"

Kadın Topuklu Ayakkabı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Kadın Topuklu Ayakkabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Topuklu Ayakkabı Daha Rahat?

Günlük hayatta kullanılan düz ayakkabılar daha rahat olarak nitelendirilir. Ancak topuklu ayakkabı giymeye alışmış olan kişiler bu ayakkabılarla da rahat edebilir. Bazı topuklu ayakkabılar düz ayakkabılardan daha rahattır. Hangi topuklu ayakkabı daha rahat? Topuklu ayakkabı alırken nelere dikkat edilmeli? Bu sorular ayakkabı seçmek isteyen kişilerin ayakkabı almadan önce öğrenmesi gereken detaylardır. Topuklu ayakkabı alırken ayakkabıyı giydiğinizde ayağınızı sıkıyor olmaması gerekir. Ayağınız çok çabuk şişiyorsa ya da topuklu ayakkabıyı giyeceğiniz yer, sürekli ayakta kalmanız gereken bir yerse ayakkabı numarasını buna göre tercih etmelisiniz. Ayakkabı alırken hangi kıyafetle giyeceğinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle siyah ayakkabılar her kıyafetle uymaktadır. Ancak abiye giyecek olanlar için farklı renkler de önerilmektedir. Ayakkabıyı özel günler için değil de günlük kullanım için almak istiyorsanız her kıyafetinize uyacak olan renklerden tercih edebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı Kaç cm Olmalı?

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka detay da topuk boyunun ne kadar olacağıdır. Günlük hayatta topuklu ayakkabı giymeyen ve özel bir günde tercih etmesi gereken kişilerin rahat topuklardan seçmesi uygun olacaktır. Daha kalın topuklu ve çok yüksek olmayan boylar önerilir. Ayakkabıyı kombinleyeceğiniz kıyafetiniz de topuk boyunu etkiler. Çok uzun bir elbise ile kısa topuk uygun olmaz. Ancak kısa bir elbise ile her topuk boyu kullanışlı olur. Sağlık açısından incelendiğinde en ideal topuk boyunun 5 santim olduğu söylenmektedir. Ancak kullanılacak olan kıyafete göre topuk boyu seçilebilir. Kısa boylu olanlar için daha yüksek topuk tercih etmek mümkündür. Kısacası topuklu ayakkabı tercih ederken boyuna bakıyorsanız elbisenizi, nerede giyeceğinizi, boyunuzu göz önüne olmalısınız. Rahat olması ve hareketinizi kısıtlamaması da bir o kadar önemlidir.

Topuklu Ayakkabı Giymeden Önce Ne Yapılmalı?

Topuklu ayakkabı her zaman ilk denediğiniz gibi olmaz. Aldığınızda çok rahat olan bir ayakkabı sonrasında dar gelebilir. Özellikle uzun süre ayakta durduktan sonra ayağınızı sıkmaya başlayabilir. Sebebi ise ayağın şişmesidir. Çeşitli yöntemler ile ayakkabının genişlemesi sağlanır. Geçici bir durum olan ayak şişmesinde ayakkabınızı rahatça giymek için çok az genişlemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ev içerisinde topuklu ayakkabıyı giymenizdir. Topuklu ayakkabıyı kalın bir çorap ile giyerseniz daha çok genişlemesini sağlarsınız. Bu şekilde ayakkabıyı giyip oturabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ayakkabının içine bir şeyler yerleştirmektir. Böylece genişleyecek ve ayağınızı sıkmayacaktır. Bunların dışında ayakkabı kalıpları da bulunmaktadır. Bu kalıplardan alarak ayakkabı içine yerleştirebilirsiniz. Bir gece beklettikten sonra diğer gün rahatça giyebilirsiniz. Ayakkabıyı giymeden önce kalıbına dikkat etmek, giydiğinizde rahat etmenize yardımcı olur. Birbirinden farklı modelde topuklu ayakkabılar Trendyol’da sizleri bekliyor.