İlgili Kategoriler
Marka
Model
Fiyat
Ampül Başlık Sayısı
Boyut/Ebat
Materyal
Kullanım Alanı
Yükseklik
Duy Tipi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Avize

" araması için 76412 sonuç listeleniyor

Evinizin Her Yerine Uygun Avize Modelleri

Yaşam alanlarında birbirinden farklı onlarca dekorasyon ürünü kullanılır. Ev dekorasyonu ürünleri, şıklığın yanı sıra ergonomi de göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Avize, odanın içerisindeki ışık kaynağının estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Bu ürünler arasında bir seçim yaparken ergonominin yanı sıra tasarım detayları da değerlendirilmelidir. Avizeler, birbirinden farklı binlerce tasarıma sahiptir. Yaşam alanlarının ışık kaynağı lamba, modellerine göre çeşitli özelliklere sahiptir.

Avize Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Avize Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif avize seçimi bir evin en önemli düzen ayrıntısını oluşturur. Aydınlatmalar, bulunduğu her odaya farklı bir hava katar. Özenle tasarlanan lambaların birbirinden farklı binlerce modeli bulunur. Avize modelleri; led, sarkıt, ahtapot, şapkalı, örümcek, pervaneli, balon, tekli, kristal, kafes, üfleme cam, pirinç ve halatlı olarak karşımıza çıkar. Led avize modelleri ampul derdini ortadan kaldırdığı için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Söz konusu tavana sıfır avizeler, gücünü uzun ömürlü led ampullerden alır. Modern avize modelleri arasında yer alan ürünler, az enerji tüketir ve bir hayli tasarruf sağlar. Böylece yaşam alanlarında uzun süre boyunca kullanılabilir.

Sarkıt avize modelleri odalara şık ve modern bir görünüm kazandırır. Sarkıt biçiminde tasarlanan ürünler daha çok salon avize modelleri arasında bulunur. Genellikle yemek masası üzerinde tercih edilen bu model, ortamın enerjisini yükseltir. Ahtapot avize modelleri ise salon ve oturma odasına yenilikçi bir görünüm kazandırır. Ayrıca akrobat avizeler, odanın her bölgesine ışık yayabilir. Şapkalı avizeler modern yaşam alanlarında geleneksel bir aura oluşturur. Geçmişten günümüze birçok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilen abajur avize modelleri ise gözü yormaz.. Böylece masa lambası ya da oda avizesi olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Örümcek avize modelleri, her ortama eğlenceli ve modern çizgiler kazandırır. Bir örümceğin gövdesini ve bacaklarını andıran lamba, kullanıcılar tarafından salon ve oturma odasında kullanılmak üzere tercih edilir. Pirinç avizeyi ise geleneksel bir dekorasyon yapmak istediğiniz yaşam alanlarında tercih edebilirsiniz. Bu avizelerin oldukça klasik ve minimal bir tarzı bulunur. Böylece bulunduğu her tavana minimalist çizgiler kazandırır. Pervaneli avize modelleri aynı zamanda tavan vantilatörü olarak da anılır. Vantilatör avizeler, mekânlarda ısı ve nem kontrolü sağlamak üzere geliştirilmiştir. Aynı zamanda oda içerisinde bulunan ve gözle görülmeyen bakterilerin temizlenmesine, kötü havanın ise emilmesine yardımcı olur. Balon avize modelleri özellikle çocuk odaları için tercih edilir. Çocuk odası avize kategorisinde yer alan bu model, yaşam alanlarına dinamik bir görünüm kazandırır. Üfleme cam avizeler oldukça sanatsal ürünlerdir. Cam üfleme tekniği kullanılarak elde edilen avize, birbirinden farklı dekorasyon tarzına kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Klasik avize kategorisinde bulunan tekli modeller, minimalist bir görünüme sahiptir. Bu ürünler özellikle sade bir tarzı benimsemiş olan kişilerin büyük beğenisini kazanır. Yaşam alanlarına lüks bir görünüm kazandırmak için ise birçok model ürün bulunur. Kristal avizeler, ortama oldukça lüks bir hava katar. Elmas avize olarak da adlandırılan bu model, kristallerinden yansıyan özel bir ışıltıya sahiptir. Böylece yaşam alanlarında arzuladığınız ışıltıyı bu objeyi kullanarak elde edebilirsiniz. Sık tercih edilen avize modelleri arasında kafes tasarımına sahip seçenekler yer alır. Kafes avizeler, dekorasyonda belirgin ve farklı bir tarzı benimseyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Günümüz dekorasyon trendlerine uyum sağlayan avize çeşitleri arasında ise halatlı modeller oldukça dikkat çeker. Halat avizeler yaşam alanlarına rustik bir görünüm kazandırır. Rustik avize modelleri kategorisinde bulunan bu objeler, yaşam alanlarında kırsal bir rüzgarın esmesini sağlar. Siz de modern ve minimalist çizgileri benimsiyorsanız evinizi dekore ederken ipli avize modellerini tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma modelleri, biçimlerinin yanı sıra tasarım detayları ile de birbirinden ayrılır. Odalara şık ayrıntılar katmak için taşlı avize modellerine ya da beyaz sarkıt avizelere göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk odaları için özel olarak tasarlanmış tüylü, gezegen, bisiklet ve arabalı avize modelleri bulunur. Tüylü avize kız çocuk odalarına renk katarken gezegen avize çeşidi erkek çocuk odalarında keyifli oyunlar üretilmesini sağlar. Aynı zamanda bisiklet avizeler, genç odalarına modern ve özgür bir görünüm kazandırır. Trendyol’da özgün ve farklı tasarımlara sahip binlerce ürün çeşidi bulunur. Birçok ürün seçeneği arasında kaldıysanız veya tam olarak aradığınız lambayı bulamadığınızı düşünüyorsanız sınıflandırma ve filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede sistem kısa süre içerisinde size en uygun modeli bulur ve karşınıza çıkarır.

Odaya Göre Avize Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Odaya Göre Avize Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her dekorasyon ürününde olduğu gibi aydınlatma objesi seçerken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bunlardan en önemlisi de odaların düzenidir. Evimizde bulunan her odanın ışık gereksinimi farklıdır. Bu nedenle avize seçerken özellikle arzuladığımız ışık miktarını göz önünde bulundurmamız gerekir. Bunun yanı sıra her oda için farklı bir aydınlatma eşyası seçerken evin genel dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmak gerekir. Yaşam alanlarında yer alan farklı eşyaları ile uyum sağlayan bir lamba, dekorasyona katkı sağlar. Salon avizesi seçerken ortamın tasarım diline uyum sağlayacak ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Örneğin modern bir salonunuz var ise tercihinizi kafes, örümcek, sarkıt, halatlı ya da tavan avizeden yana kullanabilirsiniz.

Oturma odası avizelerinin de dekorasyona uyum sağlaması önemlidir. Bunun yanı sıra fazla vakit geçirilen oturma odalarında göz yormayan modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu doğrultuda oturma odanız için seçim yaparken tercihinizi balon ve şapkalı küçük avizelerden yana kullanabilirsiniz. Bir koridor ve antre avizesi tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta bulunur. Antreler genellikle uzun ve dar olur. Bu nedenle antre için seçtiğiniz avizenin sade ve şık olması gerekir. Antre avize modelleri arasında sıklıkla tercih edilen tekli ve halat modeller bulunur. Koridor avizesini isteğinize göre tekli ya da çoklu biçimde kullanabilirsiniz.

Yatak odası avize seçimi yaparken gözü yormayan, sade ve şık bir alternatifi tercih edebilirsiniz. Bu yaşam alanı için sık tercih edilen çeşitler; klasik, şapkalı, balon ve yuvarlak avize olarak sıralanabilir. Yatak odalarında fazla ışık kullanmadan enerji tasarrufu sağlamak mümkündür. Günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz mutfakta ise avize seçimi yaparken bölgesel olarak dikkat etmeniz gereken hususlar bulunur. Mutfağınızda uzun bir masa var ise bu eşyaya paralel olacak şekilde bir sarkıt avize tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfak avize çeşitleri arasında sık tercih edilen bazı modeller bulunur. Cam mutfak avize modelleri, şık bir görünümün yanı sıra dekoratif ürünler ile uyum sağlar. Böylece dekorasyon açısından mutfağınızda bir bütünlük olmuş olur.

Avize Seçerken Dikkatli Olmanız Gereken Unsurlar Nelerdir?

Avize Seçerken Dikkatli Olmanız Gereken Unsurlar Nelerdir?

Yaşam alanı için avize seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar; ışık gereksinimi, yükseklik, tarz ve renk olarak sıralanır. Evin her odası için ihtiyaç duyulan ışık miktarı farklıdır. Çalışma odasında fazla ışığa ihtiyaç duyulurken yatak odasında kullanılacak olan yoğun ışık, gereksiz enerji tüketimine sebep olabilir. Bunun yanı sıra salon ve oturma odalarında da ihtiyaç duyulan ışık miktarı orta düzeydedir. Gereğinden fazla ışık, salon ve oturma odasında çok fazla vakit geçiren kişilerin göz sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Aydınlatma seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri de yükseklik ve ebatlardır. Ev içerisinde yer alan her odanın kendine özgü bir boyutu ve biçimi bulunur. Söz konusu avizelerin de oda dekorasyonuna başarıyla eşlik etmesi için makul boyutlarda seçilmesi önemlidir. Salonlarda gösterişli ve lüks avize tasarımları dekorasyona uyum sağlar. Ancak oturma odasında gereğinden fazla gösterişli avizelere yer vermek ortamda bulunanlar için bir rahatsızlık hissi doğurabilir. Her odanın farklı gereksinimlerini karşılamak için uzun, modern sarkıt, kare ve ahşap led, karpuz, küre, yaprak, disko topu ve kısa avize modelleri geliştirilmiştir. Bir aydınlatma ürünü almaya karar verdiğiniz odanın ölçülerini göz önünde bulundurarak yaşam alanları için doğru tercihler yapabilirsiniz.

Yaşam alanlarında lamba seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter de tasarımdır. Her odanın dekoratif eşyalar ile oluşturulan kendine özgü bir tasarımı vardır. Oda içerisinde yer verdiğiniz avizelerin de dekorasyona uyum sağlaması önem arz eder. Farklı tarzlara hitap etmek için geliştirilen avize modelleri; eskitme, avangart, antika, osmanlı, bohem, spor ve rustik olarak sıralanır. Eskitme avize modelleri oda dekorasyonuna geleneksel çizgiler kazandırır. Kahverengi, gri ve krem gibi eskitme renklerde üretilen aydınlatmalar, gelenekselliği yaşatmak istediğiniz odalar için güvenle tercih edebileceğiniz bir alternatiftir. Vintage adıyla bilinen modeller ise kendi içerisinde kollu ve taşlı avize olarak ikiye ayrılır. Vintage avize modellerini salon, oturma odası, mutfak ve antrelerde kullanabilirsiniz. Yaşam alanlarına özgür bir görünüm kazandırmak adına tercih edilen tarzlardan biri de bohemdir. Bohem avizeleri tercih ederek yaşam alanınıza yenilikçi bir hava katabilirsiniz. Bu tarza uyum sağlayan modeller arasında makrome ve bulut avize modelleri bulunur.

Kullanıcıların tarzları göz önünde bulundurularak üretilen aydınlatma ürünleri arasında avangart modeller oldukça dikkat çeker. Avangart avize modelleri, bulundukları her ortama sıra dışı bir görünüm kazandırır. Bir yaşam alanının geleneksellikten uzak, farklı ve şaşırtıcı bir dekorasyona sahip olmasını istiyorsanız örümcek ve ahtapot avize modellerini tercih edebilirsiniz. Öte yandan günümüzde bir hayli dikkat çeken ürünler arasında antika avize modelleri bulunur. Antika malzemeler kullanılarak tasarlanan bu ürünler, salon ve oturma odasına sıcak bir hava katar. Aynı zamanda osmanlı avize tarzları da antika modelleri ile benzer özellikler gösterir. Osmanlı model avizelerin üzerinde geçmiş el sanatlarına ait ilgi çekici motifler bulunur. Günümüzde çocuk, genç ve oturma odalarında sıklıkla tercih edilen aydınlatma ürünleri arasında spor avize modelleri yer alır. Spor avizeler, geleneksel modellerin aksine modern çizgiler kullanılarak geliştirilmiştir. Trend dekorasyon fikirlerine uyum sağlayan bir diğer çeşit de rustik avizelerdir. Rustik avizeler, oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir. Özellikle avizelerin üretiminde kullanılan kütük ve halat gibi materyaller, oda içerisinde farklı bir aura yaratır. Siz de bu tarzı benimseyen kullanıcılardan biriyseniz, rattan avize ya da halatlı avize modellerini tercih edebilirsiniz.

Avize seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de renktir. Oda dekorasyonuna uyum sağlayan modeller, bulundukları alanın daha güzel görünmesini sağlar. Aydınlatma ürünleri, renklerine göre siyah, beyaz, gold, pembe, gri, mor, mavi, sarı, yaldızlı, ve füme avize olarak sıralanabilir. Renkli avize çeşitleri arasından evinizin dekorasyonu ile uyumlu bir model seçerek, göz alıcı bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Materyallerine Göre Avize Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Modeller Tercih Edilebilir?

Materyallerine Göre Avize Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Modeller Tercih Edilebilir?

Şık avize modellerini birbirinden ayıran özelliklerden biri de kullanılan materyallerdir. Aydınlatma ürünlerinin üretim aşamasında sık kullanılan materyaller; ahşap, hasır, cam, bambu, metal, krom, bakır ve tahta olarak sıralanır. Ahşap avize modelleri, doğa ve çevre dostu özelliklere sahiptir. Ahşap materyal ile aynı özelliği taşıyan hasır ve bambu avizeler bulunur. Bu tür modeller, tıpkı tahta benzerleri gibi doğaya zarar vermez. Aynı zamanda bambu ve hasır malzemenin deformasyona karşı yüksek bir dayanma gücü bulunur. Bu özellikleri taşıyan kütük avizeler de uzun süreli bir kullanım olanağı sunar.

Sık tercih edilen avize materyallerinden biri de metaldir. Metal ve krom avizeler düşme, sarsıntı ve darbe gibi istenmeyen durumlara karşı oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda yüksek ısıya karşı da direnç gösterebilen krom ve metal avize modelleri, kullanıcılarına güvenli bir kullanım imkânı sunar. Aynı kategoride sayılabilecek bir diğer materyal de bakırdır. Bakır avizelerin üretiminde kullanılan dayanıklı materyal, uzun süre boyunca ilk günkü formunu korur. Bakır avizeler, retro bir görünüme sahiptir. Bu nedenle özellikle dış mekânda sıklıkla tercih edilirler. Cam avize modelleri ise kaliteli üretim materyallerinin yanı sıra şık tasarım detaylarına sahiptir.

Sürdürülebilirlik ve çevrecilik gibi kavramların bir hayli önem kazandığı çağımızda, sık tercih edilen çeşitler arasında el yapımı avizeler bulunur. Bu modeller, genellikle bir adet üretildiği için oldukça değerlidir. El yapımı avizelerin üretiminde tercihe göre ampul, jüt ip, ahşap ve halat kullanılabilir. Trendyol’un geniş ürün yelpazesinde yer alan birçok seçenek sayesinde avize fiyatlarını ve modellerini karşılaştırabilir, el yapımı bir avize projesine başlamak için ihtiyacınız olan malzemeleri temin edebilirsiniz.

Avizede Başlık Sayısı Önemli midir?

Avizede Başlık Sayısı Önemli midir?

Özenle düzenlediğimiz yaşam alanlarına avize seçerken başlık sayısı noktasında şüpheye düşebiliriz. Avizeler yaygın olarak tekli, ikili, üçlü, beş, altı ya da sekizli olarak üretilir. Başlık sayısına bakarak avize seçerken öncelikle odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Tekli avize ya da 2’li avize modelleri, oturma odası ya da antreler için sıklıkla tercih edilir. Söz konusu avize modellerini tek ya da çift olarak satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ikili avize modellerini de değerlendirebilirsiniz. Antre ve oturma odasından daha büyük olan salon benzeri yaşam alanları için üçlü avize modelleri yeterli olacaktır. 3’lü avizeler, çevreye daha fazla ışık yaydığı için ortamın tamamiyle aydınlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda salonlarda 3’lü sarkıt avize modellerine yer vererek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Büyük bir salona sahipseniz tercihinizi 4 ya da 5 kollu avize modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Avize Fiyatları Nasıldır?

Avize Fiyatları Nasıldır?

Avize satın almadan önce kullanıcıların kafasında fiyatlara dair soru işaretleri meydana gelir. Özellikle avize model ve fiyatları hakkında araştırma yapan kullanıcılar uzun süre düşünmek ve araştırma yapmak zorunda kalabilir. Ancak Trendyol, birbirinden farklı binlerce markayı bir araya getirdiği özgün platformunda avize takımı araştırması yaparken zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Hayalini kurduğunuz avize modelini ararken Trendyol’un filtreleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde model, marka, yükseklik ve avize fiyatlarını dilediğiniz aralıkta sınırlandırabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de led avize fiyatlarıdır. Enerji tasarrufu sağlayan ledli avizenin fiyatları sağladıkları enerji tasarrufu göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun olarak nitelendirilebilir. Ayrıca bu ürünler, uzun süre boyunca kullanılabildiği için sizi tekrar tekrar ampül alma zahmetinden de kurtarmış olur.

Avize Nereden Alınır?

Avize evinizde farklı bir atmosfer oluşturmak için kullanabileceğiniz şık bir aydınlatma çeşididir. Evinizin görünümünü bu şık aksesuarla bir bütün hâline getirebilirsiniz. Trendyol’da pek çok farklı avize modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Modern, şık ve spor tarzdaki avizeler içerisinden size ve evinizin dekorasyonuna uygun seçenekleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Trendyol sahip olduğu akıllı filtreleme özellikleriyle size yüzlerce model içerisinden aradığınız özellikteki avizeleri kolaylıkla bulabilme şansı sunar. Sitedeki akıllı filtrelerden istediğiniz özellikleri seçebilir, bütçenize uygun fiyat aralığını kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Trendyol’un ürün sayfalarında seçtiğiniz modelin tüm özelliklerini kolaylıkla görebilir, merak ettiğiniz soruları "Satıcıya sor" kısmından paylaşarak cevap alabilirsiniz. Böylelikle tam olarak beklentilerinize hitap eden bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Avize Nasıl Takılır?

Avize nasıl takılır sorusu, yeni bir aydınlatma satın alan pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu şık ürün montajı model özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel hatlarıyla aydıntamnın montajına elektrik bağlantısını kapatarak başlayabilirsiniz. bu işlemin ardından duvarı ölçerek avizeyi sabitleyeceğiz yerleri işaretlemeniz gerekir. Avize kancaları atabilmek için işaretlediğiniz alanlara dübelleri yerleştirin. Bu iş için çekiç kullanabilirsiniz. Ardından tornavidayla kancaları sabitleyin. Bu işlemi tamamladıktan sonra kabloları bağlamaya geçebilirsiniz. Avizenizde 2 veya 3 kablo bulunabilir. Bu durum bağlantı kurulma şeklini etkiler. Eğer aydınlatmanızda 2 kablo bulunuyorsa avizedeki sarı kabloyu duvardaki elektrik hattına bağlayarak montajı tamamlayabilirsiniz. Eğer avizenizde 3 kablo varsa bu durumda aynı renkteki kabloları birleştirerek montajı tamamlayabilirsiniz. Kimi zaman avizede 3 kablo olmasına rağmen duvarda yalnızca 2 bağlantı noktası bulunabilir. Böyle durumlarda avizedeki kahverengi ve mavi kablolar birleştirilir. Ardından duvardaki kahverengi kabloya bağlanır. Birleştirme işlemini doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra avizenizi duvara vidalayarak montajı tamamlayabilirsiniz.

Avize Nasıl Temizlenir?

Avize temizliği zorlu görünse de birkaç küçük ipucuyla kolaylıkla yapılabilir. İşe güvenliğiniz için şarteli kapatarak başlayabilirsiniz. Avizeye rahat bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayacak bir merdiven kurun. Ardından avizeleri silmek için sirke ve su karışımı hazırlayın. Sonrasında sahip olduğunuzu avize türüne göre farklı şekillerde ilerleyebilirsiniz. Kristal avizelerde temizliğe pamuklu olmayan bir bezle taşları silerek başlayabilirsiniz. Bu iş için mikrofiber bezler oldukça uygun bir tercihtir. Bu bezler geride toz bırakmayacağı için arzu ettiğiniz parlak görüntüyü kolaylıkla yakalamanızı sağlar. Silme işlemine avizenin iç kısmından başlayın. Dışa doğru ilerleyerek geride herhangi bir kir olmadığından emin olun. Silme işlemini tamamladıktan sonra geride ıslaklık kalmaması için kurulama işlemi de yapabilirsiniz. Bu adım aynı zamanda taşların üzerinde su izleri oluşmasını da engeller. Kumaş ve plastik gibi malzemelerle kaplı avizelerde ise sabunlu bir bezle silerek temizleme işlemi yapabilirsiniz. Geride ıslaklık kalmadığından emin olmak için iyi şekilde kurulamayı da unutmamanız gerekir.