"

Kadir Mısıroğlu Kitapları

" araması için 28 sonuç listeleniyor
Sebil Yayınevi Uzunca Sevindik
Kargo Bedava

Sebil YayıneviUzunca Sevindik

(1)
459 TL
Sepete Git

İddialı Kadir Mısıroğlu Kitapları Trendyol'da!

Kadir Mısıroğlu, Türk tarihine ışık tutan tarih araştırmacısı, şair, hukukçu, yazar ve eski gazeteci olarak edebiyatta yer alır. Kadir Mısıroğlu kitapları 1964 yılında ilk eseri Lozan ile birlikte çoğalarak kitapçıların raflarına konumlanır. Kategori olarak araştırma ve inceleme ürünleri içerisinde yer alan eserler, alanında uzman olan bu yazar tarafından ele alınır. İçerisinde bulunan bilimsel verilerin ve nesnel ifadelerin yanı sıra gerçek hayat hikayelerine de yer verilen inceleme, araştırma ve tarih kitapları aynı zamanda sosyolojik çıkarımları da bünyesinde barındırır. Belirli bir konuda uzmanlaşan yazarın pek çok ödülü vardır. Eserleri Gümüş Madalya ve özel jüri ödülü kazanmış kitaplardır. Uzun süren deneyimleri ve araştırmaları öncülüğünde eserlerini okurları ile buluşturmayı hedefler. Bu sayede araştırma ve tarih eserleri ile sizler de farklı bakış açısı kazanırsınız. Geçmişe ışık tutmayı hedefleyen Üstad Kadir Mısıroğlu kitapları özellikle bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen ya da bilgi sınırını arttırmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de ilgisini çeker. Kültürel çalışmalar yapan araştırmacılar, bilim, sanat ve tarihle ilgilenmeyi seven kişiler için üstadın eserleri birer referans niteliği taşır. Bireylerin de başucu eserleri arasında olmayı başaran Kadir Mısıroğlu kitapları set şeklinde alınabilir. Bu şekilde hem daha fazla kitaba sahip olunabilir hem de çoklu satın alma işlemi sayesinde daha makul fiyat ödemeleri yapılır.

Tarihi Yansıtan Kadir Mısıroğlu Kitapları

Tarihi Yansıtan Kadir Mısıroğlu Kitapları

Alanında başarılı olan toplum tarafından kitabı tercih edilen Kadir Mısıroğlu'nun hayat hikayeleri okuyuculara ilham olur. Okurlar yalnızca eserlerden değil, aynı zamanda yazarın ya da yaşamı konu edilen kişilerin hakkındaki bilgiler ışığında da bilgi edinir. Kadir Mısıroğlu 100 kitap eseri sayesinde birbirinden farkı ya da bağlantısı olan, sosyolojik çıkarımlar ile anlatılan, kronolojik sıraya göre tarafsız ve gerçekçi yorumlar ile ifade edilen eserler tercih edilebilir. Eserler, tarih ve sosyolojik alanlarda da kayda değer bilgileri objektif şekilde okuyuculara sunar. Ürünlerin içerisinde geçen önemli süreçlerin sistematik şekilde incelendiği, bilgi ve belgelerin anlatıldığı yazılı dönemin sosyal yaşantısını yansıtan bilgiler, her kuşağa ışık tutacak niteliktedir. Çeşitli belge ve bilgilerin yer aldığı araştırma ve tarih kitapları, okuyuculara tavsiyelerde de bulunur. Tarih biliminin yanı sıra Türk ve Osmanlı tarihi hakkında tartışmalı konuları ele alan ürünler, öğrenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş olan okurların beklentilerini karşılar. İslamcı gençlere yol gösteren, ebedi ve ilahi kanunun tarihteki mücadelesini anlatan bilinen gerçekleri yansıtan eserlerdir. Yazılan eserlerin çoğu hem Latin alfabesinde hem de Osmanlıca yazılır. Bu da tarihe ışık tutmasını daha kapsamlı hale getirir. Yaratıcının varlığı ve toplum içerisindeki dini ve tarihsel gerçeklere kadar sizleri ilgi duyduğunuz alanlarda felsefi ve tarihsel sorgulama yapmaya davet eden eserler var. Bilgiler eleştiriler ile aklın süzgecinden geçerek zihinlere yeni ufuklar açar. Alışılagelen düşünce kalıplarının aksine bakış açınızı değiştirebileceğiniz, tarihi farklı çerçeveden inceleyebileceğiniz düşünce kalıpları hazır. Eserler haklı çıkarımlar ve değerlendirmeler eşliğinde tarihsel problemlere ayna tutar. Sosyal yaşamda dini olgular ve tarihin, tarihsel değişmenin önemine değinen eserler, bireylerin yaşantısına yeni bir yol gösterici konumundadır. Kadir Mısıroğlu imzalı kitap ile kitaplığınıza yeni eserler ekleyebilir, yeni ufuklara yelken açabilirsiniz. Düşünceler ve kelimelerin insanın tarihsel yaşantısından izler taşıması ile bütünleşen kitaplar, tarihi öğrenmek isteyenlere rehberlik eder. Kadir Mısıroğlu kitapları online alışveriş sayesinde ürünlere hem daha güvenilir hem de daha uygun fiyatlara ulaşılabilir. Trendyol’da online alışveriş ile kitapların içerikleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve ilgi duyduğunuz ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Dikkat Çeken Kadir Mısıroğlu Kitap Çeşitleri

Dikkat Çeken Kadir Mısıroğlu Kitap Çeşitleri

Kadir Mısıroğlu eserleri, birbirinden farklı anlatım tarzları ile okuyucularla buluşur. Kadir Mısıroğlu kitapları Atatürk hakkında eleştiriler de içerir. İthaflı Fıkralar isimli eseri, ciddi bir davanın takipçisi olduğu gençlik yıllarından bu yana şakayı soğuk karşılamış olması yönüyle yazdığı bir eserdir. Sayfalar içerisinde sohbetlerini fıkralar ile süsleyip okuyucuya sunar. Eserin amacı fıkralı bir şeyler anlatmak değil, anlatılan fıkraların zihinde boşlukta tutulmasını sağlamaktır. Yani sizlerin ithaf edeceği, düşüneceği değerleri simgeler. Adını da buradan alır. Kadir Mısıroğlu Abdülhamid Han kitabı tarihte düzeltilmesi gereken yanlışlar olduğunu savunduğu bir kitabıdır. Sultan 2. Abdülhamit Han hakkında bilinmesi gerekenleri şeffaf ve tarihte olması gerektiği gibi dile getirir. Uzun bir çalışmanın ürünü olan kitabında merhum hakkındaki yanlış ve yalan konuşulanları, örtülen gerçeklerin açıklığa kavuşmasını savunduğundan iftiraları aydınlatmaya çalışır. Kadir Mısıroğlu Abdülhamid kitabı Sultan 2. Abdülhamit hakkında tarihsel gerçekleri ve olayları öğrenmek isteyenlere ışık tutan bir nitelik taşır. En sevilen kitapları arasında Cemre adını taşıyan bir şiir eseri de vardır. Tarih içerisinde yayınlanan Sebil dergisi de hem Türkiye'de hem de Almanya'da yayınlanır. Tarihten Malkoçoğlu, Cem Sultan, Zağanos Paşa, Veli Bayezid, Mimar Koca Sinan, Düzmece Mustafa, Piri Reis, İbrahim Paşa, Barbaros Hayrettin Paşa ve Sokullu Mehmed Paşa gibi isimlerin yer aldığı romanları vardır. Tarihi ve dini düşüncelerini kendi fikirleri doğrultusunda yansıttığı ve savunduğu eserleri de yaklaşık 20'ye yakındır. Tarihten yaşadığı günlere dair olan gelişmeleri, durumları ve gözlemlerini, eleştirel dil ile ele alır. Genellikle İslam dünyasının görüşü öncülüğünde satırlarına rastlanır. İslam ve İslam tarihi hakkında bilgi edinmek, bu yöndeki eleştirileri ve görüşleri okumak isteyenler için hazırlanan kitaplar, pek çok avantajla Trendyol üzerinden sizlere sunulur.

Bütçe Dostu Kadir Mısıroğlu Kitapları Fiyatları

Bütçe Dostu Kadir Mısıroğlu Kitapları Fiyatları

Toplum içerisinde yaşanılan olayların yanlış anlaşılması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Tüm bunların aza indirgenmesi için tarih, araştırma, edebiyat, bilim, siyaset gibi alanlarda kitap okunması gerekir. Empati yeteneğinin artması şeffaf bilgilerden yararlanılması için orijinal ürünlerin okunması önemlidir. Kitap okuma adına bir boşluğunuz varsa yapacağınız pek çok alışverişte olduğu gibi bu ürünlerde de Kadir Mısıroğlu kitapları yorum yazılarını okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Kitapçılara gidip ürünleri arayarak vakit kaybetmek zorunda kalmadan online olarak işlem tamamlanabilir. Anlık da olsa sizi bulunduğunuz ortamdan soyutlayabilecek, sizi özgünleştirebilecek bir eser arıyor ve bu ürünün içeriğinin tarihsel anları yansıtmasını istiyorsanız Kadir Mısıroğlu kitapları tavsiye edilen ürün çeşitlerinden tercihinizi yapabilirsiniz. Kütüphanenizde yeni ürünler eklemek için yer açabilirsiniz. Yazarın en çok satan eserlerinden tercih yapabilir onun deneyimlerinden hayatınıza birkaç not ekleyebilirsiniz. Tarih romanlarına merakınız varsa, anı ya da düşünceleri incelemek, okumak hoşunuza gidiyorsa konuyu pek çok alandan ele alan yazarın eserlerini okumak iyi bir fikir olabilir. Dönemin siyasi tarihi hakkında bilgi edinebilir, yapılan çıkarımları ve eleştirileri okuyabilirsiniz. Tarihi, dini ve siyasi dönemleri en güzel yansıtan unsur okuma eserleridir. İlginizi çekebilen Kadir Mısıroğlu kitapları indirim seçenekleri ile sizlere sunulur. Kadir Mısıroğlu kitapları fiyatları tek ya da set halinde farklı skaladan oluşur. Set olarak alınan ürünler avantajlı fiyat fırsatları sunar. Eser sipariş etmek üzerine düşüncelerinizin karşılığı Trendyol olur. Trendyol tüm bütçelere yardımcı olacak şekilde yüzdesel indirimler de sunar. Filtreleme özelliği sayesinde yazarın hangi kitabını alacağınızı da kolaylıklar bulursunuz. Kadir Mısıroğlu kitapları satın alarak tarihsel bilgileriniz içerisine bir yenisini ekleyebilir ve farklı konularla ele alınan tarihi derinlemesine inceleyebilirsiniz.