placeholder
"

Yüz Peelingi

" araması için 2378 sonuç listeleniyor

Yüz Peelingi ile Cilt Bakım Rutinleri

Yüz peelingi özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir üründür. Cilt bakımı, kadınlar için önemli bir konudur. Çünkü her kadın güzel görünmek istemektedir. Bunun için de çeşitli cilt bakım ürünlerinden yardım almaktadırlar. Cilde bakım yapılmadığı zamanlarda ciltte biriken kirler zamanla yüzde leke yapmaktadır. Bunların önüne geçebilmek adına yüz peelingi en iyi ürün olarak bilinmektedir. Peeling işlemi ile cildin en üst tabakasının soyulması amaçlanmaktadır. Ancak çoğu zaman cildin üst tabakasının tamamen soyulması gerekmemektedir. Çoğu kişi cilt bakımı için peeling arayışına girmektedir. Yüz peelingi önerileri için kadınlar yüz peelingi ürünlerini inceleyerek bunlar hakkında bilgiler edinebilirler. Doğal yüz peelingi, derinlemesine temizlik yaparak cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır. Siyah noktaları ve gözenekleri derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Cilde zarar vermemektedir.

Yüz Peelingi

Yüz Peelingi

Düzenli olarak yapılan makyajlar, uykusuzluk, stres gibi dış etkenler cildin donuk görünmesine sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı da kadınlar cilt bakımı için kullanılacak temizlik maddelerini araştırmaya başlamaktadır. Yüze şeker peelingi uygulaması da bunların arasında en bilindik uygulamalardan bir tanesidir. Şeker peelinginin içinde şeker granülleri bulunmaktadır. Bunlar da cildin temizlenmesine ve yumuşak olmasına sebep olmaktadır. Cildi pürüzsüzleştirmekte ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Hassas ciltler için de uygun şeker peelingi cilt tonunun eşit görünmesini sağlamaktadır. Haftada 2 – 3 kez uygulanması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yüz peelingi doğal ürünler ile yapıldığında cilde zarar vermez. Aksine cildi ölü deriden kurtararak canlı görünmesini sağlar. Derinlemesine siyah nokta ve gözenek temizliği yapılarak yüz, lekelerden ve sivilcelerden arınır. Günün yorgunluğunun ve stresin verdiği donuk cilt, yüz peelingi sayesinde temizlemekte ve rahatlatmaktadır. Yüz peelingi için çeşitli ürünler bulunmaktadır. Şeker peelingi, kahve peelingi bunlardan sadece birkaçıdır. Kahveli yüz peelingi de oldukça popüler olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu yüz peelinginin özelliği ise diğer ürünlere benzer olarak cildi ölü deriden temizlemekte ve cilde canlılık vermektir. Kahvenin içerisinde kafein bulunmaktadır. Bu madde de cildi kırışıklara, ince çizgilere ve deformasyonlara karşı korumaktadır. Ayrıca cildi pigmentasyonlara karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Cildi sıkılaştırma ve selüloitleri azaltma etkisi bulunmaktadır. Kafeinin aynı zamanda ciltteki damarları daraltma, iltihabı ve ödemi tedavi etme özelliği bulunmaktadır. Bu etkilerinin yanı sıra genetik olmayan halka tarzındaki lekelere karşı da kahve etkilidir.

Yüz Peelingi Özellikleri

Yüz Peelingi Özellikleri

Cildi yumuşatma ve nemlendirme özelliği bulunan şekerli yüz peelingi ile kurumuş ciltlere veda edebilirsiniz. Kuru ve yağlı ciltlere uygulanabilen şekerli yüz peelingi, cilde derinlemesine temizlemesinin yanı sıra cilde nem ve parlaklık vermektedir. Cildi kirden arındırma ve gözenekleri sıkılaştırma etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda cildin nem dengesini de korumaktadır. Makyaj temizleyicisi olarak da kullanılabilmektedir. Yüz peelingi ürünleri müşterinin beğenisine tekli ürünler olarak sunulabildigi gibi set halinde de sunulmaktadır. Yüz temizleyici peeling seti içerisinde birkaç adet ürün yan yana bulunmaktadır. Bu ürünler her cilt tipi ayrı olarak üretilmiştir. Kuru ciltler için farklı peeling ürünleri kullanılırken yağlı ciltler için tamamen farklı ürünler kullanılabilmektedir. Yüz temizleyici peeling seti içerisinde maske, yüz temizleme jeli gibi ürünler bulunmaktadır. Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli, cildi kurutmadan cildi temizlemekte ve tazelik görünümü vermektedir. Gözenekleri sıkılaştıran bu peeling sayesinde cildiniz pürüzsüz bir hal alarak canlılığını sürekli olarak koruyacaktır. Yüze peeling uygulaması yapılırken göz çevresine kesinlikle uygulanmamalıdır. Bu özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Temiz bir cilt her zaman insanın daha güzel görünmesine sebep olmaktadır. Bu durum da kişilerin motivasyonun yüksek olmasına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle kadınlar peeling uygulamasından yardım almaktadırlar. Yüz için kullanılan çok çeşitli peeling ürünleri bulunmaktadır. Yüz için peeling ürünleri arasında limon özlü, çilek özlü, ceviz özlü gibi çok fazla seçenek bulunmaktadır. Hepsinin etkileri içerdiği maddelerden dolayı farklılık göstermektedir. Aynı zamanda peeling uygulaması sıklığı için kişiler cilt tipinin yapısını bilmelidir. Yağlı cilt tipleri için peeling uygulama sıklığı haftada 2 – 3 kez iken kuru ciltlerde bu sıklık hafta 1 ya da 2 olmalıdır. Yüze peeling uygulamasında cilt ölü derilerden tamamen temizlenerek siyah noktaların da yok olmasına sebep olmaktadır. Yüz temizleyici peeling ürünleri arasında en popüler ürünlerden bir tanesi de yüz beyazlatıcı peelingtir. Yüz beyazlatıcı peeling, cildi ölü deriden, kirden ve fazla yağdan temizlemektedir. Yağa bağlı yüzdeki parlaklığı gidererek cildin mat bir görünüm almasını sağlamaktadır. Pullanmayı ve donuk cildi gidermekle beraber siyah nokta ve gözenekleri de temizleme özelliği bulunmaktadır. Sivilceleri ve lekeleri yok etmekte ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır. Her cilt tipine uygun peeling ürünleri bulunmaktadır. Cildi için hangi ürünü kullanacağını bilmeyen kişiler ise bu konular hakkında araştırma yapmaktadır. Yüz için peeling önerileri hakkında bilgi almak isteyen kişiler ürünleri daha önceden kullanan kişilerin fikirlerini alabilirler ya da yapılan yorumları inceleyebilirler.

Yüz Peelingi Fiyatları

Yüz Peelingi Fiyatları

Temiz bir görünüm insanları her zaman mutlu etmektedir. Kadınlar için temiz bir cilt ise her şeydir. Bu sebepten dolayı da ciltlerine özen göstermektedir. Bunu sağlamak için de genellikle peeling uygulaması ile yapmaktadırlar. Yüze peeling yapmanın faydaları ise saymakla bitmemektedir. Günün yorgunluğuna ve hava kirliliğine bağlı olarak ciltte donuk bir görüntü oluşmaktadır. Peeling sayesinde ise cilt tamamen temizlenmekte, siyah noktalar yok olmakta, gözenekler sıkılamamakta ve cilt parlak bir görünüm almaktadır. Sivilceler ve lekeler için de ideal olan bu peeling ürünlerine çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Cilt tipini bilmeyen kişiler öncelikle cilt yapılarını öğrenmeli ve ona göre ürün seçimi yapmalıdırlar. Yüze tuz peelingi etkileri de şekerli peelinge benzemektedir. Cildi derinlemesine temizleyerek kirden ve yağdan arındırmaktadır. Tuz içerdiği mineraller sayesinde ciltte bariyer oluşturarak cildin nem dengesini korumaktadır. Ölü hücreleri temizleyerek cilde canlı bir görünüm vermektedir. Cilt tonunu eşitlemektedir. Deniz tuzu yüz peelingi de oldukça fazla tercih edilen peeling ürünleri arasında yer almaktadır. Deniz tuzu peelinginin cildi sakinleştirme ve enfeksiyonlara karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Haftada 1 ya da 2 kez kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Kuru cilde sahip olan kişiler kuru ciltler için yüz peelingi ürünlerinden faydalanabilirler. Kuru ciltler için yüz peelingi cildi temizleyerek sakinleştirmektedir. Ciltteki yağları ve kirleri temizleyerek gözenekleri açmakta ve cilde canlılık kazandırmaktadır. Nemlendirici özelliği sayesinde cildi nemlendirerek pullanmalara karşı korumaktadır. Yüze peelingi duş sonra uygulamak çok daha etkili olacaktır. Çünkü sıcak suyun etkisi ile ciltteki gözenekler açılmaktadır. Banyodan sonra yapılan yüze peeling işlemi de peelingin cilde daha fazla nüfuz etmesine sebep olmaktadır. Böylelikle cilt daha iyi temizlenmektedir. Peeling yapıldıktan yaklaşık 5 dakika sonra yıkanmalıdır. Ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici yüze sürülmelidir. Yüz peelingi markaları arasında pek çok seçenek bulunmaktadır.