İlgili Kategoriler
Marka
Renk
Fiyat
Suya/Tere Dayanıklılık
Tip
Görünüm
Boy
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Göz Kalemi

" araması için 4415 sonuç listeleniyor

Makyajınızı Tamamlayan En Kaliteli Göz Kalemi Çeşitleri Trendyol'da!

Makyaj, göz ve cilt olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Makyaj kategorisinde geçmişten bugüne devamlı olarak kullanılan ürünlerden biri de tartışmasız kalemlerdir. Eyeliner, geçmiş yıllardan bu yana makyajda sıkça kullanılan ve kozmetik sektörünün gelişimi ile birlikte farklı model, yapı, malzeme, ve renklere sahip olan bir makyaj ürünüdür. Makyajınızı tamamlayan ve daha çarpıcı bakışlar elde etmenize yardımcı olan bu ürünler, asansörlü ve normal olmak üzere iki farklı modele sahiptir. Belirginleștirmeye ve dikkat çekmeye yardımcı olurken; bu malzeme sadece bu detay için kullanılmaz. Aynı zamanda bir miktar sürüp dağıtılarak far yerine kullanılabilen, eyeliner etkisini yaratan kozmetik malzemeler de vardır. Bu özellikler tamamen eyelinerın yapısına bağlıdır. Ucu yumuşak olan ürünler bir fırça yardımıyla çok daha kolay dağılır. Bu nedenle far olarak kolayca kullanılabilir. Makyaj çantasının olmazsa olmaz parçası haline gelen göz kalemi çeşitlerinden size uygun olanı farklı renklerde, dokularda ve yapılarda tercih edebilirsiniz. Ürünü kirpik dizinize ve içine sürebilirsiniz. Arkasında fırçası olan malzemeler çok daha yumuşak yapılı ve kolay dağılabilen türlerdir. Arkasında bulunan küçük bir fırça sayesinde dumanlı makyajlar ortaya çıkarmak istediğinizde kolay ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu tarz yumuşak yapılı ürünleri daha buğulu bir görünüm ortaya çıkarmak istediğinizde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Daha keskin ve net hatlara sahip bir makyaj istiyorsanız, daha sert yapıdaki malzemeleri kullanmanız uygundur. Bu ürünler farklı yapıları sayesinde pratik makyajların vazgeçilmezidir. Kullanıldığı anda kişiye farklı bir hava katar. Asansörlü ve normal formda iki modeli vardır. Asansörlü modellerde ürünü açmaya ihtiyacınız yoktur. Alt kısmından çevirerek açabilirsiniz. Normal formda olan ince veya kalın göz kalemi için malzemenin kalınlığına göre bir alete ihtiyacınız vardır. Her iki formdaki malzeme de oldukça az yer kaplar. Bu sayede çantanızda kolayca yanınıza alabilirsiniz. Makyaja yeni başlayanlar müşterilerin makyaj çantalarını oluştururken satın alabileceği klasik bir malzemedir. Trendyol ile farklı göz kalemi markalarına ait farklı form, yapı ve ton seçenekleriyle kendi tarzınıza uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Çarpıcı Göz Kalemi Modelleri

Çarpıcı Göz Kalemi Modelleri

Göz makyajı tek başına bile tüm makyajın çarpıcı, güzel, farklı ve dikkat çekici bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Kalemler ise farklı yapı ve tonları sayesinde makyajınızı daha iyi bir görünüme getirmenize olanak sağlar. Birçok canlı renk seçeneği ile yüzünüzün ortaya çıkmasını sağlar ve güzelliğinizi daha da ortaya çıkarır. Bu kozmetik malzeme yumuşak ve sert olmak üzere iki farklı yapıya sahiptir. Yumuşak yapıda olanlar kolay dağılır ve bu sayede buğulu görünümler elde etmek için kolayca kullanılabilir. Aynı zamanda bu tarz ürünlerden, maskaralardan ve diğer kozmetik ürünlerden çok çabuk etkileniyorsanız, sulanma veya kaşıntı gibi problemlere sahipseniz çok daha hızlı bir şekilde işleminizi tamamlamanız gerekir. Bu açıdan yumuşak yapılı ürünleri tercih etmeniz daha doğru bir yaklaşım olabilir. Yumuşak ve kolay dağılan yapısı sayesinde dağıtırken zaman kaybetmeyerek mükemmel görünüme ulaşabilirsiniz. Bu malzemeyi far, eyeliner gibi sürebilir; kirpik diplerine sürerek çerçeveleyebilir ya da içine sürerek daha çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eyeliner şeklinde kullanmak istenildiğinde açılı bir fırça ile kapağa ve kirpik diplerine uygulayabilirsiniz. Far yerine kullanmak istenildiğinde ise daha sık kıllı ve tok bir fırça ile kolayca dağıtabilirsiniz. Koyu renklerdeki farkların altına yakın ya da aynı tondaki eyelinerı baz olarak kullanabilirsiniz. Eyelinerı baz olarak kullandığınızda üzerine uygulayacağınız far daha canlı ve opak bir ton olarak görünür. Göz kalemi modelleri, aynı zamanda simli ve mat olarak da ikiye ayrılır. Simli olanların içinde çok küçük ve yansıma yapacak renkli simler bulunur. Genel olarak soğuk alt tonlu renklerin içinde gri ya da beyaz simler bulunurken daha sıcak alt tonlu renklerin içinde sarı, altın simler bulunur. Aynı zamanda lacivert eyelinerda mavi; mor eyelinerda sarı gibi farklı kombinasyonlar da bulunur. Simli göz kalemi, daha çok dikkat çekmeyi sağlar. Aynı zamanda içerisinde bulunan simler çok küçük olduğu için içine sürdüğünüzde rahatsız etmez. Mat yapıdakiler ise daha doğal bir görünüm elde etmek isteyen müşteriler için oldukça uygundur. İçerisinde herhangi bir ışıltı ya da yansıma bulunmayan mat yapıdakiler sıklıkla kullanılır. Her iki formda da farklı renkler mevcuttur. Genel olarak siyah, kahverengi, mavi, yeşil gibi renkler sıklıkla tercih edilir. Yüzünüzü ortaya çıkarmak için uygun tonları tercih etmeniz önemlidir. Müşterilerin yaşadığı en büyük sorun akma problemidir. Kalıcı göz kalemi seçenekleri suya dayanıklıdır. Aynı zamanda hassas ve sulanma problemi yaşayan kişilerin de rahatça kullanabileceği suya dayanıklı göz kalemi seçenekleri Trendyol’da mevcuttur. Hassas kişiler için özel olarak üretilen antialerjik göz kalemi seçeneklerine de bakabilirsiniz. Göz kalemi erkek müşteriler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Trendyol bünyesinde bulunan farklı renk ve yapılardaki malzemelerin içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı kolayca bulabilir ve temin edebilirsiniz.

Farklı Renk Seçeneklerine Sahip Göz Kalemi

Farklı Renk Seçeneklerine Sahip Göz Kalemi

Temel kozmetik malzemelerinden biri olan kalemler, kullanılan diğer kozmetik malzemelerinin rengi ile uyum içerisinde olmalıdır. Aksi takdirde bir bütünlük söz konusu olmaz. Özellikle maskara ve uygulanan far ile uyumlu olması önemlidir. Çift taraflı göz kalemi seçenekleri ile tek bir üründe iki farklı renge sahip olabilirsiniz. Her kozmetik üründe olduğu gibi bu malzemelerde de farklı renk seçenekleri mevcuttur. Klasik siyah eyeliner, neredeyse her makyaj tipine uyum sağlar. Ayrıca doğal eyeliner renklerinden biri olan kahverengi de sıklıkla tercih edilen renkler arkasındadır. Daha dikkat çekici ve çarpıcı makyaj yapmayı seven müşteriler için lacivert, pembe, gri, mor, kırmızı göz kalemi gibi seçenekler de mevcuttur. Haki, turuncu göz kalemi de renk seçenekleri arasındadır. Farklı ve çarpıcı bir görünüm arayanlar için neon göz kalemi çeşitleri, oldukça tercih edilir. Kendinize göre eyeliner kullanmak önemlidir. Rengi doğru seçtiğiniz takdirde yüzünüz çok daha güzel bir şekilde ortaya çıkar. Yeşil, mavi, siyah, kahverengi, beyaz göz kalemi gibi renk seçenekleri arasından beyaz eyeliner genel olarak gözleri daha büyük göstermek için kullanılır. İç kısımdaki pembe, kırmızı renkte olan bölgeye sürülerek rengi nötrler ve daha büyük görünür. Aynı zamanda yoğun makyajlarda da daha temiz bir görünüm elde etmek için kullanılır. Kahverengi gözleri daha da çarpıcı ve olduğundan açık ve dikkat çekici bir renkte göstermek için kahverengi eyeliner kullanılabilir. Aynı zamanda kırmızı eyeliner de kahverengi gözlerin olduğundan daha açık ve canlı bir renkte görünmesini sağlar. Mavi ve yeşil olanlar için ise yeşil ve mavi eyeliner seçenekleri vazgeçilmez hale gelir ve oldukça tercih edilen kozmetik malzemeler olur. Bu tonlar, rengi daha da öne çıkarır. Renkli ürünleri birleştirerek canlı, enerjik ve marjinal makyajlar yapabilirsiniz. Farklı yapılara sahip ve renkli göz kalemi seçenekleri için ürün yorumlarını inceleyebilirsiniz. Göz kalemi tavsiyesi ve önerilerini de okuyabilirsiniz. Müşteri yorumlarını inceleyerek aklınızdaki tüm sorulara cevap bulduktan ve kararınızı verdikten sonra göz kalemi online olarak satın almak için Trendyol’u deneyimleyebilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlara Uygun Göz Kalemi

Makyaja Yeni Başlayanlara Uygun Göz Kalemi

Göz kalemi makyaja yeni başlayanlar için çok temel bir kozmetik malzemesidir. Kolay kullanımı birden fazla yerde kullanılabilirliği yani çok amaçlı olması sebebiyle her kadının vazgeçilmezi olan kozmetik bir üründür. Şekil vermek, çerçevelemek, makyajı belirginleştirmek gibi farklı amaçlarla kullanılır. İlk önce genel olarak kullandığınız kozmetik malzemelerinin rengine göre bir ya da birden fazla eyeliner rengi seçebilirsiniz. Daha sonra eyelinerı uygulama aşamasına geçilir. Bu noktada eyelinerı nereye ve ne amaçla sürdüğünüz önemlidir. Eyelinerı kirpik içlerine sürdüğünüzde daha küçük görünür. Eyelinerı eğer pınarlarınıza sürerseniz birbirine olduğundan daha yakın görünür. Şekli olduğundan daha çekik göstermek için ise alt ve üst kirpik diplerinin ortasından başlayarak dışa doğru eyelinerı uygulamanız gerekir. Eyeliner kirpik dibine ya da içine kullanacaksınız daha sert ve kolay dağılmayan, akmayan göz kalemini tercih edebilirsiniz. Far bazı, far ya da eyeliner olarak kullanacaksanız daha kolay dağılan ve yumuşak göz kalemini tercih edebilirsiniz. Makyajınızı tamamlamaya yardımcı olan bu malzeme, direkt olarak bakışlarınızı değiştirir. Şeklini ve rengini ortaya çıkararak dikkat çekmenizi kolaylaştırır. Yeni başlayan müşteriler siyah, lacivert, kahverengi gibi daha klasik ve kullanımı kolay renkleri tercih edebilir. Farklı görünümler elde etmeyi seven ve özellikle renkli far ve maskara kullanan müşteriler için ise mor, kırmızı, mavi, yeşil, mürdüm gibi farklı renklerde seçenekler de mevcuttur. Bu ürünler, ince ve az yer kaplayan formları sayesinde kolayca çantaya sığar. Bu sayede her daim yanınızda bulundurabilir ve acil anlarda tek bir ürün ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Trendyol’dan eyeliner seti ve tekli eyeliner seçeneklerine bakabilir ve dilediğiniz markaya ait, isteklerinize, ihtiyacınız ve bütçenize uygun olan ürünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Herkese Uygun Göz Kalemi Modelleri

Herkese Uygun Göz Kalemi Modelleri

Her ürün grubunda olduğu gibi en temel ve vazgeçilmez güzellik malzemelerinden biri olan göz kalemi satın alırken de dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar vardır. Öncelikli olarak cildinize direkt temas ettiği için hijyen koşullarına uygun olarak üretildiğinden ve içerisinde kanserojen içeren maddeler bulunmadığından emin olmalısınız. Aynı zamanda içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerjinizin olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Ürünü tamamen kullanmadan önce vücudunuzun küçük bir kısmında deneyerek alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinizi kontrol ettikten sonra düzenli olarak kullanmaya başlamalısınız. Bunun yanı sıra gereğinden fazla sert yapılı eyeliner kullanmak tahriş edebilir. Aynı şekilde sert yapıdaki bu malzemeyi far ya da eyeliner yerine kullanmak da cildinizi tahriş edebilir. Bu nedenle satın almadan önce eyelinerı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Farı ya da eyeliner şeklinde kullanmak için yumuşak yapılı malzemeleri satın alabilirsiniz. Aynı şekilde eyeliner rengine karar verirken de aracınızın ne olduğu önemlidir. Yüzünüzü ön plana çıkarmak için satın aldığınız malzemenin renginin sizinle uyumlu olması gerekir. Mavi, yeşil gibi açık renkli gözlere sahip müşteriler, mavi ve yeşil tonlarındaki ürünler ile çok daha belirgin bir makyaja sahip olabilirler. Ancak bu tondakiler, kahverengi gözlerin olduğundan çok daha açık bir renkte görünmesini sağlar. Makyaja yeni başlayan müşteriler bir aparat satın alarak ürünlerini çok daha kolay kullanabilirler. Eğer makyaj ürünlerinde organik olanları kullanmak istiyorsanız Trendyol’da bulunan doğal, organik göz kalemi seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde vegan göz kalemi çeşitleri ile sahip olduğunuz hayat tarzını makyajınızda da devam ettirebilirsiniz. Organik ve vegan ürünler kullanmak istiyorsanız satın almadan önce markanın organik ve vegan logolarına sahip olup olmadığına dikkat edebilirsiniz.

Dikkat Çekici Göz Kalemi İndirimleri

Dikkat Çekici Göz Kalemi İndirimleri

Trendyol, her ürün grubunda olduğu gibi makyaj ürünlerinde de yüksek kalite standartlarına uygun şekilde üretilen ürünleri bünyesinde bulundurur. Bünyesinde vegan müşteriler için vegan, organik ve hayvan deneyi yapmayan markalara da yer verir. Bu sayede farklı hayat tarzlarına sahip müşterilere hitap eder. Trendyol bünyesinde birçok farklı markaya ait farklı yapılarda göz kalemi bulundurur. Pratik ve kolay makyajlar için oldukça kurtarıcı bir malzeme olan eyeliner, hem erkek hem de kadın müşteriler için seçeneklere sahiptir. Jel, simli, ıslak eyeliner seçenekleri ile farklı tarzlarda makyaj yapmayı seven müşterilere hitap eder. Aynı şekilde mor, mavi, yeşil gibi farklı renk seçeneklerine de sahiptir. Makyajınızı tamamlamak ve makyajınız ile dikkat çekmek için kullanabileceğiniz eyelinerlar oldukça işlevseldir. Eyeliner gibi ürünler far gibi farklı şekillerde de kullanılabilir. Trendyol’da yer alan favorilere ekleme özelliği sayesinde beğendiğiniz ürünlere istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda favorilerinizde bulunan ürünleri dönemsel olarak düzenlenen göz kalemi indirim günlerinde takip ederek çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Çeşitli ürünler ile oluşturduğunuz koleksiyonlara isimler vererek kişiselleştirebilirsiniz. Eyelinerlar ile gözlerinizi olduğundan daha büyük, daha çekik gösterebilirsiniz. Kirpik içine sürerek daha küçük gösterebilirsiniz. Ayrıca iç kısmın alt ve üstüne sürerek de daha büyük gösterebilirsiniz. Trendyol’da bulunan eyeliner seçeneklerinin içerisinde paraben ve kurşun bulunmaz. Bu sayede sağlığınızı tehlikeye atmadan makyaj yapabilirsiniz. Eyelinerlardan maksimum verim alabilmek için her daim açık ve keskin uçlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Bunun için ise ürününüz için özel olarak bir kalemtıraş satın alabilirsiniz. Trendyol aracılığıyla sunulan modellerin tamamını ve daha fazlasını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Göz Kalemi Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Göz Kalemi Fiyatları

Göz kalemi fiyatları; marka, yapı ve sayı olarak çeşitlilik gösterir. Makyaj ürünleri içerisinde oldukça uygun fiyatlı olan eyeliner seçenekleri tekli ya da çoklu paketler halinde satılır. 4 lü olanlar, diğerlerine nazaran biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Ancak birden fazla renk seçeneğe sahip olursunuz. Normal eyeliner fiyatları ile asansörlü göz kaleminin fiyatları birbirinden farkıdır. Asansörlü eyelinerın fiyatı, diğer çeşitlere oranla daha yüksek olabilir. Ucunu açmak gerektirmeyen yapısı sayesinde pratik bir üründür. Eyeliner, makyajın bütününde küçük bir yere sahip olsa da bu küçük dokunuş sayesinde makyajınız bambaşka bir boyuta taşınır. Daha dikkat çekici bir hal alır. Geçmişten bugüne sürmenin modernleşmiş hali olarak müşterilere sunulan ürün, birçok farklı renk seçeceğine sahiptir. Siyah, kahverengi, gri, mavi, yeşil, mor, kırmızı, beyaz, mürdüm gibi farklı, canlı ve marjinal renklere sahip olan bu ürünü kadın erkek, genç yaşlı birçok insan geçmişten beri kullanır. Bu ürünlerin fiyatı, genellikle renk seçeneklerine göre farklılık göstermez. Simli ve mat olanların ise fiyatları farklıdır. Matlar çok daha uygun fiyatlıdır. Bu malzemeyi hem eyeliner hem de far olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede tek bir ürün ile birçok farklı makyaj elde edebilirsiniz. Dağılmayan göz kalemi seçenekleri sayesinde gün boyunca makyajınız bozulmaz ve çekiciliğini kaybetmez. Jel göz kalemi seçenekleri, sürümü kolay ve akmayan forma sahiptir. Daha yoğun pigment yapısı sayesinde makyajınızı daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Farklı renk ve yapı seçenekleri sayesinde farklı tarzlara sahip müşterilere hitap eden eyeliner seçenekleri, müşterilere ulaşılabilir fiyatlarla sunulur. Bu sayede göz kalemi yorumlarını inceleyerek karar verebilir, çeşitli yapı ve renkteki malzemeye sahip olabilirsiniz.

Göz Kalemi Neden Akar?

Göz kalemi akması; özellikle sıcak havalarda, nemli zamanlarda ya da terleme nedeniyle sık karşılaşılan bir sorundur. Bunun nedeni göz kalemlerinin yağ bazlı ya da su bazlı olmasıdır. Yağ bazlı göz kalemleri, sıcaklık arttığında eriyebilir ve akabilir. Su bazlı göz kalemlerinde ise nemli havalarda veya terleme nedeniyle akmalar görülebilir. Ayrıca göz kapağındaki yağlılıklar da göz kaleminin akmasına neden olabilecek etkenler arasında yer alır. Bu ürünlerin akmasını önlemek için suya dayanıklı veya transfer yapmayan göz kalemleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte göz kapağındaki yağlılıkları temizlemek için göz makyajı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Bu sayede göz kalemi aksamına alternatif bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Göz Kalemi Modelleri Nelerdir?

Göz kalemi, makyaj yaparken kullanılan alternatif ürünlerden biridir. Farklı amaçlar için değişik modellerde bulunabilir. Bu bağlamda siyah ya da kahverengi gibi klasik renklerin yanı sıra mavi, yeşil ve mor gibi canlı tonlarda dahi göz kalemleri mevcuttur. Kalem şeklinde olan göz kalemleri, kolay bir şekilde uygulanabilir. Sıvı göz kalemleri ile de yoğun bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bazı göz kalemleri, suya dayanıklı ve transfer yapmayan özelliklerden oluşur. Beyaz göz kalemi, gözlerin büyük ve canlı görünmesini sağlar. Ayrıca jöle şeklindeki göz kalemleri, su geçirmez ve uzun süre kalıcı özelliktedir. Göz kalemleri, göz makyajının tamamlanmasında bir role sahiptir. Bu noktada her tarza uygun farklı modelleri değerlendirebilirsiniz.

Göz Kalemi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Göz kalemi, göz makyajını şekillendiren malzemelerden biridir. Doğru kullanıldığında gözlerin büyük ve belirgin görünmesinde etkili olur. Bununla birlikte göz kaleminin kullanım süresi, göz sağlığı açısından önemli bir rol oynar. Bu nedenle göz kalemi ambalajlarında belirtilen kullanım ömrüne dikkat edebilirsiniz. Genel olarak değerlendirildiğinde göz kalemi kullanım süresi 6 ile 12 ay arasında değişim gösterir. Göz kaleminin kullanım süresini aşmadan ve hijyen kurallarına uyarak, göz sağlığını koruyarak dilediğiniz modelde bir ürün tercih edebilirsiniz. Göz kalemi ambalajını açtıktan sonra belirtilen süreç boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım süresini takip ederek sorunsuz bir şekilde göz kalemini makyaj aşamalarında değerlendirebilirsiniz.