İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Ortam
Cinsiyet
Materyal
Ek Özellik
Paket İçeriği
Kumaş/İplik Özellik
Desen
Fiyat Geçmişi
Ürün Detayı
Satıcı Tipi
Ürün Tipi
Sürdürülebilirlik Detayı
Koleksiyon
Ürün Değerlendirmesi
"

Jartiyer

" araması için 2813 sonuç listeleniyor

Şık ve Çekici Jartiyer Takım Modelleri

Bir iç giyim ürünü olan jartiyer, külotlu ve diz altı çorapların sabit durmasına yardımcı olur. İşlevselliğiyle birlikte şık ve çekici ürünler arasındadır. Son zamanlarda tekrar popülerlik kazanmaya başlayan aparat, hem rahatlığıyla hem de şık görünümü sayesinde tercih edilebilir. Esasında çorabı tutmak ve kaymasını önlemek için kullanılan bir çeşit banttır. Bacaklarda güzel bir görünüm sağladığı için de sıklıkla tercih edilir. Jartiyer modelleri arasından zevkinize uygun olan bir tanesini bularak hem iç giyim aksesuarı hem de kombininizi tamamlayabilecek bir unsur olarak kullanabilirsiniz. Jartiyer gecelik çeşitlerinde de tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Gecelik tasarımlarına şıklık ve cazibe katmak için kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan jartiyer iç giyim, gecelik, tanga ve korse tasarımlarında yer alır.

Şık ve Kaliteli Jartiyer Özellikleri Nelerdir?

Şık ve Kaliteli Jartiyer Özellikleri Nelerdir?

Jartiyer takım modelleri kaliteli kılan özelliklerin başında malzeme kalitesi gelir. Jartiyer; deri veya plastik gibi bir maddeden yapılabilir. Fakat vücudu rahatsız etmemesi, kızarıklığa yol açmaması ve uzun süre kullanılabilmesi için kaliteli bir model seçmek faydalı olabilir. Jartiyer çorap alırken hem çorabın kumaşına hem de jartiyer kısmının kalitesine dikkat edilebilir. İyi malzemeden yapıldıklarından emin olduğunuz aksesuarları kullanmak daha güvenilir olabilir. İç giyim hassas bir konu olduğu için, jartiyer korse veya iç çamaşırı seçerken kaliteli materyallerden imal edilmiş ürünler tercih edebilirsiniz. Bu hem sağlık hem de rahatlık açısından önemli bir konudur. Sonuç olarak, ham madde bir jartiyer modelini kaliteli kılan etkenlerin başında yer alır.

Çorap, iç çamaşırı, korse ve gecelik gibi kıyafetlerle kullanılan bir aksesuar olan jartiyer ayarlanabilir yapıdadır. Jartiyeri kaliteli kılan özelliklerden birisi vücudu çok sıkmadan ve uzun süre rahat ettirebilecek biçimde ayarlanabilmesidir. Bu özelliği sayesinde genişletilip daraltılarak vücuda tam oturabilir. Korsenin, geceliğin ve çorabın vücutta durmasını sağlarken sıkmasını ve kaymasını önler. İyi bir seçim yapmak için ayarlanabilir olma özelliğine dikkat edilebilir. Vücut genişliğine ve bedene göre düzenlenebilmesi bu aksesuarları nitelikli yapan temel unsurlar arasındadır.

Marka, jartiyerin kalitesini değerlendirirken önemli bir kıstastır. Her markanın ürettiği jartiyerlerin malzemesi, tasarımı ve dolayısıyla kalitesi farklıdır. Şık ve kaliteli bir ürün seçmek için marka es geçmemek yararlı olabilir. Belli üreticiler tarafından üretilen jartiyer çorap modelleri malzeme kalitesi, sağlamlık ve görünüm açısından dikkat çekici olabilir. Üretici firma aynı zamanda jartiyer fiyatları üzerinde de belirleyici bir etkiye sahip olabilir. Fiyat, kaliteyle orantılı olarak artabilir. Dolayısıyla üretim sürecinin yanı sıra halka sunulduğu mağaza da bu aksesuarları şık ve nitelikli kılabilir.

Kaliteli bir ürünün iyi tasarıma sahip olması beklenebilir. Vücuda oturan, çorabın ya da korsenin kaymasını engelleyecek şekilde tasarlanan ürünler kaliteli olacaktır. Örnek olarak, jartiyer korse türünün kayışları beli kavrayacak biçimde olmalıdır. Ayrıca korsenin vücutta kalmasını sağlayacak biçimde tasarlanmış olması gerekir. Bu unsurlar söz konusu bağa aynı zamanda etkileyici bir görünüm kazandırabilir. Bacakların etrafında dolanan jartiyer kayışları, giyimi çekici bir hâle getirebilir. Dolayısıyla tasarım da bu aksesuarın özellikleri arasında yer alan önemli unsurlardandır. Siyah jartiyer seçenekleri de klasik duruşuyla etkileyici bir görünüm sağlayabilir.

Sıklıkla Tercih Edilen Jartiyer Modelleri Nelerdir?

Sıklıkla Tercih Edilen Jartiyer Modelleri Nelerdir?

Jartiyer çorapları, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen jartiyer modellerinden biridir. İddialı bir stil eşlikçisi olan bu ürünler vücuda şık bir görünüm kazandırabilir. Aynı zamanda bacaklara sabitlenerek çorapların kaymasını veya düşmesini önleyerek giyilmesini kolaylaştırır. Farklı tasarımlara ve zevklere göre jartiyer çorap modelleri mevcuttur. Bu kategoriden zevkinize uygun bir seçim yaparak bedeninizde güzel ve etkileyici bir dokunuş yakalayabilirsiniz. Hem külotlu hem de diz altı modeller için jartiyer çorap bulunabilir.

Vücuda sıkı bir görünüm kazandırabilen jartiyer korse modelleri de bu kategoride sıklıkla tercih edilenlerden biridir. Jartiyer korse fantezi giyim kategorisinde rağbet gören bir ürün çeşididir. Gövdeye bağlanan kayışları sayesinde vücudun daha sıkı durmasını sağlayabilir. Aynı zamanda çekici bir görünüm kazandırabilir. Jartiyer korse çeşitleri arasında dantelli, deri ve lateks modeller mevcuttur. Bunlar fantezi kombinlerinde özel bir görünüm kazandırabilir. Kaliteli bir ürün alarak vücudunuzun şık görünürken rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Estetik, şık ve rahat jartiyer gecelik modelleri de bu alanda öne çıkanlar arasındadır. Kadın gecelik kategorisinde de yer alan bu ürünler, vücudu vurgulamayı amaçlar. Gövde, kol ve bacakları sararak, bedenin çekici ve hoş görünmesini sağlayabilir. Ayrıca gecelik kategorisinde olduğu için gevşetilebilen ve vücuda daha rahat oturabilen kayışları vardır. Bunlar hem gecelik hem de jartiyerli ürün kategorisinde çoğunlukla seçilen modellerdendir. Kullanışlı, kolay giyilebilen aksesuarlar olmakla birlikte, basit dokunuşlarla estetik görünüm yaratabildikleri için öne çıkarlar.

İç giyim ürünleri de jartiyer kategorisine dâhil edilenler arasındadır. Bu alt kategoride jartiyerli tanga gibi çamaşırlar da yer alır. Jartiyer iç çamaşırları ve iç giyim ürünleri, vücudun çekici görünümünü öne çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Fantezi kostümleriyle kombin edilebilen söz konusu iç çamaşırları, bedenin alımlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir. Birbirinden güzel ve etkileyici iç çamaşırlarını jartiyerli ürünler kategorisinde bulabilirsiniz. Buradan zevkinize, kullanımınıza ve vücudunuza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Bu kategoride öne çıkan ürünler arasında jartiyer takım yer alır. Jartiyerli çorap, iç çamaşırı, korse gibi ürünlerin kombinlendiği takımlar, fantezi giyim, iç giyim ve jartiyerli ürün kategorilerinde yer alır. Bu giyim takımları, dolabına farklı bir tarz katmak isteyenler için idealdir. Söz konusu kategoride dantelli ve fileli jartiyer iç çamaşırı gibi birçok farklı model bulabilirsiniz.

Jartiyer Takımı Bedenleri Neye Göre Seçilmelidir?

Jartiyer Takımı Bedenleri Neye Göre Seçilmelidir?

Jartiyer takımı alırken doğru bedeni almak son derece önemlidir. Vücuda alımlı bir görünüm kazandıran bu aksesuarı kendi yapınıza uygun bir seçim yapmadan kullanmanız önerilmez. Bu durum rahatsız etmesinin yanı sıra cildinizi sıkarak tahriş edebilir. Ölçülerinize uygun ve sizi rahatsız etmeyecek bir seçim yapmak için jartiyer çeşitleri arasında göz gezdirirken beden ölçülerine bakmanız faydalı olabilir.

Göğüs ölçüsü, jartiyer takımı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Jartiyer bedenleri XS ile başlar ve 4-5XL’a kadar farklı seçenekler hâlinde sıralanabilir. Göğüs bedeni 76-80 aralığında olanlar için XS uygun bir kalıp olabilir. 84-88 aralığı için standart, küçük beden yani small tercih edilebilir. Medium beden, standartlara göre 92’de başladığı için bu sayı 89’dan büyükse geniş kalıp small ya da özel bir birim almak gerekebilir. Bu birimler özellikle jartiyer korse ve jartiyer takım seçimi yaparken yardımcı olabilir. Alışveriş yapmadan önce bu konular hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olabilir. Sütyen ölçüleri, jartiyer seçimi için de göz önüne alınabilir. Bu yüzden bazı modeller XS-XL skalasında değil sütyen için özel bir nicelik olan “cup” ile satılır. Böyle bir durumda jartiyerin ölçüsünün hangi göğüs genişliği skalasında olduğuna bakmanız gerekir. Örnek olarak; 96-98 meme çevresi, sütyen bedeni için 80B olarak tanımlanır.

Jartiyer iç çamaşırı, korse veya çorap seçerken bel ve basen ölçünüzü bilmeniz doğru bir alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta TR ve US olarak kodlanan iki farklı ölçü birimidir. Bazı iç giyim modellerinde TR bazılarında ise US ölçüsü tercih edilir. Seçim yapmadan önce beden ölçülerinizin her iki birimdeki karşılığına göre öğrenmeniz faydalı olabilir. Örnek vermek gerekirse medium beden TR ölçülerinde 51, US biriminde de 38 olarak tanımlanır. Bu ölçü, 68-72 bel ve 95-98 basen için de uygundur. Bu ürünü seçerken bel ve basen ölçülerinize dikkat ederek doğru bir tercihi yapabilirsiniz. Jartiyer modellerinde iç çamaşırları ve sütyenler için genel olarak geçerli olan birimler kullanılır.

Jartiyer gecelik gibi tüm vücudu saran ürünler seçerken genel vücut ölçünüzü bilmeniz faydalı olabilir. Bu ürünler XS ile 4XL arasında değişir. Eğer vücut ölçünüz XL olarak tanımlanan TR 56 - US 42 seviyesinden daha yüksekse büyük beden jartiyer almanız daha konforlu olacaktır. Bu kategoride bedeninize uygun bir ürün bulabilir ve büyük bedenler için ideal ölçülerde üretilmiş modelleri alabilirsiniz. Her giysi de olduğu gibi bu tür parçalarda da kendinize uygun kalıp ve kesimleri bilmek alışveriş sürecinin hızlanmasına yardımcı olabilir.

Jartiyer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Jartiyer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Jartiyerli ürün alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus beden ölçüsüdür. Satın aldığınız aksesuarın bedeninizi sarması fakat sıkmaması gerekir. Ayrıca bedeninize bol gelen ürünler de rahatsızlık yaratarak giyimi zorlaştırabilir. Bu yüzden bel, göğüs ve basen bedenlerinizi öğrenerek bunlara uygun jartiyerli iç çamaşırı, çorap, korse ve jartiyer takımı almanızda fayda olabilir. Sahip olduğunuz beden çeşitlerinin farklı birimlerdeki karşılığını öğrenmek, tek seferde doğru giysi seçimi yapmanızı sağlar. Sütyen ve iç çamaşırı ölçüleriniz jartiyerler için de geçerli olabilir.

Bu kategoride üretim yapan farklı jartiyer markaları mevcuttur. Her firmanın ürettiği ürün kalitesinin farklılık gösterdiği söylenebilir. Uzun süre kullanabileceğiniz, nitelikli ve vücudunuza şıklık katacak bir parça arıyorsanız doğru yerden alışveriş yapmanız faydalı olabilir. Bu firmalar arasında bir araştırma yaparak, tasarımlarını ve kalitesini beğendiğiniz bir tanesini seçerek vücudunuza çekici ve alımlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İç giyim ürünlerini değerlendirirken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de hijyendir. Seçeceğiniz ürünün kolay yıkanabilir ve temizlenebilir özellikte olması, hijyenik açıdan son derece önemlidir. Diğer yandan bazı jartiyerli ürün ve takımları diğer iç çamaşırları gibi makinede yıkanmayabilir. Bu tür ürünler üretildikleri malzeme veya yöntem bakımından hassas özelliklere sahip olduğu için elde yıkanması önerilir. Bu açıdan, temizlenebilme özelliğinin pratik olmasını istiyorsanız söz konusu ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken nitelikler arasında yer alabilir. Bu giyim alanında hem hijyen hem de sağlık için önemli bir konulardan bir tanesidir.

Jartiyer, her ne kadar işlevsel bir ürün olarak ortaya çıkmış olsa da günümüzde daha çok fantezi giyim ürünü olarak kullanılır. Dolayısıyla bu parçayı satın alırken zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Farklı zevklere göre tasarlanmış birçok iç çamaşırı, korse, gecelik ve takım jartiyer kategorisinde yer alır. Kırmızı jartiyer, sıklıkla tercih edilen fantezi giyim ürünleri arasındadır. Ayrıca beyaz jartiyer gibi farklı renklerdeki seçenekleri de inceleyebilirsiniz. Bu aksesuarlar keyifli anlarınıza eşlik edebilecek renkte ve tasarımda birçok alternatife sahiptir. Bu seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçerek tarzınızı tamamlayabiirsiniz.

Jartiyerlerin Kumaş Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Jartiyerlerin Kumaş Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Birçok iç giyim ve fantezi giyim ürününde olduğu gibi, jartiyerli ürünlerin temizliği de hassasiyet gerektiren bir konulardandır. Bu çamaşırlar, gündelik giyimde kullanılan kıyafetlere göre çok daha hassas yapıdadır. Yanlış yıkama, jartiyerli çamaşırların kullanılmaz hâle gelmesine sebep olabilir. Kaliteli bir ürün almış olsanız dâhi temizliği yanlış biçimde yapmak risk teşkil eden bir durumdur. Bu nedenle ürünü alırken nasıl temizlendiğine bakmanız ve doğru uygulamayı yapmanız tavsiye edilir.

Yıkamadan önce ürünün etiketini kontrol edebilirsiniz. Bazı jartiyerli ürünler makinede yıkanabilir. Özellikle pamuklu kumaşlardan yapılan aksesuarların makinede yıkanması daha doğru olabilir. Ancak makine yerine elde yıkanması gereken modeller de mevcuttur. Ürünün etiketinde ya da paketinde yer alan talimatları takip ederek çamaşır makinesinde ya da elde yıkamaya karar verebilirsiniz.

Eğer makinede yıkanacaksa etiketteki talimatların izlenmesi yararlı olabilir. Bu aşamada doğru deterjan kullanılması önemlidir. Çamaşır makinesinde jartiyerli giyim yıkarken kullanılması gereken sıcaklıklar da talimatlarda belirtilir. İç giyim ve fantezi ürünleri, diğer çamaşırlarla aynı anda yıkanmamalıdır. Bunlar için ayrı bir yıkama programı tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde çamaşır makinesinde yıkama yapmak bu ürünlerin kullanılmaz hâle gelmesine sebep olabilir.

Bazı jartiyerli ürünlerin çamaşır makinesinde yıkanmaması gerekir. Özellikle deri ve lateks malzemeden imal edilen çeşitlerin elde yıkanması uzun ömürlü bir kullanım için faydalı olabilir. Bunların yıkanması için lavaboya ya da leğene sıcak su doldurarak doğru deterjanı kullanmak yeterlidir. Ürünleri yıkayıp durulandıktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Bazı modellerin kurutma makinesinde kurutulması da sakıncalı olabilir. Bu yüzden temizleme işlemini ürün materyallerinin özelliklerini göz önüne alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Standart çamaşırlar için kullanılan deterjanlar ve yumuşatıcılar jartiyerli ürünler için uygun olmayabilir. Bunun için yıkama yaparken doğru ürünü seçmek faydalı olabilir. İç çamaşırları, fantezi giyim ürünleri ve jartiyerli ürünler için özel deterjanlar, yumuşatıcılar ve temizleme losyonları bulabilirsiniz. Jartiyer giyim ürünlerini bu deterjanlarla ve temizlik malzemeleriyle yıkayarak temiz ve hijyenik olmalarını sağlayabilirsiniz.

Hijyen, jartiyer iç giyim ürünleri için önemli bir husustur. Bu ürünlerin sağlıklı bir kullanım için sıklıkla yıkanması gerekir. Hatta bir kere kullanılan ürünün yıkanmadan ikinci kez kullanılmaması tavsiye edilir. Özel bir deterjan seçerek ve üzerinde yer alan talimatları uygulayarak bu ürünleri yıkayarak uzun süre hijyenik bir biçimde kullanabilirsiniz.

Jartiyer Fiyatları Ne Kadardır?

Jartiyer Fiyatları Ne Kadardır?

Jartiyer fiyatları hakkında belirli bir aralık vermek zor olabilir. Çünkü bu fiyatları belirleyen çeşitli etkenler vardır. Bunlardan bahsederek iyi bir jartiyer almak için gereken bütçe hakkında fikir verebilir.

Jartiyer kategorisinde birçok farklı ürün yer alır. Jartiyer büstiyer, iç çamaşırları, korseler, gecelikler, çoraplar ve tüm bunları içeren jartiyer takımı çeşitleri mevcuttur. Fiyat araştırması yapmadan önce satın alınacak parçaya karar verilmesi faydalı olabilir. Jartiyer çorap fiyatıyla jartiyer takımı fiyatları arasında fark olması doğaldır. Kategoride yer alan hangi ürünün alınacağına karar vererek buna uygun bir fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Marka, jartiyer fiyatlarını belirleyen etkenlerin başında yer alır. Kaliteli ve tanınmış markalar tarafından üretilenler diğer ürünlere göre daha yüksek fiyatlarda olabilir. Fakat bu ürünleri aldıktan sonra, düzenli ve uzun süreli bir kullanım mümkündür. Dolayısıyla söz konusu giyimin seçimi yaparken yalnızca fiyata değil fiyat karşılığında alınan kaliteye de bakılabilir. Malzeme de jartiyerli ürün fiyatları üzerinde belirleyici bir etkendir. Polyester, pamuk, deri, suni deri gibi farklı malzemelerden imal edilen modelleri vardır. Bunların fiyatlarının farklılık göstermesi doğaldır.

Jartiyer Ne Demektir?

Jartiyer, diz altı veya diz üstü külotlu çorapların kaymasını önleyen bir çeşit lastikli bağa verilen isimdir. Jartiyer nedir sorusuna kısaca, bir kadının külotlu çorabının kaymadan durmasını sağlayan lastikli bir bant cevabı verilebilir. Jartiyer, kemeriyle birlikte veya külota takılarak kullanılır. Farklı renk, stil, boyut ve tasarımlarda üretilir. Her birey kendi tarzına uygun modeli, rengi ya da deseni rahatlıkla bulabilir. Eski zamanlardan bugüne kadar kadınlar tarafından sıklıkla kullanılır ve özellikle düğün ya da balo gibi özel günlerde tercih edilir. Doğru çorap seçimi ve jartiyer kemeri ile gün boyu rahat hareket etmeye yardımcı olur. Çoğunlukla dantel veya saten gibi estetik görünümlü kumaşlardan üretilir fakat deriden yapılmış çeşitleri de vardır. Farklı kumaş, renk ve desenlerle üretilen jartiyer modellerini kıyafetlerinizle kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Jartiyer Nasıl Giyilir?

Jartiyerlerin birbirinden farklı modelleri bulunduğu için her model farklı şekilde giyilir. Jartiyer kemeri, stripes denilen ve ucunda klipsler bulunan lastikler aracılığıyla çoraplara tutturulur. Bazı modellerde lastikler arkada bulunurken bazı modellerde önde ve yandadır. Stripes uzunluğu bacak boyuna göre ayarlanır. Jartiyer kemeri takıldıktan ve lastik uzunluğunu ayarladıktan sonra külotlu çorap giyilir. Ön tarafta bulunan lastikler aynı hizada olacak şekilde ayarlandıktan sonra klipsler yardımıyla iç çamaşıra tutturulur. Ardından yanda veya daha arkada bulunan lastikler de klips yardımıyla çoraba sabitlenir. Lastiklerin dikkatli bir şekilde, gerekirse biraz bol olacak şekilde takılması önerilir. Bir diğer kullanım şekli ise çorapları ve kemerini birbirine bağlayarak giymektir. Önce kemeri sonra çorapları sıralı bir şekilde giydikten sonra stripe denilen lastiklerin boy ayarı kontrol edilir. Bu şekilde jartiyer giyimi tamamlanır.

Jartiyer Nereden Alınır?

Jartiyerlerin pamuklu, polyester, deri kumaşlardan dantelli ve saten modellere kadar pek çok çeşidi bulunur. Bu aksesuar özel günlerde, davetlerde ya da fantezi iç giyim olarak tercih edilir. Birçok marka tarafından üretilen modeller arasından seçim yaparken bedeninize uygun olanı tercih etmeniz önerilir. Modeller farklı beden aralığında üretildiği için satın almadan önce vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Bu sayede uzun süre kullanabileceğiniz, estetik görünümlü ve kaliteli bir model tercih edebilirsiniz. Seçkin markaların ürettiği farklı jartiyer modellerini, renklerini ve bedenlerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz modeli inceledikten sonra hangi bedenin size uygun olduğunu belirleyip alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.