"

Yazıcı Tarayıcı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Yazıcı Tarayıcı

Farklı Çeşitleriyle Yazıcı Tarayıcılar

Yazıcı tarayıcı elektronik olarak sık sık tercih edilen cihazlar arasındadır. Ev, ofis ve kırtasiye gibi bilgisayar ve kağıt işlerinin çok olduğu yerlerde tercih edilir. Yazıcı resim, grafik ve metinlerin bir bilgisayar aracılığıyla kağıt üzerine aktaran cihazdır. Yazıcı tarayıcı tonerli olarak çalışan ürünlerdir. Dijital anlamda veri aktarıcıdır. Bu cihazlar sayesinde bilgisayarınızda bulunan herhangi bir veri ya da bilgiyi direkt olarak basılı bir şekilde alabilirsiniz. Tarayıcı ise tam tersi bir işe yarar. Kitap, fotoğraf ve dergi gibi çeşitli kağıtların renkli ya da siyah beyaz olarak bilgisayara aktarılmasını sağlar. Yazıcı tarayıcı fotokopi makinesi kalitesine bağlı olarak çözünürlük kaybı pek yaşanmaz. Çözünürlük kalitesi her cihaza göre değişiklik gösterebilir. Elinizde bulunan veriler farklı çözünürlüklerde bilgisayara yansıtılır. Genel olarak çoğu model, laptop ya da masaüstü bilgisayar fark etmeksizin RJ45 ya da USB adaptörlerle bağlanır. Bunun yanı sıra bazıları, hafıza kartına ya da direkt olarak fotoğraf makinesinden çıktı verme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda her yazıcı ve tarayıcı modelleri farklı özelliklerle sunulur. Gelişen teknolojiyle beraber ürünlere yeni donanımsal ve tasarımsal özellikler eklenir. Fonksiyonel anlamda fotokopi ve faks çekme ve tarama işlemlerini de yapabilen cihazlar mevcuttur. Bunların kurulumu ve montajı çok basittir. Genel anlamda tek parça halinde satın aldıklarınızı tek ihtiyacınız olan kurulum medyası özelliğidir. Kurulum medyası satın aldığınız ürünlerle beraber gelir. Bu kurulum medyası sayesinde cihazı ve bilgisayarı eşleştirebilirsiniz. Kurulum medyası olmayan cihazlar için genel olarak otomatik kurulum seçeneği mevcuttur. Modellerin işletim sistemi ve bilgisayar otomatik olarak birbirini bulur ve eşleşme işlemi gerçekleştirilir. Hem küçük hem de fonksiyonel olmaları açısından bu cihazlar hayat kurtarıcıdır. Özellikle hem kağıt hem de bilgisayar işleri yoğun olan kişilere tavsiye edilir. Her yerde rahatlıkla kullanabileceklerinizi, modeline bağlı olarak ekstra farklı özellikler de içerebilir. Trendyol’da bulunan farklı markaların ürünleri hakkındaki açıklamaları okuyara, donanımsal özellikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Farklı Çeşitleriyle Yazıcı Tarayıcılar

Genel olarak bilgisayarda yer alan tüm verilerin kağıda çıktı alınmasını sağlayan cihazlardır. Bu ürünler sahip oldukları teknoloji ve donanımsal özellikler kapsamında farklı sınıflara ayrılır. Nokta vuruşlu olanlar verileri minik noktaların bir araya gelmesiyle oluşturur. Cihazlar sahip olduğu elektro mıknatıslar sayesinde baskılama işlemini rahatlıkla gerçekleştirir. Mürekkepli iğnelerin baskılamasıyla çıktı veren bu ürünler, güçlü vuruşa sahiptir. Pek çok modelde, içine yerleştirilen kağıdın takılmasını ve kırışmasını engelleyen delikler de mevcuttur. Bu ürünler genel olarak sınırlı düzeyde çözünürlük kalitesine sahiptir. Aynı zamanda çalışma sesi yüksek olan bu ürünler muhasebecilik sektöründe sık tercih edilir. Bir diğer model ise inkjet olarak da bilinen mürekkep püskürtmeli cihazlardır. Bu cihazlarda baskı kalitesi yüksek, baskı sırasında çıkan ses ise düşüktür. Vurmayla baskılama işlemi yerine mürekkep püskürterek çalışan bu ürünler hem normal kağıtların hem de özel baskı kağıtlarının kullanımı için uygundur. Kartuş mürekkepleri hem renkli hem de siyah beyaz olarak tercih edilebilen bu ürünler, yüksek çözünürlük sunan modellerdir. Aynı zamanda cihazların küçük olması ve az yer kaplaması da tercih sebebi olur. Gelişen teknolojiyle beraber sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise lazerli çeşitlerdir. Yazıcı tarayıcı fotokopi lazer ışınları kullanılarak her türlü işlem yüksek hızla gerçekleştirilir. Bu ürünler bilgisayarda açılan sayfadaki tüm verileri ışınlarla alır. Yüksek performans kalitesine sahip olan yazıcı tarayıcı lazer modellerde tarama ve fotokopi işlemleri de yapılır. Bu sayede ayrı bir cihaz almanıza gerek kalmaz. Sessiz çalışma prensibine sahip olan bu modeller, aynı zamanda yüksek çözünürlüklü çıktı vermeleri sayesinde de çok büyük talep görür. Isıl modeller ise genel olarak duyarlı kağıtlar üzerinde işlem yapar. Bu ürünler faks makineleriyle aynı çalışma prensibine sahiptir. UV özellikli modeller ise gelişen teknolojiyle beraber bilgisayar dünyasına kazandırılmış modeller arasında gösterilir. Bu modeller mürekkepsiz olarak çalışır. Aynı zamanda kullanım sırasında özel kağıtlar kullanılır. UV ışınlarına duyarlı olan özel kağıtların kullanımıyla çalışan modeller genel itibarıyla her işlemi ışınlarla halleder. Gelişen teknolojiyle beraber ortaya çıkan bir diğer model ise 3 boyutlu yazıcılardır. Bu modeller de veri olarak bilgisayardaki istenen bilgileri alır. Fakat bu cihazların çalışma prensibi farklıdır. Alınan veriler kağıt ortamına yansıtılmaz. Veriler gerçek ortama katı formda gelir. Nesne obje ve somut form olarak dönüşür. Baskı işlemi için kağıt yerine plastik hammadde kullanılır. Bu teknoloji sayesinde ihtiyaç duyduğunuz ve dilediğiniz her eşyayı kolay bir şekilde yazdırabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli çizim programları kullanarak kendi tasarımınızı dahi çıktı alabilirsiniz. Trendyol üzerinden hem 3D modellere hem de yazıcı tarayıcı olarak kullanılan cihazlara ulaşabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Yazıcı Tarayıcı Modelleri

Her İhtiyaca Uygun Yazıcı Tarayıcı Modelleri

Tarayıcılar genel itibarıyla fotoğraf, kağıt, kitap gibi düz yazıları tarayarak bilgisayara veri şeklinde aktarır. Tarayıcılar bu işlemi, içerisinde bulunan farklı sensörler aracılığıyla gerçekleştirir. Sensörler cihaz içerisine çip şeklinde yerleştirilir. Her sensör farklı bir görev üstlenir. Genel olarak sensörler farklı renkler aracılığıyla tarama yapar. Bu sayede de renk algısı yüksek, çözünürlüğü kaliteli verileri bilgisayarınıza kolay bir şekilde aktarabilirsiniz. Tarayıcılar küçük ve oldukça hafiftir. Kullanım ihtiyacınıza bağlı olarak seçebileceğiniz modeller farklı kişilere hitap eder. Masa üstünde kullanımı uygun olan modeller olduğu gibi elde kullanıma uygun seçenekler de mevcuttur. Bu seçenekler oldukça pratiktir. Cihazların kurulumu ise basittir. Modelden modele fark etmekle beraber SSCI kartlarla çalışabilen cihazların bazıları yazıcının bağlandığı girişe takılır. USB girişi ya da Wi-Fi teknolojisiyle de kurulumu yapılan modeller, oldukça pratiktir. Tarayıcılar temel olarak farklı parçaların bir araya gelmesiyle oluşur. Tarayıcıların hemen hemen çoğunda lamba bulunur. Lamba sayesinde veriler net algılanır. Bu sayede verilerin çözünürlüğünün yüksek olduğu bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra her tarayıcı modelinde farklı tarzda odak ve lens sistemleri kullanılır. Taranmak istenen veriler cam bölgenin üzerine konulduğunda sistem sadece bu veriye odaklanır. Sensör de her cihazda kullanılan parçalar arasında gösterilir. Sensörler verinin taranmasına ve renklerin algılanmasına yarayan parçadır. Kullanım ihtiyacınıza uygun olarak masa üstü ya da el tarayıcılarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda gelişen teknolojiyle beraber tarama özelliği olan modelleri de üretilir. Tarama özellikli satın aldığınız zaman ayrıca bir cihaz almanıza gerek kalmaz. Özellikle okul, iş yeri, grafik tasarım işleri ve ofis gibi ortamlarda pek çok evrak işi bulunur. Bu evrakların taratılması için yazıcı tarayıcı tavsiye edilir. Bu ürünlerin kullanımı sayesinde manuel olarak yazılıp aktarılması gereken veriler çok hızlı ve pratik bir şekilde bilgisayara yansıtılabilir. Hayat kolaylaştıran bu teknolojik cihazlar her bütçeye uygun bir şekilde Trendyol’da müşterilere sunulur. Trendyol’dan araştırma yaparak size uygun olan tarayıcıyı güvenle satın alabilirsiniz.

Doğru Tarayıcı ve Yazıcı Seçimi

Doğru Tarayıcı ve Yazıcı Seçimi

Yazıcı tarayıcı fotokopi işlemlerini kolaylıkla yerine getirir. Bu işlemleri bir arada ya da ayrı ayrı yerine getiren modeller arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz faydalı olur. Her müşteri, işlerini rahatlıkla halledebilmek için uygun fiyata sahip olan modeller arar. Her marka müşterileri için çeşitli donanımsal yetkinliklere sahip olan seçenekler sunar. Trendyol, markaların bu seçenekleriyle sizi buluşturur. Araştırmanızı ve seçiminizi yapmadan önce ilk olarak kullanım alanınızı ve amacınızı belirlemeniz tavsiye edilir. Her ürün farklı alanlarda ve farklı amaçlarla kullanıma uygun olarak tasarlanır. Örneğin satın alacağınız modeli yalnız evde kullanmak isteyebilirsiniz. Evde kullanılacak modellerin çok hızlı olmasına gerek yoktur. Evde vaktiniz bol olduğu için orta hıza sahip olan ürünler sizin için yeterli olur. Bunun yanı sıra belirlemeniz gereken bir diğer konu da nasıl bir bağlantı şekli istediğinizdir. Örneğin kabloların açıkta durması ve karmaşık bir halde bulunması bazı kişileri rahatsız edebilir. Bu nedenle müşteriler taşınabilir ve hareketli modelleri tercih etmek isteyebilir. Bu tarz müşteriler için kablosuz ve akıllı bağlantı seçeneği bulunan cihazlar çok uygundur. Kablo sorunu olmayan kişiler ise klasik olarak USB ile bağlanabilen ürünleri kullanabilir. Özellikle öğrencilik dönemlerinde çıktı almak ve evrak taramak çok önemlidir. Öğrenci bütçesi göz önünde bulundurulduğunda Trendyol’da çok makul seçenekler vardır. Özellikle fazla kağıt israfını önlemek amacıyla çift taraflı basımın desteklendiği cihazları tercih etmeniz tavsiye edilir. Genel olarak orta seviye bir cihaz işleriniz için yeterli olur. Aynı zamanda bütçeniz için uygun olan bu seçenekleri rahatlıkla satın alabilirsiniz. Buna ek olarak fazla mürekkebi harcamayan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Yazıcı sarf malzemesi nereden alınır diye merak ediyorsanız, doğru adres Trendyol’dur. Buradan yazıcı, tarayıcı ve mürekkep gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Her Ortama Uygun Farklı Seçenekler

Her Ortama Uygun Farklı Seçenekler

Farklı ortamlar için çeşitli yazıcı ve tarayıcı modelleri mevcuttur. Bu ürünler arasından uygun olanı seçmeniz, işlerinizi hallederken yüksek performans almanızı sağlar. Satın alacağınız ürünü küçük bir ofiste kullanabilirsiniz. Bu tarz alanlarda kullanım için kritik özellik işlevselliktir. Satın alacağınız cihazlar aynı anda pek çok işi yapabilecek özellikte olmalıdır. Bu sayede gün içinde yapmanız gereken farklı işler için ayrı ayrı makineler almanıza gerek kalmaz. Yazıcı tarayıcı fotokopi fax özellikli ürünler ofis ortamında kullanım için ideal seçeneklerdir. Bununla birlikte büyük bir ofiste, çalışan kişi sayısı fazla ve iş yükü yüksek olabilir. Genel olarak bu tarz ofislerde kablosuz bağlantılı ürünleri tercih etmeniz önerilir. Bu sayede cihazın başında beklemeden işlerinizi oturduğunuz yerden, bilgisayarınızın başında halledebilirsiniz. Genel olarak kartuşu siyah olanlar iş ortamlarında kullanılır. Buna ek olarak ürününüzün renkli çıktı almasını ve tarama özelliğini de desteklemesini isteyebilirsiniz. Bazı durumlarda grafikler ve tabloların çıktısını alabilirsiniz. Bunların renkli olması önemlidir. Kurumsal alanlar için yazıcı satın almak isteyebilirsiniz. Yazıcı tarayıcı fotokopi tavsiyesi olarak hızlı ve sessiz çalışan ve baskı maliyetinin az olduğu ürünleri tercih etmeniz önerilir. Bu tarz ofislerde de genel olarak Bluetooth yazıcı tarayıcı ve kablosuz bağlantılı modeller tercih edilir. Kurumsal ofislerde her çalışanın masasında yazıcıların bulunabileceği gibi ofisin bir alanında çıktı alma köşesi de olabilir. Bunlar, ihtiyaçların kolay karşılanması amacıyla kullanılır. Bu ürünlerin yüksek hızda çalışması ve aynı anda pek çok işi yapabilmesi beklenir. Bu işlemler sırasında yeterli mürekkebe sahip olmanız gerekir. Cihazların çalışması için gerekli olan kartuş nerede satılır diye merak ediyorsanız doğru adres Trendyol’dur. Trendyol’dan pek çok farklı kullanım alanına uygun olan seçeneklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Yazıcı Tarayıcı Fiyatları

Yazıcı Tarayıcı Fiyatları

Yüksek çözünürlüklü çıktılar için farklı markalar çeşitli cihazlar sunar. Her müşteri kendine ve bütçesine hitap eden ürünleri rahatlıkla bulabilir. Yazıcı tarayıcı fiyatları çok geniş bir aralıkta sıralanır. Markalar cihazlarını müşterileriyle uygun fiyat seçenekleriyle buluşturmayı hedefler. Her marka geniş bir yelpazede fiyat aralığıyla ürünlerini sunar. Her müşteri farklı ihtiyaçlara sahiptir. Markalar müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla farklı donanımsal özelliklere sahip cihazlar üretir. Bu ürünler farklı şekillerde fiyatlandırılır. Trendyol’da her bütçeye hitap edebilen seçenekler mevcuttur. Dilerseniz siyah beyaz ya da renkli baskı yapan yazıcıları satın alabilirsiniz. Trendyol’da renkli ve siyah beyaz baskı yapan yazıcılar için mürekkepler de mevcuttur. Bu ürünlerin fiyatlandırması yapılırken farklı kriterler dikkate alınır. Markalar cihazların donanımsal özelliklerine ve dış tasarımına önem verir. Ürünlerin kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Cihazlar, yüksek kaliteli materyallerden üretilir. Bu kaliteli materyaller sayesinde ürünler dayanıklılığa ve uzun kullanım ömrüne sahip olur. Ayrıca cihazlar eşsiz bir tasarımla sunulur. Cihazların şık görünümü, farklı renk alternatifleri ve işlevsel tuş takımları müşteriler için tercih sebebidir. Donanımsal özellikleri ön planda tutarak farklı markaların ürünlerini kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Markalar cihazlarını uygun fiyat seçenekleriyle sunmayı hedefler. Her marka geniş bir yelpazede fiyat aralığıyla ürünlerini sunar. Siyah beyaz ve renkli toner fiyatları da müşteriler için uygun bir aralıktadır. Yüksek kaliteli cihazları ve mürekkepleri satın almak için doğru adres ise Trendyol’dur. Hem yazıcı hem de kartuş fiyatları için uygun alternatifler sunar. Trendyol’da bazı dönemlerde cihazlarda farklı kampanyalar da olabilir. Bu kampanyalı fiyatlardan haberdar olmak amacıyla beğendiğiniz ürünleri favorilerinize eklemeniz tavsiye edilir. Favorilerinize eklediğiniz ürün indirime girdiği an ilk bildirimi alırsınız. Bu sayede beğendiğiniz ürünü uygun fiyatlı bir şekilde Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Farklı Amaçlara Uygun Yazıcı Tarayıcılar Trendyol’da

Farklı Amaçlara Uygun Yazıcı Tarayıcılar Trendyol’da

Tanklı cihazlar kullanım alanı fark etmeksizin her müşteri için uygun olan seçeneklerdir. Özellikle küçük ve kurumsal ofislerde çok sık tercih edilen bu ürünler, yüksek hızda çalışır. Cihazların müşterilerin bütçesine etkisi çok azdır. Tanklı yazıcı mürekkebi oldukça yüksek kapasiteye sahiptir. Ürünlerin büyük avantajı olarak da bu yüksek kapasite gösterilir. Müşteriler, mürekkep sisteminin yüksek kapasiteye sahip olması sayesinde,düşük maliyetle çok fazla basım işlemi yapabilir. Bu cihazlar aynı anda pek çok işi yapabilmesi nedeniyle genel olarak ofis ortamlarında müşteriler için çözümler üretir. Farklı markaların seçenekleri arasında araştırmalar yapabilir, Trendyol’dan güvenle siparişinizi verebilirsiniz. Hem ofis hem de ev ortamında sık sık tercih edilen bir ürün de All In One yazıcı modelleridir. Bu ürünler genel anlamda her işi yapabilmesi nedeniyle tercih edilir. Baskı, kopyalama, tarama gibi pek çok ihtiyacı karşılar. Aynı zamanda cihazların bağlantısı ve kurulumu da oldukça basittir. Wi-Fi ve kablosuz bağlantı seçenekleri sayesinde rahat bir şekilde cihazları kullanmanız mümkündür. Modellerin yüksek kapsama alanı ve rahat taşınabilir olması da müşteriler tarafından beğenilen özelliklerdir. Aynı zamanda ürünlerde Bluetooth teknolojisi de mevcuttur. Bu sayede yeniden kurulum yapmanıza gerek kalmadan dilerseniz telefonunuzdan dilerseniz de tabletinizden istediğiniz verinin çıktısını alabilirsiniz. Bu yazıcılar yüksek çözünürlüklü tarama ve çıktı alma imkanı sunar. Yüksek baskı kalitesi sayesinde müşterilerden tam not alır. Hem siyah beyaz hem de renkli yazdırma seçenekleri sayesinde herkes için uygundur. Ürünlerin mürekkep sistemi tasarruf sağlamaya yöneliktir. Tasarruf sistemi sayesinde sık sık kartuşları ve mürekkebi değiştirmenize gerek kalmaz. Toner ne kadar diye merak ediyorsanız, Trendyol üzerinden uygun fiyat seçeneklerini inceleyebilirsiniz.