İlgili Kategoriler
Fiyat
Taşıma Kapasitesi
Renk
Çocuk Cinsiyeti
Model
Katlanabilme
Yükseklik Ayarı
Çıkarılabilen Tepsi
Ayarlanabilir Sırt Bölümü
Tekerlek
Cinsiyet
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mama Sandalyesi

" araması için 1261 sonuç listeleniyor

Beslenme Alışkanlığını Güvenilir Kılan Mama Sandalyesi Modelleri Trendyol'da!

Çocukların oturmaya başladığı andan itibaren kullanılabilen ana kucağı mama sandalyesi modelleri, kendi kendine yeme alışkanlığının kazandırılmasını sağlar. Çeşitli özelliklere sahip olan mama sandalyesi modelleri, çocukların her döneminde konforlu ve sağlıklı şekilde yemek yemeleri için özel olarak geliştirilmiştir. Farklı malzemelerden elde edilen tasarımlarda, tek fonksiyon yerine daha geniş kapsamlı kullanım alanları oluşturulmuştur. Renk, model ve özellikleriyle her ihtiyaca hitap eden çok amaçlı bebek mama sandalyesi çeşitleri incelenerek uygun olan modeller sepete eklenebilir.

Çocuklarınızın Konforlu Yemek Yemesini Sağlayacak Mama Sandalyesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çocuklarınızın Konforlu Yemek Yemesini Sağlayacak Mama Sandalyesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bebeklerde 6 aylık dönemden itibaren kullanıma uygun olan ayaklı mama sandalyesi tasarımlarında, çok fonksiyonlu özellikler ön plana çıkar. Ortalama 3 yaşa kadar kullanımına devam edilen çocuk sandalyeleri, portatif tasarımlarıyla her ortamda rahatlıkla kurulabilir. Taşıması kolay olan katlanabilir mama sandalyesi modelleri, özellikle seyahatlerde büyük bir rahatlık sunar. Araçlara kolayca sığabilen ve kısa sürede kurulan sandalye tasarımlarıyla çocukların masada yemek yeme alışkanlığı kazanması daha kolay hâle gelir.

Farklı malzemelerden hazırlanan tasarımlar, tercihe ve zevke göre seçilir. İşlenmemiş ve doğallığıyla öne çıkan ahşap mama sandalyesi modelleri, sağlığa zarar vermeyen ham malzemelerden elde edilmiştir. Cilalı ya da sade olarak tercih edilebilen ahşap tasarımlar arasından çocuklar için en ideal olanları belirlenmelidir. Tahta mama sandalyesi modellerinde, bebeklerin rahat oturması için uyumlu minderler kullanılmalıdır. Minder olmadan da kullanılabilen tasarımlar, bebeklerin konforu için tüm detaylara sahiptir.

Özel ped ve minderlerle daha donanımlı hale gelen ahşap sandalyelerin yanı sıra sağlıklı plastikten ve metal materyalden elde edilen çok sayıda tasarım da ürün seçenekleri arasında yer alır. Çocukların kilosuna ve hareketliliğine göre tasarlanan sandalye tiplerinde, dengeyi korumak için ayak açısı özel olarak ayarlanır. Hızlı kurulan ve tüm darbelere karşı dayanıklı olan plastik mama sandalyesi modelleri, kolay temizlenebilir özelliği sayesinde sıkça tercih edilir. Bu ürünlerin su ve diğer sıvılardan etkilenmeyen yapısı, çocukların ek gıda sürecinde kolaylık sağlar.

Plastik sandalyelerin birbirinden farklı çeşitlere sahip olması, çocukların konforu için aranan tüm özellikleri barındıran tasarımın kolayca bulunmasını sağlar. Standart sandalye şeklinde hazırlanan modellerin yanı sıra kademeli, ayarlanabilir mama sandalyesi çeşitleri, çok fonksiyonlu kullanım sunar. Asansörlü mama sandalyesi sayesinde yemek masasının yüksekliğine ve çocuğunuzun boyuna uygun olarak ayarlama yapabilirsiniz. Çocukların istenen yükseklikte oturmasını sağlayan ayarlama bölümü, masanın yüksekliğinden etkilenmeden yemek yiyebilme olanağı verir.

Çocukların yemek yeme kültürü edinmesinin yanı sıra aktivite saatlerinde de kullanabileceği çalışma masalı mama sandalyesi modelleri, istendiğinde masa ve sandalye olarak iki ayrı parçaya ayrılır. Oturak bölümü alt profilden çıkarıldıktan sonra çocukların kendi başına sandalyeye oturup kalkması için uygun bir alan elde edilir. Özellikle boyama, resim çizme ve oyuncaklarıyla vakit geçirme gibi faaliyetlerde, çocuklar kendine özgü çalışma masasını kullanabilir. Tek malzemeyle birçok olanak sunan çok amaçlı bebek mama sandalyesi tasarımları, annelerin en büyük yardımcısıdır.

Size Büyük Rahatlık İmkanı Sunan Tekerlekli Mama Sandalyesi Modelleri

Size Büyük Rahatlık İmkanı Sunan Tekerlekli Mama Sandalyesi Modelleri

Tekerlekli olarak tasarlanan yatarlı mama sandalyesi çeşitleri, taşımaya gerek kalmadan ev içinde kolayca hareket ettirilebilir. Çocuğunuzun güvenliği için kullanım anında tekerlekler frenlerle sabitlenir. Taşıma kolaylığı sunan ve tüm odalara götürülen tekerlekli mama sandalyesi, uzun süre kullanılabilir boyutlarda tasarlanmıştır. Rahat taşıma ve portatif kullanımın yanı sıra bu modeller seyahatlerde de tercih edilebilir. Bu modellerde, ön ayaklardaki fren sistemli tekerlekler, sadece ebeveyn kontrolünde hareket edecek şekilde geliştirilmiştir. Bir yerden başka bir yere kolayca sürüklenebilen tasarımı, tek elle hareket ettirmek mümkündür.

6 aylık dönemden itibaren rahatlıkla kullanılabilen tekerlekli tasarımlar, çocukların güvenliği için 5 nokta emniyet kemeri sistemine sahiptir. Emniyet kemerinin boyutları, çocukların kilosuna ve boyuna göre ayarlanabilir özelliktedir. Omuzlardan, belden ve bacak arasından destekleyen emniyet kemeri, tek noktada birleşen kilit sistemiyle tasarlanmıştır. Çocukların kendi başına kemeri açmaması için ürüne güvenlik emniyeti yerleştirilmiştir. Aynı güvenlik özelliklerine sahip çok fonksiyonlu hazırlanan yükseltici mama sandalyesi modellerinden de bahsetmek mümkündür. Yükselticili ürünler, salıncaklı ve sabit olarak çeşitli kullanım seçenekleri sunar.

Salıncaklı mama sandalyesi modelleri, çocukların gün içerisinde eğlenceli vakit geçirmesini sağlar. Bu ürünlerde yer alan tepsili bölüm sayesinde yemek vaktinde ayrı bir alana geçilmesine gerek kalmaz. Sabitlenebilen salıncaklar, yemek esnasında çocukların kendi kaşığını ve bardağını kullanmasını sağlar. Farklı alanlarda çift yönlü kullanım sunan salıncaklı modellerde, güneşe karşı koruyan tente de mevcuttur. Tente bölümü, özellikle balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarda, çocukların keyifle vakit geçirirken güneşten uzak durmasına yardımcı olur. Tente bölümleri, tüm sandalye tiplerinde portatif şekilde tasarlanmıştır. Tenteyi takarak dış mekânda güneşten, rüzgârdan ve yağışlardan çocuğunuzu koruyabilirsiniz.

Pratik ve konforlu olan fonksiyonel mama sandalyesi tasarımı, farklı sırt kademe desteğiyle çeşitli pozisyonlara getirilebilir. Özellikle yenidoğan döneminden itibaren bebeklerin rahat uyumasını ve sallanarak keyifli vakit geçirmesini sağlayan salıncak tasarımı, 6 aydan sonra tepsi kullanımıyla mama sandalyesine dönüşür. Sallanma özelliği sabitlenerek yemek esnasında ya da günlük kullanımda normal sandalye ve yatak işlevi elde etmek mümkündür. Her zevke hitap eden siyah, gri, pembe, beyaz mama sandalyesi çeşitleri arasından çocuğunuzun severek kullanacağı bir model belirleyebilirsiniz.

Çocuklarınızın Yemek Yemesini Kolaylaştıracak Mama Sandalyelerinin Tasarımı Nasıldır?

Çocuklarınızın Yemek Yemesini Kolaylaştıracak Mama Sandalyelerinin Tasarımı Nasıldır?

Birbirinden özel tasarımlara sahip olan mama sandalyesi çeşitleri, yemek yemek ve su içmek için bir adet tepsi ve ayaklı sandalye şeklinde tasarlanmıştır. Çocukların oturmaya başladığı andan itibaren kullanıma uygun olan 5 nokta emniyet kemerli sandalye modelleri, birbirinden kullanışlı işlevleriyle her ortamda tercih edilir. Ortalama 3 yaşa kadar kullanıma uygun olan modeller, ev içi ve seyahat tipi olarak değişiklik gösterir. Her yere kolaylıkla taşınabilen seyahat tipi mama sandalyesi modelleri, ayaklı ve ayaksız olarak iki ayrı çeşitte üretilir.

Ayaksız tasarımda hazırlanan portatif taşınabilir mama sandalyesi, araç içlerinde ve seyahatlerde rahatlıkla kullanılabilir. Ürünün alt kısmında yer alan vakumlu bölümler sayesinde portatif modeller tüm yüzeylere yapışır. Tezgâh üstüne, masa üstüne ve çeşitli yüksekliklere güvenle sabitlenen portatif tasarımlar, oturmaya yeni başlayan çocuklar için ev içerisinde destek görevi de görür. Çocukların oturma alışkanlığı kazandığı süreç boyunca oyun oynarken ya da banyo yaparken kullanılan portatif modeller, en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Sert plastik malzemeden hazırlanan taşınabilir tasarımlar, oldukça hafif ve güvenlidir.

Tepsili mama sandalyesi, tüm ailenizle bir arada yemek yemek istediğinizde kolaylık sağlar. Tepsi bölümünün masalarla aynı yüksekliğe denk gelmesi, yemek saatlerinde çocukların ailesiyle aynı ortamda olmasını kolaylaştırır. Tabla üzerinde yer alan suluk ve oyuncak bölümleri, çocukların dikkatini çekerken pratik ve konforlu bir kullanım sunar. Tepsi kısmının içe doğru çukur tasarımla hazırlanması, tabak ve bardakların yere düşmesini engeller.

Portatif özellikte tasarlanan tepsiler, isteğe göre çıkarılabilir. Çocukların oyuncaklarıyla vakit geçirmesi ve boyama gibi etkinliklerde de kullanması için geliştirilen tepsi bölümü çıkınca, sandalyeler doğrudan masalarla birleştirilebilir. Çocukların yemek yerken eğitici videolar izlemesi için tabletli mama sandalyesi modelleri geliştirilmiştir. Eğitici oyuncakların bu alana yaslanmasıyla çocuklar, yemek yerken eğlenceli aktiviteler yapabilir. Sandalyelerin boyutları ve özellikleri, tercih edilen modellere göre değişiklik gösterse de tüm tasarımlarda yüksek ayaklar ön plana çıkar.

Plastik, ahşap ve metal ayak seçeneklerine sahip olan mama sandalyesi tasarımlarının tamamında, çocukların güvenliği ön plana alınmıştır. Emniyet kemerlerinin tüm eklemlerden kavraması, sallanma ya da eğilme gibi durumlarda, devrilme riskini ortadan kaldırır. Bebeklerin yürüme alışkanlığı kazanması ve eğlenirken yemek yemesi için geliştirilen yürüteç mama sandalyesi modelleri de aileler tarafından sıkça tercih edilir. Oyuncak bölümü çıkartıldığı takdirde yürüteçlerin ön kısmındaki tepsiler beslenme saatinde kullanıma uygundur.

Miniklerin Yemek Yerken Olmazsa Olmazı Mama Sandalyelerinin Rahatlığı Nasıldır?

Miniklerin Yemek Yerken Olmazsa Olmazı Mama Sandalyelerinin Rahatlığı Nasıldır?

Yemek saatlerinde konforlu ve pratik kullanım sunan mama sandalyeleri, özel minderleriyle daha da rahat bir yapıya kavuşur. Bebeklik döneminden itibaren bel ve sırt desteği için ihtiyaç duyulan yumuşaklık, özel pedli minderlerle elde edilmiştir. Klasik sandalyelerde tercih edilen çıkarılabilir minder tasarımı, kolay temizleme imkânı sunar. Konforlu bir kullanım için geliştirilen minderli mama sandalyesi modelleri, miniklerin rahat oturması için uygun materyallerle hazırlanmıştır.

Bez, kumaş mama sandalyesi tasarımları doğrudan yemek masalarının oturaklarına bağlanabilir şekildedir. Portatif ve rahat kullanım için geliştirilen kumaş tasarımlar, sandalyelere geçmeli şekilde kullanılarak doğrudan koltuk rahatlığını çocuklara sunar. Özellikle bel ve sırt desteği için çeşitli kademelere sahip olan sandalye üstü mama sandalyesi modellerinde, çocukların başlarını geriye çarpmamaları için kalın dolgu tercih edilmiştir. Kademeli sandalyelerde kullanılan ekstra ped ve dolgular, miniklere ana kucağında oturma hissini vererek, daha uzun süre burada vakit geçirmelerini sağlar.

Salıncaklı ve tekerlekli modellerde, kademeli sırt bölümü ile çocukların en konforlu şekli alması hedeflenmiştir. Ekstra dolgulu minder bölümü, oturak ve sırt bölümleri için ortopedik kavrama özelliğine sahiptir. Tam oturma pozisyonunda kullanılabileceği gibi yatak şeklini de alan mama sandalyesi tasarımları, miniklerin uyuması için konforlu bir alan oluşturur. İsteğe göre tüm sandalye tasarımları için ek dolgulu minderler satın alınabilir. Böylece çocuklar için daha konforlu bir alan elde edilir. Leke tutmayan kumaştan elde edilen minderler, elde ve makinede kolaylıkla yıkanabilir.

3 yaşa kadar rahatlıkla kullanılabilen çalışma masalı modeller, 3 yaş sonrasında da değerlendirilecek şekilde tasarlanmıştır. Portatif olarak geliştirilen mama sandalyesi ayaksız modellerde, minder ya da dolgu kullanılmasa da bebeklerin bel ve kalça desteği için ideal rahatlık sağlanır. Açılıp kapanabilen kilitli modelde ya da sade şekilde hazırlanan portatif mama sandalyelerinde, bebeklerin sırtını tam kavrayan yaslanma yeri ve kol altı desteği için tutacaklar kullanılmıştır. Kolay taşınmasının yanında konforlu ve eğlenceli bir oyun arkadaşı olan portatif sandalyeler, ev içerisinde istenen her ortamda rahatça kullanılabilir.

Çocuklarımızın Yemek Arkadaşı Mama Sandalyelerinin Kalitesi Nasıldır?

Çocuklarımızın Yemek Arkadaşı Mama Sandalyelerinin Kalitesi Nasıldır?

Ahşap, plastik ve metal destekli malzemelerle üretilen mama sandalyesi modelleri, oldukça kaliteli tasarımlardır. Bebeklik döneminden itibaren çocukların güvenliği için gerekli olan tüm tedbirlerin alınması, sandalyeleri daha kaliteli hale getirmiştir. İşlev ve kullanım açısından birçok özelliği bulunan mama sandalyesi modelleri, farklı markaların hazırladığı özel seriler şeklinde size sunulur. Marka ve modele göre farklı kalitede ürünler sunulduğundan aranan tüm kriterlerin belirlenmesi, doğru ürüne ulaşma süresini kısaltır.

Sandalye tasarımlarında, yaş aralığına göre farklı ebat seçenekleri vardır. Büyük ve küçük mama sandalyesi modelleri arasından seçim yapılırken çocukların yaş aralığı ve kiloları dikkate alınmalıdır. Özellikle plastik malzemenin ön plana çıktığı sandalye tasarımlarında, kırılma ve çatlamalara karşı ekstra dayanıklılık elde edilmiştir. Yuvarlak hatları ve yumuşak dokusuyla çocukların vakit geçirdiği bu alanlar, herhangi bir kaza oluşma riskini büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Özel emniyet kemeri sistemleriyle daha güvenli hâle getirilen mama sandalyeleri, devrilmelere ve denge kayıplarına karşı korunaklıdır. Ayakların eğimli açısı ve yere tam oturan tabanları, bebeklerin sallanması sonucu denge kaybı oluşumunun önüne geçer. Ayrı ayrı tasarlanan 4 ayaklı modellerin yanında ön ve arkaya doğru açılan ikili ayak sistemleri de sandalyelerin güvenliğini üst seviyeye çıkarır. Özellikle ayak bölümlerinde metal profillerin kullanımı, yük taşıma gücü ve dayanıklılık oranının artmasını sağlar.

Kolay açılma ve kapanma özelliğiyle ailelere rahatlık sağlayan pratik mama sandalyesi tasarımları, çocukların güvenle vakit geçirebileceği, kaliteli alanlardır. Portatif ya da tam donanımlı sandalye modellerinin her birinde, çocukların hareketlerine ve denge kayıplarına karşı gerekli tedbirler alınmıştır. Darbelere dayanıklı olan sandalyeler, uzun süre güvenli şekilde kullanılabilir. Kumaş dolgusu ve minderlerin tamamının yerinden çıkabilmesi, bakım ve temizlik açısından da kolaylık sağlar.

Yatak olabilen ve farklı sırt ayarları bulunan mama sandalyelerinde çocuklarınız vakit geçirirken, bel bölgesindeki tüm ayar paneli ebeveyn kontrolüne bırakılmıştır. Çocukların erişimi tamamen engellenen ayar bölümüyle istenen pozisyonda oturma şekli belirlenebilir. Aynı şekilde emniyet kemerinin de ekstra kalın iplerden elde edilmesi, miniklerin kendini sarkıtması ya da düşmesi gibi riskleri ortadan kaldırır.

Birbirinden Farklı Modele Sahip Mama Sandalyelerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Birbirinden Farklı Modele Sahip Mama Sandalyelerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Mama sandalyesi fiyatları, tercih edilen ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Donanımlı özelliklerle farklı alanlarda da çocukların en yakın arkadaşı hâline gelen mama sandalyeleri, çeşitli markaların belirlediği bir fiyat aralığında satışa sunulur. Ahşap plastik ve metal profiller kullanılarak geliştirilen tasarımlarda, ön plana çıkan işleve ve ürünlerin kalitesine göre belirlenen tutar değişir. Uygun fiyatlı ve kaliteli birçok mama sandalyesi çeşidi arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçerek bütçe tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Kendi kendine sallanma özelliğine sahip olan elektirikli mama sandalyesi tasarımları, çocukların eğlenceli zaman geçirmesi için ideal yapıdadır. Özellikle yemek yeme süresince salıncakta keyifle vakit geçirme hissini bebeklere yaşatan bu tasarımlar, donanımlı içeriği sebebiyle daha yüksek fiyat aralığında sunulabilir. Bu ürünlerde bebeklerin yemek sonrası eğlenmesi ve uyuması için farklı kademede bir oturma ayarı yapılabilir. Sallanma özelliği aktif edildikten sonra bebeklerin kendi kendine huzur içinde uyuması sağlanır.

Elektrikli olmasa da sallanabilen mama sandalyesi tasarımları da çok fonksiyonlu ve kullanışlı olması sebebiyle çeşitli fiyat aralıklarına sahiptir. Ev ve açık alanlarda, bebeklerin konforlu vakit geçirmesi için gereken her türlü detayı barındıran mama sandalyesi modelleri arasından seçim yapmadan önce filtre bölümünü kullanarak bütçe aralığı belirlenebilir. Farklı bütçelere ve ihtiyaçlara hitap eden mama sandalyesi modelleri arasından tercih yaparken aranan tüm özelliklerin filtre bölümünden seçilmesi gerekir. İdeal ürünün bulunmasını kolaylaştıran akıllı sıralama özelliği ise kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerin ön plana çıkmasını sağlar.

Farklı fiyatlara sahip olan portatif ve ergonomik mama sandalyeleri, çocukların oturmaya alışma sürecine de katkıda bulunur. Özellikle anne ve babaların farklı işlerle uğraştığı esnada çocukların kaliteli vakit geçirmesi için oyuncaklı modeller seçilebilir. Oyuncaklı mama sandalyesi çeşitleri, ağlama krizlerinde çocuğunuzun dikkatini kolayca çekerek sakinleşmesine yardımcı olur. İkiz mama sandalyesi modelleri de aynı anda iki bebeğe bakmak zorunda olan annelerin yardımına koşar. Standart tasarımlar arasından sürekli mutfak ya da yemek odalarında sabit kalacak bir mama sandalyesi modeli de seçilebilir. Birbirinden özel modeller arasından size uygun tasarımı belirledikten sonra Trendyol güvencesiyle siparişinizi oluşturulabilirsiniz.

Bebekler Mama Sandalyesine Ne Zaman Oturur?

Mama sandalyesi bebek bakımı sırasında kolaylık sağlayan bir eşyadır. Ek gıdaya geçiş döneminde kolaylık sağlayan bu ürün, bebeklere yeni tatları tanıyabilecekleri güvenli ve konforlu bir alan sunar. Mama sandalyesinin kullanımı için uygun olan dönem bebeklerin ek gıdaya başladıkları 6. aydan sonrasıdır. Bu dönemden itibaren bebeğinize yiyecekleri deneyebileceği bir lans unmak için mama sandalyesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak yine de bu mobilyayı kullanmaya başlamadan önce bebeğinizin fiziksel gelişimini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bebekler ortalama 4 ila 6 aydan itibaren oturmayı öğrenir. Bu fiziksel beceriyi edinmeleri farklılık gösterebileceği için mama sandalyesi kullanmaya başlamadan önce bebeğinizin oturabildiğinden emin olmanız önemlidir. Bebeklerin herhangi bir destek olmadan dik şekilde oturabilmesi ise ortalama 8 aylık bir süreyi kapsar. Bu nedenle 6. aydan sonra mama sandalyesi kullanmak isterseniz bebeğinizin iyi şekilde desteklemeniz de gerekir.

Mama Sandalyesi Kaç Kiloya Kadar Kullanılır?

Mama sandalyeleri oldukça sağlam bir tasarıma sahiptir. Çoğunlukla dayanıklı bir metal iskelete sahip olan bu ürünlerin yük taşıma kapasitesi oldukça yüksektir. Standart bir mama sandalyesi ortalama 15 kg ağırlığı taşıyabilir. Bu miktar çocukların normal gelişim süreleriyle karşılaştırıldığında ortalama 3 yaşına kadar mama sandalyesi kullanılabilmesini sağlar. Ancak bebeğinizin gelişimine bağlı olarak bu yaş sınırı değişiklik gösterebilir. 3 yaşından sonraki dönem çocukların normal bir sandalyeye oturması için uygundur. Çocukların okula ve sosyal hayata daha kolay adapte olabilmesi için 3 yaş sonrasında yetişkinler gibi masada oturup yemek yemesine izin verebilirsiniz. Çoğunuzu için tercih edebilecğiniz daha yüksek kapasiteli amma sandalyesi modelleri de mevcuttur. 4 hatta 5 yaşına kadar olan dönemde mama sandalyesi kullanmaya devam etmeyi düşünüyorsanız 25 - 30 kg taşıma kapasitesi bulunan modellleri de inceleyebilirsiniz.

Mama Sandalyesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Mama sandalyesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok önemli nokta bulunur. Bebeğinizin konforu ve güvenliği için ürünün farklı özelliklerini dikkatli bir şekilde inceleyiniz gerekir. Modelleri incelemeye emniyet önlemlerine göz atarak başlayabilirsiniz. Mama sandalyelerinde 3 ve 5 noktalı emniyet kemerleri kullanılır. Bu kemerler bebeğin sandalyeye güvenli şekilde sabitlenmesini sağlar. Ayrıca bebeğin konforu ve güvenliği için ürünün sırt ve ayak desteğinin olup olmadığınız da dikkatli şekilde incelemeniz gerekir. Bu detaylar bebeğinizin gelişimininin ileriki dönemlerinde mama sandalyesi kullanabilmenizi büyük ölçüde etkiler. Mama sandalyesi seçiminde ürünün kullanışlılığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bebeklerin gıdaları tanıma sürecinde sandalyeyi oldukça sık bir şekilde temizlemek gerekir. Bu nedenle sandalyenin minderlerinin kolay çıkarılabilir, silinebilir ve yıkanabilir olması kullanışlılığı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca sandalyenin taşınabilir olması ve katlanabilmesi de kullanım sırasında kolaylık sağlar.