Fiyat
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
"

Yazıcı Tarayıcı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Her Amaca Uygun Yazıcı Tarayıcı Modelleri

İş ve günlük hayatta soyut bir hâlde bulunan nesneleri somut bir hâle getirme gereksinimi duyabiliriz. Özellikle toplantı gibi önemli görüşmelerde elektronik ortamda bulunan metin ve görselleri bir kâğıt bünyesinde toplamak isteyebiliriz. Bu noktada yardımımıza yazıcılar yetişir. Söz konusu cihazlar elektronik ortamda hazır bir hâlde bulunan grafik ya da metinleri kısa sürede kâğıt üzerine işler. Gelişmiş cihazlarda çıktı fonksiyonuna ek olarak fotokopi ve tarayıcı gibi özellikler de bulunur. Tarayıcı ise somut bir hâlde bulunan nesneleri elektronik ortama aktarmak için kullanılır. Bu noktada yazıcı ve tarayıcı modellerinin elektronik ve somut dünya arasında bir bağ kurduğunu söylemek mümkündür.

Trendyol’da farklı yazıcı markaları tarafından üretilen on binlerce cihazı ürün yelpazesinde barındırır. Sayısız modelin arasında yolunuzu kaybetmemek için arama sınırlandırma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu noktada hayalini kurduğunuz cihazın sahip olduğu kriterleri belirlemeniz gerekir. Sistem belirttiğiniz özelliklere en uygun yazıcı modellerini kısa sürede ekrana getirir. Böylece isteklerinize göre sınırlandırılmış bir kategori içerisinde arama yaparak en doğru kararı verebilirsiniz.

Hayatımızın Her Köşesinde Kullandığımız Yazıcı Tarayıcı Modelleri Nelerdir?

Hayatımızın Her Köşesinde Kullandığımız Yazıcı Tarayıcı Modelleri Nelerdir?

Birbirinden farklı özelliklere sahip yazıcılara hayatımızın her alanında başvururuz. Özellikle ev ve iş ortamı için özel üretilen bu cihazlar yaşamı kolaylaştırma noktasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Hayatın her köşesinde kullandığımız yazıcı modelleri kendi içerisinde; lazer ve mürekkep püskürtmeli olarak farklı kategorilere ayrılır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar inkjet printer adıyla da anılır. Söz konusu modeller mürekkebi kâğıt üzerine püskürterek baskı işlemini gerçekleştirir. Mürekkep püskürtme özelliğine sahip cihazların kafa bölümünde siyah ve ayrı üç renkte kartuş bulunur. Söz konusu ürünler günümüzde en çok fotoğraf ve renkli baskı işlemlerinde kullanılır. Bu cihazlara avantaj kazandıran bir özellik de sessiz çalışma fonksiyonudur. Böylece kartuşlu yazıcılara sessizliğin korunması gereken mekânlarda yer verebilirsiniz.

Mürekkep püskürtme özelliğine sahip modeller tanklı yazıcılar olarak da bilinir. Söz konusu tanklı yazıcı modellerinin sürekli aktif olarak çalışması gerekir. Aksi takdirde tanklarda bulunan mürekkep kurur ve baskıyı işlevsiz bir hâle getirir. İş hayatında sık kullanılan bir yazıcı modeli de lazerdir. Söz konusu lazer yazıcılar bir görüntüyü üretmek için diğer modellerden farklı olarak toner malzemesi kullanır. Tonerli yazıcı olarak da bilinen lazer yazıcı tarayıcı modelleri yazdırma işleminde baskıyı satır satır yapmak yerine sayfanın tamamına işler. Böylece lkullanıcıya hızlı ve pratik bir baskı çözümü sunar. Doldurulabilir tonerli modeller özellikle iş alanında tercih edilir. Kartuşsuz yazıcıların hızlı ve pratik sistemi zamanın kıymetli olduğu iş alanlarında maksimum kolaylık sunar.

Bu tür bir cihazı satın aldıktan sonra uzun ömürlü bir hâle getirmek için toner ya da kartuş alışverişi yapmanız gerekir. Bu aşamada yazıcı sarf malzemeleri kategorisine göz atabilirsiniz. Söz konusu sarf malzemeleri daha kaliteli ve sorunsuz baskılar elde etmek için cihazınızın ihtiyacı olan tüm ekipmanları sunar. On binlerce sarf malzemesi arasında kaybolmamak için arama sınırlandırması yapabilirsiniz. Böylece kırtasiye ürünlerine ilişkin ihtiyacınız kısa sürede giderilir.

Doğru Yazıcı Tarayıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru Yazıcı Tarayıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer elektronik ürünlerde olduğu gibi, yaşam alanları için yazıcı tercihinde bulunurken de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Satın alma işleminden önce dikkat edeceğiniz her bir kriter üründen daha uzun süre verim almanıza yardımcı olur. Yaşam alanınız için doğru modele karar verirken kendinize mutlaka “Makineyi nerede kullanacağım?” sorusunu yöneltmeniz gerekir. Kullanım alanına göre yazıcı modelleri kendi içerisinde 3D, adisyon, ofis tipi ve barkod kategorilerine ayrılır.

3D özelliğe sahip yazıcı modelleri genellikle kaliteli ve gerçekçi baskıların söz sahibi olduğu matbaa ve baskı merkezlerinde kullanılır. Bunun yanı sıra ev ortamında da gerçekçi baskılar elde etmek isterseniz tercihinizi 3 boyutlu baskı özelliğine sahip modellerden yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ofis ortamında kullanılan cihazlar da kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. İş için tercih edilen yazıcı modellerinde mutlaka hızlı ve kaliteli performans kriterleri bulunması gerekir. Söz konusu kriterleri tek bir makinede bulabilmek için lazer baskı tekniğine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Yazıcı seçimi yaparken iş gereksinimlerine de karar vermek gerekir. Örneğin bir cihazdan barkod ya da adisyon gibi çıktılar almak istiyorsanız tercihinizi buna uygun modellerden yana kullanmanız gerekir.

Adisyon sistemine sahip cihazlar genellikle restoran ya da kafe gibi müşteri iletişimi sağlanan alanlarda tercih edilir. Hızlı bir çalışma sistemine sahip adisyon model makineler, kısa sürede istenen baskının alınmasına yardımcı olur. Böylece iş gücüne maksimum katkı sağlar. Bunun yanı sıra üretimin gerçekleştiği iş yerlerinde de barkod çıktılarına ihtiyaç duyulur. Birbirinden farklı renk ve modellerde barkod üreten yazıcı modelleri ürünün değerine ilişkin bilgilendirme sağlar. Böylece markanın pazarlama imkânını genişletir. Bunun yanı sıra ev ve iş gibi yaşam alanlarında yazıcı tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de bütçedir. Evde ödev, proje ve fotoğraf gibi baskıları kısa sürede almak için bütçe dostu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra iş için oldukça kaliteli ve gerçekçi baskılar elde etmek için tercihinizi profesyonel yazıcı modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Bu tür bir ürün satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de mürekkepli ve lazerli model ayrımıdır. Mürekkep püskürtmeli olarak adlandırılan modeller diğer baskı makinelerine göre oldukça kaliteli ve renkli baskılar elde etmenizi sağlar. Ancak mürekkepli kartuşlar fazla kullanıma maruz kaldığında zaman içerisinde yıpranarak fazladan ürün maliyetine neden olabilir. Lazer olarak adlandırılan yazıcı türleri kısa sürede maksimum baskı kapasitesine ulaşır. Böylece gün içerisinde ihtiyacınız olan tüm baskıları kaliteli ve güvenli biçimde sunar. Hayalini kurduğunuz yazıcıyı satın almadan önce kullanım alanı ve bütçenize ilişkin kararı vererek doğru bir tercihte bulunabilirsiniz.

Yazıcı Tarayıcı Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Yazıcı Tarayıcı Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Ev ve iş ortamı gibi yaşam alanlarında baskı işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından yazıcı fiyatları merak konusu hâline gelir. Trendyol’da printer fiyatları baskı türü, garanti kapsamı ve ebata göre kendi içerisinde belirgin aralıklara sahiptir. Söz konusu yazıcı tarayıcı fotokopi fiyatları ürünün ilgili kategorisine göre de değişim gösterir. Örneğin mürekkep püskürtmeli ve ev tipi baskı makinelerinde geniş bir fiyat aralığına rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra genellikle iş ortamında kullanılan lazerli modellerde barkod çeşitleri en az daha yüksek bir fiyat bandından başlayarak giderek artabilir.

Bu noktada öncelikle hayalini kurduğunuz yazıcı modelinden beklediğiniz performans kriterlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bir yazıcıdan beklediğiniz performans maksimum ise yüksek bir miktarı gözden çıkarmalısınız. Bunun yanı sıra evde kullanabileceğiniz bir baskı makinesi isterseniz tercihinizi daha makul fiyat çizgisine sahip ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun bir baskı makinesi modelini değerlendirmek için arama sınırlandırması üzerinden fiyat aralığı belirleyebilirsiniz. Akabinde sistem tercihlerinizi direkt olarak algılar ve buna uygun ürünleri sıralar. Bu aşamada size yalnızca sipariş vermek kalır. Trendyol’da verdiğiniz siparişler adresinize kısa sürede sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

Hangi Yazıcıyı Almalıyım?

Yazıcılar arasında baskı kalitesine göre seçim yapılabilir. Fazla sayıda çıktı alması gereken kişiler lazer yazıcı çeşitlerini tercih edebilir. Ayrıca görsel ve grafiklerin yoğun olduğu belgeler lazer yazıcılar ile yüksek kalitede basılır. Toner tanklı yazıcı çeşitleri gelişmiş özellikleri ile sıklıkla tercih edilir. Yoğun işyerleri için bitmeyen kartuşlu yazıcı modelleri idealdir. Günlük kullanım için mürekkep püskürtmeli ya da lazer yazıcı çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yazıcı satın alırken ihtiyaç duyulan fonksiyonlar göz önünde bulundurulabilir. Çıktı alma, tarama ve fotokopi çekme gibi fonksiyonların bir arada bulunduğu modeller oldukça kullanışlıdır. Özellikle işyerleri için yazıcı seçerken bu fonksiyonlara dikkat etmek gerekir. Bununla beraber baskı özellikleri de oldukça önemli bir konudur. Lazer ya da mürekkep püskürtmeli yazıcılar farklı fonksiyonlar sağlar. Bununla beraber mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri de günlük yaşantıda oldukça kullanışlıdır. Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında maksimum baskı hızı bulunur. Özellikle fazla sayıda çıktı almak isteyenler için maksimum baskı hızının yüksek olması gereklidir. Çıktı alırken gerekli olan kağıt boyutları da seçimi etkiler. A3, A4 gibi farklı boyutlarda kağıtlara baskı yapan yazıcı çeşitlerini bulabilirsiniz. Bağlantı özellikleri de bu makineler için son derece önemlidir. Kablolu ya da kablosuz bağlantı sağlayan yazıcı çeşitleri bulunur. Bluetooth ile kablosuz bağlantı sağlayan ürünler büyük kolaylık sağlar. Özellikle renkli çıktı almak isteyenler için çözünürlük özellikleri de önem taşır.

Kartuşlu Yazıcı Alınır Mı?

Kartuşlu yazıcılarda mürekkep değiştirme işlemi kolay biçimde yapılır. Pratik bir makine isteyen kişiler için kartuşlu yazıcılar idealdir. Renkli ya da siyah beyaz baskı için farklı kartuş seçenekleri bulunur. Tek seferde alınan çıktı sayısına göre kartuşlu yazıcı performansı değişir. Tek seferde 100 sayfa çıktının yeterli olduğu durumlarda kartuşlu yazıcılar alınabilir. Tekrar doldurulabilir özelliğe sahip olan kartuşlar da vardır. Kartuşların tekrar doldurulabilir olması bu makinelerin tercih edilme sebepleri arasında sayılabilir.