placeholder
"

Gümüş Kolye

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Her Zevke Uygun Gümüş Kolye Modelleri ve Fiyatları

Özel günlerde sevdiklerine şık takı mücevherler hediye etmekten keyif alan kişiler, sıklıkla dayanıklı ve otantik yapısı nedeniyle gümüş takılara yönelir. Gümüş kolye modelleri, altın gibi yüksek fiyatlı ürünlere alternatif uzun ömürlü ve zamansız parçalar olarak ilgi görür. Aynı zamanda gümüşün her tarza ve yaşa hitap etmesi, bu kolyeleri ilgi odağı hâline getirir. Hem bütçesini korumak hem de benzersiz ve özel bir hediye almak isteyen kişiler, sınırsız kolye seçenekleriyle karşılaşır. Her iki amaca da hitap eden altın kaplama gümüş kolyeler, her kesimden kullanıcının beğenisini kazanır.

Kadın ve erkek gümüş kolyeleri, şık ve otantik tasarımları ile en şık kombinlerin bile tamamlayıcısı hâline gelir. Bu ürünler, cilt üzerinde kaşınma ve kızarıklık gibi olumsuz etkilere yol açmadığı için sağlıklı bir kullanım sağlar. Kadın kolyeleri, düz veya telkari gibi geleneksel motiflere sahip olabileceği değerli taşlarla da süslenebilir. Erkek kolyeleri ise karizmatik ve otantik tasarımları ile göze çarpar. Bu ürünler, sert hatları ile erkeklerin güçlü ve dinamik kombinler yapabilmesini sağlar.

Gümüş Kolye Özellikleri ve Modelleri Nelerdir?

Gümüş Kolye Özellikleri ve Modelleri Nelerdir?

Gümüşün otantik ve güçlü ruhu, şık tasarım unsurlarıyla bir araya geldiğinde herkes için benzeri olmayan armağanlar ortaya çıkarır. 925 ayar gümüş kolyeler, en dayanıklı ve şık hediyeler arasında yer alır. 925 ayar, 1 kg gümüşün içindeki 925 gram saf gümüşü ve 75 gram alaşımı ifade eder. Ayar ne kadar artarsa gümüşün ağırlığı ve kalitesi de o derecede yükselir. Bu sayede 925 ayar gümüş kolye fiyatı da diğerlerinden daha yüksek aralıklarda seyredebilir. Ancak gümüş, diğer değerli madenlere göre kolay üretim teknikleri ile her bütçeye hitap eder.

Sallantılı ve minimal gümüş kolyeler, anlamlı uç tasarımları ile herkesin kişiliğine ve inançlarına özel parçalar seçebilmesini sağlar. Özellikle sevdikleri için şık ve uygun fiyatlı bir hediye satın almak isteyenler isimli ve harfli gümüş kolyelere yönelir. İsimli ürünler, kişiye özel tasarımı ile sevdiklerinize verdiğiniz değeri doğrudan yansıtır. Kişiler, harfli kolyelerle sevdiklerinin baş harflerini boynunda taşımaktan büyük keyif alır. Gümüş zincir kolyeler ise sade ve şık tasarımı ile her kombini rahatlıkla tamamlar. Zincir kolyeler, zamansız ve eşsiz tasarımı ile hem kadınlardan hem de erkeklerden ilgi görür.

Ruh hâlinizi yansıtacak benzersiz bir takı arıyorsanız kar tanesi gümüş kolyelere yönelebilirsiniz. Doğanın zarafetini ve narinliğini simgeleyen kar tanesi, her beğeniye hitap eder. Melek gümüş kolyeler de saflığın ve iyi niyetin göstergesi olarak sevdiklerinize sunabileceğiniz hediye alternatiflerinden biri olabilir. Baharın gelişini ve umudu simgeleyen bir ürün arayışındaysanız papatya ve kelebek gümüş kolyeleri tercih edebilirsiniz. Kelebek kolyeler, özgürlüğü ve temizliği anımsatan tasarımı ile beğeni kazanır. Sonsuzluk ve kalpli gümüş kolyeler, sevdiklerinize duyduğunuz tertemiz sevgiyi ve sadakati dile getirebileceğiniz en güzel hediye seçenekleridir. Sonsuzluk kolyeleri bu sevginin ömür boyu süreceğini ifade eder.

Nazar ve kötü enerjiye inanan kişiler ise sıklıkla nazar boncuklu gümüş kolyelerden yana seçim yapar. Yıldızlı gümüş kolyeler, uğur getirdiğine inanılan takıların başında gelir. Ay yıldız gümüş kolyeler ise hem bütünlüğün hem de Türklüğün sembolü olarak kombinleri süsler. Top ve damla gümüş kolyeler ise şık ve sade tasarımı ile her tarza uygundur. Damla kolyeler, şık tasarımı ile günlük kombinlerden özel davetlere kadar her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Kral gümüş kolyeler, tok ve gösterişli zinciri ile asi kombinler yapmaktan keyif alan erkeklere hitap eder. Kapaklı gümüş kolyeler ise resim yerleştirebilme imkânıyla sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediyeler arasında yer alır.

Gümüş Kolye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Gümüş Kolye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Gümüş takılar; ayar, gram ve işçilik gibi birçok niteliğe göre sınırsız seçeneklere ayrılır. Bu geniş ürün seçenekleri arasından en doğru tercihi yapabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Öncelikle gümüşün ayarı oldukça önem arz eder. Örneğin 1000 ayar gümüş kolyenin tamamı saf gümüşten üretilir. İçinde herhangi bir alaşım katkısı bulunmaz. Ancak 925 ayar gibi 825 ayar ürünlerde de 1 kg gümüşün yaklaşık 175 gramı alaşımdır. Bu rakamlar, ürünün kalitesini ve dayanıklılığı belirler. Kolye satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürüne eklenen taş ve süslemelerin kalitesidir. Örneğin, inci gümüş kolye satın alırken incinin gerçek olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Doğal taş gümüş kolyelerde de süsün kalitesi ve gerçekliği ön plana çıkar. Doğal taşlı ve pullu gümüş kolyeler, fiziksel ve ruhsal rahatlatıcı etkisi ile tercih edilir. Pırlanta gümüş kolyeler arasından seçim yaparken taşın cam veya plastikten üretilmemiş olmasına özen göstermeniz gerekir. Gerçek pırlantalara sahip tek taş ve su yolu gümüş kolyeler, sevdikleriniz için alabileceğiniz değerli ve göz alıcı hediye seçenekleri arasında yer alır. Tek taş kolyeler ise sade ve şık tasarımı ile her kesimden kullanıcının beğenisine hitap eder. Parlak ve oksitli modellerin yanı sıra renkli gümüş kolyeler de son derece ilgi görür.

Seçim yaparken üründe kullanılan renklendirme tekniğine de dikkat etmeniz gerekir. Örneğin bronz renk gümüş kolye, basit boyama teknikleriyle üretilmiş ise kısa süre kullanımın ardından üründe soyulma ve kabarma ile karşılaşılabilir. Rose gold veya pembe gümüş kolyelerin de boyama tekniğine özen göstermeniz gerekir. Kalın ve uzun gümüş kolye satın alırken ise kullanım özelliklerini ön plana almalısınız. Kalın kolyelerde konforlu ve uzun ömürlü bir kullanım için ağırlığı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Gümüş Kolye Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Gümüş Kolye Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İçeriği ve süslemesi nasıl olursa olsun gerçek gümüşün belli bir süre sonra kararma yapması gayet doğaldır. Yapısı gereği oksitlenmeye son derece müsait olan bu ürünler, hassas bir bakıma ihtiyaç duyar. Öncelikli olarak ürünü ıslak bırakmak, gümüşün oksitlenme süresini hızlandırır. Aynı zamanda parfüm ve dezenfektan gibi ürünler de gümüşü karartabilir. Özenli bir kullanıma ihtiyaç duyan bu kolyelerin kuru ve ışık almayan bir kutuda saklanması önerilir. Kararan kolyeler için ise taş özelliklerini ön planda tutmak şartıyla tuzlu limon, ketçap veya karbonatlı su gibi parlatma teknikleri uygulanabilir. Kimi modellerde ise kararmayı engellemek için altın gibi kaplamalar bulunur. Bu ürünler, kaplama ve koruma cinsine göre daha yüksek fiyatlarla sunulabilir.

Gümüş kolye fiyatları; gram, ayar, işçilik, taş ve süsleme gibi farklı özelliklere göre belirlenir. Düz gümüş yüzük ve kolyeler uygun fiyatlarda seyrederken hasır veya telkari gibi el işçiliği bulunan ürünler, yüksek fiyatlara sahip olabilir. Baget gümüş kolyeler, küçüklü büyüklü pırlanta taşları ile özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Benzersiz ve az bulunan bir hediye araştıranlar ise safir gümüş kolyelere yönelir. Mavinin en güzel tonuna sahip safir, lüks ve üst segment taşlar arasında yer alır. Doğal ve zevk sahibi kişiliğinizi ortaya çıkaracak bir takı arıyorsanız opal taşlı ve sedef taşlı gümüş kolyelere yönelebilirsiniz.

Kolye fiyatları, zincir tasarımı ve yoğunluğuna göre de değişiklik gösterir. Çift zincirli ve çoklu gümüş kolyeler, tok ve şık bir tamamlayıcı olur. Çoklu kolyelerin zincir sayısı ve uç tasarımlarına oranla fiyatlar da artar. Bunun yanında tamamen saf 1000 ayar kolyeler, 825 ayar gümüş kolye fiyatlarından daha yüksek olabilir. Farklı içerik ve tasarımlara sahip tüm gümüş yüzük ve kolyeleri, en uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz.