İlgili Kategoriler
Fiyat
Materyal
Renk
Ekmek Dilim Kapasitesi
Güç (Watt)
Çıkarılabilir Plaka
Izgara Özelliği
Isı Ayarı
Plaka Kullanımı
Garanti Süresi
Tema / Stil
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Voltaj
Frekans
Priz Tipi
Ürün Puanı
"

Tost Makinesi

" araması için 1653 sonuç listeleniyor

Tost Makinesi Çeşitleri ve Fiyatları

Yemek yapmak için uzun saatler harcamak her zaman mümkün olmayabilir. Yoğunluğunuz olduğu zamanlarda lezzetli bir tost hazırlayarak açlığınızı çabucak giderebilirsiniz. Bunun için iyi ve kullanışlı bir tost makinesine sahip olmanız önemlidir. Kaliteli bir ürün sahibi olarak başta tost olmak üzere çeşitli, pratik ve lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Bir tost makinesi satın almadan önce fiyatları hakkında araştırma yaparak kullanacağınız alana uygun bir model seçmeniz faydalı olacaktır.

Tost Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? En Kullanışlı Tost Makinesi Çeşitleri Hangileridir?

Tost Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? En Kullanışlı Tost Makinesi Çeşitleri Hangileridir?

Tost makineleri, kapanınca üst üste gelen iki adet ızgaradan oluşur. Modeller malzeme, kullanım özelliği ve kapasite gibi özelliklere göre değişse de ürünün temel çalışma prensibi bu şekildedir. Ürün, içerisine gıdaya sıcak baskı uygulayarak pişmesini sağlar. Tostun yanı sıra sebze, et ve balık dahi pişirilebilir. Birçok makinenin üzerinde gıdalar için ideal pişirme süreleri ve dereceleri yer almaktadır.

Tost makinesi önerileri alırken markaya karar vermeden önce boyutlara dikkat etmekte fayda vardır. Mutfağınızda dar bir alan varsa ya da ofis gibi yerlerde kullanabileceğiniz bir model arıyorsanız küçük tost makinesi sizin için uygun olacaktır. Bu modeller, her yere taşınabilir ve kolaylıkla kullanılabilir. Izgara usulü yemekler yapmayı seviyorsanız büyük tost makinesi olarak bilinen modelleri tercih edebilirsiniz. Bunlar aynı zamanda kafeteryalarda ve restoranlarda kullanılmak için de uygundur; aynı anda birden çok tost yapmaya yardımcı olurlar.

Ocak üstü tost makinesi en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Bu modeller, ocağın üzerine yerleştirilerek kullanılır. Elektrik veya doğalgaz bağlantısı gerektirmeden, ocağı yaktıktan sonra tutacaklarından tutarak ateşin üzerine yerleştirebilir ve kolayca tost yapabilirsiniz. Ocak üstü modeller, kamp ve piknik aktivitelerinde kullanmak için de uygundur. Ev tipi tost makinesi ihtiyacı için genellikle elektrikli modeller tercih edilir. Bunların iç kısmında ısı iletkenleri vardır. Elektrik bağlantısı ile ısınan iletkenler, ızgaraların ısınmasını ve böylece yiyeceklerin pişmesini sağlar.

Tost makineleri, pişirme kapasitelerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Aynı anda çok sayıda tost yapabilen ve sanayi tipi olarak da adlandırılan makineler genellikle restoranlarda, kantinlerde, kafeteryalarda ve bunun gibi toplu yemek hazırlanan yerlerde kullanılır. 12 dilim tost makinesi, 8 dilim tost makinesi, 6 dilim tost makinesi gibi aynı zamanda pişirebildiği tost sayısına göre sınıflandırılıp isimlendirilen bu cihazlar, genellikle elektrik bağlantısıyla çalışır.

Sanayi tipi olarak kullanılan bazı doğalgazlı tost makinesi çeşitleri de mevcuttur. Bunlar arasında 20 dilim tost makinesi, 16 dilim tost makinesi, 12 dilim tost makinesi gibi geniş kapasiteli ürünler de vardır. Söz konusu modeller, doğalgaz tesisatına bağlanır ve ızgaralar gaz enerjisiyle ısınır.

Demir döküm tost makinesi çoğunlukla yapışmaz özelliğe sahiptir ve bu sayede yağ kullanmadan tost yapmayı mümkün hâle getirirler. Ocak üstü döküm tost makinesi modelleri, manuel çeşitler arasında sıklıkla tercih edilir. Döküm tost makinesi dayanıklı olmasıyla kullanıcıların beğenisi kazanır. Ayrıca bazı modelleri ısıyı hızlı ilettiği için pratik ve çabuk pişirme sağlar.

Makinelerin üretiminde kullanılan malzemelere göre farklı çeşitler bulunmaktadır. Tost makinesi ızgarası genellikle metalden yapılır ancak seramik tost makinesi çeşitlerinde bu kısım seramik malzeme ile kaplanır. Et, tavuk ve balık pişirmek için en uygun seçenek ise tepsili tost makinesi olarak bilinen modeldir. Bu modelde iki ızgara arasında bir tepsi bulunur ve yemekler bu tepsiye yerleştirilerek kolaylıkla pişirilebilir.

Tost Makinesinde En Popüler Markalar Hangileridir?

Tost Makinesinde En Popüler Markalar Hangileridir?

Arzum, bu kategoride en çok tercih edilen markalar arasındadır. Özellikle grill tost makinesi kategorisindeki modelleri, lezzetli pişirme özelliği sebebiyle tercih edilir. Arzum tarafından üretilen mini tost makinesi fiyatları bakımından uygun olmakla birlikte yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Ev tipi döküm tost makinesi ihtiyacınız varsa Arzum’un ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Arçelik tarafından üretilen sanayi tipi cihazlar genellikle işletmeler tarafından tercih edilir. Büyük tost makinesi kategorisinde, doğalgaz ve elektrik bağlantılı tost makinesi modelleri için bu markayı seçebilirsiniz. Astra, büyük boy tost makinesi üreten başka bir markadır. İşletme sahibi iseniz ve aynı anda çok sayıda tost yapabilecek bir model arıyorsanız bu markalar tarafından üretilen ızgara tost makinesi çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Ocak üstü döküm tost makinesi üreten markalar arasında Emsan sıklıkla öne çıkmaktadır. Emsan tarafından üretilen manuel tost makinesi çeşitleri ev kullanımı için uygundur. Markanın ürettiği modeller arasında granit plakalı tost makinesi çeşitleri de bulunur.

Elektrikli tost makinesi konusunda bilinen bir marka olan Simbo, kaliteli ürün çeşitleriyle bu kategoride sıklıkla tercih edilir. Simbo, uygun fiyatlı ve kaliteli modeller üretir. Markanın satışa sunduğu modeller arasında kırmızı tost makinesi gibi göze hitap eden cihazlar bulmak da mümkündür.

Karaca da genel olarak ev tipi döküm tost makinesi üreten bir markadır. Bu markanın ürünleri arasında, siyah tost makinesi gibi hem göze hitap eden hem de iyi çalışarak pratik bir biçimde yemek hazırlamaya yardımcı olan modeller bulunur. Korkmaz tarafından üretilen tost makinelerini ev kullanımı için tercih edebilirsiniz. Korkmaz aynı zamanda waffle makinesi çeşitleriyle de tercih edilen bir markadır.

İhtiyacınıza uygun modeli bulmak için tost makinesi çeşitleri arasında göz gezdirebilirsiniz. Tost makinelerinin güvenirliliği ve elektrik kullanımları, yiyecekleri iyi pişirmeleri kadar önemli bir konudur. Eski tost makinesi kullanmak elektrik akımı bakımından güvenlik sorunu yaratabileceği gibi aşırı enerji tüketimine de yol açabilir. Zamandan ve masraftan tasarruf ederek lezzetli yemekler hazırlamak için tost makinesi önerileri arasından sizin için uygun markayı ve modeli seçebilirsiniz.

Tost Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Tost Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Tost makinesi fiyatları farklı değişkenlere göre çeşitlilik gösterebilir. Dolayısıyla standart bir fiyat skalasından bahsetmek mümkün değildir. Fakat satın almadan önce fiyatları etkileyen konuları öğrenmek ve fiyat/performans açısından verimli bir model tercih etmek faydalı olacaktır.

Manuel tost makinesi modelleri, diğer ev tipi modellere göre daha uygun fiyatlı olabilir. Bu tip tost makinelerini satın alırken ürünün üretiminde kullanılan malzeme kalitesine dikkat etmek gerekir. Granit kaplı veya grill özelliğine sahip bir model alarak uzun süre kullanabilirsiniz. Metal tost makinesi fiyatları araştırılırken en çok dikkat edilmesi gereken kriter, ürünün malzemesi ve kullanım ömrüdür.

Renk, bütçeyi belirleyen bir unsur değildir. Dolayısıyla kırmızı tost makinesi fiyatları gibi bir kalemden söz etmek pek mümkün olmayacaktır. Teknik özellikler, boyut ve kullanım alanı gibi etkenler fiyatları belirler. Örnek olarak döküm tost makinesi fiyatları, kullanım ömrüne ve malzeme kalitesine bağlı olarak diğer modellere göre daha yüksek olabilir. Aynı şekilde, granit tost makinesi fiyatları da metal tost makinesi çeşitlerine göre bir nebze daha yüksek olabilir.

Sanayi tipi ürün çeşitlerinde de fiyatlar yukarıdakilere benzer etkenlere göre değişir. Alüminyum tost makinesi fiyatları, ısı iletkenliğine bağlı olarak başka malzemelerden imal edilen çeşitlere göre farklı olabilir. Hangi modeli alacağınıza karar veremediyseniz Trendyol’dan tost makinesi tavsiyeleri edinebilir ve kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

Tost makinesi almadan önce ihtiyacınızı ve kullanacağınız alanı belirlemenizde fayda vardır. Eğer görünüm sizin için önemli bir kriterse mor tost makinesi, beyaz tost makinesi, mavi tost makinesi gibi çeşitlere de göz atabilirsiniz. Büyük ve küçük tost makinesi fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kaliteli tost makinesi modellerini Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tost makineleri günlük kullanım ile kısa sürede pratik yiyeceklerin hazırlanmasına destek olan ürünlerdir. Tost makinesi alımında ise bazı detaylara dikkat etmeniz kullanımdan istediğiniz faydaya sahip olmanız açısından önemlidir. Elektrikli kullanıma sahip olan seçimlerin yanı sıra ocak üstü tost makinesi seçimleri de yer alır. döküm tost makinesi ise ocak üstü tost makinesi ve elektrikli tost makinelerinde yer alan ürünlerdir. Kaliteli üretim özelliğine sahip olan tost makinası alımı ile ürünü uzun yıllar boyu kullanmanın avantajlarına sahip olabilirsiniz. Bunun ile beraber tost makinesi satın alma işlemlerinde ürün ebatları ve kullanım özelliklerine de dikkat etmeniz tavsiye edilir. Ebatlarda farklı seçenekler sunulmaktadır. Tek kişilik olarak satışa sunulan modellerden kafe ve restoranlar için özel olarak üretimi yapılan modellere kadar geniş bir liste yer almaktadır. Model seçimlerinizde aynı zamanda sadece tost değil ızgara olarak da kullanılan model seçmeniz ürünü farklı yiyeceklerin hazırlanmasında da kullanmanıza olanak sunar.

Tost Makinesi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Tost makineleri günlük olarak kullanıma uygun olup pratik yiyeceklerin kısa sürede hazırlanmasında avantaj sağlayan ürünlerdir. Elektrikli üretime sahip olan modellerin yanı sıra ocak üstü olarak tasarlanmış olan döküm tost makineleri de bulunmaktadır. Elektrikli tost makinesi satın alma işlemlerinde ise elektrik tüketim özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Tost makinelerinin genel olarak ebatları büyüdükçe elektrik tüketimlerinde de artış olabilmektedir. Farklı ebatlar ile satışa sunulan tost makineleri tek kişilik çift kişilik olan modellerin yanı sıra kafeler için üretilen daha büyük ebatlara sahip olan seçimler ile de satışa sunulur. Tost makineleri ortalama olarak düşük bir elektrik tüketimine sahip olmak ile beraber bazı tost makineleri ise fazla elektrik sarfiyatı da yapabilmektedir. Bu nedenle satın alma işlemleri öncesinde ürünün elektrik tüketimi hakkında detaylı bilgi almanız da tavsiye edilir.

Tost Makinesi ilk Kullanmadan Önce Ne Yapmalı?

Tost makinesi satın almadan önce marka, model ve ebatları konusunda araştırma yapmanın akabinde ihtiyacınıza uygun olan seçime yer açabilirsiniz. Satın alma işlemlerini tamamlamanın akabinde kullanım avantajından faydalanmak için ise öncelikle ürünü kullanım talimatlarını detaylı olarak okumanız gerekir. İlk kullanım ve sonrasında kullanım için önerilen detaylara yer vermemeniz durumunda doğabilecek olan sorunlar garanti kapsamında sayılmayacaktır. Tost makinesinin kullanımı öncesinde iç alanda bulunan ızgarasının güzelce yıkanması ve kurulanması gerekir. Kesinlikle ıslak olarak tost makinesinin içine konulmaması önerilir. Tost makinesinin iç alanında toz ya da benzeri bir şeyin olup olmadığına da dikkat etmeniz önemlidir. İlk etapta tost makinesi içine ızgarayı yerleştirerek fişi prize takmanız önerilir. Isının elde edilip edilmediğinin kontrolü yapılır fiş prizden çekilir. Bir süre soğuması beklenir. Sonrasında ilk kullanmaya başlayabilirsiniz. Trendyol’dan tost makinelerini inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.