Avantajlı Ürünler
Materyal
Fiyat
Renk
Tema / Stil
Ayar
Taş Cinsi
Boyut/Ebat
Cinsiyet
Ortam
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Paket İçeriği
Tip
Kapama Şekli
Fiyat Geçmişi
Yüzey Tipi
Sürdürülebilirlik Detayı
Bordür Modeli
Ürün Puanı
"

Kadın Takı & Mücevher

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Kadın Takı & Mücevher Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Takı Nereden Alınır?

Tarzını yansıtmak ve kendini iyi hissetmek gibi sebeplerle süslenmek; herkesin yaptığı bir işlevdir. Bu sebeple kişiler, kılık kıyafetine ve stiline uygun aksesuarlar tercih ederler. Bu aksesuarların tümü takı diye adlandırılır. Takı kişinin süslenme aracı olmasının yanı sıra, tarzını yansıtan bir nevi kendini ifade etme aracıdır. Ürünlerin çok çeşitli türleri ve modelleri bulunur. Bazıları yüzük kullanmayı severken bazıları ise kolye ya da bileklik tarzı takıları kullanmayı tercih ederler. Her zevke hitap eden ve kaliteli malzemelerden üretilen birçok takı çeşidine Trendyol’ dan göz atabilirsiniz. Altın, gümüş ve çelik gibi farklı malzemelerden satışa sunulan takı çeşitlerine göz atıp, zevkinize uygun olan seçeneği rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Mücevher Ne Demek?

Altın veya gümüş gibi madenlerin, elmas ya da zümrüt gibi değerli taşlarla birleştirilmesiyle tasarlanan yüzük ile kolye gibi aksesuarların hepsine genel bir ifadeyle mücevher denir. Tİnci gibi organik bir süreçten geçerek oluşan bazı kıymetli malzemeler de bu sınıfa girer. Pırlanta, mücevher yapımında en sık kullanılan malzemeler arasında ilk sıralardadır. Zümrüt, safir taşı ve yakut ise pırlantadan sonra mücevher tasarımlarında çok kullanılan değerli taşların başında yer alır. Hem güzellik hem estetik amaçlı kullanılan bu ürünler, değerli taş ya da madenlerden yapılır. Mücevher alırken kullanım alanınızı ve ağırlığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Mücevherleri saklama biçimi de son derece önemli bir husustur. Ürünleri uzun yıllar ilk günkü haliyle kullanabilmek ve deforme olmasını engellemek için uygun koşullar sağlanmalıdır. Bu sayede uzun süreli kullanım elde edebilirsiniz.

Takılar Nasıl Muhafaza Edilir?

Gerekli koşullar sağlanarak muhafaza edildiğinde takılar uzun süre kullanılabilir. Takı aksesuar dolabı yatak odası dekorasyonuna şıklık kazandıran ürünlerdendir. Takı kutusu da pratik kullanım sağlar. Ürün sayesinde takılarınızı düzenli şekilde muhafaza edebilirsiniz. Takı organizeri modellerini de bu aksesuarları bir arada tutmak için tercih edebilirsiniz.