İlgili Kategoriler
Marka
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Elektronik Devre Elemanları

" araması için 28200 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Devre Elemanları Trendyol’da!

Elektronik devre elemanları güç sinyallerini işleme işlevini yerine getiren endüstriyel ekipmanlardan biridir. Birçok elektrik elemanlarının bir araya getirilmesiyle oluşan elektronik parçalar, sinyalleri analog ve dijital formatlarda işler. Elektronikle ilgilenen herkesin aşina olduğu elektronik devre elemanları seti hayatın birçok alanında fayda sağlar. Elektronik, aktif ve pasif dijital, analog devre elemanları oluşturulur. Çeşitli uygulama alanlarında aktif ve pasif anahtarlama, yardımcı devre elemanları sayesinde elektronik anahtarlama cihazlarının çalışmasını sağlar. Bu ürünler güç kaynakları, kovanlı yataklar, bağlantı kabloları, anahtarlar ve dirençler gibi birçok gerekli parçadan oluşur. Elektrik ürünleri farklı özelliklere sahiptir. Hepsi bir araya geldiğinde basit bir elektrik düzeneği oluşur. Öğrencilerin evde kolaylıkla yapabilecekleri deneylerden biridir. Bu basit devre elemanları, küçük bir lamba olarak kabul edildiğinden çok faydalı olabilir. Farklı ürünlerin bir araya getirilmesiyle yapılan elektronik devre elemanları da farklı fiyat aralıklarında bulunabilir. Bu nedenle müşteriler bütçelerine uygun ürünü kolaylıkla seçip kendi evlerinde oldukça basit elektrik deneyleri yapabilirler. Elektrik yapısı da hazırdır ve kullanılabilir. Bu açıdan da çok büyük faydalar sunar. Aradıkları ürünü kolayca bulabilirler. Donanımının çalışma sisteminin teyit edilmesi sayesinde oldukça sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Pasif elektronik kumanda devre elemanlarından biri olan tek ölçüm cihazı, akımın kontrol edilmesine ve sağlamlığının test edilmesine yardımcı olur. Bu özel ürünlere Trendyol sayesinde pratik bir şekilde ulaşıp hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Güvenilir Devre Elemanları Modelleri

Güvenilir Devre Elemanları Modelleri

Cihazlar, elektrik enerjisiyle çalışan endüstriyel bir üründür. Endüstri içerisinde önemli yer tutan aktif ürün, kullanılan birime göre farklı özellikler gösterir. Kullanım alanına göre ayarlanabilen elektronik cihazın içinde anahtar, doğrultucu, yükseltici gibi parçalar bulunur. Aktif ürün, çeşitli ürünlerin çalışmasını kolaylaştıran transistörlerden oluşur. Çeşitli kapasitelerdeki elektronik ürünleri çalıştırmak için gerekli olan aktif cihaz, kapasitesine göre ayarlanabilir. Elektronik donanım, pek çok devre elemanları özelliklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş özel bir işletim sistemine sahip karmaşık bir yapıdır. Çok fazla kullanılan cihazlardan biri olan entegre parçaları da ses, görüntü, hareket gibi unsurları kontrol etmek için tasarlanır. Çekirdek veya yonga olarak da bilinen entegre parçalar, bir elektronik düzeneğin önemli parçasını oluşturur. Elektronik pnömatik devre elemanları güç kontrolü ile anahtarlama hızlarını sağlama amacıyla kullanılan parçalar arasında bulunur. Elektrik devresi elemanları arasında yer alan tristörler ise yarı iletken malzemelerden yapılır. Farklı yeteneklere sahip tristörler, uygulamanın yapısına ve etki alanına bağlıdır. Ekipmanı oluşturan diğer unsurlar arasında AC anahtarları ve triyaklar bulunur. Birçok alanda kullanılabilir, küçük ve büyük akımları kontrol edebilir. Ekonomik ve sağlam cihazlar oldukları için de oldukça sık kullanılan ürünler olarak öne çıkar. Akımı bir yönde tutmak için kullanılan diyot, yarı iletken devre elemanları olarak da bilinir. Doğrultucular ve sinyal diyotları olarak ikiye ayrılan diyotlar, ürünlerin önemli bir parçasıdır. Basit elektrik devre elemanları okuldaki popüler bilim deneylerinden birinin parçası olur. Basit bir ürün olan jeneratörün her iki ucu da iletkenlerle birleştirildiğinde ortaya çıkan düzenek ampulün içine yerleştirilir. Jeneratörün negatif kısmından çıkan elektronlar pozitif elektrotlara gittiği için bu ayar, düzenek olarak adlandırılır. Bu ürünler ayrıca güç kaynakları, lambalar, dirençler, bağlantı kabloları ve anahtarları da içerir. Her ürünün farklı özellikleri vardır. Güç kaynağı, gerekli enerjiyi sağlayan unsurlardan biridir. Güç kaynağı olarak yerleştirilen aktif, pasif devre elemanlarına pil yatağı denir. Elektronik devre elemanları basit bir anahtarı, akım ile çeker veya kapatır. Cihazların sınırsız faydalarından yararlanmak isterseniz, Trendyol’a göz gezdirip yüksek avantajlı ürünleri bulabilirsiniz.

Bütçe Dostu Devre Elemanları Fiyatları

Bütçe Dostu Devre Elemanları Fiyatları

Okuldaki yaygın deneylerden biri olan basit elektrik düzenekleri, öğrenci deneylerinin bir parçasıdır. Elektrik deneyi pedagojik eğitimde çok kullanışlıdır ve birçok farklı cihazdan oluşur. Bu cihazların kombinasyonu bir elektrik deneyi oluşturur. Öğrenciler için okul deneylerinde kullanılan bazı ürünlerden biri basit elektrik düzenekleridir. Yapımı kolay olduğu için çok tercih edilen cihazlardan biridir. Basit bir cihaz yapmak için birçok ürüne ihtiyaç vardır. Evde kolayca üretilebilen elektrik setleri oldukça dikkat çeker. Bu açıdan da oldukça kullanışlı bir cihazdır. Temel devre elemanları fiyatları parçanın modeline ve malzemesine bağlıdır. Dolayısıyla basit bir ürünü satın alırken içeriğine bakıp bütçenize uygun cihazı seçebilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğitim için basit bir cihaz yapmak için gerekli malzemelerden biri olan lamba, seviye ayarlandığında yanar. Bu nedenle basit elektrik düzenekleri öğrenci deneylerinin bir parçasıdır. Evde kolayca yapma imkanı sunar. Pek çok farklı model ve ürünün hidrolik devre elemanları müşteriler tarafından fiyata göre de tercih edilebilir. Elektronik anakart devre elemanları pasif olarak kullanılan pek çok elektronik cihazda bulunur. Pasif güç devresi elemanları, enerji akışına göre voltajı düzenleyen ve anahtarlama işlevlerini gerçekleştiren transistörleri içerir. Diğer bir pasif soğutma devre elemanları ise bir dirençtir. Dirençler dışındaki pasif optik devre elemanları kapasitörler ve indüktörlerdir. Devre elemanları anahtarları birbirine bağlayanlardan biri olan bağlantı kablosu da düzeneğin işlevinde çok önemli bir yer tutar. Elektronik cihazların altında yer alan diğer kalemler ise piller, pil yatakları, anahtarlar, prizler, lambalar, voltmetreler, multimetreler, ampermetreler ve jeneratörlerden oluşur. İhtiyaçları karşılayan güç elektroniği devre elemanları oldukça kolay bir şekilde Trendyol aracılığı ile bulunup elde edilebilir. Bu sayede uzun yıllar boyunca güvenli bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Deneylere Yardımcı Olan Devre Elemanları Çeşitleri

Deneylere Yardımcı Olan Devre Elemanları Çeşitleri

Baskı devre elemanları özel olarak endüstriyel şekilde tasarlanır. Aynı zamanda belirli özel amaçları karşılar. Bu bileşenler ayrı ayrı çıkarılabilir, birleştirilebilir ve kurulan elektroniklere eklenebilir. Bu unsurlar birçok teknik ürünün yapısında kolaylıkla bulunur. Cihazlar karmaşıktır ancak devre elemanları malzemeleri işlevlerine ve özelliklerine dikkat edildiğinde elektronik problemler oldukça pratik şekilde çözülebilir. Işığa duyarlı devre elemanlarından oluşan cihazın birçok faydalı yanı vardır. Bu basit deneyi yapan öğrenciler eğlenir. Basit cihaz yapısı ve eğitici yönleri nedeniyle çok tercih edilen ürünlerden biridir ve genellikle öğrenciler tarafından tercih edilir. Tavsiye edilen, bilgilendirici ve eğitici elektronik devre malzemelerinden biri olduğu için fiyatları değişir. Pek çok ürünün içinde yer aldığı elektrikli yapıları eğitici ve bilgilendirici özellikler ile desteklenir. Cihazı yapmak için anahtarlar, akü yatakları, bağlantı kabloları, lamba prizleri gibi birçok ürüne ihtiyacınız vardır. Bu nedenle mikrodenetleyici devre elemanları satın alırken özelliklere bakıp ihtiyacınız olan ürünü bulmanız oldukça kolaydır. Basit bir elektrik kiti, rahatlığı nedeniyle tercih edilen ürünlerden biridir. Evde taklit etmek için fırsat sunan bir deney kiti sayesinde bunu kolayca yapma imkanı vardır. Bu kolaylık beraberinde bazı zayıf akım devre elemanları getirir. Müşteriler sıklıkla bu ürünleri tercih eder. Kolay kurulumu sayesinde tercih sebebi olan cep telefonu devre elemanlarını seçerken dikkatli olunması gerekir. Trendyol üzerinden bu gibi özelliklere sahip ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Devre elemanları satın almak için ürün özelliklerini detaylı inceleyip istediğiniz ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca çeşitli fiyatlandırma seçenekleriyle sunulur. Bu sayede bütçenize uygun ürünü seçme şansına sahipsiniz. Trendyol üzerinden güç kaynağı devre elemanları modellerine kolaylıkla ulaşıp ürünleri değerlendirdikten sonra yüksek avantaja sahip fiyatlarıyla vakit kaybetmeden düzeneklere sahip olabilirsiniz.