İlgili Kategoriler
Fiyat
Güç
İyon Özelliği
Tip
Renk
Isı Ayarı
Difüzör
Hız Ayarı
Garanti Süresi
Motor Tipi
Otomatik Kapanma
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Priz Tipi
Voltaj
Frekans
Ürün Puanı
"

Saç Kurutma Makinesi

" araması için 2532 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Saç Kurutma Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Günlük kişisel bakım aşamasının olmazsa olmazlarından biri de saç kurutma makinesidir. Söz konusu kişisel bakım aletleri, duş sonrası ıslak saçları kurutmanın yanı sıra saça arzuladığınız şekli vermek için de kullanılır. Özellikle profesyonel kuaför salonlarında kullanılan makineler, saça şekil verirken aşırı ısıya maruz bırakarak saça zarar veren aletlerin yerini almış durumdadır. Saçlara şekil verme aşamasında kullanılan makineler, genellikle gücünü bir elektrik kaynağından alır ve söz konusu gücü bir ısı kaynağına çevirerek doğrudan saç tellerine yansıtır. Böylece kişisel bakımın sağlandığı yaşam alanlarında güvenle tercih edilir.

Çeşitli markalar tarafından üretilen birbirinden farklı pek çok fön makinesi modeli bulunur. Geniş ürün yelpazesi arasında yolunuzu kaybetmemek için Trendyol’un arama sınırlandırma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu aşamada hayalini kurduğunuz saç kurutma makinesini seçerken güç, marka, tip, hız ve ısı ayarına karar vermeniz gerekir. Sistem, tercihinize en uygun olan makineleri kısa sürede size sıralar. Size kalan ise aralarından seçim yapmaktır.

Saç Kurutma Makinesi Model Ve Özellikleri Nelerdir?

Saç Kurutma Makinesi Model Ve Özellikleri Nelerdir?

Çeşitli markaların ürettiği saç kurutma makineleri, farklı model ve özelliklerle kullanıcılara sunulur. Saç kurutma makinesi modelleri; profesyonel, yarı profesyonel, seyahat tipi ve standart olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra saç kurutma makineleri, saça verdiği özgün şekiller konusunda da birbirinden ayrılır.

Profesyonel saç kurutma makinesi, diğer modellerin aksine oldukça yüksek bir hız performansına sahiptir. 3000 ile 4000 W arasında sunduğu güç dengesi sayesinde saçı kısa sürede şekillendirir. Örneğin, 4000 watt saç kurutma makinesi, profesyonel kategoride yer alır. Söz konusu fön makinesini kullanırken turbo fonksiyonlara kısa sürede erişmek mümkündür. Profesyonel fön makinelerinde bulunan bir diğer özellik ise iyon sistemidir. İyonlu saç kurutma makinesi, üfleme esnasında havada oluşan statik elektriği nötrleştirerek saçların zarar görmesini kolaylıkla engeller. Bu özelliklere sahip bir makineyi tercih ederek daha güçlü ve bir o kadar da sağlıklı saç tellerine kavuşmanız mümkündür.

Profesyonel saç kurutma makinelerini diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biri, şarjlı ve kablosuz kullanıma uygun olmasıdır. Şarjlı saç kurutma makinesi modelleri, tek şarj ile kullanıcıya yaklaşık olarak 15-30 dakikalık bir kullanım imkânı sunar. Bu sayede ürünü kullanırken kablolu modellerin neden olduğu hareket kısıtlamasını da ortadan kaldırmış olursunuz. Kablosuz saç kurutma makinesi modelleri, özellikle kuaför ve güzellik salonlarında sıkça tercih edilir. Böylece bir güç kaynağına duyulan ihtiyaç da ortadan kalkmış olur.

Profesyonel saç kurutma modellerin yanı sıra standart ve seyahat tipi saç kurutma makineleri de mevcuttur. Standart saç kurutma makinelerini diğerlerinden ayıran en gelişmiş özelliği, sessiz çalışma fonksiyonudur. Sessiz saç kurutma makinesi, kullanım esnasında oluşan yüksek sesleri ortadan kaldırarak daha kaliteli bir deneyim sunar. Böylece fazla sesten rahatsız olmaz, son derece konforlu bir kullanım imkânına kavuşmuş olursunuz. Özellikle yeni doğan bebek saç kurutma makinesinde sessiz çalışma özelliğine oldukça sık rastlanır. Bu özellik sayesinde saç kurutma esnasında bebeklerin huzurlu ve güvenli hissetmesi sağlanır.

Seyahat tipi saç kurutma makinesi, özellikle kurumsal iş gezilerine çıkan kişiler tarafından oldukça sık tercih edilir. Seyahatler için özel tasarlanan makineler, mini boyutlarda üretilir. Bu mini saç kurutma makinesi modellerinin taşınması da oldukça kolaydır. Söz konusu makine sayesinde seyahat esnasında büyük alanlara ihtiyaç duymazsınız. Mini boyutlarda tasarlanan otel tipi saç kurutma makinesini her türlü seyahat ve gezi anında gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Saç kurutma makinelerini birbirinden ayıran bir diğer önemli özellik ise saça verdiği şekildir. Bu noktada saçlarınız için günlük tercih ettiğiniz stile karar vermeniz gerekir. Düz saçlara kavuşmak için tercih edilen fön çeken saç kurutma makinesi, saç düzleştiricilerinin yerine geçmeyi başarmıştır. Saç kurutma makinesi, saça fön çekerken diğer düzleştiricilerin maruz bıraktığı yüksek ısı miktarını ortadan kaldırır. Böylece saç tellerini düzleştirirken dış etkenlere karşı da üstün bir koruma sağlar. Düz modellerin yanı sıra kıvırcık saçlara kavuşmak için sıklıkla kullanılan saç maşası yerini de kurutma makineleri almıştır. Vigolu saç kurutma makinesi, ıslak saç tellerinin doğal kıvırcıklığına ulaşmasını sağlar. Bunun yanı sıra difüzörlü saç kurutma makinesi ise saçı doğal bir şekilde dalgalandırır. Kıvırcık saç kurutma makinesi modelleriyle doğal hacimli bir saç görünümüne ulaşabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her küçük ev aletinde olduğu gibi saç kurutma makinesi seçimi yapılırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar, kullanım alanı ve istenilen saç şekli olarak sıralanabilir. Kuaför ya da güzellik salonu için bir kurutma makinesi tercihinde bulunuyorsanız mutlaka güçlü özelliğe sahip modellerden birini tercih etmeniz gerekir. Kuaför saç kurutma makinesi, diğer modellerin yanı sıra 3500 W ila 4000 W aralığında bir güç sunar. Böylece kuaför fön makinesinin kısa sürede maksimum güce ulaştığını söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra kuaförler için tercih edilen makine modellerinin duvara monte parçalarının da bulunması gerekir. Duvara monte saç kurutma makinesi, kullanılmadığı esnada duvarda güvenli bir duruş sağlar ve böylece saç şekillendirme aşamalarını daha kolay bir hâle getirir. Ürünü kuaför değil de standart bir evde kullanım için satın alacaksanız küçük saç kurutma makinesinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bebeklerinizin narin ve yumuşak saç telleri için ise sessiz ve hafif olma özellikleriyle öne plana çıkan bebek saç kurutma makinesi modellerinden birini satın alabilirsiniz.

Kurutma makinesi tercih ederken dikkate almanız gereken bir diğer nokta ise saç şeklidir. Saçlarınız kıvırcık bir yapıya sahip ise şekillendirme aşamasında elektriklenmeyi önlerken aynı zamanda da kabartmayan bir model tercih etmeniz gerekir. Bu noktada tercihinizi fırçalı ya da taraklı fön makinesinden yana kullanabilirsiniz. Fırçalı saç kurutma makinesi, şekil verme esnasında saç tellerini tarayarak düz bir hâle getirir. Böylece her bir saç telinin birbirinden kolaylıkla ayrılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda taraklı saç kurutma makinesinin narin dokunuşları, fazla ısının saç derisi ve saç tellerine temas etmesini önler. Böylece fırçalı fön makinesi ile kusursuz bir saç yapısına ulaşmak mümkündür. Eğer düz bir saç yapısına sahipseniz tercihinizi difüzör başlıklı kurutma makinelerinden yana kullanabilirsiniz. Böylece doğal ve bir o kadar da hacimli kıvırcık saçların keyfini doyasıya sürebilirsiniz.

Saç Kurutma Makinelerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Saç Kurutma Makinelerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Çeşitli markalar tarafından geliştirilen binlerce model saç kurutma makinesinde farklı fiyat aralıklarına rastlamak mümkündür. Saç kurutma makinesi fiyatlarını etkileyen kriterler; marka, güç, tip, hız ve ısı ayarıdır. Trendyol’dan ürün satın alırken fiyat bölümünde belirteceğiniz minimum ve maksimum fiyatlar, sistem tarafından direkt olarak algılanır ve böylece tercihinize en uygun makine modelleri kısa sürede sıralanır. Aynı zamanda model tercihinize göre de bir fiyat filtrelemesinde bulunabilirsiniz. Bütçenize en uygun fön makinesi fiyatlarını görüntülemek için Trendyol’da yer alan arama sınırlandırmasını “en düşük fiyat” olarak değiştirebilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç kurutma makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri ısı düğmesine sonradan basılması olabilir. Makine çalıştırıldıktan sonra istenen sıcaklık kademesi seçildiğinde motorun dönme devrinde düşüş meydana gelmez. Aynı şekilde makinenin kapatma düğmesine basmadan önce sıcaklığın kapatılması da verim açısından önem taşır. Saç kurutma makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise cihazın fişini direkt olarak çekmemektir. Kapatma düğmesine basıldıktan sonra fiş çıkarılabilir. Elektrik enerjisi ile çalışan bu makinelerin ıslak zeminler üzerinde bırakılmaması son derece önemlidir. Güvenlik açısında saç kurutma makinelerini nemden uzak alanlarda saklayabilirsiniz. Bu makinelerin uzun süre çalıştırılması motor arızalarına sebep olabilir. Uzun saçları kuruturken belirli aralıklarla makineyi kapatıp açabilirsiniz. Saç sağlığı açısından da sürekli sıcaklığa maruz kalmak iyi değildir. Bu sebeple kurutma işlemlerini aşamalı olarak yapabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Kaç Watt Olmalıdır?

Saç kurutma makinelerinde watt değeri cihazın motor gücünü ifade eder. Motor gücü yüksek olan makineler daha kuvvetli şekilde çalışır. Kısa süreli kurutma işlemleri için 700W ya da 1000W gibi motor gücüne sahip olan ürünler tercih edilebilir. Bu aletler ile seyrek saçları kurutmak son derece kolaydır. Bununla beraber daha uzun süreli uygulamalarda 1200W, 1400W ya da 1500W motor gücüne sahip makineler kullanılabilir. Profesyonel işlemler için ise daha yüksek motor gücüne sahip olan aletler tercih edilmelidir. Profesyonel saç kurutma makineleri 1800W, 2000W ya da 2500W gibi değerlere sahip olur. Bu motor gücünün üstünde olan ürün çeşitlerini de bulabilirsiniz. Kuaför gibi yerlerde saç şekillendirmesi için tercih edilen modeller; profesyonel ve yüksek motor gücü bulunan seçenekler olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Fön makinesi nasıl kullanılır sorusuna saça belirli bir mesafeden tutularak kullanılır şeklinde cevap verilebilir. Fön çekmek amacıyla kullanılan makineler profesyonel tasarımları sayesinde yüksek sıcaklıkta hava üfler. Saçları kuruturken şekillendirmek istediğinizde makineyi bir fön fırçası ile kullanabilirsiniz. Saç kurutma makinesi ıslak ya da kuru saçta kullanılabilir. Özellikle fön çekme işlemlerinde saçlar önceden kurutulur. Sonrasında şekil verme işlemi için yakın mesafeden sıcak hava tutulur.