"

Lambader

" araması için 21270 sonuç listeleniyor

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Lambader Modelleri

Hayatlarımızın çok büyük bir kısmını evlerimizde geçiririz. Bu nedenle evimizde kendimizi nasıl hissettiğimiz genel mutluluğumuzla doğrudan alakalıdır. Evimizdeki her bir odanın dekorasyonunun taşıdığı önem de büyük ölçüde buradan gelir. Kapısından içeri adım attığımız anda kendimizi iyi hissettiğimiz oda ile oradaki işimizi tamamlayıp hemen ayrılmak istediğimiz bir başka oda bambaşka etkiler yaratır. Dekorasyon deyince akla ilk olarak koltuk takımları, masalar, aksesuarlar gelir; ancak aydınlatma eşyaları da göz ardı edilmemelidir. Bu eşyaların dekorasyon üzerindeki etkisi, odadaki diğer objelerle uyumlu bir görünüm yakalamasından çok daha fazladır. Odanın aydınlatma şekli de dekorasyon açısından büyük önem taşır. Gündüz saatlerinde genellikle iş ya da okul gibi sebeplerle ev dışında oluruz. Buna bağlı olarak evde daha çok akşam saatlerinde zaman geçirdiğimiz düşünülürse aydınlatmanın önemi net bir şekilde görülebilir. Avize tipi ürünler, aydınlatma deyince akla ilk gelen eşyalardır; fakat lambader olarak isimlendirilen ürünler de son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Uzun ayakları ile zeminde duran ve ışığı daha yüksek bir konuma yerleştiren bu ürünler, yaşam alanları için son derece işlevseldir. Farklı çeşitleri sayesinde her odanın yapısına, kullanım amacına ve rengine uyumlu lambader modelleri mevcuttur.

Lambader Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Lambader Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Lambaderlerin sahip olduğu model çeşitliliği, bu ürünleri her odada kullanılabilir kılar. Bir odada yaratmak istediğiniz atmosferi ya da ruh hâlini bu eşyaların yardımı ile tamamlayıp bütünlüklü bir hâle getirebilirsiniz. Örneğin evinizin herhangi bir odasını geçmişten esintiler taşıyan ürünlerle daha şık hâle getirmek istiyor olabilirsiniz. Retro, vintage lambader çeşitleri, bu tür bir yaşam alanında tercih edilebilecek işlevsel ürünler arasında yer alır. Benzer şekilde klasik lambaderler de bu tarzda döşenmiş odanın atmosferini bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur. Daha ışıltılı ve gösterişli bir görünüm için ise taşlı lambader modelleri ideal seçimdir. Benzerine rastlamanın zor olduğu eşyalar sizin için daha değerli ise tasarım lambaderlere göz atabilirsiniz. Günümüzün çizgilerini evinize taşımak istiyorsanız modern lambader seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe, toprak tonlarının hâkim olduğunu bir ev düzenlenmesi için ise rustik, hasır, bambu, kütük lambader alternatiflerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Lambader modelleri, ayak yapılarına göre de farklılık gösterir. Farklı yaşam alanlarına ve kullanıcı beklentilerine göre dizayn edilmiş bu ürünler arasından herkes kendi ihtiyacı olanı rahatlıkla bulabilir. Tek ayaklı lambader, bu ürün gruplarındaki tipik örnek olarak değerlendirilebilir. Bu tip ürünlerde, zemine oturan ayak kısmı ile başlık arasında sadece tek bir ayak bulunur. Ayak kısmında, modele bağlı olarak farklı materyaller kullanılır. Tek ayaklı lambaderler kendi içlerinde de pek çok alt gruba ayrılır. Burada belirleyici olan ayağın şekli ve sahip olduğu fonksiyonlardır. Deve boynu lambader modelinin genel yapısı, ismini aldığı hayvanın fiziğini andırır. Eğik lambader olarak da bilinen bu eşyalar, yuvarlak çizgileri ile içinde bulundukları ortama estetik bir hava katar. Ayarlanabilir, hareketli başlıklı lambader ise ışığın vuracağı noktayı sizin kontrolünüze bırakır. Böylelikle o an yaptığınız işe ya da aktiviteye göre odanın ışıklandırma şeklini değiştirebilirsiniz. Tripod lambader tipleri ise üç ayağa sahiptir. Başlık ile zemin arasında üç adet ayak bulunur. Özellikle geniş ve ferah alanlarda kullanabileceğiniz 3 ayaklı lambader modelleri, çok şık ve modern görünümleri ile yerleştirildikleri ortamın dekorasyonuna pozitif katkı yapar.

Kimi modellerde ayaklar, sadece başlığı taşıma işlevinden çok daha fazlasını vadeder. Raflı lambader, bu konuda verilebilecek örneklerden biridir. Bu model, aydınlatma fonksiyonunun yanında kitaplarınız ya da sergilemek istediğiniz süs eşyalarınız için de son derece uygun bir alan sağlar. Böylece hem odanızın aydınlatma ihtiyacını giderebilir hem de küçük dekoratif dokunuşlarla daha zengin bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sehpalı lambaderler de raflı modellere benzer özellikler sunar. Bu modeller özellikle koltuk, kanepe gibi eşyaların yakınına yerleştirildiğinde uzaktan kumandalar ya da kitap, dergi veya gazete için bir alan yaratır. Alandan tasarruf etmenizi sağlayan bu tür ürünler, odalarda eşya kalabalığın önüne geçmek için de oldukça idealdir.

Lambaderleri ofislerde de kullanabilirsiniz. Ofisin genel yapısına uygun modellerin seçilmesi çalışma ortamında motive edici etki yaratır. Masaüstü lambader tipleri, ofisin bütününü estetik bir görünüme kavuştururken çalışma esnasında çeşitli belgelerin okunmasını da daha kolay hâle getirir. Dolayısıyla ofis lambader modellerinin hem dekoratif hem de son derece işlevsel olduğunu rahatlıkla söylenebilir.

Ortama Göre Lambader Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ortama Göre Lambader Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Lambader seçimindeki belirleyici faktörlerin başında ürünün kullanılacağı ortamın büyüklüğü gelir. Metrekare olarak geniş bir yaşam alanı için küçük lambader çeşitleri arasından seçim yapmak ortamın yeteri kadar aydınlatılamaması sonucunu doğurabilir. Aynı şekilde daha kısıtlı alanlarda kullanılmak üzere büyük lambader seçimi de hatalıdır. Böyle bir durumda ortam gereğinden fazla aydınlanır ve bu da göz yorgunluğu gibi sorunlara neden olabilir.

Ortama göre lambader seçiminde aydınlatma ihtiyacı sadece alanın genişliği üzerinden değerlendirilmemelidir. Kimi evler, diğerlerine nazaran daha az ya da çok güneş ışığı alabilir. Işığın odaya girme miktarına ve açısına göre de aydınlatma eşyalarına yönelik ihtiyaç farklılaşır. Örneğin kimi evlere, binanın yönü ve çevredeki diğer yapıların konumları gibi etmenlere bağlı olarak güneşin batmasına yakın zaman dilimlerinde daha az ışık girebilir. Bu özellikte bir evde yaşıyorsanız aydınlatma ihtiyacınız daha fazla olur. Dolayısıyla daha geniş bir alana etki eden lambader tercihi yapmanız veya ampul seçiminde bunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Böylesi bir durumda lambader şapkası rengi de önem kazanır. Daha yüksek bir aydınlatma ihtiyacı hissediyorsanız tercihinizi açık renk şapkalı ürünlerden yana kullanmanız faydalı olabilir.

Ortama göre lambader seçimi sadece dekoratif açıdan önem taşımaz. Konunun bir de sağlıkla ilgili boyutu vardır. Yeterince aydınlatılmayan ortamlarda uzun zaman geçirmek göz sağlığınızı ciddi ölçüde bozabilir. Bu nedenle lambader seçimi yaparken ürünün kullanılacağı ortamın aydınlatma ihtiyacını farklı açılardan ele almanız gerekir. Bu sayede hem dekorasyon açısından hem de sağlık bakımından uygun ürünü bulabilirsiniz. Evinizi güzelleştirirken göz sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Lambader Seçerken Dikkatli Olmanız Gereken Unsurlar Nelerdir?

Lambader Seçerken Dikkatli Olmanız Gereken Unsurlar Nelerdir?

Lambader seçimi ciddiye almanız gereken bir konudur. Sadece dış görünüşünü beğendiğiniz için satın aldığınız bir model, sonrasında ciddi pişmanlıklar yaşamanıza sebebiyet verebilir. Kimi detaylara gereken özeni göstererek yaptığınız seçimler ile yaşam alanlarınızı daha kaliteli hâle getirebilirsiniz. Bunun yarattığı etki ile de kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Aydınlatma için kullanacağınız bu eşyalar, içinde bulundukları alanın bir parçasıdır. Lambaderler, alanın genel yapısından ve dekorasyon tarzından bağımsız olarak sadece aydınlatma işlevi üzerinden değerlendirilmemelidir. Odanızda sadelik hâkim ise yapacağınız lambader de bu atmosferi destekleyecek tarza sahip olmalıdır. Şık lambader tercihi ile odanızın sadeliğini bambaşka bir seviyeye çıkarmanız mümkün olur. Modern çizgilerle dekore edilmiş bir odaya yerleştirilen ağaç lambader uyumsuz görünüme sebebiyet verebilir. Bunun yerine benzer dokuya sahip bir dekoratif lambader ile yaşam ya da çalışma alanının havasını daha bütünlüklü hâle getirebilirsiniz.

Renk uyumu da seçim esnasında mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür. Tüm eşyalar gibi lambaderler de çok farklı renklerde üretilir. Her alanda çokça kullanılan siyah, beyaz, yeşil, kırmızı, sarı, mavi, gri, lacivert lambader rengi olarak da sıklıkla karşımıza çıkar. Bunların yanında pembe, turuncu, krem, bordo lambader modellerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Piyasada her renkte lambadere ulaşmak mümkündür. Bu modeller arasından lambaderin kullanılacağı alandaki hâkim renge uyumlu olanı seçerek ahenkli ve göze hoş gelen bir görünüm yaratabilirsiniz. Aydınlatma eşyanızın parlak renkte olması daha gösterişli bir ambiyans yaratmak konusunda size yardımcı olabilir. Bu tür bir dekorasyonu tercih ediyorsanız gold, gümüş lambader modellerinden beğendiğinizi gönül rahatlığı ile satın alıp kullanabilirsiniz.

Lambaderi, aydınlatma fonksiyonunun ötesinde, dekorasyonun öne çıkan bir parçası olarak da kullanmak istiyorsanız bu amaca hizmet eden modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu doğrultuda akla gelen ilk örnek devekuşu tüyü lambader çeşitleridir. Farklı renklerde tüylerle üretilen bu modeller, görkemli yapıları ile bulundukları alanın yıldızı olma potansiyeli taşır. Tüylü lambader modellerine kıyasla daha sade bir görünüme sahip olsa da benzerini bulut lambaderler için söylemek de mümkündür. Bulutları andıran tasarımları ile bu modeller, odalarınızda çok özgün bir atmosfer yaratır. Spot lambader çeşitleri de benzer nitelikleri ile dikkat çeker. Fotoğraf ya da film çekimi gibi profesyonel amaçlar için de kullanılabilen bu ürünler, odalarınızın dekorasyonuna da olumlu katkı yapar.

Lambaderi hangi odada kullanacağınız yapacağınız seçimi doğrudan etkileyen konulardan biridir. Kimi lambaderler doğrudan belli alanlara yönelik olarak üretilir. Yatak odası lambader modellerinin salonda kullanması istenilen sonucun alınmasını önleyebilir. Benzer şekilde salon lambader çeşidinin ofise yerleştirilmesi da uygun olmayabilir. Bu konuda çocuk ve bebek odaları için ayrı bir parantez açmakta fayda var. Dekorasyonu küçük yaştakilerin kullanımınına ve zevklerine uygun olarak tasarlanan bu alanlarda genellikle renkli lambader çeşitlerine yer verilir. Çocuk odası lambader çeşitleri renkli olabildiği gibi sevilen çizgi film, animasyon ya da bilgisayar oyunu karakterleri ile de süslenebilir. Aynı durum bebek odası lambader modelleri için de geçerlidir. Çocuklarınızın odaları için bu tür modelleri tercih ederek sevimli ve sempatik bir ortam yaratabilirsiniz. Bu yönde yapacağınız bir tercih aynı zamanda onların yaşam alanları ile kurdukları ilişkiyi de daha sıcak hâle getirir.

Ev dekorasyon ürünlerinden biri olarak değerlendirilebilecek lambaderler, farklı aydınlatma şekillerine hizmet etmeleriyle de dikkat çeker. Bu noktada bu eşyaların yükseklikleri önem kazanır. Örneğin okuma koltuğunuzun yanına konumlandırmayı düşündüğünüz bir lambaderin boyunun çok yüksek olması istediğiniz sonucu elde etmenizi engelleyebilir. Odanın tamamını aydınlatmasını istediğiniz modelin boyunun kısa olması ise ışığın sadece kısıtlı bir alana yayılmasına ve dolayısıyla arzuladığınız sonucu elde edememenize sebebiyet verir.

Farklı renklerde ışık elde etmek istiyorsanız sizin için isabetli tercih led lambader modelleridir. Genellikle abajur kısmına sahip olmayan ve tüm gövdesinden ışık yayan bu eşyalar, uzaktan kumandalar ile kontrol edilir. Bu kumanda üzerinden istediğiniz ışık rengini rahatlıkla seçebilirsiniz. Köşe lambader olarak da kullanılabilecek bu modellerin büyük çoğunluğu, kendiliğinden renk değiştirerek ortamın ambiyansını etkileyici kılan bir moda sahiptir.

Materyallerine Göre Lambader Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Modeller Tercih Edilebilir?

Materyallerine Göre Lambader Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Modeller Tercih Edilebilir?

Lambader tipi aydınlatma ürünleri, üretimlerinde kullanılan materyallere göre çeşitlendirilir. Bu materyallerin farklı görünümlere ve yapılara sahip olması eşyaların dekoratif özellikleri üzerinde de etkilidir. Dolayısıyla ahşap, metal lambader gibi farklı materyallere sahip ürünler birbirinden farklı alanlarda daha hoş ve tamamlayıcı etki yaratır.

Ahşap ayaklara sahip modeller, bu materyalin doğası itibariyle daha doğal bir görünüme sahiptir. Salonlardan yatak odalarına kadar evlerin farklı noktalarına konumlandırılabilen bu ürünler, farklı dekorasyon tarzları ile uyum içinde kullanılabilir. Başlık kısmının seçimi de bu doğrultuda yapıldığında ahşaptan üretilen lambaderler bulundukları ortama şıklık katar. Bu modelleri, özellikle doğanın ortasında yer alan evlerde, alan açısından bir sıkıntı bulunuyor ise aplik olarak da değerlendirebilirsiniz. Ahşap kısımlarında kimi özel işlemeler ve süslemeler de bulunan lambader modelleri de şıklıkları ile göz doldurur. Özellikle klasik ya da daha avangart tarzda döşenmiş bir odanın dekorasyonunu bu tip ahşap lambader modelleri ile tamamlayabilirsiniz.

Metal lambader çeşitleri ise daha çok modern çizgiler ile dekore edilmiş alanlar için uygun olarak değerlendirilebilir. Bu çizgiyi daha öteye taşıyıp fütüristik bir ambiyans yaratmak istiyorsanız da yine bu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tür lambaderler farklı metaller kullanılarak üretilir. Piyasada krom, pirinç, bakır lambader çeşitlerine rastlamak mümkündür. Bu metalların hepsinin görünüşü birbirlerinden farklıdır. Pirinç sarıya yakın, krom daha gümüşi, bakır ise kahverengi tonlarına çalan bir yapıdadır. Dolayısıyla metalden üretilmiş bir lambader almayı düşünüyorsanız ürünün rengini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Lambaderlerin, ayakları dışında, başlık ya da şapka olarak bilinen kısımları da farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Bunların her biri farklı görünümlere sahiptir. Kristal lambader başlıkları daha ihtişamlı bir görünüm yaratır. Cam lambader modelleri ise daha çok vintage tarzdaki odalar için uygundur. Kâğıt lambader çeşitleri ise sade şıklıkları ve ışığı kırma özellikleri ile öne çıkar.

Lambader Başlık Sayısı Önemli midir?

Lambader Başlık Sayısı Önemli midir?

Bazı lambader modelleri birden fazla başlığa sahip şekilde tasarlanmıştır. Kimi sarkıt lambader tasarımları buna örnek olarak verilebilir. Çok başlıklı tasarımlar özgün bir görünüm yaratmalarının ötesinde önemli işlevlere sahiptir. Bu işlevlerin başında fazla ışık verme gücü gelir. Lambader tipi ürünler, başlıklarına takılan ampuller sayesinde aydınlatma fonksiyonunu yerine getirir. Dolayısıyla birden fazla başlık bu eşyaya daha çok ampul takılacağı anlamına gelir. Daha çok ampul de daha fazla ışık demektir. Lambaderlerin başlık sayısının son derece önemli olduğu söylenebilir. Daha çok aydınlatma ihtiyacı hissediyorsanız bu tür tasarımlardan birini tercih edebilirsiniz.

Kaliteli Lambader Modelleri ve Lambader Fiyatları

Kaliteli Lambader Modelleri ve Lambader Fiyatları

Trendyol’da çok sayıda kaliteli lambader modeli bulmanız mümkündür. Bu ürünlerin detaylarını inceleyip kendinize uygun olanı satın alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Lambader fiyatları; ürünlerin sahip oldukları özelliklere, malzemelerine, boylarına göre farklılık gösterir. Örneğin aynı malzemeden üretilmiş uzun tripod bir model ile daha kısa boylu abajur lambader çeşidinin fiyatı aynı değildir. Lambader fiyatları ve modelleri bu kadar geniş bir aralığa yayılmışken seçim konusunda hata yapmamak adına öncelikle ihtiyacınızı belirlemeniz gerekir. İhtiyacınızı ve ürünü nasıl bir alanda kullanacağınızı belirledikten sonra hayalinizdeki kaliteli lambaderi Trendyol’da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lambader Ampulü Kaç Watt Olmalıdır?

Lambaderlerin kullanım alanlarına bağlı olarak ampul gücünün seçilmesi gerekmektedir. Örneğin, oturma alanlarında kullanılan lambaderlerin 20 ile 30 watt arasında ampule sahip olması yeterli olacaktır. Oturma alanlarının dışında mutfak alanlarında veya yemek masasına yakın konumda kullanılan lambaderlerin maksimum 20 watt olarak tercih edilmesi doğru olacaktır. Yatak odalarında ise çok daha düşük watt değerine sahip lambader ampulleri tercih edilebilir. Okuma ışığı amacıyla kullanılacak olan lambaderler için 8 watt değerine sahip yeterlidir. Okuma saatleri için loş bir ortamın yaratılması amacıyla tercih edilebilir. Yaşam alanlarında veya çalışma alanlarında kullanılan lambader sayısı da ampul seçimi konusunda önemlidir. Eğer birden fazla lambader aynı ortamda kullanılacak ise düşük watt değerine sahip ampullerin lambaderler için kullanılması gerekir. Fakat eğer tek bir lambader kullanılacak ise yeterli aydınlatma sağlayabilmek için mutlaka daha yüksek watt değerine sahip ampuller tercih edilmelidir.

Lambader Nereye Konur?

Lambader, yaşam alanlarının birçok noktasında kullanılabilir. Yalnızca evlerde değil çalışma alanlarında da lambader kullanabilmek mümkündür. Hem doğru bir aydınlatmanın sağlamasında hem de dekoratif eşyaların kullanılmasında etkili olmaktadır. Lambaderler salon veya oturma odaları için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanlarda genel olarak köşelere konumlandırılacak şekilde kullanılır. Oturma gruplarına yakın şekilde kullanıldığı görülür. Bunun nedeni ise yeteri kadar aydınlık bir ortam yaratılabilmesidir. Lambaderler çalışma odalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle çalışma masalarının yakınına yerleştirildiği görülür. Bu şekilde de ışık kaynağında yararlanılması mümkün hale gelir. Lambaderler tavan aydınlatmaları kadar aydınlık bir ortam oluşturmaz. Bu nedenle genel olarak kullanım amacına uygun alanlara yerleştirilir. Bu da yüksek bir aydınlatma elde edilmesini sağlar. Lambaderler yemek alanlarında ve yatak odalarında da kullanılabilir. Loş ancak aydınlık bir ortam için yatak odalarında çok fazla kullanılır. Yemek alanlarında da yine yemek masasına yakın şekilde kullanılmaktadır.

Lambader Lambası Nasıl Olmalıdır?

Lambader lambasının mutlaka ortama uygun şekilde seçilmesi gerekmektedir. Ampul seçimi yapılırken renk sıcaklığı konusunda dikkatli olmak gerekir. Ampullerin watt değeri yani aydınlatma gücü değişebildiği gibi renk sıcaklıkları da değişmektedir. Beyaz, sarı ve gün ışığı gibi farklı renk sıcaklıkları arasında seçim yapılmalıdır. Lambaderlerin kullanıldığı alanlara göre de bu konu belirlenebilir. Örneğin salon ve oturma odası için beyaz ampuller uygun olurken sarı tonlu ampuller genel olarak yatak odalarına uyum sağlamaktadır. Çalışma alanları için de aynı durum söz konusudur. Lambader için lamba seçimi yaparken ampullerin sağlam bir yapıya sahip olduğundan da emin olunmalıdır. Kaliteli bir aydınlatma sunmaları önemli bir konudur. Lambaların bulundukları enerji sınıfı da önemlidir. Elektrik enerji tasarrufu sağlamak için bu konuya da dikkat edilmelidir. Lambader ve lambader lambası modelleri, özellikleri ve fiyatlarını Trendyol’da bulabilirsiniz.