İlgili Kategoriler
Marka
Yaş
Basım Dili
Fiyat
Setli/Tekil
Basım Yılı
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Aktivite Eğitici Kitap

" araması için 35838 sonuç listeleniyor

Hafızayı ve Öğrenmeyi Geliştiren Aktivite Kitapları Trendyol’da!

Eğitimde sürekli yenilik ve etkileşim arayışı, öğretim yöntemlerini değiştirmekte ve geleneksel ders kitaplarına alternatiflerin keşfedilmesine yol açar. Aktivite eğitici kitap çeşitleri öğrenme sürecini eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan etkileşimli ve yaratıcı öğrenme araçları içeren materyallerdir. Çocuk aktivite kitapları, öğrenme sürecini etkili hale getirir. Çocukların aktif katılım sağlamasına yardımcı olur. Çocukların kavrama stillerini, ilgi alanlarını dikkate alarak çeşitli aktiviteler sunarak öğrenmeyi keyifli hale getirir. Problem çözme becerilerini geliştirme, eleştirel düşünme yeteneklerini arttırma, yaratıcı düşünme becerilerini destekleme gibi önemli öğrenme hedeflerine katkı sağlar. Aktivite kitapları, öğrencilerin derinlemesine öğrenme, kalıcı bilgi edinme sürecini teşvik eder. Eğitici kitaplar, geniş bir yelpazede çeşitlilik gösterir. Farklı yaş gruplarına yönelik 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf, 4. sınıf, 5. sınıf eğitici kitaplar; konulara ve öğrenme hedeflerine yönelik olarak tasarlanır. Bunlar matematik, fen bilimleri, dil sanatları, sosyal bilimler gibi çeşitli dersler için özel olarak hazırlanabilir. Genel gelişim, zeka gelişimi, el becerileri, sanat gibi genel konuları kapsayabilir. Renkli resimler, bulmacalar, oyunlar, labirentler, etkinlikler, deneyler, hikayeler gibi çeşitli öğrenme araçları içeren aktivite eğitici kitap online ve dijital formatlarda da mevcut olabilir. Bu çeşitler sayesinde çocukların motivasyonunu artırabilir, öğrenme deneyimini kişiselleştirebilirsiniz. Trendyol’da çocukların ilgi alanlarına ve öğrenme stillerine hitap edecek şekilde tasarlanan birçok çeşit bulabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Aktivite Eğitici Kitap Tavsiyeleri

Eğitici hikaye kitapları, çeşitli yaş grupları için farklı seviyelerde sunulur. Her yaş grubuna uygun olan alıştırmalar içerir. 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş eğitici kitaplar, temel kavramları öğreten renkli ve basit bulmacalardan oluşur. İlkokul çağındaki öğrenciler için matematik problemleri, kelime oyunları ve bilimsel deneyler gibi karmaşık alıştırmalar barındırabilir. Ortaokul ve lise öğrencileri için ise ileri seviyede bulmacalar, proje tabanlı ödevler, tartışma soruları, araştırma görevleri içerebilir. İngilizce aktivite kitapları, dil öğretiminde etkili bir araç olarak öne çıkar. Renkli resimler, oyunlar, bulmacalar, hikayeler, dil bilgisi egzersizleri, öğrencilerin kelime dağarcığını genişletmelerine, dil bilgisini öğrenmelerine, iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Dil öğreniminde sıkıcı olabilecek konuları eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde sunar. 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş aktivite kitabı çeşitleri, okul öncesi dönemdeki çocukların gelişimine uygun etkinlikler içerir. Bunlar renkli ve çekici görsellerle doludur. Temel kavramları öğretmeye, el becerilerini geliştirmeye, yaratıcı düşünmeyi teşvik etmeye yardımcı olur. Sayma, renkler, şekiller, harfler gibi temel konuları öğretmek için oyunlar, bulmacalar, boyama sayfaları, yapbozlar içerir. Bu aktivite eğitici kitap seçenekleri, çocukların öz güvenlerini artırır, öğrenmeye olan ilgilerini teşvik eder, problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Hem eğlenceli hem de eğitici olan bu alternatifler, çocukların keşfetme ve öğrenme deneyimlerini desteklerken ailelerle etkileşim kurmalarını da sağlar. Farklı yaş aralıklarında çocukların gelişim seviyeleri ve ilgi alanları değişiklik gösterebilir. Bebek aktivite kitapları, dokunma ve hissetme egzersizleri ile renkli, basit resimlerden oluşur. Bu seçenekler bebeklerin dikkatini çeker. Duyusal keşiflerini teşvik eder. Büyük yaş grupları için temel konseptlerin öğretildiği, renkli resimlerle desteklenmiş hikayeler, boyama alıştırmaları, yapbozlar, basit bulmacalar içeren aktivite eğitici kitap tavsiye edilir. 11 yaş üzeri çocuklar için, derinlemesine araştırma gerektiren, problem çözme, eleştirel düşünme yeteneklerini geliştiren aktiviteler içeren kitaplar önerilir. Bu eserler, gençlerin akademik ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunur. Öğrenmeye olan isteklerini canlı tutmalarına yardımcı olur. Bu modeller etkili öğrenme deneyi sağlar. Trendyol’da çocukların gelişimine ve öğrenme tarzlarına uygun, farklı yaş grubu için içerikler sipariş edebilirsiniz.

Dikkat Çekici Aktivite Eğitici Kitap Kullananlar

  1. sınıf aktivite kitapları, birçok farklı ortamda farklı amaçlarla kullanılabilir. Okul öncesi dönemdeki çocukların temel becerilerini geliştirmek, öğrenmeye olan ilgilerini artırmak için okul öncesi eğitim kurumlarında değerlendirilir. İlkokul, ortaokul seviyesindeki derslerde destek materyali olarak tercih edilir. Sınıf içi etkinliklerde ve ev ödevlerinde aktivite kitaplarım seti tercih edilebilir. Ebeveynler, çocuklarının evde eğitimine katkı sağlamak, onların öğrenme sürecini desteklemek için evde bunlardan yararlanabilirler. Özel dersler ya da takviye kurslarında öğrencilere ek materyal olarak sunulabilir. Yaz kampları ve özel yaz okullarında çocuklara interaktif öğrenme deneyimleri sunmak için bu seçenekler değerlendirilebilir. Dil öğrenme kursları ve dil okulları, dil becerilerini geliştirmek için 6 yaş aktivite kitapları ve materyallerini öğrencilere sunabilir. Doğum günü partileri ve çocuk etkinliklerinde eğlenceli bir seçenektir. Bulmacalar, oyunlar ve diğer etkinlikler çocukların problem çözme becerilerini, mantıksal düşünme yeteneklerini, kavramsal anlayışlarını geliştirirler. Bir bulmacayı çözmek veya bir matematik oyununu tamamlamak, çocukların zihinsel esnekliklerini, analitik düşünme yeteneklerini artırır. Hikayeler, şarkılar, dil oyunları çocukların dil becerilerini geliştirir. Boyama, kesme, yapıştırma gibi el becerilerini gerektiren alıştırmalar, ince motor becerilerini güçlendirir. Aktivite eğitici kitap kullananlar, koordinasyonlarını ve dokunsal duyularını da iyileştirir. Hikayeleri tamamlama, resim yapma, drama oyunları, diğer yaratıcı egzersizler, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirir. Öğrencilerin özgün düşünme becerilerini desteklemesi için aktivite eğitici kitap satın alınabilir. Bir aktivite baskısının içerisindeki görevleri tamamlamak, çocuklara kendi çalışma alışkanlıklarını oluşturma ve yönetme becerilerini geliştirme fırsatı verir. Görevleri bitirmek için motivasyonlarını yönlendirme, zamanı yönetme gibi becerilerin kazanılmasına yardımcı olur. Kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri sunan, öğrenmeyi etkili ve keyifli hale getiren kitapları Trendyol’un geniş ürün yelpazesinden satın alabilirsiniz.

Avantajlı Aktivite Eğitici Kitap Fiyat Aralıkları

Çocuk, bebek eğitici kitaplar, küçük yaşlardaki çocukların gelişimine katkıda bulunur. Bebekler için tasarlanmış olanlar dayanıklı, bebek dostu malzemelerden yapılır. Sert karton sayfalarıyla kolayca tutulabilirler. Parlak renkler, net, basit desenler ve dokunsal yüzeyler gibi özellikler, bebeklerin dikkatini çeker. Duyusal keşiflerini teşvik eder. Bebekler, farklı dokuları hissedebilir, renkleri tanıyabilir, basit kavramları öğrenebilirler. Aktivite eğitici kitap kampanya avantajları ile çocukların dil becerilerini geliştirmelerine, bilişsel yeteneklerini artırmalarına, hayal güçlerini beslemelerine yardımcı olabilirsiniz. Hikaye içerenler, çocukların duygusal zekalarını, sosyal becerilerini güçlendirirken aynı zamanda değerli yaşam dersleri de sunabilir. Uygun aktivite eğitici kitap fiyat seçenekleri ile çocukların problem çözme becerilerini, el göz koordinasyonlarını geliştirirken eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Aktivite eğitici kitap yorum ve değerlendirmeleri, çocukların kendilerini iyi ifade edebildiklerini, dünyayı keşfedebildiklerini, öğrenme sürecini keyifli bir deneyim haline getirdiklerini gösterir. Bazıları, çocukların bireysel ihtiyaçlarına, öğrenme stillerine uygun olarak tasarlanır. Görsel öğrenenler için renkli, resimli kitaplar, işitsel öğrenenler için sesli hikayeler, kinestetik öğrenenler için el göz koordinasyonunu geliştiren etkinlikler içerir. Bunlar farklı öğrenme alanlarını hedefler. Matematik, fen bilimleri, dil sanatları, sosyal bilimler, sanat, el işleri gibi çeşitli alanlarda etkinlikler sunarlar. Aktivite eğitici kitap indirim sayesinde çocukların farklı becerilerini geliştirmelerine olanak tanır. Seçeneklerden bazıları, çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik eder. Farklı kültürleri, dilleri, yaşam tarzlarını yansıtan karakterler ve hikayeler içerebilirler. Bu sayede çocuklar, farklılıkları kutlamayı, empati kurmayı öğrenirler. Kitapların dış kaplaması suya dayanıklı ve kolayca silinebilir özelliktedir. Bu, kitabın uzun ömürlü olmasını sağlar. Kolay temizlenmesine olanak tanır. Bebekler için olan modellerde kırılmaz aynalar kullanılabilir. Bu, bebeklerin kendilerini tanımalarına, duygusal gelişimlerine katkıda bulunabilir. İnteraktif çeşitlerde kumaş ya da peluş malzemeler kullanılabilir. Bu malzemeler, çocukların dokunsal keşiflerini destekler. İçeriğin son derece eğlenceli hale gelmesine katkıda bulunur. Görsel çekiciliği arttırmak için renkli kağıtlar kullanılabilir. Sert karton malzemeden yapılanlar dayanıklılığı artırır. Sayfaların kolayca çevrilmesine olanak tanır. Bu özelliklere sahip farklı çeşitteki aktivite kitaplarını Trendyol’dan satın alabilirsiniz.