TÜZDER 5 Yaş Seti Level 3 0
TÜZDER 5 Yaş Seti Level 3

TÜZDER 5 Yaş Seti Level 3 TYLVL35Y

4.3Ortalama Puan
5
6
4
2
3
0
2
0
1
1
72,00 TL57,60 TL
KARGO BEDAVA
%20
indirim
Satıcı:
9
i
Satıcı Puanı
9 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Mağazayı Gör
Tahmini Teslimat Tarihi: 25 Kasım - 5 Aralık
141 kişinin favorisi
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
 • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
 • Bu ürün Çamlıca Basım Yayın tarafından gönderilecektir.
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.

Ürünün Satıcısı

Mağazayı Gör

Satıcıya soru sormak için lütfen

Ürünün Diğer Satıcıları

Daha Fazla Satıcı Göster

Ürün Değerlendirmeleri

4.3
4.3Ortalama Puan
5
6
4
2
3
0
2
0
1
1
9 Değerlendirme
3 Yorum
Paketleme güzeldi ve hızlı teslimat yapıldı.
**** **** | 14 Eylül 2020
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen
bu kitap serisinden cok memnunum tereddüt etmeden alacağınız bir kitap serisi
e** ö** | 28 Ağustos 2020
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen
Çok başarılı👏🏻
S** D** | 9 Haziran 2020
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Ürün Açıklaması

5 Yaş Seti Level 3

Kollektif / TÜZDER Yayınları

 • Basım Yılı: 2020
 • Baskı: 1
 • Sayfa Sayısı: 144
 • Kağıt Türü: 1. Hm. Kağıt
 • Ebat: 22 x 22
 • Dil: İngilizce, Türkçe
 • Cilt Durumu: Karton Kapak
 • ISBN-10: 6058003514


 • Yazar: Kollektif


5+ Yaş Seti Level 3;

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan "IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi 5 Yaş Seti" TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) yöntemine göre hazırlanmıştır.

TEM'de esas olan anlayış çocukların küçük adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

Kitaplardaki kelimeler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi görsellerin adetleri ve şekilleri ile de görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

TÜZDER tarafından hazırlanan "IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi"; uluslararası standartlarda çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.

21. yüzyıl becerilerini geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar PISA ve TIMSS gibi uluslararası değerlendirme ölçeklerine uygun şekilde hazırlanmıştır.

Uluslararası Eğitimde Inovasyon Merkezi ( ICIE) ve Yıldız Teknik Üniversitesi ( YTÜ) Eğitim Fakültesi tarafından onaylanmış olan seri 5 yaş seviyesinde 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek tasarlanmıştır.

"IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi" 5 Yaş Seti 3 Level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır:
1. Level: (IQ Yetenek Görsel Motor): Dot Paint Draw
2. Level: (IQ Dikkat Problem Çözme): Cube Find Solve
      3. Level: (IQ Mantık Muhakeme Strateji): Think Cordinate Algorithm

TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 6 kitapla eş zamanlı yapılmasını tavsiye ediyoruz.

THINK etkinlikleri ile çocuklardaki üst düzey düşünme becerilerinin gelişimi amaç edinmiştir. Bu kitaptaki etkinlikler çocuğun aşina olmadığı sorunlar  olaylar ve belirsizlikler; sorular veya ikilemlerle karşılaştırmalı olarak düşünmesini sağlayacak şekilde planlanmıştır. Bu etkinlikler ile çocuklarda düşünmenin farklı boyutları olan; sıradışı düşünme yakınsak ve ıraksak düşünme analitik düşünme yansıtıcı düşünme empatik düşünme üst bilişsel düşünme gibi alanların gelişmesi üzerine kurgulanmıştır.

Düşünme etkinlikleri çocukların gerek günlük gerekse akademik hayatta karşılarına çıkacak her türlü soru ve sorunun çözümüne giden yoldaki en büyük avantajları olacaktır. Bundan dolayı küçük yaştan itibaren çocuklardaki düşünme becerilerinin gelişimi önem arz etmektedir.

Yapılan pek çok akademik araştırmada düşünme becerileri eğitimi almış veya bu alanda çalışma yapmış çocukların diğer çocuklardan anlamlı derece de önde olduğu problem çözme becerisinin daha gelişmiş ve bir soruna daha farklı çözüm yolları geliştirebildiği gözlemlenmiştir.

COORDINATE etkinlikleri; mantıksal akıl yürütme dikkat bellek görsel ve mekânsal keskinlik sekil zemin ilişkisi problem çözme gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk seviyeleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.
Çocuğunuz COORDINATE uygulamalarını yaptıkça muhakeme ve mantık dikkat hafıza parça-bütün ve boyut kavrayışı ayırt etme becerisiyle birlikte gelişimi hızlanacak ve eksiğini tamamlayacaktır.

COORDINATE çalışmalarında; muhakeme gücü görsel ve mekânsal keskinlik üç boyutlu ve karmasa ortamında renkleri ve nesneleri algılama kıyaslama ve seçme yeteneğinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

COORDINATE kitabındaki etkinlikler kıyaslama analitik düşünme mantık yürütme parça-bütün ilişkisi tümevarım-tümdengelim becerilerini geliştirmek üzere düzenlendi.

problem çözme görsel ayırt edicilik görsel ve mekânsal algılama gibi bilişsel ve motor becerilerinin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

ALGORITHM mantığı hayatın her anında yer alan mantık ve problem çözme faaliyetinin temelinde yer alır. İnsanoğlu bir mesele karsısında karar verirken hesaplama veya tercih yaparken bilerek ya da bilmeyerek algoritma temelli düşünür zihnin bu becerisine başvurur.

Günümüz teknolojisinin temelinde de bu algoritma sistemi ve bunun yazılım (software) olarak yansıması olan kodlama yer alır. Algoritma matematik biliminin en temel kodlarından birisidir. Günümüz kodlama çalışmalarının da temelini algoritma oluşturmaktadır. ALGORITHM kitabıyla çocuğunuz kolay ve anlaşılır bir yolla algoritma ve kodlamanın mantığını öğrenecektir.

ALGORITHM etkinlikleri; mantıksal akıl yürütme problemi analiz etme veri toplama hataları kavrama modelleme yapma gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk seviyeleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.

Çocuğunuz bu uygulamaları yaptıkça muhakeme ve mantık dikkat hafıza parça-bütün ve boyut kavrayışı veri toplayarak hatayı ayırt etme becerisiyle birlikte el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır.

Bütün kitaplarımızda etkinlikler sırayla yapılmalıdır. Çünkü şekiller kolaydan zora basitten karmaşığa elin kolay hareket sağlamasından zor hareket kabiliyetine göre planlanmıştır.

Böylece çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmış olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu eğlenceli bir faaliyet olarak yaparken aynı zamanda motor gelişimleri de hızlanmış olacaktır.

Bu etkinlikler süresince çocuğunuzu kaygı duygudurum düzenlemesi dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğiniz tepkiler zorlandığında ilerlemesi için destek olmanız onun duygusal yönünü de destekleyecektir. Etkinlikleri yaparken çocuğunuzun yönerge alma ve takibini yapma işitsel uyaran ile görsel uyaranı ilişkilendirme becerisi gelişmiş olacaktır.

Yapılan zekâ testlerini ve dünyadaki uygulama ve tarama örneklerini göz önünde bulundurduğumuzda genellikle çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan 36 aya kadar farklılıklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla çocukların potansiyelini daha ileriye taşıyabilmek amacıyla kitaplarımızdaki etkinlikler bu yaş farklılığı düşünülerek tasarlanmıştır.

Etkinlikler ebeveyn/eğitmen gözetiminde yapılabileceği gibi çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

Geleceğimiz için us'lu çocuklar...
Satıcı: Çamlıca Basım Yayın Satıcı Ünvanı: ÇAMLICA BASIM YAYINVE TİCARET A.Ş. İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İstanbul Vergi Kimlik Numarası: 2280636015
Şikayet Et