placeholder
"

Takı Organizerı

" araması için 3106 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Takı Organizer Modelleri Trendyol'da!

Takı Organizeri

Takı organizeri son zamanlarda kullanımı oldukça artan ev gereçleri arasında yer alıyor. Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes az ya da çok sayıda takı ve aksesuar kullanıyor. Bu durum takı, aksesuar ve makyaj malzemelerinin düzenlenmesini zorunlu hale getiriyor. Bu malzemeleri düzenlemek için ise takı organizeri hem şık hem de kullanışlı bir alternatif sunuyor. Evlerin daha düzenli hale gelmesini sağlayan takı ve aksesuar organizerleri makyaj malzemeleri, takı ve aksesuar organizeri evde aradığınız malzemeleri çok daha kolay bir şekilde bulmanızı sağlıyor.

Takı Organizeri Nedir?

Takı organizeri takıları ya da aksesuarları bir arada ve düzenli tutmaya yarayan bir düzenleyici olarak biliniyor. Farklı çeşitleri bulunan takı organizerleri takıların kaybolması, dolaşması ya da düzensiz durmasını engellemeye yarıyor. Hazırlanırken takıların kolayca bulunmasını sağlıyor. Takıların bir düzen içerisinde durmasını sağlayan takı organizeri aynı zamanda takı seçiminde de vakitten kazandırıyor. Takı ve aksesuarların hepsi bir düzen içerisinde ve ayrı ayrı durduğu için seçim yaparken karıştırmak gerekmeden kolayca organizera göz gezdirilip en uygun olan takı ve aksesuar bulunabiliyor. Takı organizer hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılabiliyor. Cinsiyet fark etmeksizin takı severler, kolyelerini, küpelerini, bilekliklerini, saatlerini, halhallarını ya da farklı aksesuarlarını düzenlemek için kullanma ihtiyacı duyuyor. Makyaj ve takı organizeri aynı zamanda makyaj malzemelerini düzenlemek için de kullanılabiliyor. Bu şekilde makyaj yaparken her türlü malzemenin el altında ve düzenli olmasını sağlayarak vakitten kazanç sağlama avantajını sunuyor. Takı ve aksesuar organizeri vakit kazandırmasının yanı sıra ev içinde dağınıklığın ortadan kalkmasını sağlıyor. Tüm malzemeler takı ve aksesuar organizeri içerisinde belirli bir dizayn içerisinde, birbirine karışmadan ve dağınıklık yaratmadan duruyor. Bu yüzden tertip ve düzen seven kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Farklı çeşitli bulunan makyaj, takı ve aksesuar organizerlerinin hepsi ev içerisinde düzen ve hazırlanırken kolaylık sağlamak amacıyla üretiliyor. Kullanıcılar da organizerlerin bu amacını yerine getirdiğini söylüyor.

Takı ve aksesuar organizerinin tek bir çeşidi bulunmuyor. Farklı amaca hizmet eden farklı organizerler üretiliyor. Bileklikler için bileklik organizeri, küpeler için küpe takı organizeri, kolyeler için askılık şeklinde takı organizeri üretiliyor. Bu farklı organizer çeşitleri arasında en çok dolap içi takı organizeri dikkat çekiyor. Takılarının ortada durmasını istemeyen ve evinin düzenli olmasını isteyen kişiler çekmece içi takı organizeri tercih ediyor. İlginç ve dikkat çekici eşyaları sevenler ise elbise şeklinde takı organizeri tercih ediyor.

Takı organizeri kutusu ile pek çok farklı aksesuar ve eşya düzenlenebiliyor. Bu kutuların tek katlı olanları mevcut olduğu gibi 3 ya da 4 katlı olanları da bulunuyor. Kutuların içerisine aksesuar ve takılar teker teker konulabileceği gibi birden fazla da konulabiliyor. Duvara ya da çekmece içine asılabilecek askılık şeklinde takı organizerleri üretiliyor. Bu organizerlere kolye ve bileklik gibi asılabilen takılan teker teker asılarak bir düzen içerisinde durması sağlanıyor. Teker teker asılan takılar kendi içlerinde dolaşmıyor ve içlerinden bir tanesi alınırken kolaylık sağlanmış oluyor. Bu askılı organizerlerin aynı zamanda dolap üstüne koyulabilenleri de üretiliyor. Hangisinin tercih edileceği konusu ise tamamen kişinin zevkine kalmış oluyor.

Dolap içi takı organizeri düzen seven kişiler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Dolap içi takı organizeri takıların göz önünde durmamasını sağlayarak evin oldukça toplu ve düzenli görünmesini sağlıyor. Dolapların içine yerleştirilmek üzere üretilen bu organizerlerin farklı çeşitleri bulunuyor. Dolap içerisine asılanlar çoğunlukla kolye ve bileklikleri asmak için kullanılır. Farklı bölmelerden oluşan kutular ise kolye ve bileklikler için kullanılabileceği gibi saat, küpe, çorap, eldiven, bere gibi diğer küçük aksesuarlar için de kullanılabiliyor. Bölmelerden oluşan çekmece içi bu düzenleyiciler aynı zamanda makyaj malzemeleri düzenleme konusunda da oldukça başarılı oluyor.

Bileklik organizeri olarak askılı düzenleyiciler kullanılabildiği gibi takı satan yerlerde gördüğümüz bileklik standları da kullanılabiliyor. Bu bileklik standları sayesinde bileklikler bir arada ve düzenli bir şekilde bulunuyor. İçlerinden bir tanesini seçmek ve almak oldukça kolaylaşıyor.

Evinde boş yer bulunan ve takı kullanmayı sevenler takı düzenleyici dolap tercih edebiliyor. Bu dolapların da diğer organizerler gibi farklı çeşitleri bulunuyor. İlk olarak aynalı ve aynasız olanlar olarak iki kategori altında inceleniyor. Aynalı olanların dolap kapağında hazırlanmayı ve giyinmeyi kolaylaştırmak üzere boy aynası bulunuyor. Aynasız olanlar ise evinde zaten boy aynası bulunanlar tarafından tercih ediliyor. Bu dolaplar içerisinde çekmeceler, askılıklar, bölmeler yer alıyor. Hatta bazı kişiler bu dolapların içerisine elbise şeklinde olan ya da asma aparatı bulunan organizerleri monteliyor. Takı düzenleyici dolaplar başka bir dolap üzerine konulacak kadar küçük olabildiği gibi tek başına bir dolap niteliği görebilecek kadar büyük de olabiliyor. İçerisine her türlü aksesuar ve makyaj malzemesi yerleştirilebiliyor. Küçük aksesuarların yanı sıra atkı, fular, eşarp gibi büyük aksesuarları da düzenlemeye imkan tanıyor. İhtiyacınıza yönelik takı organizerı çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilirisniz.

Organizer Ne İçin Kullanılır?

Çok amaçlı makyaj takı ve aksesuar organizerleri pek çok malzemeyi korumak ve saklamak için kullanılabiliyor. Şık tasarımlı cam kutular genellikle değerli eşyaları saklamak için kullanılıyor. Bu kutularda küçük aksesuarlar, küpeler, piercingler ve yüzükler saklanıyor. Askılı modeller çoğunlukla kolye, bileklik ve halhal gibi zincirli aksesuarları düzenlemek için tercih ediliyor. Bu şekilde zincirli aksesuarların dolaşmaması amaçlanıyor. Çekmece içi bölmeli aksesuar organizeri pek çok farklı amaçla kullanılabiliyor. En çok kullanıldığı alan çorapların düzenlenmesi oluyor. Bölmelere tek tek, katlanmış bir şekilde yerleştirilen çorapların tekleri kaybolmuyor. Ayrıca giyilmek istenen çorap kolay bir şekilde bulunabiliyor. Çoraba benzer bir şekilde bere ve eldivenleri organize etmek için de kullanılabiliyor. Katlı raf şeklinde organizerler odalarda kullanılabildiği gibi banyoda da kullanılabiliyor. Takı haricinde şampuan, duş jeli, krem, yüz temizleme jelleri gibi banyo malzemeleri de düzenlenebiliyor. Aynı zamanda odalar içinde kolye, bileklik, saat, küpe, yüzük gibi takıları düzenlemek için de kullanılabiliyor.

Takı ve aksesuar organizeri kadar kullanılan bir diğer ürün olarak karşımıza makyaj organizeri çıkıyor. Makyaj organizeri makyaj malzemelerinin bir düzen içerisinde ve toplu bir şekilde durmasını sağlıyor. Böylece makyaj yaparken aradığınızı bulmak çok daha kolay oluyor.

Çok amaçlı makyaj organizerinde küçük bölmeler ruj gibi ürünleri yerleştirmek için kullanılıyor. Çekmeceli bölümler far paleti, pudra, allık gibi daha büyük ürünleri yerleştirmek için kullanılıyor. Ayrıca ince uzun bölmeler fırçaların yerleştirilmesi için sık sık tercih ediliyor. Makyaj organizeri tuvalet masası ya da makyaj yapılan masanı üzerine yerleştirilebileceği gibi dolap içlerine de yerleştirilebiliyor. Nerede ve nasıl kullanılacağı tamamen kişinin kendi tercihine kalıyor.

Günümüzde iş ve okul hayatı derken vaktimizin çoğunluğu ev dışında geçiyor. İnsanların çoğunluğu günlük vaktin kendisine yetmemesinden şikayetçi oluyor. Bu günlük 24 saat içerisinde ise ne kadar vakit kazanabileceğimiz bizim ne kadar düzenli ve tertipli olduğumuz konusuna bağlı oluyor. İnsanlar ne kadar düzenli olurlarsa 24 saat içerisinde kendilerine o kadar fazla zaman ayırabiliyor. Çünkü düzenli ve tertipli olunduğunda işleri gerçekleştirmek daha kolay ve daha hızlı bir hal almış oluyor. Bu yüzden düzenli olmak vakit kazanmanın ana unsuru haline gelmiş oluyor.

Takı, aksesuar ve makyaj organizeri düzenli olmak için oldukça kolay ve güzel bir yöntem olarak

karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde kaybedilen vaktin bir kısmı dışarı çıkmak için hazırlanırken

kaybediliyor. Vakitten kazanmak için hazırlanırken kullandığımız eşyaları bir düzen ve tertip içerisine koymak gerekiyor. İşte takı, aksesuar ve makyaj organizerleri bu aşamada karşımıza çıkıyor. Hazırlanırken kullandığımız malzemeleri düzenleyerek daha hızlı ve daha kolay bir şekilde hazırlanmamızı sağlıyor. Takı, aksesuar ve makyaj organizerleri hazırlanırken takılarımızı, aksesuarlarımızı ve makyaj malzemelerimizi daha kolay bir şekilde bulmanızı sağlıyor. Takı, aksesuar ve makyaj organizeri kullanmanın bir diğer avantajı ise evimizin daima toplu ve düzenli görünmesini sağlamak olarak karşımıza çıkıyor. Dağınıklıktan uzak durmak bizi stresten de uzak tutuyor. Eve gelen misafirler ilk olarak evimizin ne kadar temiz ve düzenli olduğuna bakıyor. Takı, aksesuar ve makyaj organizerleri evimizin daima düzenli görünmesini sağlıyor. Bu sayede evimize gelen misafirler evimizden memnun bir şekilde ayrılıyor.

Organizer Çeşitleri

Makyaj fırçası organizeri makyaj fırçalarını düzenlemek için kullanılıyor. Makyaj fırçalarının çekmece içerisine öylece koyulması durumunda hijyen problemi ortaya çıkıyor. Fırçaların birbirine veya başka bir şeye değmeden temiz ve düzenli bir şekilde durması önem arz ediyor. Bu yüzden sıklıkla makyaj yapmayı seven kişiler tarafından makyaj fırçası organizeri tercih ediliyor. Makyaj fırçası organizeri sayesinde fırçalar birbirine değmeden temiz bir şekilde durabiliyor. Yıkandıktan sonra makyaj fırçalarının açık alanda ve tozlar ile temas etmeden kurumaya bırakılması gerekiyor. Masa üstüne konulması durumunda makyaj fırçaları masadaki bütün tozu bünyesinde barındırıyor. Bu yüzden uçlarının herhangi bir yer ile temas etmemesi gerekiyor. Aksi halde yüzümüze sürdüğümüz makyaj fırçaları yüzümüzde sivilce ve enfeksiyon gibi sorunlara sebep olabiliyor. Makyaj fırçası organizerleri bu aşamada devreye giriyor. Fırçalarım uçlarının bir yere temas etmeden ince uzun bölmelerde rahatça kurumasını sağlıyor. Bu yüzden hem kuruma hem de saklama aşamasında makyaj fırçası organizerleri oldukça işe yarıyor.

En çok tercih edilen organizer çeşitleri arasında çekmeceli organizer yer alıyor. Çekmecelerin içerisine ne yerleştirileceği tamamen kullanıcının tercihine kalmış oluyor. Kullanıcılar çoğunlukla bu çekmeceleri diğer ürünlerden daha büyük olan far paleti, allık paleti, kontür paleti, aydınlatıcı paleti gibi ürünleri yerleştirmek için kullanıyor. Ayrıca ince uzun bölmelere sığmayan makyaj süngeri, maskara gibi ürünler içinde kullanılabiliyor. Bazı kişiler bu çekmecelere ruj, dudak kalemi, göz kalemi, toka, küpe, kolye, bileklik, saat, piercing gibi küçük ürünleri de yerleştiriyor. Çekmeceli organizerler dolap içlerinde ya da dolap üstlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Trendyol’da farklı amaçlara yönelik üretilmiş takı ve makyaj organizerlerine ulaşabilirisniz.

Organizer İçerisine Neler Konulabilir?

Organizer pek çok eşyayı düzenlemek için kullanılabiliyor. En fazla kullanma şekli takı ve aksesuarların düzenlenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Organizer ile küpe, yüzük, kolye, bileklik, halhal, piercing gibi küçük takılar düzenlenebiliyor. Kolye ve bileklik gibi asılabilen takılar kutular ve çekmeceler ile düzenlene bildiği gibi asma aparatları ile de düzenlenebiliyor. Bu asma aparatlar kolye, bileklik ve halhal gibi takılar için özel olarak tasarlanıyor. Yüzükler için yüzük koyma aparatları olan özel düzenleyiciler tasarlanıyor. Bileklikler için bileklik asma yerleri bulunan bileklik standı üretiliyor. Bunların haricinde bu malzemeler çekmece ve kutu şeklindeki düzenleyiciler içerisine de koyulabiliyor. Takıların dışında organizerler ile düzenlenen malzemelerin başında makyaj malzemeleri geliyor. Makyaj malzemeleri için özel makyaj organizerleri üretiliyor. Bu organizerler de rujları koymak için özel olarak tasarlanmış ince ve uzun bölmeler yer alıyor. Bu bölmelere ince ve uzun nitelikte olan maskaralar, dudak kalemleri ve göz kalemleri de yerleştirilebiliyor. Organizerler ile düzenlenen bir diğer eşya oje olarak karşımıza çıkıyor. Ojeler ojelerin sığacağı büyüklükte bölmelere yerleştirerek düzenlenebiliyor. Aynı bölmelere makyaj fırçaları yerleştirilerek de düzenleme yapılabiliyor. Bir şekilde makyaj fırçaları birbirine değmeden ve temiz bir şekilde kalmış oluyor.

Organizer temizliği olabildiğince kolay bir şekilde yapılabiliyor. Fakat bazı malzemelerin kullanılması organizere zarar verebiliyor. Temizliğinde kesinlikle cif gibi sert malzemelerin kullanılmaması gerekiyor. Organizer temizliği yapılırken sabunlu su ve bir bez yardımıyla lekeler kolaylıkla çıkarılabiliyor. Sabunlu suyun yeterli olmadığı lekeler için alkol ve bir pamuk yardımıyla ovalama işlemi yapılabiliyor. Alkol bulunmuyor ise aseton ile temizlik yapılabiliyor. Bu şekilde zorlu lekeler organizer zarar görmeden çıkmış oluyor. Organizerler alındığı şekliyle kullanılabildiği gibi çeşitli malzemeler ile süslenerek de kullanılabiliyor. Cam kutular ve fırçalıklar içerisine yerleştirilen inciler oldukça güzel bir görüntü yaratıyor. Süsleme amacıyla inciler pek çok alanda kullanılabiliyor. Süsleme için yapışkan bantlar ya da eski kumaş parçaları da kullanılabiliyor. Renkli kağıtlar veya kumaşlar ile organizer kaplanarak süslenebiliyor. Bu şekilde plastik organizerler oldukça şık bir hale getirilmiş oluyor.

Takı Organizeri ve Makyaj Organizeri Arasındaki Farklar

Takı organizeri ve makyaj organizeri arasında çok büyük fark bulunmuyor. İkisi de sık kullanılan malzemeleri düzenlemek için kullanılıyor. Takı organizeri takıları düzenleyecek bir şekilde dizayn edilirken makyaj organizeri makyaj malzemelerini düzenleyecek şekilde dizayn ediliyor.Bu yüzden satın alırken amacımıza uygun düzenleyiciyi satın almak önem arz ediyor. Makyaj organizeri bölmeleri daha genişken takı organizerlerinde daha küçük bölmeler bulunuyor. Ayrıya bazı takı organizerleri asmaya yönelik üretiliyor. Takı organizerlerinin bölmeleri makyaj organizerlerine göre daha küçük oluyor. Yanlış düzenleyicinin alınması durumunda bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Makyaj organizerlerinde ruj koymak için üretilen bölmeler ince ve uzun nitelikte oluyor. Bu bölmelere kolye, küpe, bileklik gibi malzemeler yerleştirildiğinde almak zorluk yaşanmasına sebebiyet veriyor. Çekmeceli bölmeler büyük olduğu için takı yerleştirildiğinde tam verim alınamamasına sebebiyet veriyor. Bunlar dışında makyaj organizeri ve takı organizeri arasında çok büyük farklar bulunmuyor.

Takı ve Aksesuar Organizeri Fiyatları

Takı, aksesuar ve makyaj organizeri fiyatları pek çok farklı faktöre göre değişkenlik gösteriyor. Bu faktörlerin başında takı ve aksesuar organizerinin yapıldığı melzeme geliyor. Takı, aksesuar ve makyaj organizerleri plastik, cam, ahşap, metal gibi malzemelerden yapılabiliyor. Bu yüzden yapıldığı malzeme fiyatı belirleyen ana unsur oluyor. Fiyatı belirleyen ikinci unsur ise takı ve makyaj organizerinin tasarımına harcanan emek oluyor. Bazı organizerler biblo tarzında süs eşyalarına benzeyen tasarımlara sahip olabiliyor. Bu durum harcanan emek yükseldiği için fiyatın da yükselmesine sebep olabiliyor. Fiyatı belirleyen ana unsurlar arasında makyaj, takı ve aksesuar organizerinin boyutu yer alıyor. Boyut arttıkça hem kullanılan malzeme hem de yapımına harcanan emek arttığı için aynı malzemeden ve aynı tasarımla üretilmiş organizerlerin büyük boyutlu olanları küçük boyutlu olanlarından az da olsa daha yüksek fiyata satılabiliyor. Fiyat aralığı oldukça geniş olduğu için herkesin bütçesine uygun bir makyaj, aksesuar ve takı organizeri bulmak mümkün oluyor. Bütçenize uygun takı ve makyaj organizerlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.