İlgili Kategoriler
SSD Kapasitesi
Bağlantı Tipi
Okuma Hızı
Fiyat
Yazma Hızı
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

SSD Harddisk

" araması için 1802 sonuç listeleniyor

Güvenli Depolama Sağlayan SSD Harddisk Fiyatları

SSD harddisk bir depolama aygıtıdır. Bu ürünler sayesinde bilgisayar içerisindeki bellek alanından daha fazlası elde edilebilir. Böylece kaydedilmek ve saklanmak istenen dosyalar bu ürün içerisinde rahatlıkla tutulabilir. Cihaz, uzun vadeli kullanımlar için oldukça iyi bir seçenek olabilir. Saklanan bir belgeye kullanılmak istendiği zaman, SSD disk içerisinden rahatlıkla erişilebilir. Bu ürünlerin çalışma stilleri oldukça basittir. Geleneksel sabit disklere göre oldukça hızlı çalışmaları kullanıcılar için oldukça avantajlı olabilir.

Bilgisayarda fazla depolamanın önüne geçilmesi, hız artışını sağlayabilir. Bu da bilgisayarda yapılacak işlerinizin süratle bitmesine yardımcı olur. Bununla birlikte sessiz çalışma özelliği ile de kullanım esnasında dikkat dağınıklığına yol açmaz. Bu açıdan da SSD harddisk kullanımı, iş hayatında yer alan kullanıcılar için önemli bir özellik olabilir. Hem hızlı hem de dikkat dağıtmayan bir ürünle çalışmak işlerin çabuk ve rahat bir şekilde bitmesine yardımcı olabilir.

SSD harddiskler çeşitli boy ve ebatlarda olabilir. Üründeki bu farklılıklar, kullanım amacını ve kapasitesini de etkileyebilir. Bunun için satın alma aşamasında seçilen SSD harddisk modelinin özelliklerinin iyice incelenmesi faydalı olabilir. Seçeceğiniz diski ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Büyük dosyalar veya geniş bir saklama alanı için uygun modeller seçilebilir. Ürünlerin çeşitliliği, depolama kapasitesi ile birlikte çalışma hızı ve ısı döngüsü üzerinde de etkili olabilir. Uygun bir eşleştirme ile sorunsuz bir kullanım elde edilebilir.

Birçok veri depolama ürünü incelenerek SSD harddisk ile karşılaştırma yapılabilir. Karşılaştırma yapılmadan önce her iki cihazın da özelliklerinin bilinmesi faydalı olabilir. Her ürün, SSD harddisk kullanımının getirdiği özelliklere sahip olmayabilir. Kullanım farklılıkları SSD harddisk modellerinin kendi içerisinde de ortaya çıkabileceğinden bu aşamada ve satın alma öncesinde iyi bir araştırma yapmak doğru bir seçim yapılabilir. Doğru ve uygun bir tercih ile yapılacak işler oldukça kolaylaştırılabilir. Tekrar tekrar satın alma işlemi yapılmasına gerek kalmaz. Bu da kullanıcıya hem zaman hem de para tasarrufu sağlayabilir.

Ssd Harddisklerin Özellikleri Nelerdir?

Ssd Harddisklerin Özellikleri Nelerdir?

SSD harddisk özellikleri çeşitlidir. En büyük avantajları arasında sessiz oluşu, ısı ayarı, düşük enerji harcayarak hızlı işlem yapması sıralanabilir. Bununla birlikte ürünler, eskiden kullanılan sabit disklerden farklıdır. Bunun sebebi sabit disklerin verileri döner parçalar üzerinde depolamasıdır. SSD harddiskte ise böyle bir durum yoktur.

SSD harddiskler “random access memory” olarak da adlandırılan RAM’ler ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Mikroçipe bağlı bulunan veri kanalları sayesinde aranan bilgiye senkronize bir şekilde erişim sağlanabilir. Bu nedenle bu diskler kısa zamanda oldukça yüksek hızlara ulaşabilir.

Hızlı çalışma stili sayesinde bu diskler, özellikle oyun bilgisayarlarında kullanılır. Ayrıca bu harddiskler üzerinde değişiklikler meydana geldiğinde oldukça çabuk bir şekilde cevap verebilir. Aynı zamanda veri depolama ürünleri arasında kullanıcıya mobilite sağlayan SSD harddiskler sayesinde depolanan verilere her zaman kolaylıkla ulaşılabilir.

SSD harddisk modellerinin özelliklerinden bir diğeri ise kullanıcıya hızlı olduğu kadar güvenilir bir depolama sağlamasıdır. Modeller sağlam yapıları sayesinde uzun süre boyunca zarar görmeden çalıştırılabilir. Dolayısıyla kullanıcılar verilerin kaybolması gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz. Bu da kullanım açısından oldukça rahatlık veren bir özelliktir. Mekanik disklere göre tercih edilmesinin sebeplerinden biri budur.

Mekanik disklerde bulunan parçaların aksine ssd harddisk modellerinde sabit bir çip bulunur. Zarar gören hareketli parçalar nedeniyle mekanik diskler çalıştırılamayabilir. Ancak ssd harddisk modellerinde böyle bir sorunla karşılaşılmaz. Üstelik bu çipler oldukça hafiftir. Hafif olmaları sayesinde taşınma anlamında da kolaylık sağlarlar.

SSD harddisk sayesinde dizüstü bilgisayarın pil performansı artabilir. Depolanan dosya ve verileri kendi içerisinde toplayarak alan açar. Bu da gereksiz pil kullanımının önüne geçer. Hem bataryanın hem de bilgisayarın ömrü bu ürünlerle uzatılabilir.

Uzun ömür sağlamasının yanında, yine aynı özellikleri sayesinde bilgisayarlardan yüksek performans alınmasını da yardımcı olur. Hem hızlı hem de kolay bir bilgisayar kullanımı imkânı yaratır. Bu nedenle SSD harddisk birçok kullanıcı tarafından da öncelikli olarak tercih edilen bir veri depolama aygıtıdır.

Bu ürünlerin sağladığı bir diğer özellik ise dizüstü bilgisayarın daha az ısınmasıdır. Bu özellikleri sayesinde harddiskler uzun süre kesintisiz olarak çalışma imkânı sunar. Bilgisayarın veya kullanılan cihazın sık aralıklarla soğumasını beklemeye gerek kalmaz. Bu da yine yapılan işin çabuk halledilmesi için kullanıcının faydalanabileceği özelliklerden biridir.

Ssd Harddisk Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ssd Harddisk Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

SSD harddisk alınırken ilk önce cihaz uyumluluğuna bakılmalıdır. Cihaz uyumluluğundan sonra ihtiyaç duyulan SSD harddisk kapasitesi belirlenmelidir. Her harddisk aynı büyüklükte ve özellikte olmayabilir. Bu nedenle depolanacak verilerin büyüklüğü önceden belirlenmelidir. Örneğin, 320 GB SSD harddisk yardımıyla depolanan veriler daha az kapasitedeki bir ürünle kullanılmayabilir. Ancak veriler daha az yer kaplıyor ise örneğin 100 GB SSD harddisk ile saklanması da mümkün olabilir.

Bu kapasitelere ek olarak alınabilecek farklı ürünler de bulunabilir. Örneğin, 128 GB SSD harddisk oldukça sık tercih edilen büyüklüğe sahiptir. Ancak alanın yeterli gelmeyeceği düşünülüyorsa 240 SSD harddisk modelleri de düşünülebilir. Eğer bu da yeterli gelmezse daha büyük modeller de bakılabilir. Bu doğrultuda 320 GB SSD harddiskler incelenebilir.

Kullanılabilecek ortalama boyutlu harddisklerden biri, 512 GB SSD harddisktir. Oldukça işlevli olan bu model ile büyük ebatlarda dosya ve veriler depolanabilir. 1 TB SSD harddisk ise alınabilecek yüksek hacimli ürünler arasına rahatlıkla girilebilir. Bu boyuttaki bir cihazın kapasitesi ile 400 saatten fazla video, 130,000 dijital fotoğraf depolanabilir. Bunların yanı sıra 150 saate yakın yüksek çözünürlük kayıt ve 2,000 saat CD kalitesinde kayıtı da muhafaza edebilirsiniz. Oldukça geniş bir kapasiteye sahip olduğu için kullanışlı seçenekler arasındadır.

Seçilen ürün ihtiyaca göre farklılık gösterebileceği için ister mini SSD harddisk, ister 1 TB SSD harddisk modellerinden uygun olanın alınması faydalı olabilir. Böylelikle ihtiyacı karşılamayan veya tam tersine gereğinden fazlasını sunan aletlerin alınmasının da önüne geçilebilir. Beklentinizden daha az kapasiteli ürün alınması veriler için yeterli alan bulamamayla sonuçlanabilir. Bu da bazı verilerin kaybedilebilmesine yol açabilir. Bunun önüne geçmek için ikinci bir harddisk alınabilir. Ancak buna gerek kalmaması için uygun boyutta bir SSD harddisk alınması kullanıcı için büyük fayda sağlayabilir.

100 GB’lık bir veri için 4 TB SSD harddisk alınması, gereksiz bir depolama alanı yaratabilir. Ancak bu alan daha sonra farklı dosyalar ve veriler için kullanılabilir. Özellikle iş hayatında bol depolama alanı gerektiren çalışmalarda bu ürünlerin kullanılması, kişiye büyük kolaylık sağlayabilir. Örneğin, video kurguları veya büyük boyutlu yazılı dosyalar için kullanılabilecek modellerden biri olarak 4 TB SSD harddisk seçilebilir.

Taşınabilir harddiskler de satın alınabilecek ürünler arasında gösterilebilir. Bunları satın almadan önce ağırlıklarına dikkat etmek faydalı olabilir. Hangi kabloların kullanılması gerektiği ürün özellikleri incelenirken öğrenilebilir. Kapasitesi de satın alma aşamasında incelenmesi gereken bir diğer niteliktir. Taşınabilir SSD harddisk ile önemli veriler sürekli kullanıcının yanında bulunabilir. Bununla birlikte harici SSD harddisk bazı bilgisayarlar için de ekstra bir depolama alanı olarak kullanılabilir. Bunun sebebi ise bu bilgisayarların her cihaz için uygun olmayışı olarak açıklanabilir. Taşınabilir disk modelleri kullanılmadığı zamanlarda pil ömrünü azaltmadığı ve ısınmaya sebep olmadığı için de seçilebilecek cihazlar arasında gösterilebilir.

Tüm bu bilgiler ışığında gelişen teknolojiyle beraber farklı özelliklerde SSD harddiskler geliştirilmiştir. Bu anlamda Harddisk alırken hangi amaçlarla kullanacağınız, ne kadar bir belleğe ihtiyaç duyduğunuz gibi detaylar belirleyici olabilir. Her bütçeye uygun aralıklarda bulabileceğiniz bu ürünü, bilgisayarınızın özelliklerine uygun olarak da tercih etmeniz uzun vadede verimlilik sağlayabilir.

Ssd Harddiskler İle Hangi Verileri Depolayabilirsiniz?

Ssd Harddiskler İle Hangi Verileri Depolayabilirsiniz?

SSD harddisklerin büyüklüğüne göre filmler, çeşitli görseller, müzikler sayı ve metin içeren dokümanlar saklanabilir. Sevilen ve kaybolması istenmeyen fotoğraflar kolaylıkla ve güvenle depolanabilir. Bunların hepsi bir arada tutularak aynı aygıt içerisinde birden fazla veri muhafaza edilebilir.

Hangi veriler saklanmak isteniyorsa SSD harddisk çeşitleri de ona göre incelenebilir. Örneğin, film depolamak için seçilen SSD harddisk 120 GB kapasiteye sahipse bunu karşılamayabilir. Bunun yerine kullanıcı 2 TB SSD harddisk seçerek kendisine filmler için uygun bir depolama alanı oluşturabilir.

240 GB SSD harddisk ile belli bir yere kadar çeşitli veriler depolanabilir. Çok kullanılmayan veya fazla alana ihtiyaç duyulmayan kullanımlar için bu seçenek uygun olabilir. Satın alma aşamasında bu kapasiteye yakın olan 250 GB SSD harddisk de benzer bir iş görebilir. Yine bu özelliğe yakın bir başka seçenek için 256 SSD harddisk düşünülebilir.

Küçük boyuttaki dosyalar için farklı kapasitelerde ürün kullanılabilir. Benzer veri depolama alanları sayesine oldukça spesifik ihtiyaçlar için rahatlıkla tercih edilebilir. Depolama hacminin yetersiz gelmesi hâlinde gerek duyulmayan veriler silinerek yer açılabilir. Bu anlamda da oldukça kullanışlı ürünlerdir. Örneğin, artık ihtiyaç duyulmayan dosyalar veya silinmek istenen filmler kolaylıkla çıkarılabilir. Sonrasında da tekrar eklenebilir. Verilerin her zaman toplu ve tek bir yerde saklanması sağlanabilir. Bu da önemli dosyaların kaybolmadan hep aynı yerden ulaşılabilecek şekilde depolanabilmesini sağlar. Verilerin kaybolması, karışması, silinmesi gibi bir sorunla karşılaşmamak da kullanıcıya hız kazandırabileceği gibi işlerin kolaylıkla halledilmesine de imkân yaratır.

SSD harddiskler ile ilgili bilinmesi gereken diğer bir özellik ise kapasiteleri doldukça hızlarının yavaşlayabilmesidir. Dolayısıyla ilk kullanımda oldukça hızlı çalışan bir model bir süre sonra daha yavaş bir tempoda çalışmaya başlayabilir. Bunu önlemek için gereksiz veriler düzenli olarak silinebilir. Bu şekilde hem ürünün hem de takıldığı cihazın hızı artırılabilir. Aynı zamanda alınan aygıttan da beklenen yüksek performans deneyimlenebilir.

Sık kullanılan ancak bilgisayar içerisinde yer edinmesi istenmeyen veriler için de SSD harddiske ek olarak uygun bir flash bellek de seçilebilir. Bu şekilde hem SSD harddisk hem de flash bellek ile oldukça verimli bir performans elde edilebilir.

Ssd Harddisk Kapasitesi Neye Göre Seçilmelidir?

Ssd Harddisk Kapasitesi Neye Göre Seçilmelidir?

Ssd harddisk kapasitesi satın alma amacına göre şekillendirilmelidir. Temel görevler için düşük kapasiteli harddiskler kullanılabilir. Ancak daha kapsamlı bir kullanım için büyük kapasiteli ürünlerin seçilmesi faydalı olabilir.

Ürün kullanılacak cihaza uygun olarak seçilirse beklenen performansı verebilir. Örneğin, ekstra SSD harddisk takılmak istenen bir cihazın bunun için uygun bir yeri olmalıdır. Uygun kapasite ve ebatlardaki bir ürün ile işlem kolaylıkla yapılabilir. Örneğin, SSD harddisk 500 GB kapasiteye sahip belirli ürünlerle kullanılabilir. İşletim sistemi ve çeşitli uygulamaların bu bellekte çalıştırılması sağlanabilir.

Hızlı bir çalışma performansı için büyük boyutlu olan harddiskler tercih edilebilir. Bu tercih ile depolama alanının dolması da daha uzun bir sürede gerçekleşir. Böylece alanın azalmasıyla ortaya çıkabilecek hız düşüklüğünün önüne geçilebilir. Düşük kapasiteli ürünlerin ortaya çıkarabileceği ısınma gibi problemlerden de kaçınmak mümkündür. Bunun için geniş bir veri depolama alanının mevcut olduğu modeller seçilebilir.

Ssd Harddisk Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ssd Harddisk Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aygıtların kullanım esnasında zarar görmemesi için birkaç noktaya dikkat edilmelidir. Bunlardan ilki, bu aygıtların güvenli bir alanda muhafaza edilmesidir. Dışarıdan gelebilecek darbelerden korunan cihazlar uzun süre sağlam bir şekilde kullanılabilir. Darbe alan ürünler ise beklenen çalışma performansını yerine getiremeyebilir. Bununla birlikte bahsedilen sorunlara ek olarak veri kaybıyla da karşılaşılabilir.

Dikkat edilebilecek bir diğer nokta ise aygıtın sıvı ile temasının önlenmesidir. Su veya çeşitli sıvılarla temas eden aygıt bozulabilir. Bu da kullanıcıya zaman ve para kaybı yaşatabilir. Sıvı ile temas eden cihazların içerisinde bulunan veriler kaybedilebilir. Bu nedenle harddisk kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir. Bu koşullara dikkat edildiğinde yaşanabilecek veri kayıplarının da önüne geçilebilir.

Kullanım esnasında dikkat edilebilecek bir diğer nokta ise ürünü çalıştırma şeklidir. Doğru şekilde çalıştırılmayan bir harddisk performans düşüklüğüne sebep olabilir. Bununla birlikte veri kaybı ve çalışmanın tamamen durması gibi sorunlarla da karşılaşılabilir. Bu nedenle ürünler kullanılırken çalıştırma yöntemleri iyice öğrenilmelidir. Bunların dışına çıkılmadığı sürece kullanım esnasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Fazla ısıdan korumak da aygıtın kullanımında dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Yüksek ısılara maruz kalan harddisk bozulabilir. Bu bozulma verilerin kaybolmasıyla sonuçlanabilir. Depolama alanındaki dokümanlara tekrar ulaşılması mümkün olmayabilir. Bunun önüne geçmek için kullanılan cihazın düzenli aralıklarla soğutulması faydalı olabilir. Böylece performans düşüklüğü veya benzeri herhangi bir sorunla karşılaşmadan birçok iş kolaylıkla ve hızlıca halledilebilir.

Kullanım sırasında SSD harddiskin güç kaynağından ayrılması o sıradaki işlemlerin yarım kalmasına sebep olur. Buradaki duran işlemler, yapılan işin de eksik veya yanlış olarak tamamlanmasına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için işlem sürecinde güç kaynağı ile SSD harddisk bağlantısı korunmalıdır.

Ssd Harddisklerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Ssd Harddisklerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

SSD fiyat aralıkları alınan ürüne göre değişir. Ağırlık, hız, kullanılan malzeme gibi nitelikler ürünün fiyatlarının belirlenmesinde etkili olabilir. Ağırlık, taşınma kolaylığı sağlarken malzeme kalitesi dayanıklılığı üzerinde etkili olabilir. Okuma hızı da bu nitelikler arasında gösterilebilir. Örneğin, 1 TB SSD harddisk fiyatları, ürünün veri okuma-yazma hızına göre değişiklik gösterebilir.

Ebatlar da satın alma aşamasında fiyatlandırma üzerinde etkilidir. 1.8 SSD harddisk seçilebilir. Ancak fiyatlandırma aşamasında 2.5 SSD harddisk ile farklı fiyat aralıklarına sahip olabilir. Dolayısıyla uygun boyut hem bütçe açısından hem de kullanım açısından satın alınmadan önce iyice değerlendirilmelidir. Taşınabilir SSD harddisk fiyatları ise kullanıcının belirlediği özelliklere göre incelenebilir.

Farklı modeller karşılaştırılarak aranılan ürün özellikleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirilebilir. Böylece ihtiyaç duyulan niteliklere sahip ürünler elenerek en doğru seçim yapılabilir. Satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce ürüne ait yorumlar incelenebilir. Kullanıcı deneyimlerinden ve incelemelerinden faydalanılabilir. Ürün fotoğrafları gözden geçirilebilir.

Alınmak istenen model hakkında ek sorular olabilir. Soru olması hâlinde ürünün satıcısı ile iletişime geçilebilir. Aygıt hakkındaki sorulara ürününü satıcısından hızlıca cevap alınabilir. Seçilen ürün Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformları arasında bulunan Trendyol ile kolayca satın alınabilir. Satın alma aşamasında Trendyol’a özel avantajlı fiyatlardan ve indirimlerden yararlanmak mümkündür.

SSD Nedir?

Bilgisayarların depolama alanı olarak kullanılan SSD disk tasarımları, hafızanın güçlenmesine yardımcı olur. Hızlı çalışma prensipleri sayesinde cihazların verimini artıran hard diskler, özellikle oyun bilgisayarlarında sıkça kullanılır. Hafızanın güçlenmesi ve verilerin güvenle saklanması amacıyla geliştirilen SSD disk modelleri, kolaylıkla montajlanır. Isınma miktarı düşük olan ve tüm cihazlarda etkili kullanım imkânı sunan SSD disk tasarımları, farklı GB ve TB değerinde hafızaya sahip olabilir. Veri depolama sürecini güvenle tamamlayan SSD disk tasarımları, bu bilgilere kolaylıkla ulaşma ayrıcalığı sunar. İstenen her veriye kısa sürede erişim sağlama imkânı sunan Hard Disk modelleri, farklı markalar tarafından geliştirilen sayısız özelliğe sahiptir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda kullanıma uygun olan SSD disk modelleri incelendikten sonra, istenen hafıza kapasitesine sahip olan tasarımlar kolaylıkla belirlenir. Veri kaybını önleyen ve bilgilerin çalınmasını engelleyen Hard Diskler, istendiğinde farklı bir bilgisayara taşınabilir.

SSD Kapasitesi Kaç Olmalı?

SSD tasarımları arasında tercih yaparken kullanım amacının dikkate alınması gerekir. Sabit disklere ek olarak kullanılmak istenen SSD modelleri için ortalama 500 GB değerindeki modellerin tercih edilmesi yeterlidir. Sadece temel işlemler için kullanılmak istenen Hard Disklerin küçük kapasitede hafızaya sahip olması idealdir. Özellikle ikinci hafıza için tercih edilen bu SSD modellerinin çok yüksek kapasiteye sahip olmasına gerek duyulmaz. Küçük çaplı çalışmalar için tercih edilen 120 GB SSD modelleri, bilgisayarların ihtiyaç duyduğu hafıza desteğini sağlar. Daha yüksek kapasitedeki tasarımları tercih etmek isterseniz 240 GB SSD seçeneklerini de dikkate alabilirsiniz. Bilgisayarların tüm hafızasını kontrol etmek ve oyun gibi ekstra alana ihtiyaç duyan işlemleri gerçekleştirmek için donanımlı SSD tasarımlarını seçmek gerekir. Cihaz performansını maksimuma çıkaran 1 TB SSD modelleri, oyun ve diğer yüklü veriler için yeterli verimliliği sağlar.

SSD Nasıl Takılır?

SSD disklerin montajı için bilgisayarlarda uygun alanın olup olmadığı dikkate alınır. Yeni bir SSD için eski cihazın yerini kullanma imkânı bulunurken ek hafıza amacıyla kullanılan Hard Disklere özel alanın olmasına özen gösterilmelidir. Masaüstü bilgisayarlara SSD takmak için kasalarda yer alan disk yuvalarını kullanmak gerekir. Genellikle 2.5" genişliğinde tasarlanan SSD yuvaları, daha büyük boyuttaki aygıtlar için uygun değildir. Bu yuvalara uyum sağlayan SSD tasarımlarını tercih ederek birkaç dakika içinde montaj yapmak mümkündür. Kasalarda 3.5" ölçülerinde SSD yuvası bulunuyorsa küçük boyutlu aygıtları takmak amacıyla çevirici adaptör kullanılması gerekir. Dizüstü bilgisayarların normalden daha yavaş çalışması durumunda HDD sürücüsünün yer aldığı bölüme yeni bir SSD takılması performansın artmasını sağlar. Bilgisayar kasasındaki SSD bölümü söküldükten sonra yeni cihaz kolayca bağlanabilir. Laptoplardaki Hard Diskleri yenilemek için cihazın alt kısmının açılması ve montaj yapılması gerekir.