyuncu kulaklıkları, takım çalışmasını mümkün kılmak adına çoğu zaman bir mikrofona da sahiptir. Böylece çok oyunculu oyunlarda diğer kişilerle anında iletişim kurmak mümkün olur. Oyuncu kulaklığı çeşitleri tasarım açısından canlı seçenekleri barındıran kategoridir. Bu tasarımlar içinde çok sayıda renkli, ışıklı kulaklık modeli bulmak mümkündür. Bu çeşitlilik sayesinde oyuncular aradıkları tarzda birçok farklı seçeneğe rahatlıkla ulaşabilir.

Kulak içi kulaklıklar, beğeni toplayan tasarımlar arasında yer alır. Hareketli yaşam tarzında kulaklığını her yere taşımak isteyen kullanıcıların bu modellere yönelmesi doğru bir karar olur. Bunun sebebi kulak içi kulaklık modellerinin son derece hafif olması ve az yer kaplamasıdır. Bu modeller kulağın içine rahatlıkla sığacak şekilde tasarlanır. Genellikle silikon gibi malzemelerden üretilen uç kısımları kulak yoluna sıkıca oturur ve böylece dışarının sesini büyük ölçüde keser. Aynı zamanda dışarıya da neredeyse hiç ses vermezler. Birçok kulak içi tür her kullanıcıya uygun büyüklüğü sağlayabilmek için farklı silikon alternatifleriyle gelir. Telefon kulaklığı modellerinin pek çoğu da bu kategoride yer alır. Bu modellerin olmazsa olmaz özelliği karşılıklı etkileşimi mümkün kılacak bir entegre mikrofon taşımalarıdır. Ayrıca kulak içi oyuncu kulaklığı çeşitleri de mevcuttur.

Yukarıda ismi anılan tüm modeller kablolu kulaklık biçiminde bulunabilir. Kablolu teknolojilerin avantajları ve dezavantajları bulunur. Sesin tamamen analog iletimi sayesinde kesintilerin ve pil ömrü gibi kaygıların olmaması kablolu modellerin avantajları arasındadır. Öte yandan kablolar düzenli şekilde toplanmadığı takdirde dolaşma eğilimindedir. Bu durumda dolaşan yerleri açmak zaman alabilir, hatta kablolar bu süreçte zarar görebilir. Doğru kullanımla bunun önüne geçebilmek mümkünken kablosuz seçeneklere yönelmek de bir başka seçenektir. Aranan her kulaklık modelinin kablosuz versiyonunu bulmak mümkündür. Kablosuz iletişimi sağlamak bluetooth teknolojisiyle mümkün olabildiği gibi wireless seçenekler de mevcuttur. Kulak içi veya kulak üstü bluetooth kulaklık modelleri, tasarım ve özellikler bakımından her kullanım amacına uygun birçok seçenek sunar. Buna oyuncuların da giderek daha fazla tercih ettiği kablosuz gaming kulaklıklar da dâhildir.

Bluetooth Kulaklıklarının Sağladığı Yenilikler Nelerdir?

Bluetooth Kulaklıklarının Sağladığı Yenilikler Nelerdir?

Ses iletiminin kablosuz teknolojilerle de mümkün hâle gelmesi kulaklık takma alışkanlıklarında büyük değişiklikler meydana getirir. Kablosuz denince akla ilk gelen ve yaygın biçimde de kullanılan modelleri bluetooth kulaklıklar oluşturur. Bu modeller genellikle şarj edilerek çalışır. Ayrı iki parçadan oluşan ya da ses çıkışlarını bir kabloyla birbirine bağlayan modeller bulunabilir. Bazı modeller ise tek kulağa takılmak üzere üretilir. Kulak üstü bluetooth kulaklık modelleri ise kablosuz kullanım sunan bu teknolojiyi konforla buluşturması ile öne çıkar.

Bluetooth kulaklıkların getirdiği yenilikler kullanımı oldukça kolaylaştırır. Bu konuda en büyük ayrıcalığın hareket özgürlüğü olduğunu söylemek mümkündür. Kablolu modellerin aksine bu kulaklıklar özgürce hareket edebilmeyi sağlar. Kullanıcı, sesin kaynağı olan cihazın belli bir çaptaki çevresinde istediği gibi hareket edebilir. Bu sayede örneğin spor yaparken müzik dinlemek veya telefon görüşmesi yapmak gibi aktiviteler oldukça kolay bir hâle gelir. Spor sırasında kullanımı kolaylaştırmak adına su geçirmez kulaklık modelleri de vardır. Terleme gibi durumlara veya çeşitli outdoor faaliyetlerinde su sıçraması ihtimaline karşı bu modeller tercih edilebilir.

Kablosuz kullanım sunan bazı kulaklık modellerinde çağrı kabul etmeyi veya oynatılan medyalar arasında ileri ve geri gidebilmeyi sağlayan düğmeler de bulunur. Bu özellik telefon veya bilgisayara dokunmadan da seçimler yapabilmeyi mümkün kılar. Kablosuz modellerde aynı zamanda sürekli dolaşma eğiliminde olan kablolar da artık bir sorun olmaktan çıkar.

Bluetooth özelliği olan kulaklık modelleri, bu teknolojiyi taşıyan bütün cihazlarla çalışabilmeleri açısından büyük bir avantaj sağlar. Bu cihazlara örnek olarak telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, kitap okuyucular veya akıllı televizyonlar verilebilir. Kulaklık girişi bulunmayan fakat bluetooth özelliği olan cihazlarla bu ürünleri kullanmak mümkündür. Bu sayede kullanım alanı da oldukça genişleyen kulaklık çeşitleri oldukça işlevsel seçeneklerdir.

Bluetooth Kulaklıkların Şarj Ömrü Ne Kadardır?

Bluetooth Kulaklıkların Şarj Ömrü Ne Kadardır?

Bluetooth teknolojisine sahip kulaklıkları şarj etme işlemi birkaç farklı şekilde gerçekleşir. Bazı türler doğrudan kabloyla şarj edilir. Bazıları ise deck olarak da bilinen kutuları içerisinde şarj olur. Şarj ömrü, kulaklığın içinde barındırdığı ve varsa deckin sahip olduğu pilin kapasitesine göre değişiklik gösterir. Belirleyici bir başka faktör de bağlı olduğu cihazın kulaklığı çalıştırırken kullanacağı güçtür. Bu açılardan karmaşık gibi bir denklem gibi görünse de pek çok kulaklık kullanım amaçları doğrultusunda beklentileri karşılar. Kulaklığı ne sıklıkla kullanacağınızı göz önünde bulundurarak tercih yapmak yerinde bir hareket olur.

Kablosuz kullanıma imkân veren kulaklık türlerinde pil kapasitesini mAh cinsinden belirten değer, kullanım ömrünü anlamak için önemli bir ipucudur. Birçok kulaklıkta bunun ortalama kaç saatlik kullanıma denk düşeceği ürün özelliklerinde belirtilir. Kutudan şarj olan bir model kullanıyorsanız kulaklığın bataryasını doldurduktan sonra decki yeniden kullanıma hazır hâle getirerek iki katı pil ömrü elde etmeniz mümkündür. Şarj ömrünün ilk günkü performansını koruması için kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara uymak önem taşır. Bunlar pil tam boşalmadan şarja takmamak gibi talimatlar olabilir. Doğru kullanıldığı takdirde bluetooth özellikli kulaklıkların pil ömrü ilk günkü performansını uzun süre korur.

Kulaklık Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulaklık Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulaklıklar dış dünyanın gürültüsünü büyük ölçüde azaltır ve dinlemekte olduğunuz sese odaklanmamızı sağlar. Bu durum bazı koşullarda ekstra dikkat gerektirebilir. Bu durumların başında trafikte kulaklık kullanımı gelir. Araç kullanırken telefon elde veya kulağa dayalı şekilde görüşme yapmak yasaktır. Kulaklıklar, bunun önüne geçmek için elleri serbest bırakıp araç hâkimiyetini korumayı sağlar; fakat aynı zamanda sizi dışarıda olup bitenden işitsel manada soyutlayarak tehlikelere kapı açabilir. Bu bakımdan kullanımı yasak olmasa da tavsiye edilmez. Zorunlu durumlarda tek kulakta ve düşük seste kullanmak daha az tehlikeli bir yolculuk sağlar. En az motorlu taşıt sürerken gerektiği kadar bisiklet, scooter ve benzeri araçları kullanırken de kulaklık takma konusunda hassas davranmak gerekir. Dış tehlikelere özellikle açık olunan bu durumlarda kulaklık takmamak en iyisidir.

Kulak sağlığını korumak için kulaklıklarla uzun süre yüksek seste müzik dinlememek gerekir. Aşırı sese kulaklık yakınlığında uzun süre maruz kalmak işitme kayıplarına yol açabilir. Bu yüzden belli aralıklarla kulaklıkları çıkarmak ve kullanım sırasında da uzun süre süre yüksek ses seviyelerini tercih etmemek gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise kablolu modellerle ilgilidir. Özellikle yatmadan önce müzik dinlemeyi veya film izlemeyi seven kullanıcılar, kulaklıkları çıkarmadan uyuyakalabilir. Böylesi durumlarda kablonun boyuna dolaşması gibi son derece tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Kablolu kulaklık kullanırken bu ihtimal unutulmamalı ve azami dikkat gösterilmelidir.

Temizlik konusu da dikkat edilmesi gereken bir başka noktadır. Özellikle kulak içi modellerde bu konuda ciddi bir hassasiyet gerekir. Bu modellerin mümkünse her kullanımdan önce ve sonra temizlenmesi önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen enfeksiyonlar meydana gelebilir.

Kulaklıklar Nasıl Temizlenir?

Kulaklıklar Nasıl Temizlenir?

Kulaklıklar gün içinde birçok dış faktöre maruz kalır. Paraların bulunduğu cepte taşınırlar, pek çok eşyanın olduğu çantanın bir köşesindedirler, bir parkta masanın üstüne koyulurlar. Aynı zamanda saç, deri, kulak gibi birçok yüzeyle de temas ederler, tere ve kire maruz kalırlar. Hâl böyle olunca kulak ve cilt sağlığını korumak için bu araçları sık sık temizlemek gerekir. Temizlik işleminde hafif nemlendirilmiş bir bez kullanılabilir. Temizlikten hemen sonra kurulama işlemi yapılmalıdır. Temizlik sırasında nemli bez cihazın elektronik kısımlarına temas ettirilmemelidir.

Kullanılan bez nemlendirirken kolonya gibi alkol içeren ürünler kullanmak cihazın materyaline zarar verebileceği için önerilmez. Bunun yerine nemlendirmede kullanılan suya çok az miktarda sabun eklenebilir. Özellikle kafa kulaklıklarının kabloları, köprü kısmı ve yastıkları bu şekilde bir bezle rahatlıkla temizlenebilir.

Kulak içi modellerin temizliği ise çok daha sık aralıklarla yapılmalıdır. Temizlik işlemi en kolay biçimde uçlardaki silikonlar sökülerek yapılabilir. Bu silikonlar söküldükten sonra sabunlu suyla hafif şekilde nemlendirilmiş bir kulak temizleme çöpü kullanılabilir. Bu araçları dış etkilerle kirlenmekten korumanın en iyi yolu onları kullanılmadığı zamanlarda bir kutu veya çantada muhafaza etmektir. Böylece tozlanmaya ve kirlenmeye karşı koruma sağlanmış olur. Bu sayede temizleme işlemi daha seyrek aralıklarla yapılabilir.

Kulaklık Fiyatları Nasıldır?

Kulaklık Fiyatları Nasıldır?

Kulaklık fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunan son derece geniş bir aralığa yayılır. Oldukça uygun fiyatlara tatmin edici bir ses deneyimi ve konforlu kullanımı sunan birçok ürün bulmak mümkündür. Elbette daha kaliteli sesler veren, çeşitli fonksiyonlarla zenginleştirilmiş ve dayanıklılığı artırılmış ürünler için belli bir bütçe ayırmak gerekir. Bu bakımdan aynı fiyat aralığında kablolu modellerin kablosuzlara göre daha iyi bir ses deneyimi sunacağı söylenebilir. Bunun bir sebebi kablolu modellerde kulaklığa ulaşan sesi yeniden işlemek için fazladan bir çipe gerek olmamasıdır. Trendyol’un son derece zengin ürün kataloğunda hem beklentilerinize hem de bütçenize uygun birçok çeşit ve model satışa sunulmuştur.

Kulaklık Kaç Desibel Olmalı?

Kulaklıklar farklı alanlarda kullanılan aksesuarlar olarak öne çıkıyor. Pek çok marka ve modelin tasarladığı bu ürünleri, iş veya özel amaçlı olarak tercih edebilirsiniz. Söz konusu ürünün seçimi sırasında dikkate almanız gereken hususlar bulunur. Bu sayede cihazın sağlığınıza zarar vermesine engel olabilirsiniz. Kulaklıklar; müzik dinlerken, oyun oynarken veya telefonda konuşurken kullanılır. Avrupa Birliği Taşınabilir Müzik Dinleme Cihazları ile ilgili yönetmeliğe göre güvenli ses düzeyi, 85dB olarak belirlenmiştir. Bu kriter kullanıcıların duyma yetisine risk oluşturabilecek düzeye göre tespit edilir. Böylece kulaklığı sağlıklı koşullarda deneyimleyebilirsiniz. Bu duruma ek olarak kullanıcı insiyatifinde kulaklık sesinin 100dB’ye kadar yükseltimesi de uygundur. Verilen bilgilere istinaden kulaklık seçiminizi yaparken belirtilen değerleri dikkate alabilirsiniz. Böylece kulaklık sayesinde istediğiniz düzeyde müzik dinleme şansınız ve kontrolünüz olur.

Kulaklık Kaç Hz Olmalı?

Kulaklık seçimi sırasında göz önünde bulundurmanız gereken konulardan biri de ürünün kaç Hz olduğudur. Frekans tepkisi olarak adlandırılan Hz belirli değerlere sahiptir. Bu kapsamda 20Hz-20000Hz standart bir kulaklıkta beklenen aralıktır. Soldaki sayı ne kadar düşük ve sağdaki sayı ne kadar yüksek olursa kulaklığın performansı da o derece iyi olarak algılanır. Önemli olan müzikten gelen bas ve tiz tonlarının dengeli ve kabul edilebilir bir seviyede olmasıdır. Bu özelliklere sahip olan bir kulaklığınız varsa müzik dinlerken, oyun oynarken veya film izlerken ses kalitesi de üst düzeydedir. Söz konusu ürün sayesinde sesler doyurucu bir performans sunar ve müzik sizi etkiler. Kulaklığınızla uzun süreli ve yüksek sesli müzik dinlemenin sağlığınıza zararlı olabileceğini bilmenizde fayda var. Bu riskleri düşünerek ürünü uygun koşullarda kullanabilirsiniz.

Kulaklıkta Bt Ne Demek?

Kulaklıkta Bt, bluetooth yani kablosuz bağlantı seçeneğidir. Bu sayede elektronik cihazlarınızla kulaklık arasında kabloya ihtiyaç duymazsınız. Müzik dinlemek, telefonla konuşmak veya oyun oynamak için kulaklığınızı takarken cihazlar arasında eşleştirme yapmanız yeterli olur. Bir defa yaptığınız bu işlem sonrasında dilediğiniz zaman kulaklığınızı kullanabilirsiniz. Söz konusu ürün, kablosu olmadığı için hareket kolaylığı sunar. Aynı zamanda bluetooth kulaklık alternatifleri herkesin beğenisi kazanabilecek modellerle ilgi çeker. Ürünleri inceleyerek istediğinize karar verebilirsiniz. Televizyondan tablete kadar pek çok farklı elektronik cihazla kullanabileceğiniz ürün pek çok avantaj sağlaması sebebiyle ilgi görür.Evde veya dışarıda pratik bir şekilde kullanabileceğiniz kulaklıklar sayesinde farklı aktiviteleri bir arada yapabilirsiniz. Kulağınızın içine tam olarak oturan ürünler, net ve kaliteli bir ses deneyimi verir. Ayrıca kulaklıklar boyutları sayesinde kulağınızın içinde belli olmaz ve dilediğiniz gibi her yerde kullanabilirsiniz. Kısa sürede şarj olan ürünleri kesintisiz bir iletişim için tercih edebilirsiniz.