İlgili Kategoriler
Etki
Saç Tipi
Cinsiyet
Hacim
Fiyat
Özellik
Ek Özellik
İçerik
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Şampuan

" araması için 46286 sonuç listeleniyor

Saç Bakımının Olmazsa Olmazı Şampuan Çeşitleri Trendyol'da!

Saçlarınızı temizleyerek etkin bir bakım yapmanın yolu doğru şampuan seçiminden geçer. Söz konusu ürünler, saç ve kafa derisi için özel olarak geliştirilir. İyi bir seçim yaparak parlak, hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür.

Şampuan kategorisinde farklı içeriklere sahip ürünler mevcuttur. Örneğin, zengin vitamin içeriğine sahip bitkisel ürünler sağlıklı bir bakım için tercih edilebilir. Günlük temizlik için tuz içerikli klasik modelleri de tercih edebilirsiniz. Birbirinden etkili şampuan çeşitleri arasında saç rahatsızlıklarını gidermek için özel olarak geliştirilmiş ürünler de bulunur. Bakım ve temizlik rutinleriniz için ihtiyaç duyduğunuz modeli bu ürün skalasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kalitelisiyle Fark Yaratan Şampuan Çeşitleri ve Özellikleri

Kalitelisiyle Fark Yaratan Şampuan Çeşitleri ve Özellikleri

Kaliteli bir saç bakım ürünü arıyorsanız doğal şampuan çeşitlerine göz atabilirsiniz. Bitkisel ve hayvansal özlerden elde edilen ürünler, zengin içerikleriyle yüksek etki sağlar. Bu kategoride organik veya doğal yoğunluklu olan çeşitleri bulmak mümkündür. Örneğin, parabensiz şampuan çeşitleri hassas saç ve deri yapısına sahip olan kişiler için idealdir. Özel olarak geliştirilen naturel ürünlerle nazik bir saç bakımı yapılabilir.

Saçlarınızın ihtiyacına hitap eden ürün seçimiyle kaliteli bir tercih yapabilirsiniz. Kuruluk ve yıpranma durumundan korunmak isterseniz nemlendirici şampuan çeşitleri sizin için uygundur. Bu ürünler, nem dengesini sağlayarak etkin bir bakım gerçekleştirir. Yağlı ve yüksek nem oranına sahip saçlar içinse sülfat içeriğine sahip olmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Söz konusu ürünler, yağlanma oranını azaltarak bakımı kolaylaştırır.

Saçlarınızı güçlendirmek ve iyi bir bakım yapmak isterseniz özel muhtevaya sahip ürünlere göz atabilirsiniz. Argan yağlı şampuan, rutin bakım için uygun modellere örnek gösterilebilir. Bu ürünlerin içeriğinde saçları besleyen zengin bir içerik yer alır. Argan yağı, tellere ve deriye hızlıca nüfuz ederek etkin bir onarım sağlar. Yıpranma ve dökülme sorununa sahipseniz ısırgan otlu şampuan sizin için iyi bir seçim olur. Zengin vitamin ve mineral içeriğine sahip olan ısırgan otlu modeller kaliteli bir bakım için idealdir.

Saç tipi, bakım ürünlerinin etkisini ve dolayısıyla kullanım kalitesini belirleyen önemli bir husustur. Spesifik bir kullanım alanına hitap eden kıvırcık saç şampuan buna örnek gösterilebilir. Söz konusu ürünler kıvırcık tellerin bakımının etkin bir biçimde yapılmasını sağlar. Bu modeller, tel yapısına ve ihtiyaçlarına göre özel olarak geliştirilir. Aynı zamanda düz veya dalgalı saçlara hitap eden çeşitler bulmak da mümkündür.

Kuru şampuan, detaylı bir bakım yapmaya zamanı olmayan kişiler için ideal bir üründür. Bu modeller genellikle sprey formunda satışa sunulur. Spreyi saçlara hafifçe sıkarak temizlik sağlamak ve hacim kazandırmak mümkündür. Örneğin, acil bir iş görüşmeniz varsa ve kuaföre uğrayacak vakte sahip değilseniz sprey ürünü kullanarak kısa sürede etkin bir bakım yapabilirsiniz. Söz konusu modeller, sağladıkları temiz ve yağdan arınmış görüntü sayesinde oldukça popülerdir.

Mentollü, saç güçlendirici ve kolajen şampuan çeşitleri, sunduğu etkiler sayesinde sevilen modeller arasında yer alır. Mentolden gelen ferahlık, saç derisinin nefes almasını sağlar. Güçlendirici modeller koparak dökülme ve yıpranmaya karşı etkilidir. Yaşa bağlı olarak saçlarda azalan kolajen miktarını ise doğru ürünlerle artırabilme şansınız vardır.

Her Saç Tipine Uygun Şampuan Çeşitleri

Her Saç Tipine Uygun Şampuan Çeşitleri

Tuzsuz şampuan, farklı saç tiplerine hitap eden ürünler arasındadır. Muhtevasında kimyasal tuz bulunmayan bu modeller doğal bakım yapmak isteyen kişiler için idealdir. Söz konusu ürünlerde temizlik ve bakım genellikle doğal maddeler ve naturel yoğunluklu bileşenlerle sağlanır. Özel olarak geliştirilen tuzsuz bakım ürünleri, aynı zamanda saçların pH dengesinin korunmasına da yardımcı olur.

Katı şampuan farklı saç tipleri için uygun olan ürünlerden biridir. Bu modeller katı sabun formunda satışa sunulur. Söz konusu modellerin muhtevaları sıvı ve krem bakım ürünleriyle benzerdir. Katı kıvamlı modeller, dökülme riski olmadığı için seyahatlerde tercih edilebilir. Örneğin; kamp yapmayı seviyorsanız bu ürünlerden birini çantanıza atabilir ve saçlarınızı istediğiniz yerde yıkayabilirsiniz. Katı formda olan seçenekler, banyoda az yer kapladığı için de tercih edilebilir.

Saçlarınız gün içinde kir ve toza maruz kalır. Bu etkenler yağlanma başta olmak üzere birçok probleme yol açar. Diplere ve tellere işleyen yağ tabakalarını tamamen temizlemek için arındırıcı şampuan kullanılabilir. Bu ürünler, aşırı birikimi önleyerek kesin bir temizlik sağlayan yapıdadır. Arındırıcı bakım ürünleri, genel bir ihtiyaca hitap eder ve farklı saç tipleri için uygundur.

Saç tipiniz hangisi olursa olsun, kırılma ve dökülme gibi durumları önlemek için zengin içeriğe sahip bir ürün seçmeniz gerekir. Hindistan cevizli şampuan, farklı tel yapıları için uygun modellere örnek gösterilebilir. Ürünlerin muhtevasında güçlenme sağlayan bileşenler bulunur. Lavantalı şampuan da herkese hitap eden bir üründür. Özel olarak geliştirilen bu modeller saçlarınızın hacimli olmasını ve hoş kokmasını sağlar.

Sülfatsız şampuan çeşitleri doğal bir bakımı tercih eden kişiler için uygundur. SLS içermeyen bu ürünler, her saçta kullanılabilen bir yapıdadır. İçeriği doğal veya naturel yoğunluklu bileşenlerden oluşan bu modeller etkin bir beslenme sağlar. SLS muhtevasına sahip olmayan modeller, aynı zamanda tellerin yumuşak ve esnek yapısının korunmasına yardımcı olur. Yüzeyde aşınmaya sebep olmayan bu ürünler boyalı saçlar için de tercih edilebilir..

Bitki özütü kullanılarak üretilen bakım ürünleri farklı saç tipleri için çeşitli faydalar sağlar. Kafa derisini besleyen ve ferahlatan naneli şampuan çeşitleri buna örnek olarak gösterilebilir. Söz konusu modeller, tel yapısını destekleyerek canlanma sağlar. Papatyalı şampuan bitkinin doğal muhtevasını barındıran başka bir üründür. Bu modeller zengin mineral kompleksi sayesinde tellerin güçlenmesine ve hacim kazanmasına yardımcı olur.

Doğallıktan Ödün Vermeyenler İçin Organik Şampuan Çeşitleri

Doğallıktan Ödün Vermeyenler İçin Organik Şampuan Çeşitleri

Saçlarınıza doğal bir bakım yapmak isterseniz organik şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, tamamen doğal özlerin bileşim hâline getirilmesiyle üretilir. Söz konusu modellerin üretim ve paketleme süreçlerinde kimyasal maddeler kullanılmaz. Organik yapıya sahip olan özel şampuan çeşitleri saçları ve kafa derisini besler. Doğal mineral ve vitaminler, tellere renk veren pigmentlerin de canlı tutulmasını sağlar. Organik ürünler sayesinde yaşlanmanın saçlarınızdaki etkisini yavaşlatabilirsiniz.

Bitkisel şampuan çeşitleri organik ve doğal ürün skalasında yer alır. Söz konusu modellerde meyve, sebze ve diğer bitkilerden elde edilen naturel özler kullanılır. Bitkilerin içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller, bu bakım ürünlerinin besleyici bir yapıya sahip olmasını sağlar. Çilekli şampuan zengin muhtevaya sahip modellere örnek gösterilebilir. Bu ürünler, tellerin elastikiyetini artırır ve hoş bir koku sağlar.

Saç bakımınızı doğal dengeyi koruyan ürünlerle yapmak isterseniz vegan şampuan çeşitleri sizin için idealdir. Bu ürünlerin muhtevasında hayvanlardan elde edilen maddeler bulunmaz. Söz konusu modeller aynı zamanda hayvanlar üzerinde deneyler yapılmadan üretilir. Vegan ürünler, çevre dostu özelliklerinin yanı sıra zengin bitkisel özleri sebebiyle de tercih edilebilir.

Saçlarınızı kadim bir formülle güçlendirmek isterseniz zeytinyağlı şampuan çeşitlerine göz atabilirsiniz. Organik ürün kategorisinde, içerisinde zeytinyağı yer alan birçok model bulunur. Özel olarak geliştirilen bu bakım ürünleri nemlendirici bir yapıya sahiptir. Saçlara hızlı bir biçimde nüfuz eden ürünler, tellerdeki nem dengesinin korunmasını sağlayarak güçlenmeye yardımcı olur.

Bıttım şampuan ile saçlarınızda derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz. Doğal bir öz olan bıttım, tellere nüfuz ederek yağ ve kir kalıntılarının tepeden uca atılmasını sağlar. Bu ürünler, gün boyunca toza, dumana, kire maruz kalan saçlarınızı ve kafa derinizi temizleyerek ferah bir his verir. Bıttım özüne sahip olan bakım ürünleri kadınlar ve erkekler için uygundur. Saç dökülmesinin önlenmesi noktasında da bıttım özü içeren ürünlerin faydasından bahsetmek mümkündür.

Organik ürünler arasında spesifik rahatsızlıkların çözülmesine yardımcı olan çeşitler de bulunur. Saç dökülme sorunu yaşıyorsanız sarımsaklı şampuan çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Sarımsak özünden üretilen bu ürünler kafa derisine nüfuz ederek keratin miktarının artmasını sağlar ve uzama sürecini hızlandırır. Anti-alerjik yapıya sahip olan kükürtlü şampuan çeşitleri de sağlıklı bir bakım için tercih edilebilir.

Saçlarınıza Işıltı Katacak Şampuan Çeşitleri

Saçlarınıza Işıltı Katacak Şampuan Çeşitleri

Işıltılı saçlara sahip olmak için telleri ve kafa derisini besleyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Çam terebentin şampuan, parlak görünüm elde etmek için iyi bir tercihtir. Bu ürünün muhtevasında çam ağaçlarından elde edilen doğal yağ kullanılır. Söz konusu yağ, telleri besleyerek parlaklığını artırır. Gür, kuvvetli ve ışıltılı saçlara sahip olmak için kafeinli şampuan çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Kafein içeriğine sahip olan modeller, kan dolaşımını hızlandırarak güçlendirici ve dolgunlaştırıcı etki yapar.

Saçlarınıza ışıltı kazandırmak isterseniz keratin şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Keratin, saç yapısında doğal olarak bulunan bir bileşiktir. Söz konusu maddenin takviye edilmesi tellerin güçlenmesini sağlar. Naturel yapı maddesiyle beslenen saçlar hacimli ve parlak bir görünüm kazanır. Bu ürün, saçların şekillendirmesine yardımcı olduğu için kuaförler ve güzellik salonlarında da tercih edilebilir.

Vitamin ve mineral takviyesiyle saçlara parlaklık kazandırmak mümkündür. Özel bir yapıya sahip olan B vitaminli şampuan, ışıltılı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için uygundur. Zengin bir bileşik kompleksine sahip olan bu ürünler, tellerin beslenmesine yardımcı olur. B vitamini, parlak bir görünüm sağlamakla birlikte saçların direncini de büyük ölçüde artırır.

Saçlarınıza ışıltılı tonlar kazandırmak için renkli şampuanları tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, boya kategorisinde olmamakla birlikte düzenli yıkamada tellerin spesifik bir renk tonuna sahip olmasını sağlar. Mor, mavi, siyah ve gri şampuan çeşitleri bu türden bir kullanım için uygundur. Söz konusu ürünler boya için takviye olarak da kullanılabilir. Örneğin, saçlarınızı koyu renklere boyamayı seviyorsanız siyah şampuanları kullanarak açık tonların ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz.

Saç Tipinize Uygun Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saç Tipinize Uygun Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cinsiyet, şampuan seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususların başında yer alır. Erkeklerin ve kadınların saç tipleri, hacimleri ve tel yapıları farklıdır. Örneğin, kadınlarda ince bir tel yapısı söz konusudur. Erkekler için üretilen bir şampuan, içeriğinde zengin ve besleyici ögeler olsa bile kadınlara uygun olmayabilir. Bu yüzden bakım ürünü alırken kadın veya erkek şampuan modelleri arasından seçim yapmalısınız.

Bakım ürününüzü saçlarınızın formuna ve kazandırmak istediğiniz biçime göre seçmeniz faydalı olur. Örneğin, dalgalı saçlara sahipseniz ve yatıştırıcı bir ürün arıyorsanız düzleştirici şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede tellerinizin yatışmasını sağlayabilir ve istediğiniz formu yakalayabilirsiniz. Hacimli ve kuvvetli bir form yakalamak istiyorsanız saç güçleştirici şampuan sizin için uygun bir tercih olur. Seyrek bir tel yapısına sahipseniz saç uzatan şampuan modellerini seçebilirsiniz. Özel olarak geliştirilen bu modeller, dökülme ve seyrekleşme gibi rahatsızlıkların giderilmesi için uygundur.

Bakım rutini, şampuan seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Fön, kesim ve düzleştirme gibi bakımları sık biçimde uyguluyorsanız tellerin yumuşak olması gerekir. Bunun için saç yumuşatıcı şampuan seçebilirsiniz. Söz konusu ürünler, tellere nüfuz ederek şekillendirmeye müsait bir forma girmelerini sağlar. Saçlarınızı sıklıkla renklendiriyorsanız şampuan saç boyası modelleri sizin için idealdir. Bu ürünlerle boyama süreçlerinin hızlı ve zahmetsiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Saç rengi, bakım ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Şampuanların içeriğinde yer alan bileşenler, renk veren pigmentleri de büyük ölçüde etkiler. Saçınızın tonundan memnunsanız bu pigmentleri koruyan ve destekleyen çeşitleri tercih edebilirsiniz. Bunun için ürün satın almadan önce şampuan içeriğine göz atmanız faydalı olur.

Saçlarınızda veya kafa derinizde spesifik bir rahatsızlık varsa ürün seçiminde titiz olmanız tavsiye edilir. Egzama, özel ürün seçimi gerektiren durumlardan biridir. Sıradan bakım ürünleri bu rahatsızlığa sahip olan kişiler için zararlı olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa egzama için şampuan çeşitlerini tercih etmeniz faydalı olur. Kafa derisine yerleşen zararlılar da bakım ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bit olarak adlandırılan bu canlılar, saçlarda kısa sürede çoğalabilir ve kaşıntı, yara oluşumu gibi etkilere sebep olabilir. Bu durumda anti bit şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Söz konusu ürünlerin kullanım sıklığına ve süresine dikkat etmelisiniz. Medikal şampuan çeşitleri ise doktora danışılarak kullanılmalıdır. Saçlarınızın mineral dengesi de bakım ürünü seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz bir konudur. Tellerde zayıflama ve yıpranma görünüyorsa mineral eksikliği olması muhtemeldir. Böyle bir durumda pH şampuan çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Yaş grubu, şampuan seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Yetişkinler için üretilen bakım ürünleri çocuklara uygun değildir. Bu yüzden miniklerde 8 yaş için şampuan gibi ürünleri seçmek gerekir. 0-6 yaş grubu hassas bir saç ve cilt yapısına sahiptir. Söz konusu yaş aralığında olan kişilerde paraben ve sülfat içermeyen bebek şampuan modelleri tercih edilebilir.

Şampuan Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Şampuan Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Şampuan fiyatları, ürünlerin muhtevasına göre değişiklik gösterir. Rutin temizlik için kullanılan modeller genellikle diğerlerine göre daha uygun tutarlarda satışa sunulur. Tuz şampuan modelleri bu açıdan standart ve uygun fiyatlı bir ürün arayanlar için idealdir.

Bazı bakım ürünlerinde özel içerikli bileşenler yer alır. Keçi sütlü şampuan modelleri buna örnek gösterilebilir. Söz konusu çeşitler, güçlendirici ve besleyici bir yapıya sahiptir. Bu skalada olan ürünlerin fiyatları bir nebze yüksek olabilir. Saç ve vücut kullanımı için uygun yapıda olan katranlı şampuanlar da aynı kategoride değerlendirilebilir.

Saç bakım ürünleri kategorisinde spesifik bir amaç için üretilen çeşitler bulunur. Kepek için şampuan çeşitleri buna örnek gösterilebilir. Söz konusu modeller, birçok kişide görülen bir sorunu gidermek için üretilir. Bu ürünlerde özel bir fiyat skalası söz konusudur. Fiyat araştırması yaparken şampuan modelleri arasından ihtiyaca uygun bir seçim yapmak da faydalı olur.

Ambalaj ölçüsü, saç bakım ürünlerinin fiyatlarını belirleyen özelliklerden biridir. Bu kategoride 90, 100, 250, 300 ml şampuan gibi farklı ölçülerle satışa sunulan modeller bulunur. Paketin büyüklüğü arttıkça fiyatlar doğal olarak yükselir. 5 ve 8 kiloluk şampuanlar kuaför, güzellik salonu, bakım merkezi gibi yerler için uygundur. Sık kullanılan ürünler büyük miktarlarda alındığında bütçe tasarrufu sağlar.

Şampuan özellikleri, fiyat araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Her saç tipi için gereken bakım ürünü farklıdır. Örneğin, vitamin ve mineral eksikliği görülen saçlarda doğal yapıya sahip olan kremsiz şampuan çeşitleri tercih edilebilir. Böyle bir ihtiyaç söz konusuysa fiyat araştırmasını bu ürün skalasında yapmak faydalı olur. Şampuan çeşitleri arasından ihtiyaç duyduğunuz ürünleri, Trendyol’un avantajlarından yararlanarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda şampuan yorumlarını okuyarak ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Şampuan Ne Kadar Sıkılmalı?

Şampuan çeşitleri, saçı temizlemenin etkili ve kolay yollarından bir tanesidir. Ancak yağ, kir ve kalıntıları saçtan arındıran şampuanları kullanırken bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Saçınızın sağlıksız bir görüntüye ulaştığını düşünüyorsanız, temizleme sürecinin ilk aşamasında hata yapıyor olabilirsiniz. Gereğinden fazla şampuan kullanmak, saçın daha temiz olacağı gibi bir algı yaratsa da aslında sıkça yapılan hatalar arasındadır. Doğru miktarda şampuan kullanarak saçınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre orta uzunlukta saça sahip kişilerin en fazla ceviz büyüklüğünde şampuan kullanması yeterlidir. Ürünü kullanırken ise daha çok saç diplerine yoğunlaşmanız tavsiye edilir. Durulama esnasında diplerden akıp giden şampuanlar, saç uçlarını temizlemek için yeterli olur. Aşırı yağlı saçlarda birden fazla kez şampuan kullanmak gerekebilir. Ancak bu süreçte 2 kez şampuanlanmanız yeterli olacaktır. Daha fazlası hem saç diplerine hem de uçlarına zarar verir.

Şampuan Saçta Ne Kadar Bekletilmeli?

Doğru yöntemlerle yıkanan saçlar, çok daha dolgun ve parlak sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Bakım ürünleri kadar etki eden bu yöntemlerle saçınızı ilk günkü sağlığına kavuşturabilirsiniz. Bu süreçte yıkama aralığı, su sıcaklığı, masaj, saç kremi ve durulama gibi kriterlere dikkat etmek gerekir. Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz miktarda şampuanı saç diplerine nazikçe masaj yaparak yedirebilirsiniz. Dairesel hareketlerle uygulanan şampuanın saçta 20 saniye kadar beklemesi yeterli olacaktır. Durulama esnasında ise şampuanın saç tellerinden uçlara doğru akmasına izin verebilirsiniz. Şampuanın aksine saç kremini yalnızca uçlara uygulamanız önerilir. Bu tip ürünler ise saçta 5 ile 7 dakika arası kalabilir. Kırık, kuru ve zarar görmüş saç uçları, güçlü içeriklere sahip kremler sayesinde çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Son aşamada ise tüm kalıntıların temizlendiğinden emin olmanız gerekir. Aksi hâlde şampuanın saçta kalması, kepek ve yağlanma gibi problemleri beraberinde getirir.

Şampuan Kaç Ayda Bir Değiştirilmeli?

Tercih ettiğiniz şampuanın saçların tüm ihtiyacını karşıladığından emin olmanız gerekir. Örneğin yağlı saçlara sahipseniz, sebum miktarını dengeleyen ürünler sizin için daha uygun olur. Saçın yapısında herhangi bir değişiklik mevcut değilse, şampuan değişimi yapmanıza gerek yoktur. Aksine bu durum, saç derisinin alışkanlıklarını bozarak yağ ve nem dengesinde olumsuz durumlar yaratabilir. Şampuan değiştirme sıklığını saçınızın güncel sorunlarına göre belirleyebilirsiniz. Örneğin saç açma gibi yoğun kimyasalların kullanıldığı işlemlerden sonra yıpranma karşıtı ürünleri tercih edebilirsiniz. Mevsimsel dönemlerde saç dökülmeleri hızla arttığından, dökülme karşıtı modellere de göz atabilirsiniz. Hormonal değişikliklerden sonra da şampuan değişimi yapmak mümkündür. Bu tip olağandışı durumların haricinde kullandığınız üründen memnunsanız herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Raf ömrü biten şampuanların ise mutlaka değiştirilmesi tavsiye edilir. Saçınıza uygun şampuan çeşitlerini kullanarak dolgun, parlak ve canlı sonuçlara ulaşmanız mümkün olur.