Şiir kategorisinde
en çok değerlendirilen 2. ürün

Yapı Kredi Yayınları Henüz Vakit Varken Gülüm 252416

10,31 TL
Koleksiyona Ekle
Son 3 ürün
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (38)
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda
4. Ürüne %20 İndirim
15,64 TL
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda
800 TL Üzeri 75 TL İndirim
15,63 TL
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda
15,70 TL
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda
16,50 TL
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Yapı Kredi Yayınları Henüz Vakit Varken Gülüm

 • Henüz vakit varken, gülüm,Paris yanıp yıkılmadan,Henüz vakit varken, gülüm,Yüreğim dalındayken henüz,Ben bir gece, şu Mayıs gecelerinden biriVolter Rıhtımı’nda dayayıp seni duvaraÖpmeliyim ağzındanSonra dönüp yüzümüzü Notrdam’aÇiçeğini seyretmeliyiz onun,Birden bana sarılmalısın, gülüm,Korkudan, hayretten, sevinçtenVe de sessiz sessiz ağlamalısın,Yıldızlar da çiselemeliİncecikten bir yağmurla karışarak.
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Nazım Hikmet Ran
 • Basım Yılı 2021
Şikayet Et

Henüz Vakit Varken Gülüm - Nazım Hikmet Kitabı ile Keyifli Okumalar

Nazım Hikmet ülkemizde tanınan en iyi şairler arasında yer alır. Henüz Vakit Varken Gülüm adlı şiiriyle de oldukça beğeni kazanmıştır. Doğan Kardeş tarafından hazırlanan seçme şiirler kitapları arasında Nazım Hikmet’in şiirlerinden derlenen Henüz Vakit Varken Gülüm de yer alır. Kitap adını, Nazım Hikmet’in ünlü şiirinden almıştır. Raşit Çavaş’ın hazırladığı kitap, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkmıştır. İlk baskı tarihi Nisan 2008’dir. İçinde Nazım Hikmet’in farklı dönemlerde yazdığı, farklı temalardaki şiirleri bulunur. Şairin en beğenilen şiirlerini bu kitap içinde bulabilirsiniz. 115 sayfalık kitabın her sayfasında farklı şiirler yer alır. 50’den fazla kez baskısı yapılmıştır. Türk şiir hayatında çığır açmış şiirlerle okuyucuları buluşturur. Ayrıca Türkçeyi dünyaya tanıtan büyük şair Nazım Hikmet ile tanışma imkanı sunar. Nazım Hikmet Henüz Vakit Varken Gülüm adlı seçme şiir kitabı oldukça geniş bir kitleye ulaşmıştır.

 • Geniş İçerik
 • Filmlere, Şarkılara Konu Olan Şiirler
 • Nazım Hikmet’e Dair

Zengin Şiir İçeriği

Henüz Vakit Varken Gülüm içindekiler toplam 58 şiirden oluşur. Bu 58 şiir Nazım Hikmet’in en sevilen ve bilinen şiirleridir. Yaşadığı dönemde oldukça üretken olduğu için çok sayıda şiir yazmıştır. Kitap içinde bulunan şiirlerden bazılarına örnek vermek gerekirse; Güneşi İçenlerin Türküsü, Bir Ayrılış Hikayesi, Kuvâyi Milliye’den I-II-III, Ben İçeri Düştüğümden Beri, Yaşamaya Dair I-II-III, Karlı Kayın Ormanında, Mavi Liman, Ceviz Ağacı, Henüz Vakit Varken Gülüm. Şiirlerinde farklı temalara değinen Nazım Hikmet, oldukça duyarlı bir şairdir. Ayrıca kitabın son şiiri, kendini anlattığı Otobiyografi adlı şiiridir. Şiirlerden sonra da Nazım Hikmet’in biyografisi verilmiştir. Henüz Vakit Varken Gülüm kitabındaki şiirler Nazım Hikmet’i yakından tanımak isteyenler için idealdir. Hem aşk hem de memleket kavgasına dair yazdığı şiirleri bir arada bulabilirsiniz.

Her Yerde Duyulan Nazım Hikmet Şiirleri

Yazdığı şiirlerle Nazım Hikmet, pek çok filmde, şarkıda, oyunda karşımıza çıkar. Yapı Kredi Yayınları Henüz Vakit Varken Gülüm kitabında da bu şiirlere rastlamak mümkündür. Fazıl Say‘ın düzenlediği Nazım Oratoryosu’nda bu şiirlerden bazıları Genco Erkal tarafından okunmuştur. Kerem Gibi, Ben İçeri Düştüğümden Beri, Kız Çocuğu, Yaşamaya Dair adlı şiirler okunan şiirlerden bazılarıdır. Mavi Liman ve Ceviz Ağacı adlı şiirleri ile bestelenerek şarkı haline getirilmiştir. Ülkemizde en tanınan ve sevilen şarkılar arasındadırlar. Henüz Vakit Varken Gülüm konusu farklı temalar üzerine kuruludur. Nazım Hikmet’in aşklarına, kendine, kavgasına dair pek çok iz bulmak mümkündür. Şiir sözleri, oldukça fazla sanatçıya ilham olmuştur; bu yüzden yeni nesil eserlerde de Nazım Hikmet’in şiirleriyle karşılaşabilirsiniz. Bazı eserlerde bu şiirlerin belli bir kısmı kullanılırken; bazılarında tamamına yer verilmiştir!

Nazım Hikmet’in Şiirleri ve Hayatı

Henüz Vakit Varken Gülüm adlı seçme şiir kitabında yer alan şiirler aslında Nazım Hikmet’in farklı önemlerde yazdığı şiirlerdir. Kitap, Nazım Hikmet öldükten sonra derlenmiştir. Okurların en beğendiği ve ilham aldığı şiirlerden oluşmaktadır. Farklı şiir kitaplarındaki şiirleri seçilmiştir. Bu yüzden Nazım Hikmet’i kapsamlı bir şekilde tanımak için oldukça uygundur. Yaşadığı dönem boyunca memleket meseleleriyle hep ilgilenen Hikmet, şiirlerinde de bunu yansıtmıştır. Henüz Vakit Varken Gülüm seçme şiir kitabında da bu şiirlere rastlayabilirsiniz. Henüz Vakit Varken Gülüm yorumlarında oldukça farklı fikirleri içerir. Kimi Nazım Hikmet’in kişisel yaşantısını doğru bulmadığından şiirlerini de eleştirmektedir. Kimi ise memleket meselelerinin şiirlere konu olmasını haklı bulmaktadır. Nazım Hikmet şiirlerini okumaya yeni başlayacaksanız, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Henüz Vakit Varken Gülüm seçme şiirler kitabını tercih edebilirsiniz. Siz de bu kitaba uygun fiyat avantajları ile Trendyol'dan ulaşabilirsiniz.