"

Oğuz Atay Kitapları

" araması için 229 sonuç listeleniyor
Holden Oğuz Atay Sözlüğü Sefa Kaplan

HoldenOğuz Atay Sözlüğü Sefa Kaplan

(1)
110,40 TL
Sepete Git

Oğuz Atay Kitapları Çeşitleri ile Keyifli Okumalar

Oğuz Atay kitaplarında, hayal ile gerçeği birbirine karıştırarak postmodernist anlamda roman yazan ilk Türk yazardır. En bilindik eseri Tutunamayanlar ile TRT Roman Ödülü’nü kazanır. Berna Moran bir eleştirisinde söz konusu romanı “söyledikleri ve söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı” olarak niteler. Bu başkaldırı niteliğindeki eseri okumak isteyenlerdenseniz Trendyol’dan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Oğuz Atay Eserleri

Oğuz Atay Eserleri

Oğuz Atay eserleri kronolojik olarak Tutunamayanlar, Tehlikeli Oyunlar, Bir Bilim Adamının Romanı, Korkuyu Beklerken, Oyunlarla Yaşayanlar, Günlük ve Eylembilim şeklinde sıralanabilir. Yazarın ilk romanı olan Tutunamayanlar büyük etki yaratır ve bunu Tehlikeli Oyunlar isimli ikinci romanı takip eder. Oğuz Atay en önemli eseri denildiğinde akla gelen bir yapıt olan Tutunamayanlar romanında, modern şehir yaşamı içinde kaybolan birey ele alınır. Bireyin kalabalıklar içinde yalnız kalışı ve bunun getirisi olarak toplumdan kopuşuyla tutunamayanlar anlatılır. Oğuz Atay eserleri, konuları, özellikleri ve türleri bakımından birbirinden çok kopuk değildir. Örneğin Tutunamayanlar isimli romanda yer alan Olric karakterine benzer bir karakteri Tehlikeli Oyunlar isimli romandaki Albayım’da görebilirsiniz. Tehlikeli Oyunlar ise “Albayım” karakteriyle günümüzde belli bir popülariteye kavuşur. Bir Bilim Adamının Romanı ise eğitmeni olan Prof. Mustafa İnan’ın yaşamını konu edinir. Oğuz Atay hikayelerini Korkuyu Beklerken isimle yapıtında toplar. Oyun türünde bir eser olan Oyunlarla Yaşayanlar, Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenir. Oğuz Atay’ın Korkuyu Beklerken isimli eseri 2008 yılında bir tiyatro oyunu olarak sahnelenir. Aynı zamanda Tehlikeli Oyunlar romanı da 2009 yılında Seyyar Sahne tarafından tiyatro oyununa uyarlanıp sahnelenir. Hocasının hayatını anlattığı biyografik eseri olan Bir Bilim Adamının Romanı ise 2012 yılında Bir Bilim Adamının Oyunu: Mustafa İnan ismiyle tiyatroya uyarlanarak sahnelenir. Yazarın Günlük ve Eylembilim isimli eserleri ise öldükten sonra yayımlanır. Yazarın eserleri genel olarak bakıldığında eleştiri ve ironi barındırır. Oğuz Atay kitapları ve konuları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Trendyol’dan ürünleri inceleyebilir, satın alabilirsiniz.

Yalnızlık Dehlizinden Kurtulmak için Oğuz Atay Kitapları

Yalnızlık Dehlizinden Kurtulmak için Oğuz Atay Kitapları

Kitapların insanın en büyük arkadaşı olduğu her zaman söylenir. Bu yüzden kendinizi yalnız hissettiğinizde bir kitaba sarılmanız oldukça mantıklı bir davranış olur ancak Oğuz Atay kitaplarında bu durum biraz daha farklıdır. Çünkü Oğuz Atay kitapları size bir arkadaş olmaktan daha fazlasını verir. Oğuz Atay kitapları ile birey olarak hissettiğiniz sıkıntıları sadece sizin yaşamadığınızı fark edebilirsiniz. Bunun sonucunda yalnızlık hissinin de ötesinde aradığınız huzuru bulabilirsiniz. Oğuz Atay kitaplarını Trendyol’da inceleyip satın alarak, sizlerde kitabın verdiği muazzam hisleri deneyimleyebilirsiniz.

Oğuz Atay Romanları Trendyol’da

Oğuz Atay Romanları Trendyol’da

Oğuz Atay kitapları, yazar hayattayken ikinci baskıya gitmez ve ölümünden sonra oldukça fazla ilgi görür. Sizler için bir araya getirilen Oğuz Atay kitap setiyle sevdiklerinizin kütüphanesine ölümsüz bir eser armağan edebilirsiniz. Oğuz Atay eserleri ve özellikleri, türleri gibi merak ettiğiniz bütün bilgilere Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Oğuz Atay kitapları içinde mizah ve ironiyi bir arada bulunduran kitaplardır. Bu tür eserlere ilgi duyuyorsanız bir şans verebilirsiniz. Oğuz Atay kitapları ve konuları olarak da postmodernist konuları benimser. Yazar, toplumun içinde kendini kaybolmuş ve yalnız hisseden bireylere eserlerinde yer verir. Siz de kendinizi böyle hisseden bireylerden biriyseniz, alacağınız bir Oğuz Atay romanıyla kendinize arkadaş bulabilirsiniz. Bu anlamda Oğuz Atay tüm kitapları ile günümüzde birçok okurun kalbinde taht kurmuş olan bir yazardır. Oğuz Atay kitaplarına kolay bir şekilde ulaşıp kütüphanenize eklemek için sizlerde Trendyol’da inceleme yapabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve okumak istediğiniz Oğuz Atay kitaplarını Trendyol’dan sipariş verebilirsiniz.