Marka
JBL
Xiaomi
Sony
Samsung
Philips
Huawei
Apple
LENOVO
Rampage
logitech
Sennheiser
Oppo
Beats
Ttec
Jabra
HP
SteelSeries
Gamepower
Haylou
Zore
Syrox
Baseus
Snopy
Polygold
Dijimedia
Jopus
Sunix
Subzero
Concord
MF PRODUCT
Joyroom
Trust
Torima
BLUE İNTER
Corsair
TrkTech
T G
Escom
rennway
Platoon
Akg
Preo
Soultech
Benks
Schulzz
Skygo
LG
Happy-Nes
S-Link
Piranha
MASTEK
Eiroo
ASUS
Cellular Line
Enjoy
Frisby
A4 Tech
HyperX
realme
Polosmart
Motorola
RAZER
Bose
Panasonic
Audio Technica
TaoTronics
BANG & OLUFSEN
Skullcandy
Anker
Behringer
Defunc
Urbanears
General Mobile
G-Case
Dexim
firststore
Rush
GoldMaster
Gomax
Qcy
Letang
Pioneer
Microsonic
Usams
Energy
MSI
TCL
Tronsmart
Penguen
Aiwa
Pars
Otto
Miniso
Kapp
Havana
Marley
BlitzWolf
Prive
Zhuse
Vivanco
checkmate
VESTEL
Protech
NoTech
Celly
İntouch
Ktools
Galaxy
LEGION
Evin
Honor
Hometech
Powerway
Tvet
Hunter
Mobilcadde
KR
Everest
Carboon
Mia
Marshall
Anka
Inca
Aselsan
TREND
Belkin
Focal
Gift Moda
James Donkey
Yui
Thermaltake
Skytech
Foxconn
Egonex
Hello Kitty
Mikado
Creative
Cooler Master
Plantronics
Twsbi
Nordbron
Xo
Gamebooster
Bowers Wilkins
Space
Htc
Meizu
Monster
Hiper
Kawai
Energizer
Binbirreyon
Tiger
Next
Buff
3M
FERRO
Microsoft
Hama
Kingston
Cortrea
Aukey
Syronix
YOYOSO
Ars
Pubg
Keyfi Sepet
Kalenji
RetroLazer
Tiffany
CVS
En Shalla
Harman Kardon
Jam
Edco
Yookidoo
MARVEL
Sunny
Dell
Dafoni
Denon
Jameson
Kef
ZTE
Legami
Xiom
Trabzonspor
Accessories
Classone
Intel
SNOOPY
Techmaster
Lenco
hi-mi
Torino
Minerva
Sas
Trident
Ghost
Soho Exclusive
HPC
PACIOTTI
Eso
UCCELLI
Remax
Evil Twin
Zip - Zone
STN
Koala
Batman
Biggdesign
Cyber
Fixman
Masters
Icon
Casper
Marie Claire
Addison
FSP
BlackBerry
XPOD
Podspeakers
xp
SMA
Alfasa
Totu Design
Busquets
Ista
Vision
Head
Voia
Little Cup
Molto
Reeder
LogiLink
EA Games
Yamaha
KaktüsKedi
Pineng
Cepsesuar
Xolo
Akınalbella
Thrustmaster
Oppo realme
Google
Rainbow
Kama
Prime
GENIUS
Xtreme Nutrition
TURBOX
Fortnite
Bluer
gen
Soundmax
Takı Tak Silver
GENERAL
BLU
Oneplus
Alya
Hiking
Jvc
Manila
HICH
Boss
Mislina
Petrix
Sembol
thorqtech
Freemax
MAGIC SHOES
Case Logic
Remington
Sinbo
Fabrika
Ferrari
Tchibo
Renk
"

Kulaklık

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Kullanışlı Kulaklık Modelleri ve Fiyatları

Kendinize ait bir akustik atmosfer yaratmanızı sağlayan kulaklıklar, modern hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Etraftaki diğer sesleri susturup yalnızca istediklerinizi duymak kulaklıkların sağladığı büyük bir ayrıcalıktır. Böyle bir ihtiyaç, günlük hayatta birçok farklı durumda ortaya çıkabilir. Örneğin; yolculuk sırasında müzik dinlemek, kalabalık ortamlarda telefon görüşmesi yapmak veya oyun oynarken en hassas sesleri duymak kulaklıklar ile mümkün olur. Bunların da ötesinde kimi zaman hoparlörlerin mekâna yaydığı sesin yaratamadığı hissi yakalamak için de kulaklıklara başvurulabilir. Sesleri en ince detaylarına kadar işitebilmek bu araçların sunduğu en büyük avantajlardan biridir.

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle kulaklıklara birbirinden gelişmiş özellikler eklenir. Eklenen her yeni özellik; bu ürünlerin kalitesini artırmakta, kullanılabilecekleri durumları çoğaltmakta ve onlardan daha pratik şekilde faydalanmayı sağlamaktadır. Bu bakımdan kulaklıklar giderek daha işlevsel hâle gelir ve daha kaliteli bir ses deneyimi sunar. Kullanıcı araştırmaları ışığında kulaklıkların hizmet ettikleri amaçlar tespit edilerek bu alanlardaki verimleri artırılır. Bu doğrultuda özel koşullarda kullanılmak üzere ince detaylarla tasarlanan birçok kulaklık modeli geliştirilir. Bunlara örnek olarak oyuncuların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan gaming kulaklıklar verilebilir. Hacimli bir ses deneyimi sunmak için tercih edilen bass kulaklık modelleri de özel olarak geliştirilen ürünler arasındadır. Gelişen tasarımların sağladığı en büyük yenilik ise kablolardan kurtulmaktır. Kablosuz kulaklıklar kullanıcılara daha önce görülmemiş bir hareket özgürlüğü sunar.

Geniş ürün yelpazesi içerisinden iyi bir tercih yapmak için satın alacağınız ürünü ne amaçla ve hangi durumlarda kullanacağınızı doğru tespit etmeniz büyük önem taşır. Örneğin hareketli yaşam tarzına sahip bireyler için kulaklığın kolay taşınabilir olması son derece önemlidir. Sesli görüşme yapmak isteyen kullanıcılar için mikrofonlu kulaklık çeşitleri uygundur. Bu bakımdan farklı kulaklık çeşitlerinin taşıdıkları çeşitli niteliklerden haberdar olmak uygun tercihi yapmak için büyük kolaylık sağlar. Gamer kulaklıklardan su geçirmez modellere birçok farklı seçenekle ilgili ihtiyacınız olan bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kulaklık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kulaklık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kulaklıklar farklı işlevsellik ve tasarımlar ile donatılarak çeşitli koşullarda ve amaçlarla kullanılmak üzere üretilir. Kulaklık modellerinin sınıflandırılmasında da bu faktörler göz önünde bulundurulur. Bu ürünler; şekil, büyüklük, kablolu veya kablosuz özellik gibi birçok açıdan çeşitlilik gösterir. Aynı zamanda her kullanıcıya hitap edecek oldukça fazla sayıda klasik veya yenilikçi tasarım bulmak mümkündür. Diğer yandan bazı modeller gerçekçi ses deneyimini yaşatmak için çeşitli dijital özelliklere veya oldukça hassas hoparlörlere sahiptir. Gürültü önleyici kulaklık gibi kimi modeller ise etraftaki sesi tamamen izole etmek için özel olarak tasarlanır. Doğru seçimi yaparken arzu edilen sonuçları almak ve kullanışlı bir deneyim elde etmek için bunlar gibi birçok değişkeni hesaba katmak gerekir.

Farklı tasarımlar içerisinde ilk olarak eskiden beri karşılaşılan ve yaygınlığını günümüze kadar korumuş olan kafa üstü kulaklıklar göze çarpar. Bu modeller, kulakları dışarıdan saran iki hoparlörün genellikle başın üst kısmındaki bir köprüyle birleştiği tasarımlardır. Boyutları değişse de genel olarak diğer türlere göre daha geniş bir hacme sahiptirler. Bu bakımdan kolay taşınabilir seçenek olmasalar da daha büyük kulaklık kullanmanın mümkün olması sayesinde hacimli bir ses deneyimi yaşatırlar. Bu tasarıma sahip ürünler aynı zamanda kulak üstü kulaklık olarak da bilinir. Kulak dışı kulaklık da bu modellere verilen bir diğer isimdir. Kulak kepçesini saran kısım genellikle yastıklarla kaplıdır. Bazı kaliteli modeller değiştirilebilir ve farklı büyüklüklerde yastıklarla gelir. Aynı zamanda birçok tasarımda kafa genişliğini ayarlamaya yarayan kızaklı bir yapı bulunur. Bu açılardan konforlu seçenekler genelde baş üstü kulaklık olarak da anılan bu kategoride yer alır. Dışarının sesini tamamen kesmeye yönelik özellikle üretilen ses geçirmeyen kulaklık modelleri de genellikle kulak üstü tasarıma sahiptir. Özellikle gürültülü ortamlarda dinlediği sese tam olarak odaklanmak isteyen kullanıcılar için bu modeller oldukça yerinde seçeneklerdir.

Kulak üstü kulaklık çeşitleri tasarım ve kullanım açısından oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Kişiye özel ses alanı yaratma aracı olmasının yanı sıra bir aksesuar olarak da görülebileceği için farklı tarzlara uyacak birçok renkte ve şekilde üretilirler. Örneğin pembe kulaklıklardan metalik renklerde tasarımlara, kedi kulağı detaylı ürünlerden ışık özelliği olanlara kadar sayısız seçenek bulunur. Bu ürün çeşitliliği her kullanıcının severek tercih edeceği bir kulaklık bulmasını mümkün kılar.

Birçok oyun kulaklığı da kulak üstü tasarıma sahiptir. Oyun oynarken ihtiyaç duyulan hassasiyeti sunmak için özellikle tasarlanan bu modeller, birçok oyuncunun keyifli bir deneyim yaşamasını sağlar. Bu kategorideki bazı ürünler üç boyutlu dünya hissini işitsel açıdan tam anlamıyla yaratmak için surround 7.1 kulaklık özelliği taşır. Böylece seslerin geldiği yönleri tespit etmek kolaylaşır ve dikkat gerektiren oyunlarda daha iyi bir performans sergilenir. Oyuncu kulaklıkları, takım çalışmasını mümkün kılmak adına çoğu zaman bir mikrofona da sahiptir. Böylece çok oyunculu oyunlarda diğer kişilerle anında iletişim kurmak mümkün olur. Oyuncu kulaklığı çeşitleri tasarım açısından canlı seçenekleri barındıran kategoridir. Bu tasarımlar içinde çok sayıda renkli, ışıklı kulaklık modeli bulmak mümkündür. Bu çeşitlilik sayesinde oyuncular aradıkları tarzda birçok farklı seçeneğe rahatlıkla ulaşabilir.

Kulak içi kulaklıklar, beğeni toplayan tasarımlar arasında yer alır. Hareketli yaşam tarzında kulaklığını her yere taşımak isteyen kullanıcıların bu modellere yönelmesi doğru bir karar olur. Bunun sebebi kulak içi kulaklık modellerinin son derece hafif olması ve az yer kaplamasıdır. Bu modeller kulağın içine rahatlıkla sığacak şekilde tasarlanır. Genellikle silikon gibi malzemelerden üretilen uç kısımları kulak yoluna sıkıca oturur ve böylece dışarının sesini büyük ölçüde keser. Aynı zamanda dışarıya da neredeyse hiç ses vermezler. Birçok kulak içi tür her kullanıcıya uygun büyüklüğü sağlayabilmek için farklı silikon alternatifleriyle gelir. Telefon kulaklığı modellerinin pek çoğu da bu kategoride yer alır. Bu modellerin olmazsa olmaz özelliği karşılıklı etkileşimi mümkün kılacak bir entegre mikrofon taşımalarıdır. Ayrıca kulak içi oyuncu kulaklığı çeşitleri de mevcuttur.

Yukarıda ismi anılan tüm modeller kablolu kulaklık biçiminde bulunabilir. Kablolu teknolojilerin avantajları ve dezavantajları bulunur. Sesin tamamen analog iletimi sayesinde kesintilerin ve pil ömrü gibi kaygıların olmaması kablolu modellerin avantajları arasındadır. Öte yandan kablolar düzenli şekilde toplanmadığı takdirde dolaşma eğilimindedir. Bu durumda dolaşan yerleri açmak zaman alabilir, hatta kablolar bu süreçte zarar görebilir. Doğru kullanımla bunun önüne geçebilmek mümkünken kablosuz seçeneklere yönelmek de bir başka seçenektir. Aranan her kulaklık modelinin kablosuz versiyonunu bulmak mümkündür. Kablosuz iletişimi sağlamak bluetooth teknolojisiyle mümkün olabildiği gibi wireless seçenekler de mevcuttur. Kulak içi veya kulak üstü bluetooth kulaklık modelleri, tasarım ve özellikler bakımından her kullanım amacına uygun birçok seçenek sunar. Buna oyuncuların da giderek daha fazla tercih ettiği kablosuz gaming kulaklıklar da dâhildir.

Bluetooth Kulaklıklarının Sağladığı Yenilikler Nelerdir?

Bluetooth Kulaklıklarının Sağladığı Yenilikler Nelerdir?

Ses iletiminin kablosuz teknolojilerle de mümkün hâle gelmesi kulaklık takma alışkanlıklarında büyük değişiklikler meydana getirir. Kablosuz denince akla ilk gelen ve yaygın biçimde de kullanılan modelleri bluetooth kulaklıklar oluşturur. Bu modeller genellikle şarj edilerek çalışır. Ayrı iki parçadan oluşan ya da ses çıkışlarını bir kabloyla birbirine bağlayan modeller bulunabilir. Bazı modeller ise tek kulağa takılmak üzere üretilir. Kulak üstü bluetooth kulaklık modelleri ise kablosuz kullanım sunan bu teknolojiyi konforla buluşturması ile öne çıkar.

Bluetooth kulaklıkların getirdiği yenilikler kullanımı oldukça kolaylaştırır. Bu konuda en büyük ayrıcalığın hareket özgürlüğü olduğunu söylemek mümkündür. Kablolu modellerin aksine bu kulaklıklar özgürce hareket edebilmeyi sağlar. Kullanıcı, sesin kaynağı olan cihazın belli bir çaptaki çevresinde istediği gibi hareket edebilir. Bu sayede örneğin spor yaparken müzik dinlemek veya telefon görüşmesi yapmak gibi aktiviteler oldukça kolay bir hâle gelir. Spor sırasında kullanımı kolaylaştırmak adına su geçirmez kulaklık modelleri de vardır. Terleme gibi durumlara veya çeşitli outdoor faaliyetlerinde su sıçraması ihtimaline karşı bu modeller tercih edilebilir.

Kablosuz kullanım sunan bazı kulaklık modellerinde çağrı kabul etmeyi veya oynatılan medyalar arasında ileri ve geri gidebilmeyi sağlayan düğmeler de bulunur. Bu özellik telefon veya bilgisayara dokunmadan da seçimler yapabilmeyi mümkün kılar. Kablosuz modellerde aynı zamanda sürekli dolaşma eğiliminde olan kablolar da artık bir sorun olmaktan çıkar.

Bluetooth özelliği olan kulaklık modelleri, bu teknolojiyi taşıyan bütün cihazlarla çalışabilmeleri açısından büyük bir avantaj sağlar. Bu cihazlara örnek olarak telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, kitap okuyucular veya akıllı televizyonlar verilebilir. Kulaklık girişi bulunmayan fakat bluetooth özelliği olan cihazlarla bu ürünleri kullanmak mümkündür. Bu sayede kullanım alanı da oldukça genişleyen kulaklık çeşitleri oldukça işlevsel seçeneklerdir.

Bluetooth Kulaklıkların Şarj Ömrü Ne Kadardır?

Bluetooth Kulaklıkların Şarj Ömrü Ne Kadardır?

Bluetooth teknolojisine sahip kulaklıkları şarj etme işlemi birkaç farklı şekilde gerçekleşir. Bazı türler doğrudan kabloyla şarj edilir. Bazıları ise deck olarak da bilinen kutuları içerisinde şarj olur. Şarj ömrü, kulaklığın içinde barındırdığı ve varsa deckin sahip olduğu pilin kapasitesine göre değişiklik gösterir. Belirleyici bir başka faktör de bağlı olduğu cihazın kulaklığı çalıştırırken kullanacağı güçtür. Bu açılardan karmaşık gibi bir denklem gibi görünse de pek çok kulaklık kullanım amaçları doğrultusunda beklentileri karşılar. Kulaklığı ne sıklıkla kullanacağınızı göz önünde bulundurarak tercih yapmak yerinde bir hareket olur.

Kablosuz kullanıma imkân veren kulaklık türlerinde pil kapasitesini mAh cinsinden belirten değer, kullanım ömrünü anlamak için önemli bir ipucudur. Birçok kulaklıkta bunun ortalama kaç saatlik kullanıma denk düşeceği ürün özelliklerinde belirtilir. Kutudan şarj olan bir model kullanıyorsanız kulaklığın bataryasını doldurduktan sonra decki yeniden kullanıma hazır hâle getirerek iki katı pil ömrü elde etmeniz mümkündür. Şarj ömrünün ilk günkü performansını koruması için kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara uymak önem taşır. Bunlar pil tam boşalmadan şarja takmamak gibi talimatlar olabilir. Doğru kullanıldığı takdirde bluetooth özellikli kulaklıkların pil ömrü ilk günkü performansını uzun süre korur.

Kulaklık Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulaklık Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulaklıklar dış dünyanın gürültüsünü büyük ölçüde azaltır ve dinlemekte olduğunuz sese odaklanmamızı sağlar. Bu durum bazı koşullarda ekstra dikkat gerektirebilir. Bu durumların başında trafikte kulaklık kullanımı gelir. Araç kullanırken telefon elde veya kulağa dayalı şekilde görüşme yapmak yasaktır. Kulaklıklar, bunun önüne geçmek için elleri serbest bırakıp araç hâkimiyetini korumayı sağlar; fakat aynı zamanda sizi dışarıda olup bitenden işitsel manada soyutlayarak tehlikelere kapı açabilir. Bu bakımdan kullanımı yasak olmasa da tavsiye edilmez. Zorunlu durumlarda tek kulakta ve düşük seste kullanmak daha az tehlikeli bir yolculuk sağlar. En az motorlu taşıt sürerken gerektiği kadar bisiklet, scooter ve benzeri araçları kullanırken de kulaklık takma konusunda hassas davranmak gerekir. Dış tehlikelere özellikle açık olunan bu durumlarda kulaklık takmamak en iyisidir.

Kulak sağlığını korumak için kulaklıklarla uzun süre yüksek seste müzik dinlememek gerekir. Aşırı sese kulaklık yakınlığında uzun süre maruz kalmak işitme kayıplarına yol açabilir. Bu yüzden belli aralıklarla kulaklıkları çıkarmak ve kullanım sırasında da uzun süre süre yüksek ses seviyelerini tercih etmemek gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise kablolu modellerle ilgilidir. Özellikle yatmadan önce müzik dinlemeyi veya film izlemeyi seven kullanıcılar, kulaklıkları çıkarmadan uyuyakalabilir. Böylesi durumlarda kablonun boyuna dolaşması gibi son derece tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Kablolu kulaklık kullanırken bu ihtimal unutulmamalı ve azami dikkat gösterilmelidir.

Temizlik konusu da dikkat edilmesi gereken bir başka noktadır. Özellikle kulak içi modellerde bu konuda ciddi bir hassasiyet gerekir. Bu modellerin mümkünse her kullanımdan önce ve sonra temizlenmesi önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen enfeksiyonlar meydana gelebilir.

Kulaklıklar Nasıl Temizlenir?

Kulaklıklar Nasıl Temizlenir?

Kulaklıklar gün içinde birçok dış faktöre maruz kalır. Paraların bulunduğu cepte taşınırlar, pek çok eşyanın olduğu çantanın bir köşesindedirler, bir parkta masanın üstüne koyulurlar. Aynı zamanda saç, deri, kulak gibi birçok yüzeyle de temas ederler, tere ve kire maruz kalırlar. Hâl böyle olunca kulak ve cilt sağlığını korumak için bu araçları sık sık temizlemek gerekir. Temizlik işleminde hafif nemlendirilmiş bir bez kullanılabilir. Temizlikten hemen sonra kurulama işlemi yapılmalıdır. Temizlik sırasında nemli bez cihazın elektronik kısımlarına temas ettirilmemelidir.

Kullanılan bez nemlendirirken kolonya gibi alkol içeren ürünler kullanmak cihazın materyaline zarar verebileceği için önerilmez. Bunun yerine nemlendirmede kullanılan suya çok az miktarda sabun eklenebilir. Özellikle kafa kulaklıklarının kabloları, köprü kısmı ve yastıkları bu şekilde bir bezle rahatlıkla temizlenebilir.

Kulak içi modellerin temizliği ise çok daha sık aralıklarla yapılmalıdır. Temizlik işlemi en kolay biçimde uçlardaki silikonlar sökülerek yapılabilir. Bu silikonlar söküldükten sonra sabunlu suyla hafif şekilde nemlendirilmiş bir kulak temizleme çöpü kullanılabilir. Bu araçları dış etkilerle kirlenmekten korumanın en iyi yolu onları kullanılmadığı zamanlarda bir kutu veya çantada muhafaza etmektir. Böylece tozlanmaya ve kirlenmeye karşı koruma sağlanmış olur. Bu sayede temizleme işlemi daha seyrek aralıklarla yapılabilir.

Kulaklık Fiyatları Nasıldır?

Kulaklık Fiyatları Nasıldır?

Kulaklık fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunan son derece geniş bir aralığa yayılır. Oldukça uygun fiyatlara tatmin edici bir ses deneyimi ve konforlu kullanımı sunan birçok ürün bulmak mümkündür. Elbette daha kaliteli sesler veren, çeşitli fonksiyonlarla zenginleştirilmiş ve dayanıklılığı artırılmış ürünler için belli bir bütçe ayırmak gerekir. Bu bakımdan aynı fiyat aralığında kablolu modellerin kablosuzlara göre daha iyi bir ses deneyimi sunacağı söylenebilir. Bunun bir sebebi kablolu modellerde kulaklığa ulaşan sesi yeniden işlemek için fazladan bir çipe gerek olmamasıdır. Trendyol’un son derece zengin ürün kataloğunda hem beklentilerinize hem de bütçenize uygun birçok çeşit ve model satışa sunulmuştur.