"

Okul Öncesi Hikaye Kitapları

" araması için 597 sonuç listeleniyor

Hayal Gücünü Geliştiren Okul Öncesi Hikaye Kitapları Trendyol’da!

Çocuklarınız sizin için değerlidir. Onların başarılı bir birey olduğunu görebilmek her anne babanın hayalidir. Anne ve babalar çocuklarının iyi bir mesleğe sahip, örnek bir insan olmasını isterler. Küçüklerin bunu gerçekleştirebilmesi için gereken şey ise iyi bir eğitim almalarıdır. Bu yüzden küçüklerin okullarda aldığı eğitim onların hayatı için oldukça önemlidir. Küçüklerin eğitimi 7 yaşında başlar ve devam eder. Önlerinde uzun bir yol vardır. Bu uzun yola çıkmadan önce de hazırlık yapmak onların bu zorlu yolu daha kolay tamamlamasına yardımcı olur. Okul öncesi eğitim küçükleri okul eğitimine hazırlar. Bu nedenle çok önemlidir. Küçükler, okula 7 yaşında başlasalar da öğrenme işlevi doğdukları an başlar. Etrafını keşfetmeyi konuşmayı ve yürümeyi öğrenirler. Eğitim süresince evladınıza yapabileceğiniz en büyük iyilik onları kitaplarla buluşturmak olabilir. Eğitim hayatı boyunca sıkça kitaplar ile uğraşacaklarından onlara eserleri sevdirmek oldukça yararlıdır. Edebiyatı sevdirmek için ise okul öncesi hikaye kitapları sizlere yardımcı olur. Bu ürünler küçüklere okumayı sevdirmekle kalmaz ayrıca onları eğlendirir. Eğlendirirken de öğreten bu eserler, evladınızı akademik hayatına hazırlar. Onları düşünmeye ve öğrenmeye teşvik eder. Bu sayede akademik eğitiminde de daha başarılı bir öğrenci olabilir. Siz de evladınız için çok yararlı olacak bu ürünlere Trendyol’dan sahip olabilirsiniz. Her yaş seviyesine uygun içeriği bulabileceğiniz yayınları Trendyol’dan online alışveriş fırsatı sayesinde kısa sürede inceleyebilirsiniz. Akıcı kurguları ve renkli sayfaları ile beğeni toplayan eserleri satın alarak küçük bir kütüphane oluşturabilirsiniz.

Öğretici İçeriğiyle Okul Öncesi Hikaye Kitapları Çeşitleri

Öğretici İçeriğiyle Okul Öncesi Hikaye Kitapları Çeşitleri

Okul öncesi dönemde küçükler öğrenmeye açık durumdadırlar. Anne ve babalar çocuklarını akademik eğitimi başlamadan önce ne kadar fazla bilgi öğrenmeye teşvik ederse çocuk, o kadar okul eğitimine hazır olur ve rahatça uyum sağlayabilir. Okulda birden fazla farklı ders olduğu gibi okul öncesi kitapları da çeşitlilik gösterebilir. Farklı konu ve içeriklerde okul öncesi hikaye kitapları çeşitleri bulunur. Bu eser çeşitleri arasından evladınıza uygun ve onu eğlendirebilecek eser seçenekleri bulmanız mümkündür. Örneğin küçüklerin görsel zekasına hitap edecek ve onu geliştirebilecek olan okul öncesi resimli hikaye kitaplarını tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız yeni bilgiler öğrenirken kitabın içerisinde bulunan resimler ile de hayal gücü dünyasının kapılarını aralayabilir. Evladınız için gerekli olan bir diğer eğitim ise yabancı dil eğitimidir. Yabancı bir dil öğrenmek evladınıza hem meslek hayatında hem de günlük yaşamında çok sayıda avantaj sunabilir. Yetişkinler bile yabancı dil öğrenmeye çalışır. Ama yabancı dil öğrenimi için en uygun zaman çocukluk dönemidir. Çünkü çocukluk dönemi öğrenmeye en yatkın olunan dönemdir. Küçüklerin çevredeki olayları anlamaya ve taklit etmeye çalıştığı bu dönem yabancı dil eğitimi için ideal bir zamandır. Küçüklerin yabancı dil öğrenmesine katkıda bulunmak için okul öncesi İngilizce hikaye kitaplarını tercih edebilirsiniz. Küçüklerin eğitimine katkıda bulunabileceğiniz bir diğer ürün çeşidi ise okul öncesi dini hikaye kitaplarıdır. Bu eserler küçüklere İslam dininin gerekçelerini, güzelliğini onları eğlendirerek hikayeler ile anlatır. İçerisinde bulunan bu hikayeler iyiliğin önemini ve iyi bir insan olmanın önemini anlatır. İçerisindeki karakterlerle hem onları eğlendirir hem de yararlı bilgiler sunar. Küçüklerin dini eğitimine fayda sağlayacak bir diğer hikaye kitabı serisi ise okul öncesi peygamber hikaye kitaplarıdır. Bu eserler peygamberlerin ders dolu örnek hayatlarını küçüklerin anlayacağı ve okurken eğleneceği şekilde sizlere sunar. Bu sayede çocuklarınız hem peygamberleri tanır hem de onların hayatları hakkında bilgiler edinir. Çocuklarınıza dini eğitimi erken yaşta vermek hem İslam dinini tanımasına hem de onu sevmesine yardımcı olur. Birçok farklı çeşidi olan bu hikaye kitaplarından çocuğunuz eğitimi için en uygun olanı seçip onun eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Siz de evladınızı okul öncesi dönemde eğitmek ve onları akademik eğitime hazırlamak isterseniz bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Olumlu Geri Dönüşleri ile Hikaye Kitapları Yorumları

Olumlu Geri Dönüşleri ile Hikaye Kitapları Yorumları

Okul öncesi dönemde çocuklarına bu hikaye kitaplarını alan anne ve babalar, kitapların çocuklara olan olumlu etkilerini yorumlarda dile getirir. Okul öncesi hikaye kitapları yorumları oldukça pozitiftir. Çünkü anne ve babalar bu ürünleri aldıklarında çocuklarının eğitimine katkıda bulunurlar. Bu da çocukların akademik hayatında daha başarılı bir öğrenci olmasını sağlayabilir. Çocuklarına bu kitapları alan ebeveynler memnun kalırlar. Bundan dolayı da diğer ebeveynlere okul öncesi hikaye kitapları tavsiye ederler. Çocukların eğitimi için okul öncesi hikaye kitapları kullananlar ürün yorumlarında ürünlerin ne kadar yararlı olduğundan bahsederler. Bu ürünleri satın almadan önce yorumlar kısmına bir göz atabilirsiniz. Dilerseniz bu ürünleri satın aldıktan sonra yorumlar kısmında görüş ve deneyimlerinizi dile getirebilir, sevdiklerinize ve diğer ebeveynlere önerebilirsiniz. Çocuğunuzun eğitimi için oldukça değerli olan bu ürünler çocuklarınıza kitapları sevdirebilir. Bu sayede okuldaki eğitimi sırasında da kitapları olan ilgisinden dolayı daha başarılı bir öğrenci olabilir. Anne ve babaların en çok zorlandığı ev ödevi konusunda da bu kitaplar yardımcı olabilir. Çünkü çocuklara daha okula başlamadan eserleri, dersleri sevmeyi eğlenceli şekilde öğreten bu ürünler çocuğunuzu öğrenme konusunda daha hevesli biri yapabilir. Bu da size ev ödevini severek ve eğlenerek yapan sorumluluk sahibi bir çocuğa sahip olma şansı sunabilir. Okul öncesi eğitici hikaye kitapları ile çocuğunuzun gelişiminde katkıda bulunabilirsiniz. Çocuklarınıza kazandırabileceğiniz okuma alışkanlığı ona ileride çok fazla avantaj sunmasının yanı sıra başarılı bir öğrenim hayatı sunabilir. Çünkü çocukluk döneminde bir alışkanlık kazanmak hem daha kolay hem de daha kalıcıdır. Bundan dolayıdır ki çocukken kazanılan çoğu alışkanlık yıllarca size eşlik eder. Çocuğunuza güzel alışkanlıklar kazandırabilecek bu hikaye kitaplarına ulaşabilirsiniz.

Avantaj Sunan Okul Öncesi Hikaye Kitapları Fiyatları

Avantaj Sunan Okul Öncesi Hikaye Kitapları Fiyatları

Her anne ve baba çocuklarının başarılı olmasını, iyi bir eğitim almasını ister. Bunu etkileyen unsurlardan biri de çocuğun okuldaki eğitime uyum sağlayabilmesidir. Çünkü çocuk her ne kadar uyum sağlar ve ilgisini derslere yöneltirse o kadar başarılı olabilir. Bu uyumun sağlanması için de okul öncesi dönem çocuklar için çok değerlidir. Bu dönemde çocukları kitaplara alıştırmak ve onlara ürünleri sevdirmek onlara yapılabilecek en büyük iyiliklerdendir. Her ebeveyn çocuğuna bu eğitimi verebilsin diye okul öncesi hikaye kitapları fiyatları uygun fiyatlarla sunulur. İçerisinde birden fazla hikaye kitabı bulunduran okul öncesi hikaye kitapları setinden avantajlı fiyatı ile ürün yorumlarında övgü ile bahsedilir. Çocuklarınız için birçok fayda sağlayan bu eserleri bir araya toplayarak sunulan bu seti tercih edebilirsiniz. Okul öncesi hikaye kitapları indirimleri ve kampanyalarını yakından takip edebilirsiniz. Bu sayede farklı konularda eserler satın alma şansı elde edebilirsiniz. Çocuklarınızın akademik hayatına güzel bir başlangıç yapma fırsatını sağlamak için okul öncesi hikaye kitapları satın alabilirsiniz. Sizlere ve çocuklarınıza birçok fayda sağlayabilecek bu hikaye kitaplarını satın alıp çevrenizdekilere tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri satın alan ve kullanan müşteriler ürünlerden fiyat performans bakımından memnun kalırlar. Ve satın aldıkları ürünleri sevdiklerine önermekten çekinmezler. Okul öncesi hikaye kitapları online alışverişinizi Trendyol’dan gönül rahatlığı ile yapabilir ve bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları Nasıl Olmalıdır?

Okul öncesi hikaye kitapları; çocukların hayal dünyasını, dil gelişimini ve kendini ifade etme becerisini geliştirmeye yönelik seçilir. Bebekler için aylık gelişim evrelerine göre seçilen kitaplar 2-3, 3-5 ve 5-7 yaş arası için farklı özellikler barındırır. Ebeveynlerini örnek alan çocukların ruhsal gelişimi için gerekli bu hikaye kitapları sayesinde çeşitli konularda sohbet edilebilmelidir. Okul öncesi için tercih edilen kitapların yoğun şekilde resim içermesi de önemlidir. Görsel öğrenmeyi destekleyen bu resimler hakkında çocukların düşünceleri de öğrenilebilir. Okuma ile yazma sürecine ön hazırlık aşaması olan bu renkli, resimli ve yazılı kitapların su geçirmez materyallerden tercih edilmesi gerekir. Ayrıca yırtılması zor kalınlıkta olması, uzun ömürlü kullanım avantajı verir.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları Nelerdir?

Okul öncesi hikaye kitapları, yaş gelişimine göre farklı içeriklere sahiptir. Bebeklik dönemi için mukavva materyallerle üretilen dayanıklı kitaplar, genellikle az resimli ve yazılı olmayan seçeneklerdir. Çocuklarda dil gelişimini desteklemek için öncelikle sebze, meyve, hayvan ve geometrik şekilleri tanıtan hikaye kitapları tercih edilir. Bu kitaplar; 2 ile 3 yaş grubu için tek görselle desteklenen ve basit içerikli modellerdir. Ebeveynlerin bir cümle ile hikayelendirebileceği bu kitaplar 3 ile 4 yaş grubu çocuklar için meslekleri tanımaya yönelik de değerlendirilebilir. Çocukların duygularını ifade edebilmelerini sağlayan basit hikayeler, soru cevap şeklinde ilerleyen eserlerle gelişim sürecine katkı sağlanabilir. Okul öncesi eğitimi destekleyen 5 ile 6 yaş grubu hikaye kitapları, çocukları okula hazırlayan içeriklere sahiptir. El becerilerini de destekleme için farklı etkinlikler barındıran alternatiflerle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Okul Öncesi Hikaye Kitap Seti Çeşitleri Nelerdir?

Eğitici, öğretici ve eğlenceli içeriklere sahip okul öncesi etkinlik kitapları; ebeveynlerle birlikte kaliteli zaman geçirip okula hazırlık sürecini desteklemek amacıyla tasarlanır. Yaş gruplarına özel içeriklerle hazırlanan bu ürünler, küçük ve basit anlatımlı hikayelerle çocukların birçok konuyu kavrayıp anlamlandırmasına yardımcı olabilir. Canlı renkler, büyük resimler ve kalın mukavvalarla desteklenen bebek kitapları genellikle tek ya da iki hece ile açıklanabilir nesneler barındırır. Aile, hayvanlar, bitkiler, hayvanlar ve çeşitli objeler bulunan bebek hikaye kitapları, görsel tanıma sürecini hızlandırır. Bebeklerin dil ve duygusal zekalarının gelişmesine katkı sağlayan alternatiflerle eğlenerek öğrenmelerini kolaylaştırabilirsiniz.