İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Renk
Set İçeriği
Fiyat
Boyut/Ebat
Materyal
Parça Sayısı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Cibinlik

" araması için 822 sonuç listeleniyor

Renkli Tasarımları ile İlgi Toplayan Cibinlik Modelleri Trendyol'da!

Cibinlik, yatak odası dekorasyonunda sıklıkla kullanılır. Yatak başı tülü olarak da isimlendirilen bu ürün, oldukça zarif bir görünüme sahiptir. İşlevsel özellikleri de bulunan bu yatak başı tülünün pek çok rengi ve model alternatifi mevcuttur. Yatak üstü cibinlik çeşitleri; yaş grubu, cinsiyet ve materyal gibi pek çok faktöre göre gruplandırılabilir. Bebek, çocuk, yetişkin cibinlik modelleri renk ve boyut açısından birbirinden farklıdır. Sıklıkla yatak odalarında tercih edilen bu ürünün karyolalara birleşik olan çeşitleri de mevcuttur. Örneğin beşik cibinlik modellerinin sıklıkla yatakla bütün hâlde tasarlanır. Bu durum kullanışlılığı arttırması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilir. Yatak ile cibinlik arasındaki uyum da bu modellerin tercih edilmesine neden olan bir diğer faktördür.

Yatak odaları dışında evlerin farklı alanlarında da cibinlik kullanılabilir. Örneğin açık alanlarda kullanım için tasarlanmış balkon cibinlik çeşitleri de bulunur. Bu tip ürünler genellikle açık alanlarda konforu arttırmak için kullanılır. Balkon gibi yerlerde kullanılmak üzere geliştirilen modellerin de farklı formları bulunur. Örneğin kimi modeller sabit kullanım için tasarlanmıştır. Kimi portatif cibinlikler ise taşınabilir yapıdadır. Cibinlik modelleri tasarımlarına göre de gruplara ayrılır. Kimi modellerde bir cibinlik iskeleti ve çeşitli parçalar mevcuttur. Bu modellerde ürün elle kontrol edilir. Otomatik cibinlik çeşitlerinde ise herhangi bir kurulum gerekmez. Bu modeller kullanıma hazır hâldedir. Bu model çeşitliliği nedeniyle cibinlik tercihi yapmadan önce ürün özelliklerini araştırarak seçim yapabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Cibinlik Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Şık ve Kullanışlı Cibinlik Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ev içerisinde konforu artırırken bulunduğu ortama şıklık katan pek çok unsur bulunur. Cibinlik, yapısal özellikleri bakımından bu kategoride yer alan ürünlerden biridir. Geniş kullanım alanı ve hoş tasarımı nedeniyle bu tekstil ürünü herkes tarafından sevilir. Bu şık ürünün pek çok modeli bulunur. Cibinlik çeşitlerini; kullanım alanları, tasarımları ve üretildikleri materyaller gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak sınıflandırmak mümkündür. Bu ürün sıklıkla yatak odalarında kullanılır. Yatak üzeri cibinlik genellikle şık görüntüsü nedeniyle tercih edilen bir üründür. Özellikle yaz dönemlerinde uyku kalitesini düşüren sinek ve benzeri haşerelerin de kişiye temasını engeller. Cibinlikli yatak çeşitleri farklı cinsiyet ve yaş gruplarına uygun olacak alternatiflerle üretilir. Bu ürünlerin tek, çift ve 1,5 kişilik yatak ölçülerine uygun biçimde ölçülerde olan modelleri bulunur.

Ev ve iş yerlerinde şık bir bahçe tasarımına önem veren kişiler için kamp, bahçe cibinlik çeşitleri de oldukça iyi seçenekler arasındadır. Bu ürünler bahçede dış etkenlerden uzak bir oturma alanı yaratırken şık görüntüsü ile estetik bir duruş yaratmanızı da sağlar. Bu modeldeki ürünler açık havada farklı mevsimlerde kullanılmaları nedeniyle dış etkenlere dayanıklı materyallerden üretilir. Güneş ışığının zararlı etkilerine karşı dirençli materyallerden üretilen modeller uzun yıllar bahçenizde yer etmeyi başarır. Cibinlikli hamak da yine ev ve iş yeri gibi alanların bahçelerinde hoş bir dinlenme alanı yaratmak için tercih edilebilecek seçeneklerdendir. Açık havada rahat bir dinlenme alanı yaratan bu ürün her yaştan insan tarafından kullanılabilecek yapıdadır.

Evinde veya iş yerinde bahçesi olmayan fakat kamp ve piknik gibi etkinliklerden keyif alan kişiler için de taşınabilir cibinlik modelleri bulunur. Doğa etkinlikleri sırasında sinekler ve böcekleri uzak tutmak için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Cibinlik, çadır kamp ve açık havada yapılan faaliyetlerde kullanım için geliştirilmiş bir üründür. Hafif yapısıyla kolaylıkla taşınabilen bu kamp malzemesi kapalı hâldeyken oldukça az yer kaplar. Bu sayede konforlu bir şekilde muhafaza edilebilir. Görüntüsü normal bir çadırı andıran bu ürünün materyali ince tül olduğu için içerisindeyken dış mekân rahatlıkla görülebilir. Hava geçişine izin veren çadır cibinlik tek kişilik ve daha fazla kapasiteli modellere de sahiptir.

Yatak Odanıza Şıklık Katacak Cibinlik Modelleri

Yatak Odanıza Şıklık Katacak Cibinlik Modelleri

Yatak odaları evlerde önemli alanlardan biridir. Kaliteli bir uyku deneyimi için buradaki çeşitli ürünlerin özenle seçilmiş olması önemlidir. Yatak odanıza şıklık katabilecek pek çok cibinlik modeli bulunur. Bu ürünü şekline göre gruplandırmak mümkündür. Dört köşe cibinlik modelleri yatağın her yönünü eşit şekilde kaplar. Bu tip ürünlerde farklı tarzlar elde edebilmek mümkündür. Örneğin dört köşe LED’li cibinlikler ile ortama loş bir aydınlık sağlayabilirsiniz. Odanın ambiyansını oldukça değiştiren bu ürünle ekstra bir bir gece lambası ihtiyacını da ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir diğer yaygın kullanılan model ise yuvarlak yatak başı tülüdür. Bu ürün ortamda daha yumuşak hatlar yaratmak isteyenler için uygundur. Yatak odası cibinlik tacı da bu türdeki ürünlerde kullanılmak için tasarlanır. Taç tülün yatak üzerine sabit kalmasını sağlar. Böylece dört köşe modellerde olduğu gibi bir destek parçasına ihtiyaç duyulmadan cibinlik kullanılabilir. Yuvarlak cibinlik, ferforje yatak çeşitleriyle de rahatlıkla kullanılabilir. Bu türün en büyük avantajı kullanılan taca göre portatif bir hâl alabilmesidir. Dairesel şekilde ışıklı cibinlik modelleri de bulunur. Odanın şekilsel özelliklerine göre farklı geometrik yapılara ait ürünlere ışık eklenmesi mümkündür.

Dekoratif cibinlik yatak odası takımı içerisinde bulunmasa bile sonradan eklenebilecek bir özelliktir. Bu dekoratif detaya sahip olabilmek için çok az sayıda ürüne sahip olmanız yeterlidir. Temel olarak yatak odası cibinlik aparatı ve tül kaplama parçalarına sahip olarak siz de bu şık ürüne sahip olabilirsiniz. Bu ev tekstil malzemesini alırken yatak ölçülerinize dikkat ederek seçim yapmanız yeterlidir. Seçtiğiniz aparatın da bu tülü kaldırabilecek kapasitede olması önemli bir detaydır. Bu parçanın farklı malzemelerden üretilen çeşitleri bulunur. Demir, plastik ve ahşap materyaller sıklıkla tercih edilen seçeneklerdendir. Her bir malzeme türünü kendiyle uygun yatak biçimde tercih edebilirsiniz. Böylece daha bütünlüklü bir görüntü elde etmeniz mümkün olur. Örneğin cibinlikli demir karyola ile ahşap model aparatlar uyumlu olmayabilir. Bunun yerine metal ferforje türleri değerlendirebilirsiniz.

Çocuklar İçin Cibinlik Modelleri Nelerdir?

Çocuklar İçin Cibinlik Modelleri Nelerdir?

Cibinlik, zarif ve sevimli görüntüsüyle çocuk odalarında da sıklıkla kullanılır. Bu ürünün, her yaş grubuna hitap eden bir versiyonu vardır. Yeni doğan ve bebek uyku seti cibinlikli modeller ön plana çıkan ürünler arasında yer alır. Bu ürün grubunda cibinlik hoş görüntüsünün yanı sıra koruyucu özelliğe de sahiptir. Oldukça hassas bir cilt yapısına sahip olan bebekleri, sinek ve arılardan korumak için katlanabilir bebek sineklik koruyucu cibinlik tercih edilebilir. Beşik cibinlik modelleri aynı zamanda bebeklerin cildinin güneş ışığıyla direk temasını da engeller. Özellikle yoğun şekilde ışık alan odalarda gündüz uykusu saatlerinde bu üründen faydalanmak mümkündür. Bebek cibinlik ve uyku seti alanında çok sayıda çeşit ve model alternatifi bulunur. Erkek ve kız bebekler için farklı renk ve desenlerde tasarımlar mevcuttur.

Bebeklikten çocukluğa geçiş evresi ve daha büyük yaş gruplarına hitap eden modeller de bulunur. Çocuk odası cibinlik seçenekleri konforlu bir uyku alanı yaratmak için kullanılır. Kız çocuk cibinlik çeşitlerinde renk ve model alternatifi çeşitlilik gösterir. Konsept odalar için üretilen farklı tül modelleri bulunur. Örneğin prenses cibinlik modellerinde tülü havada tutan parça bir taç şeklinde tasarlanır. Ayrıca tülün kimi kısımlarında sim ve parlak taşlar kullanılır. Erkek çocuklar için de koruyucu ve dekoratif modeller üretilir. Örneğin, sünnet cibinliği dekoratif bir model olduğu kadar çocuğun dış etkilerden uzak kalmasına da yardımcı olur.

Genç odası cibinlik modelleri de yaşça daha büyük bir kitleye hitap ettiği için daha farklı tasarımsal özelliklere sahip olur. Bu türdeki ürünler daha sade yapılarıyla dikkat çekerler. Bu kategoride de oldukça geniş bir renk yelpazesi bulunur. Genç odalarında cibinlikli karyolanın yanı sıra ayrı modeller de tercih edilebilir. Arkadaşlarla sohbet etmek veya kitap okumak için özel bir alan yaratmak için portatif cibinlik modellerinden faydalanılabilir. Dar odalar için geliştirilmiş yatak modellerinden olan ranza için cibinlik tasarımları da yapılır. İki yatağı birden kapsayan bu yaratıcı dizaynlar oda içerisinde hem şık görünür hem de kullanışlı yapıları ile kullanıcılarını memnun eder. Ranza cibinlikleri çocuklara ihtiyaç duyduğu mahremiyeti de sağlayabilir.

Birbirinden Güzel Cibinliklerin Materyalleri Nasıldır?

Birbirinden Güzel Cibinliklerin Materyalleri Nasıldır?

Birbirinden renkli cibinliklerde materyal konusunda da oldukça fazla alternatif bulunur. Bu ürünün dikkat çeken özelliklerinin başında uçuş uçuş yapısı gelir. Hafif ve ince yapılı bu malzeme yatak üzerine çeşitli aparatlarla perde gibi asılır. Bu nedenle genellikle ağır olmayan ve yumuşak materyallerden üretilir. Yaygın olarak kullanılan klasik modeller tüldür. Beyaz, ekru gibi açık renklerde tercih edilen bu tür yatak tülü olarak da adlandırılır. Delikli ve ışığı tam geçiren bu modeller ortama romantik bir hava katma konusunda da başarılıdır. Bu modellere daha zarif bir görüntü oluşturması için dantel gibi detaylar da eklenebilir. Güpürlü cibinlik çeşitlerini özgün tasarımlarıyla farklı zevklerin beğenisini kazanır.

Karanlık bir uyku alanı yaratmak için kalın cibinlik modelleri de değerlendirilebilir. Bu türdeki ürünler özellikle çocuk odalarında tercih edilir. Farklı renk ve desenlerdeki kumaşlardan karartma yatak odası cibinlik modelleri bulmak mümkündür. Bu ürün çeşidi özellikle gündüz uykusuna yatan çocukların kullanımına uygundur. Doğal keten ve müslin kumaş türlerinde üretilen bu ürünler, uyku kalitesini arttıracak bir deneyim sunar. Çocukların kullanımı için tercih edilen bu modellerde farklı detaylar bulmak da mümkündür. Ponponlu cibinlik gibi tasarımlar küçüklerin beğenisini toplama konusunda başarılıdır. Gerek bu malzemenin bütününde gerekse üzerindeki detaylarda geniş renk seçenekleri içerisinden çocuğunuzun zevklerine göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin gri, beyaz, gold, krem, kırmızı, pembe, fosforlu cibinlikler çocuk odalarında tercih edebileceğiniz eğlenceli tasarımlara sahiptir.

Cibinlik kumaşının materyali kadar aparatlarında kullanılan malzemeler de çeşitlilik gösterir. Özellikle tercih edilen kumaş türü bu tutucu parçaların seçiminde büyük öneme sahiptir. Tül ve şifon gibi hafif yapılı malzemelerde ince yapılı aparatlar kullanılabilir. Bu tarz kumaşlarla portatif cibinlik tacı modellerinin kullanılması da mümkündür. Ancak ağır yapılı ve kalın materyallerden üretilen cibinlik çeşitlerinde sabit ve daha dirençli tutucu parçaların kullanılması gerekir. Özellikle karartma modellerde cibinliğin yatak başına sabitlenmesi konforlu bir kullanım sunar. Bu modeller için plastikten ziyade demir ve ahşap tutucular tercih edilebilir. Bu parça odanın geri kalanında kullanılan malzemeyle uyumlu ürünleri kullanarak dekorasyonda bütünlük elde edebilirsiniz. Örneğin sepet beşik cibinlik modellerinde ahşap tutucular çok daha şık bir görüntü yakalamaya yardımcı olur.

Cibinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cibinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Piyasada farklı kitlelerin kullanımına uygun çok sayıda cibinlik modeli bulunur. Geniş bir yelpaze sunan bu ürünler, özellikleri ve tasarımlarıyla kullanıcıların farklı beklentilerine yanıt verir. Yüzlerce farklı ürün modeli arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. İhtiyaç ve beklentilerinize göre ürün seçimi yaparak cibinlik modellerinden yüksek fayda sağlayabilirsiniz. Seçim yaparken dikkat edilecek noktaların başında ölçüler gelir. Cibinlik çeşitleri farklı ölçülerde üretilir. Örneğin bebek uyku seti 60×120 cibinlikli modeller için üretilen tüller oldukça küçük bir tasarıma sahiptir. Bu modellerin beşikler haricinde kullanılması mümkün olmayabilir. Benzer şekilde tek ve çift kişilik cibinlik seçenekleri de birbirlerinin yerine tercih edilemeyecek ölçü farklılıklarına sahiptir. Bu sebeple bir model tercih etmeden önce ebatları yatağınızla karşılaştırmanız kullanım kolaylığı ve konforu sağlar.

Bu ürünü satın alacak kişilerin ürünü kullanacağı alanı da doğru şekilde tespit etmesi önemlidir. Cibinlik sineklik gibi koruyucu yapılı türleri tercih eden kişiler kolay taşınabilir tasarımları değerlendirebilir. Örneğin, tek kişilik otomatik cibinlik hızlı bir şekilde kullanıma hazır hâle getirilebilir. Bu üründe kurulum gerekmez. Seyahatlerinizde kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz özelliklere sahiptir. Otomatik cibinlik modelleri, kamp ve doğa etkinliklerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Yatak odalarında dekoratif amaçlı tercih edilen modellerin ise daha farklı yapısal özelliklere sahiptir. Örneğin, kaliteli bir uyku için çift kişilik cibinlikli karyola sabit yapılı olan tasarımlar tercih edilebilir. Ürünün kurulum aşamalarından sonra yatak üzerinde açık ve kapalı formda kullanılabilir.

Cibinlik seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ürünün görsel özellikleridir. Bu malzemenin kullanışlı yapısı kadar dekoratif özellikleri de ilgi görür. Odanızın dekorasyonuna uyum sağlaması için farklı modeller içerisinden size uygun olanı tercih etmeniz önemlidir. Örneğin, mobilyalarınız romantik bir tarza sahipse tül ve şifon cibinlik gibi modeller sizin için uygun seçeneklerdendir. Rustik bir tasarıma sahip alanlarda keten gibi doğal kumaşlardan üretilen modelleri değerlendirebilirsiniz. Dantel, güpür, yaldız, kurdele gibi cibinlik süsü alternatifleri de yarattığınız görüntüyü tamamlamak açısından önemlidir.

Cibinlik Fiyatları Nasıldır?

Cibinlik Fiyatları Nasıldır?

Cibinlik fiyatları, ürün modellerindeki çeşitlilikle uyumlu olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Her bütçeye uygun bir tür bulmak mümkündür. Fiyatları etkileyen pek çok faktör bulunur. Boyutlar, materyal ve tasarım gibi konular, ürün değerinin artmasına neden olabilir. Dolayısıyla kullanıcıların bir model tercihi yapmadan önce ihtiyaçlarını iyi şekilde belirlemesi önemlidir. Cibinlik fiyatlarını belirleyen unsurların başında ebatlar gelir. Büyük boy cibinlik modelleri küçüklere göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Modelin büyümesiyle birlikte kullanılan tür ve süsleme miktarının artması bu değer artışının nedeni olabilir.

Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise cibinlikte kullanılan materyaldir. Tül, şifon, keten gibi kumaşlardan üretilen modeller bulunur. Malzemenin kalitesi ve üretim tekniği gibi unsurlar fiyatın değişmesine neden olabilir. Örneğin, sineklik yatak koruyucu cibinlik modellerinde plastik bir iç aksam ve son derece ince bir tül bulunur. Bu tür genellikle bütçe dostu seçenekler arasında yer alır. Diğer katlanabilir cibinlik modelleri de benzer iskelet sistemine sahip olmaları nedeniyle farklı bütçelere hitap eder. Keten gibi doğal ve sağlıklı kumaşlardan üretilen ve demir gibi daha maliyetli iskeletlere sahip modeller ise nispeten yüksek fiyatlara sahip olabilir.

Cibinliğin sahip olduğu farklı fonksiyonlar da fiyatını etkileyebilir. Ürünün; taşınabilmesi, katlanması ve tamamen kaldırılabilmesi gibi tasarımsal özellikler fiyatları etkileyen durumlar arasında yer alır. Bu nedenle katlanabilir bebek cibinliği modelleri sabit olanlara göre farklı değerlere sahip olur. Çocuk odası dekorasyonu için cibinlik seti gibi ürünler, sunduğu ürün çeşitliliğine göre farklı biçimde fiyatlandırılır. Set içerisinde ürünün kurulumu için gerekli olan tüm malzemelerin bulunması kullanışlı olmasını sağlar. Fakat evde kendi tasarımı yapmak isteyen kişiler cibinlik aparatı, demiri, tülü, kumaşı, tacı, askısı, iskeleti gibi malzemeleri tek tek satın alabilir. Birbirinden güzel ve kullanışlı cibinlik modellerini Trendyol üzerinden kolayca sipariş edebilirsiniz.

Cibinlik Ne İşe Yarar?

Cibinlik, çoğunlukla yatak odasında tercih edilir. Yatağın üstünden gelmek suretiyle yanlarına doğru dökülen tülü ifade eder. Havadar ve ferah bir ortam yaratır. Yatak başına kullanılan bu ürün, haşere ya da sivrisinekten korunmak için kullanılır. Böceklerin geçmesini önleyecek kadar kalın, hava akışının devam edebileceği kadar da ince bir dokudadır. Bir nevi çadır görünümü verilmiş olur. Farklı renk ve tasarımda bulabileceğiniz cibinlikleri sonradan yatak başına takmanız mümkündür. Bunun için uygun aparatı tercih etmeniz yeterlidir. Genellikle çocuklar için kullanılsa da yetişkinlerin yatak başı tülü olarak da kullanmanız mümkündür. Yaz aylarında son derece kurtarıcı olur. Zarif ve estetik görüntüsü ise diğer cazip özelliğidir. Odanın dekorasyonu ve renkleriyle uyumlu olanları tercih ederek tamamlayıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bebeklerin oyun alanına uygun modelleri bulabileceğiniz gibi beşiklere göre olanları da bulmanız mümkündür. Cibinlik takmak için gerekli aparatı kullanmanız yeterlidir.

Cibinlik Rengi Nasıl Olmalıdır?

Farklı modellerde ve renklerde bulabileceğiniz cibinlikleri seçerken birçok alternatife rastlamanız mümkündür. Her iki cinsiyet için uygun olsa da özellikle kız çocuklarına tercih edilen pembe cibinlik modellerini inceleyebilirsiniz. Farklı tasarımları ve tonlarıyla çocuk odalarının favorisidir. Gri, beyaz, bej ve pembe gibi birçok renkle iyi bir uyum yakalar. Siyah cibinlik ise mıknatıs ya da fermuar gibi farklı gereçlerle tamamlanarak sineklik olarak kullanılabilir. Bu da balkon kapıları için son derece uygundur. Hem kız hem de erkekler için uygun olan kırmızı cibinlik, birçok odanın rengiyle uyumludur. Yetişkinlerin de tercih edebileceği bu cibinlikler, güzel bir atmosfer yaratır. Bu gibi renklerin yanı sıra yeşil ve turuncu gibi canlı renkler de kullanıcıların dikkatini çeker. Ayrıca gri ve mavi cibinlikler sık tercih edilen renkler arasındadır. Bu alternatifler arasından seçim yaparken tasarıma ve odanın renklerine dikkat etmeniz uygun olabilir.

Cibinlik Nasıl Takılır?

Cibinlik takmak için bazı aparatlar kullanılır. Yatak başındaki tülün çadır görünümünde kalmasını bu ürünler sağlar. Bunlardan biri de L aparattır. Buna cibinlik takmak için tülü komple aparatın üzerine takmış gibi geçirmeniz gerekir. Ardından tülün takılacak yerdeki boşluğunu bularak aparata geçirmeye başlayabilirsiniz. Tülün aparata takılacak kısmını açarak dikkatli bir şekilde ürün üzerinde kaydırmanız gerekir. Aparata taktıkça tülü geriye çekmeyi ihmal etmemeniz önemlidir. Bu sayede sıkışmadan uygun şekilde cibinliği takmanız mümkün olur. Tavana asılan modeller ise daha geniş yataklarda kullanılır. Cibinlik modeline göre sabitlemeniz gereken nokta sayısı değişkenlik gösterebilir. Bazıları için tek bir nokta yeterli olurken bazılarında dört yerden tavana sabitlemek gerekir. Tavana açılan deliklere dübel takıp çengel vida geçirebilirsiniz. Ardından kurulumu tamamlamak için cibinliğin askı halkalarını bu kısımlara takmanız yeterli olur.