Basım Dili
Boyut
Sayfa Sayısı
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Roman Türü
Setli/Tekil
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi

Kristin Hannah Kitapları ile Okuma Keyfinizi Katlayın

1960 yılında dünyaya gelen ünlü yazar Kristin Hannah, altına imzasını attığı tarihi aşk romanları ile adından oldukça söz ettirir. Yazarlığa olan tutkusunu aldığı hukuk eğitimi ile birleştirmeyi ustalık ile başarır. Bu da işine daha metodik yaklaşmasına sebep olur. Her ne kadar hukuk eğitimi alsa dahi içindeki yazarlık tutkusunu bir kenara iteklemeden her zaman canlı tutar. Annesinin vefatından sonra kutuya koyup sakladığı notlarını, oğlunun doğumundan sonra gün yüzüne çıkaran Hannah, karakterlerine biçtiği rolleri ile okurda büyük izler bırakmayı bırakır. Doğasında var olan yazarlık gücünü açığa çıkaran Hannah, yazdığı romanlar ile yoğun ilgi görür. Uluslararası gişe rekorları kıran kitaplara imzasını atar ve yirmiden fazla romanı ödül almaya hak kazanır. Ayrıca 2005 yılında Goodreads ile en iyi tarihi bilim kurgu romanı ödülüne layık görülür. En iyi kurgularla tasarladığı romanları dünyada en çok satılanlar arasına girerek fark yaratır. Romanlarında kullandığı samimi dil, akıcılık, samimiyet ve sıra dışı kurgu tasarımları ile dikkatleri üzerine çeker. Romanları birden fazla dile çevrilir ve birden fazla ülkenin sahaflarında en çok satanlar listesine girmeyi başarır. Hayal gücünün sınırlarını zorlayarak var ettiği roman karakterlerini en üst seviyedeki betimleme yeteneği ile olaylara o an tanıklık ediyormuş gibi hissettirir. Siz de Kristin Hannah ile alışılmışın dışında olağanüstü zamanlara gitmek, farklı hayatlara dokunmak, onları anlamak ve kendinizi onların yerine koyarak farklı dünyalara yolculuk yapmak isterseniz Hannah’ın tüm kitap serisini şimdi keşfedebilirsiniz.

Kristin Hannah Kitap Seçenekleri

Kristin Hannah Kitap Seçenekleri

İçindeki yazma tutkusunu hayatının ortalarında açığa çıkaran, büyük bir özveri ile yazmaya, üretmeye ve hayalindeki kahramanları betimlemeye çalışan Kristin Hannah, kaleme aldığı romanları ile büyük bir başarı elde eder. Kadınlığı, kadının gücünü ve aşkı romanlarının merkezine yerleştiren ünlü yazarın ilk kitabı A handful of heaven 1991’de yayımlanır. Her yıla bambaşka karakterler sığdıran Hannah’ın kitapları tarih sıralamasına uygun olarak kısaca incelenecek olursa 1992 yılında yayımladığı “Bin Ömrüm Olsa” adlı romanı, küçük yaşlarda geçirdiği bir hastalık yüzünden duyma yetisini kaybeden Tess’in hikayesini konu alır. 1993’te yayımladığı ve büyük beğeni topladığı “Eğer inanırsan” orijinal adıyla ‘If You Believe’ adlı romanı, gizemli geçmişine rağmen ayakta duran güçlü kız Mariah ve yakışıklı bir o kadar da umursamaz delikanlı deli fişeğin hikayesini konu alır. Samimiyet ve içtenliğin iyi bir kurgulama ile birleştiği benzersiz bir roman olarak okurların iç dünyasına yıllardır konuk olmayı başarır. 1994’te yayımlanan “Büyülü fırtına” orijinal adı ile ‘When Lightning Strikes’ adlı romanı, aşk romanı yazarı bir kadının çarpıcı ve dikkat çekici hayatını konu alır. 1995 “Ay bahçesi” adını verdiği romanı tek nefeste okuyabileceğiniz sürükleyici bir roman. 1996’da yayımladığı “İlkbahar Rüyası” Hollywood'un ışıklı dünyasına kapılıp giden yakışıklı aktör Angel’in yaşadıklarını, yol ayrımlarını kaleme alır. 1999’te “Yıldız masalı” yayımlayan ve yine güçlü bir kadın roman karakterinin hayatını anlatan Hannah, 2000 yılında yayımladığı “Gümüş gözyaşları” adlı romanı ile komaya giren bir kadının hikayesini okurlarına sunar. Kadın karakterleri tam merkeze yerleştiren başarılı yazar, aynı zamanda alt üst olan hayatları da kaleme alır. 2001’de “Yaz Rüzgarı” adlı romanı bu konuda kaleme alınmış etkileyici romanları arasında yer alır. İki üniversite çağındaki gencin doludizgin aşkını okurlarına sunduğu kitap, 2002’de yılında yayımlanan “Uzak kıyılar” adlı romanıdır. Kristin Hannah serisi; kız kardeşler arasında, sevgi uğruna yaptıklarımız, mucizeler yağarken, bir tutam gündüz bir tutam gece, ateş böceği yolu, gerçek renkler, kış bahçesi, gece yolu, evden çok uzakta, ateş böceğinin şarkısı, bülbül ve büyük yalnızlık adlı romanları ile tamamlanır. Farklı hayatları ustalıkla betimleyen Kristin Hannah’ın kitapları ile farklı hayatlara eşlik edebilirsiniz.

Okurların Gözünden Kristin Hannah Kitapları

Okurların Gözünden Kristin Hannah Kitapları

Kristin Hannah, romanlarında güçlü kadın figürleri yaratmaktan hiç çekinmeyen, karakterlerinin iç dünyasında en derinlere dalan ve onların hayatlarını en dibe sokan daha sonra da iyileştiren, güzelleştiren ve bunu bilinçli olarak yapan bir yazar olarak karşımıza çıkar. Aşkın insanı en üst noktaya taşıyabileceğini hatta uçurabileceğini ama bazen de onuncu kattan atlar gibi insanı bertaraf edebileceğini romanlarında farklı açılardan binbir türlü yöntemle anlatır. Sevginin gücünü işlediği kitapları ile insanın karmaşık iç dünyasını yansıtmaktan hiç çekinmeyen güçlü bir kadın yazar olur. Kaleme aldığı kitapları insanın zihninde dönüp durmasının yanı sıra merak duygusunu en üst seviyede yaşatır. ‘Romanın sonunun nasıl biteceği’ sorusunu istemsiz olarak sormanızı sağlar. Okurken hızlı hızlı çevirdiğiniz kitap sayfalarının arasına gizlenmiş farklı duygulara yer verir. Öfke, merhamet, kıskançlık, aşk, sevinç, mutluluk, masumiyet… Özgün, özgür ve akıcı bir üsluba sahip olması ile de dünyada en çok okunan yazar olmayı başarır. Okurları için Kristin Hannah kitapları, aynı anda güldürürken ağlatan ve soluksuz okunan romanlardır. Romanın olay örgüsünün insanı içine çeken yapısını ve kitabı elinize aldığınız anda o dünyaya girmenize izin veren muhteşem bir kurgu ile kaleme alınmış kitaplarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kristin Hannah tüm kitapları ile farklı dünyaların kapılarını aralayabilirsiniz.

Kristin Hannah Kitapları Trendyol’da

Kristin Hannah Kitapları Trendyol’da

“Kristin Hannah kitapları nereden satın alınabilir?” en çok aranan sorular arasında yer alır. Yazarın bu denli sevilmesi ve dünyaca ünlü olması ile kitaplarına olan ilgi de oldukça fazladır. Kristin Hannah’ın kaleme aldığı konuların duygu yüklü olması ve insanın yüreğine dokunan bir yanının olmasından dolayı kitaplarının çevirisinin iyi bir şekilde yapılması gerekir. Bu yüzden kitapların alındığı yerin güvenilir olması ve iyi bir çeviriye sahip olması önemli bir husustur. Türkiye’nin en iyi online alışveriş ağları arasında yer alan Trendyol, Hannah’ın tüm kitaplarını okurlarına sunar. Üstelik ustaca çeviri yapılmış yayınevlerine ait yayınları içerisinde barındırır. Kitapta geçen olayları ve anlatılmak istenen duyguyu kullanıcısına tam yansıtan çevirilere yer verir. Aynı zamanda Kristin Hannah’ın tüm kitaplarını farklı yayınevlerine ait basımları ile size sunar. Böylece sevdiğiniz yazarı, sevdiğiniz yayınevi ile okuma şansını yakalamanızı sağlar. Zaman ve mekan fark etmeksizin istediğiniz her yerden Hannah kitaplarını inceleyebilir ve tanıklık etmek istediğiniz hikayeleri keşfedebilirsiniz. Mesela Hannah’ın ‘Gerçek renkler’ adlı romanını okumak isteyen bir kişi Trendyol aracılığı ile saniyeler içinde bu kitaba ulaşabilir. Kitabın kaç sayfa olduğu, hangi yayınevi tarafından basıldığı, kaçıncı baskı olduğu ve çevirisinin kim tarafından yapıldığı bilgilerine erişebilirsiniz. Ayrıca Trendyol, romanın genel bir özetine de yer vererek kitabın içeriği hakkında ön bilgi verir. Bir yandan da Kristin Hannah kitaplarını orijinal halleri ile sunarak emeğe olan verdiği önemi vurgular. Hannah’ın kitaplarını ayrı ayrı satın alabileceğiniz gibi set halinde alabilmenize de imkan verir. Kristin Hannah kitap seti içeriğinde yer alan kitapların bilgisini size sunar. Böylece Hannah’ın en sevilen kitaplarına aynı anda ulaşabilme fırsatını verir. Kristin Hannah’ın eşsiz hayal gücü ve yaratıcılığı ile tanışmak isterseniz tüm kitap serisini Trendyol ile saniyeler içerisinde satın alabilirsiniz.