"

Zigon

" araması için 10806 sonuç listeleniyor

Evinizin Her Köşesine Uygun Zigon Sehpa Modelleri

Başta evler olmak üzere kapalı yaşam alanlarının fonksiyonel mobilya parçaları arasında zigonlar öne çıkar. Zigon, kompakt bir şekilde bir arada durabilen sehpa takımlarına verilen genel bir isimdir. Fakat dekoratif gelişmeler ve ürün çeşitliliğini artırabilme amacı ile üreticiler, tek başına da kullanılabilen zigonlar üretmektedir. Dolayısıyla zigonlar takım olarak ya da tekli bir şekilde kullanılabilirler. Bununla birlikte ortamdaki diğer mobilya parçaları ile de takım hâlinde üretilebilirler. İç dekorasyon için bu tip modeller oldukça revaçtadır. Zigon sehpa takımı, özellikle evlerin salonlarında, oturma odalarında ve misafir odalarında sıklıkla bulunur. Aynı şekilde ofislerde de zigon takımı görmek mümkündür. Ofis ve iş yerlerindeki zigonlar daha çok dekoratif amaçla kullanılsa da zaman zaman asıl işlevini de yerine getirmektedir. En fazla kullanım tarzlarından biri ise üzerine çiçek ve dekoratif obje yerleştirmektir.

Trend Zigon Sehpa Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Trend Zigon Sehpa Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Zigon sehpa modelleri, çok farklı seçeneklerin bulunduğu bir ürün grubudur. Kullanım amacından dekoratif tasarımlara kadar her ihtiyaca göre bir model bulabilmek mümkündür. Zigon sehpanın temel amacı, ikram olarak sunulan yiyecek ve içecekleri üzerine koymaktır. Seyyar bir eşya olduğu için, oturan kişilerin önüne yerleştirilebilir ve bu sayede ikramlar daha kolay bir şekilde yapılabilir. Fakat zigonlar evlerin çok önemli parçaları oldukları için, tasarım konusunda da farklılaşmaktadır. Şekil, üretim malzemesi ve takım özellikleri, zigon modellerini oluşturan en önemli detaylardır. En çok tercih edilen modeller ise hem kullanışlı hem de dekoratif olanlardır. Sürekli göz önünde duran zigonlar, koltuklarla ya da diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır. Ayrıca her zaman pratik bir şekilde kullanılabilmelidir.

Zigon sehpa modellerini birbirinden ayıran en önemli unsur, takımda kaç parça sehpa olduğudur. Bu noktada tercihler arasında 3’lü zigon sehpa bulunur. Takımda 3 adet sehpa bulunması, kullanımı pratik hâle getirir. İdeal sayı olarak kabul edilir ve küçük, orta, büyük şeklindeki üç farklı boyutu da kullanışlıdır. Ayrıca iç içe girecek şekilde tasarlanmış olan üçlü zigon sehpa modelleri daha az yer kaplayıp daha fazla kullanışlı özellik sunar. Üçlünün dışında 2’li, 4’lü ve 5’li takımlar da ortam nüfusuna göre aynı amaçlar ve sebepler doğrultusunda popüler bir şekilde tercih edilir. İkili zigon sehpa çok sık misafir ağırlamayan ailelerin tercihi iken 4’lü zigon sehpa, misafirler kadar ailenin de kalabalık olması durumunda kullanılabilir.

Bunların arasında tekli zigon sehpa ise farklı bir şekilde öne çıkar. Tekli sehpa modelleri hem dekorasyon hem de kullanım açısından farklılık yaratır. Bir adet olduğu için genellikle daha geniş tasarlanır fakat kalabalık ortamlarda kullanışlı değildir. Dekorasyon konusunda ise oldukça kullanışlıdır. Üzerine yerleştirilecek olan dekoratif objeler ve saksı çiçekleri ile ortamın havası değiştirilebilir. Ayrıca orta sehpa olarak da kullanılabilir. Tekli modellerde dekorasyon da ön planda tutulduğu için renk çok önemli bir detaydır. Siyah zigon sehpa modelleri arasında trend olanlara örnek olarak da tekliler gösterilebilir. Siyah dışında renkli zigon sehpa modelleri de oldukça popülerdir. Duvara, koltuklara, kırlentlere, halılara ve daha pek çok şeye göre zigon rengi seçilebilir. Söz konusu dekorasyonu tamamlamak olduğu için hemen her renkte zigon takımı bulabilmek mümkündür.

İşlevsellik dışında dekorasyon ön planda tutulduğunda, popüler olan zigon sehpa modellerinde de farklı seçenekler göze çarpabilir. Örneğin aynalı zigon sehpa bunlardan biridir. Aynalı zigonlar, kullanıldıkları ortamda doğrudan göze hitap ederler. Çevredeki objelerin rengini de yansıtabildiği için dekoratif anlamda oldukça kullanışlıdır. Aynalı modeller kadar cam zigon sehpa modelleri de dikkat çeker. Saydam cam modellerin yanında renkli camlara sahip takımlar da dekorasyonda verimli bir şekilde değerlendirilebilir. Hem dekoratif hem de işlevsel olarak tercih edilen modeller ise desenli zigon sehpa örnek gösterilebilir. Deseni sayesinde özgünlük sağlayan bu modeller, takım olarak alınması hâlinde pratik bir kullanım sunar. Ahşap zigon sehpa modelleri ise üretim malzemesine göre beğenilen seçenekler arasında gösterilebilir.

Odaya Göre Zigon Sehpa Seçimi Nasıl Yapılır?

Odaya Göre Zigon Sehpa Seçimi Nasıl Yapılır?

Zigon sehpa seçiminde ortam koşullarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Çoğunlukla oturma odası ya da misafir odası gibi odalarda tercih edilse de istenilen her odada kullanılabilir. Bununla birlikte sadece evdeki odaları değil, zigonların kullanılabileceği tüm odaları düşünmek gerekir. Örneğin ofis ortamları, iş yerleri, makam ve toplantı odaları da zigonlara ihtiyaç duyulabilen yerlerdir. Bu nedenle seçilen zigon hem ortamdaki kullanım ihtiyacına yönelik olmalıdır hem de oda dekorasyonu ile bir bütünlük göstermelidir. Dolayısıyla renk, en belirleyici unsur olarak öne çıkmaktadır. Renkli zigon sehpa modelleri arasından hangi rengin seçileceği de odaya göre belirlenmelidir.

Metal, kahverengi, gri, ceviz, siyah zigon sehpa renkleri, daha dinamik bir ortam dekore etmek için tercih edilebilir. Bu renkler, daha sakin ve sade görünüm elde edebilmek amacı ile tercih edilebilecek en ideal renklerdir. Dolayısıyla iş yerleri, ofisler ve makam odalarında da başta siyah olmak üzere bu soğuk renkler tercih edilebilir. Mavi, krem, beyaz zigon sehpa modelleri ise daha hareketli dekorasyon fikirlerinin önemli tamamlayıcısı olabilir. Beyaz bir yandan sadelik katarken bir yandan da çok renkli dekorasyonlara uyum sağlar. Diğer renkler ile birlikte çiçekli zigon sehpa da odaya canlılık kazandırabilir. Daha farklı ve şık olma potansiyeli yüksek dekorasyonlarda bronz, gümüş, altın rengi zigon sehpa renkleri tercih edilir. Bu renkler, kullanıldıkları ortamlarda doğrudan dikkat çekebilen tonlardır. Dolayısıyla dekore edilen odada öne çıkarılmak istenen eşyalar bu renklerden seçilebilir. Söz konusu eşyalar, zigon sehpalar da olabilir.

Geniş oturma odasına sahip olan evlerde ise orta sehpa zigon takımı tercih edilmelidir. Çünkü geniş oturma odalarında hem orta sehpa hem de zigon sehpa ihtiyacı doğabilir. Ayrı ayrı alındığında, dekoratif anlamda bir bütünlük sağlamak zor olabilir. Bu noktada en ideal seçim zigon ve orta sehpa takımı olarak gösterilebilir. Takım hâlinde alındığında bir bütünlük sağlayan bu parçaların renk ve desen seçimi de önemlidir. Oturma odasındaki diğer eşyalar ve mobilyalar doğrultusunda renk seçimi yapılabilir. En fazla tercih edilenler arasında ise mermer desenli zigon sehpa yer almaktadır. Mermer görünümlü zigon sehpa modelleri, farklı renklerle uyum sağlayabilmesinin yanında dekoratif anlamda da şık görünüme sahiptir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir.

Üretildiği Materyallere Göre Zigon Sehpaların Kalitesi Nasıldır?

Üretildiği Materyallere Göre Zigon Sehpaların Kalitesi Nasıldır?

Zigonlar için kullanılabilen pek çok üretim malzemesi vardır. Üretim sürecinde kullanılan materyaller, ürünlerin kalitesini doğrudan etkiler. Kalite ile birlikte sağlamlığı ve dayanıklılığı da etkileyen materyal unsuru, zigonlarda son derece önemlidir. Çünkü aktif bir şekilde kullanımda olan sehpalar, sık sık hareket ettirilir. Ayrıca üzerinde sıvı ve katı pek çok maddenin dökülebilme ihtimali de oldukça yüksektir. Bu nedenle sehpaların ayaklarında ve üst kısımlarında kullanılan üretim malzemeleri ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Ahşap ve metal ayaklı zigon sehpa seçenekleri daha fazladır. Bunun sebebi ayak materyali konusunda dayanıklı malzemelerin bunlar olmasıdır.

Doğru bir şekilde kullanıldığında ve kaliteli markalar tercih edildiğinde her zigon uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir. En sık tercih edilenler arasında ise ahşap zigon sehpa modelleri öne çıkmaktadır. Ahşap materyale sahip sehpa alınırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü ahşap malzemeler farklı kalite düzeylerine sahip olabilir. Bu noktada ağaç zigon sehpa modelleri ile MDF zigon sehpalar dikkat çekmektedir. Çevresel faktörlere karşı dirençli olan bu materyaller, son derece sağlamdır. Kaliteli olduğu kadar şık olması da istenen sehpalar ise cam ve mermer olanlardır. Cam zigon sehpa modelleri, daha çok dekoratif tarafı ile tercih edilir ve kullanışlı olma konusunda performansı düşük olabilir. Mermer zigon sehpa modelleri ise daha çok sabit kullanımlar için uygundur, ağırlığından dolayı seyyar kullanım zor olabilir.

Şekillerine Göre Zigon Sehpa Modelleri Nelerdir?

Şekillerine Göre Zigon Sehpa Modelleri Nelerdir?

Zigon modelleri, şekillerine göre de değerlendirilebilir. Kullanılacakları odada yerleştirilecekleri konum belli ise şekil de çok büyük bir önem taşır. Hem kullanışlı olması hem de odanın bir köşesinde şık bir şekilde durması için doğru şekil seçilmelidir. Bu noktada kullanım amacını da göz ardı etmemek gerekir. Örneğin zigonlar sabit bir şekilde yan sehpa olarak da kullanılabilir. Eğer yan sehpa olarak kullanılacaksa, kare ya da dikdörtgen şekilli modellere yönelmek daha doğrudur. Kare zigon sehpalar daha dar, dikdörtgen zigon sehpalar ise daha geniş alanlar için kullanışlıdır. Sehpanın kullanılacağı odada yer sıkıntısı var ise katlanır modeller ile bu sorun çözülebilir. Katlanır zigon sehpa modelleri, kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamadan durabilen modellerdir.

Şekline göre kullanışlı tipler arasında C zigon sehpa modelleri yer almaktadır. Tekli C modeller, ayaklarının koltuğun altına girebilme özelliği sayesinde pratik bir kullanım sunar. Çoklu takımlarda ise iç içe geçme özelliği dikkat çeker. C zigonlarda iç içe geçme özelliği hem daha şık hem de daha kullanışlıdır. Çoklu takımlarda altıgen de sık tercih edilen bir şekildir. Altıgen zigon sehpa seçenekleri arasında çok şık modeller vardır. Geniş bir konumlandırma alanı varsa altıgen iyi bir tercih olabilir. Yuvarlak zigon sehpa ise hem takımlarda hem de teklilerde favori şekiller arasındadır. Yuvarlak sehpalar oldukça popülerdir. İşlevsel olma konusunda öne çıkan model ise tepsi şeklinde olanlardır. Tepsi zigon sehpa, bir bakıma ayaklı tepsi olarak da yorumlanabilir. Taşıması ve konumlandırması son derece kolay ve pratiktir.

Tepsi sehpalar, kenarlarında tepsi gibi kulpları olan modellerdir. Kulplardan tutulduğu takdirde istenilen yere kolayca taşınabilir. Ayrıca üzerinde tabak ve bardak olsa bile taşıma işlemi kolay ve dengeli bir şekilde yapılabilir. Tepsi şekilli sehpa takımları, genellikle üst üste geçebilecek şekilde tasarlanır. Dolayısıyla bir tanesi alınırken diğerlerini hareket ettirmeye gerek yoktur. Şekline göre zigonlara bakıldığında, geometrik şekiller dışında biçimsiz görünüme sahip modeller de dikkat çekmektedir. Özgün ve farklı bir dekorasyon yapmak isteyen kullanıcılar, köşesiz ve geometrik olmayan şekildeki sehpalara yönelebilirler. Bazı zigon sehpa takımlarında ise takımın her bir parçası farklı bir şekle sahip olabilir.

Zigon Sehpalarda Garanti Var mıdır?

Zigon Sehpalarda Garanti Var mıdır?

Kullanıcılar, satın aldıkları her üründe garanti hizmeti talep edebilirler. Zigon sehpalar, üretici ve satıcıya bağlı olarak değişmekle birlikte garantili olarak da satılabilen ürünlerdir. Üretim malzemesine bağlı olarak bazı modeller, son derece hassastır. Bu nedenle satın alım sırasında garantili olup olmamasına dikkat edilmelidir. Hassas tipteki modeller satın alındıktan sonra olası bir deformasyonda ekstra masraf doğabilir. Ayrıca sehpanın kullanılamaz hâle gelme ihtimali de oldukça yüksektir. Garanti hizmetine sahip olan zigon sehpalarda doğabilecek deformasyonlara karşı onarım ve değişim seçenekleri de olabilir. Bu da maddi kaybın önüne geçen önemli bir detaydır. Fakat bu noktada garanti koşullarını da önceden bilmekte fayda vardır. Kullanıcı hatası olduğunda garanti hizmetinden yararlanabilmek mümkün olmayabilir.

Garanti hizmeti, ayağı ve üst kısmı ayrı parçalardan oluşan zigon modelleri için de önemlidir. Ayakların yerinden çıkması, kırılması ya da birleştirme elemanlarının eksilmesi gibi durumlara karşı garanti hizmeti son derece önemli bir avantaj sunar. Ayrıca bazı markalar yedek parça desteği de verir. Garanti kapsamında yedek parça desteği de varsa, sehpanın bir ayağının kırılması durumunda yeni bir ayak gönderilebilir. Böylece sehpa yeniden kullanılabilir hâle getirilebilir. Garanti konusu, özellikle demonte olarak satılan zigon sehpa modellerinde önemlidir. Demonte bir şekilde satılan sehpalar, kullanıcılar tarafından birleştirilir. Olası bir hatalı birleştirme ise ürünün işlevlerini yitirmesine sebep olabilir. Bu noktada garanti hizmetinin devreye girmesi, ürünün olası risklere karşı korunabilmesini sağlar.

Garantisi olmayan zigon ürünlerinde ise kullanım sürecinde biraz daha hassasiyet gösterilmelidir. Sehpalarda karşılaşılan en önemli sorun, üzerinde lekeler kalmasıdır. Bunun önlemenin en pratik yolu ise bardak altlığı kullanmaktır. Bardak altlığı, bardaklardaki içeceklerin sehpaya akmasını önler. Ayrıca sıcak içeceklerin ısısından da korur. Sıcak içeceklerden gelen sıcaklık, özellikle ahşap temelli materyallerden üretilen zigonlar için problem yaratır. Sıvı ve sıcak teması, bu tip sehpalarda kabarmalara neden olur. Kabaran zigonların onarılması ise neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle bardak altı kullanımına özen gösterilmelidir. Bununla birlikte sehpaların temizliği de düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Sürekli toza maruz kalması da zigonların deforme olmasına sebep olan bir detaydır. Özellikle cam ve koyu renkli sehpalar, tozlandığında çirkin bir görüntüye sahip olur. Cam sehpalar ise çizilmelere ve darbelere karşı ayrıca korunmalıdır.

Zigon Sehpa Fiyatları Nasıldır?

Zigon Sehpa Fiyatları Nasıldır?

Zigon sehpa alırken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Bunlardan en önemlisi elbette kalitedir. Çünkü ürün ne kadar kaliteli olursa kullanım ömrü de o kadar uzun olur. Başlangıçta daha pahalı gibi görünse de uzun vadede bu ürünler daha ekonomiktir. Ayrıca kaliteli markalar garanti hizmeti de sunabilmektedir. Bununla birlikte model seçeneği de daha fazladır. Fakat her halükârda bütçenin sınırlarına göre hareket edilebilir. Sadece bütçenin izin verdiği derecede kaliteli ürünler satın alınabilir. Bu nedenle mümkün olabildiğince esnek tutulmalı ve mevcut bütçe ile alınabilecek kaliteli zigon sehpa modelleri araştırılmalıdır. Marka, üretim malzemesi ve fiyat arasında karşılaştırmalar yapılmalıdır.

Zigon sehpa fiyatları, bazı etkenlere bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle fiyatlar, ürünlerin kalitesi hakkında önemli fikirler verir. Fiyatın belirlenmesinde ilk unsur kalitedir. Kaliteye bağlı olarak da markanın fiyat üzerindeki etkisinden bahsedilebilir. Üretici marka, kalitenin düzeyine bağlı olarak modelleri fiyatlandırır. Bununla birlikte satıcıların fiyat politikası da kaliteye bağlı olarak şekillenir. Yine de her satıcı, zigonları farklı fiyat aralıklarında satışa sunabilir. Fiyat araştırması yapmak bu nedenle de çok önemlidir. Zigon sehpa modelleri ve fiyatları da birbirleri ile ilişkilidir. Modelin şık ve kullanışlı olma potansiyeli arttıkça fiyatı da artar. Ayrıca üretim malzemesi de hem modeli hem de fiyatı doğrudan etkiler. Ahşap sehpalar ile metal sehpaların aynı fiyattan satılması söz konusu değildir.

Zigon fiyatları konusunda bir başka detay ise takım ya da tekli olma özelliğidir. Tekli modeller daha uygun bir fiyata sahip olabilir. Fakat takımlarda daha çok parça olduğu düşünüldüğünde, daha ekonomik oldukları söylenebilir. Takımların fiyatları da takımdaki sehpa adedine göre değişkenlik gösterir. Örneğim 4’lü zigon sehpa fiyatları ile 2’li takımların fiyatları birbirinden farklıdır. Takımdaki her bir parça fiyatı biraz daha yükseltir. Takıma bir orta sehpanın dahil olması da fiyatı önemli ölçüde artıran bir detaydır. Sehpaların kullanım yüzeylerinin boyutları, kullanılan malzemenin miktarını ve ürünün kullanışlı olma niteliğini değiştirdiği için fiyatı etkiler. Pek çok üründe olduğu gibi zigon sehpalarda da daha büyük olan modeller daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur.

Zigon Sehpa Nedir?

Birbiri içine geçen dörtlü sehpalara zigon sehpa adı verilir. Birbiri içine geçiyor olduğundan farklı boyutlarda olmaktadırlar. Bu şekilde tasarlanıyor olmaları ile özellikle küçük boyutlu olanları dar alanlarda dahi kullanılabilir. 4’lü sehpa olarak da tanımlanabilecek olan bu sehpalar özellikle misafir geldiğinde onları ağırlama noktasında çok kullanışlı olmaktadır. Kullanılmadıkları anlarda iç içe geçmeleri ile çok fazla yer kaplamıyor olmaları ile tercih edilir. Zigon sehpalar farklı modellerde ve malzeme ile imal edilir. Bu şekilde de her beğeniye hitap edebilir. Misafirlere sunulan ikramlıklar için ideal boyutları olmaktadır. 4’lü sehpa takımları evlerin salonları için ilk olarak tasarlanmış olsalar da günümüzde evlerin diğer bölümlerinde ve ofislerde de kendilerine yer bulur. Şık ve kullanışlı olan zigon sehpa modelleri arasından seçiminizi yapmanız mümkün olmaktadır.

Zigon Sehpa Nerede Kullanılır?

Her biri diğerinden bir miktar küçük olan dört adet iç içe giren sehpadan oluşan takımlara zigon sehpa denir. aynalı zigon sehpa modelleri ise son trendler arasında yer almaktadır. 4’lü olarak tasarlanan bu sehpaların kullanım alanı oldukça geniştir. İlk olarak salonlarda misafir ağırlama sırasında ikramların üzerine konulması için kullanılan ürünler günümüzde ise evlerin salonları yanında oturma odalarında da kullanılmaktadır. Evlerin yanı sıra çok az yer kaplıyor olmaları ile aynalı zigon sehpa modelleri ofislerde de kullanılır. Ofisin bir köşesine yerleştirilebildiği gibi orta sehpa yerine yerleştirilerek şık ve zarif bir görünüm elde edilir. Zigon sehpaların kullanışlı olması ile her evde mutlaka en az bir takım olduğu görülmektedir. Farklı malzemelerden yapılan zigon sehpalar kaliteli olduğu takdirde uzun yıllar kullanılabilir. Zigon sehpa modelleri arasından seçimlerinizi yapmak için inceleme yapabilirsiniz.

Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev ve ofis dekorasyonlarında vazgeçilmez aksesuarlar arasında sehpalar yer alır. Şık görünümlerinin yanında kullanışlı olmaları ile tercih edilir. Çok çeşitli sehpa modelleri bulunmakla birlikte bunların arasından evinizin dekorasyonu ile uyumlu olanları tercih etmeye dikkat etmeniz gerekir. 4’lü sehpa modelleri ise her evde mutlaka bulunması gereken sehpalar arasında yer almaktadır. Zigon sehpa olarak da adlandırılan bu sehpalar, iç içe geçiyor olmalarıyla çok az yer kaplamaktadır. Sehpa alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanışlı ve dayanıklı olmasıdır. 4’lü sehpa ve diğer sehpaların sık sık yerleri değiştirilmekte, çok kullanılıyor olmalarıyla dayanıksız olmaları halinde çabuk deforme olabilmektedir. Bunun olmaması için malzemesi ve işçiliği kaliteli olan sehpalar seçilmesi gerekir. Yer kaplamayan, şık, kullanışlı sehpaları Trendyol’dan inceleyerek beğendiğiniz modelleri alabilirsiniz.