İlgili Kategoriler
Fiyat
Tip
Kullanım
Temizlik Fırçası
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Otomatik Kapanma
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Epilatör

" araması için 1535 sonuç listeleniyor

Pratik ve Kullanışlı Epilatör Modelleri

Epilatör, vücuttaki istenmeyen tüylerin alınmasında kullanılır. Bu ürün sayesinde ağda, cımbız veya ip gibi zahmetli yöntemlere veda edebilirsiniz. Kişisel bakım sürecinde zaman tasarrufu sağlayan epilasyon aletlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Tercihinize göre şarjlı veya prize takılan bir cihaz edinebilirsiniz. Epilatörler, özellikle yaz aylarında pürüzsüz bir görünüm sağlamak için oldukça pratiktir. Vücudun bacak, kol, koltuk altı gibi görünen bölgelerinde kullanılabilir. Bununla birlikte epilatör modeline ve özelliklerine bağlı olarak, yüz için de uygun olabilir. Kıl köklerine doğrudan müdahale ettiği için tıraş uygulamasının aksine, tüyler daha geç uzar. Böylece daha pratik bir uygulamayla daha uzun süreli konfor elde edebilirsiniz.

Etekler, şortlar, kısa kollu veya askılı kıyafetler epilasyon aleti ile kullanıldıktan sonra rahatlıkla giyilebilir. Uygulama esnasında cihaz, kılların çıkış yönünün tersine doğru ilerletilmelidir. Böylelikle tüylerin alınması kolaylaşırken işlem zamanı da kısaltılabilir. Özellikle ilk defa kullanacak kişilerin bacak ve kol gibi daha az hassasiyet gösterebilecek bölgelerden başlaması cihazın cildiniz ile uyumunu görebilmenizi sağlar. Her kullanımdan sonra sağlıklı bir görünüm elde etmek için cildin nemlendirilmesi tavsiye edilir.

Epilasyon aletleri bikini bölgesi, yüz, koltuk altı gibi küçük bölgelerde kullanılabileceği gibi tüm bacak ve kol gibi büyük yüzeyler için de uygundur. Bununla birlikte tamamen kalıcı çözüm isteyenler ise lazer epilasyon aletlerini tercih edebilir. Ancak hangi özelliğe sahip olursa olsun cihazı satın almadan önce iyice araştırmak bütçeniz ve cilt sağlığınız için faydalı olabilir. Hızlı ve kolay kullanımı sayesinde epilatör çeşitleri oldukça talep gören ürünlerdir. Bu nedenle birden fazla türü de bulunabilir. Bu anlamda seçenekler istenen özelliklere göre değerlendirilebilir. Ürünlerin kullanımı oldukça kolaydır. Her uygulama sonrasında cihazın temizliğine dikkat edilmesi uzun vadeli kullanım için faydalı olabilir. Kullanacağınız temizlik işlemi, ürününü tasarımına göre farklılık gösterebilir. Örneğin suyla temas edebilen cihazları suyun altında temizleyebilirsiniz ancak bu özelliğe sahip olmayanlar için özel aparatlar kullanılabilir.

Epilatör Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Epilatör Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Epilatör modelleri arasında birçok farklı özellik bulunur. Bu ürünlerin özellikleri kişilerin ihtiyaç ve isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin ışıklı epilatör ile tüylerin rahatça görülmesi sağlanabilir. İnce teller yetersiz ışıklarda görülemediği için ışıklı modeller tercih edilebilir. İpli epilatörler ise cımbız içermeyen yapıdadır. Yüz bölgesinde gibi daha az kılın olduğu alanlarda kullanılabilir. Eğer yüz bölgesinde kullanılıyorsa cildi pürüzsüzleştirerek makyaja uygun hâle getirebilir. Bu cihazlardaki ipler çok hızlı hareket edebilir. Kıllar iplerin arasına sıkışarak kökünden kopar. Kullanım esnasında kuru bir cilt epilasyon işlemini kolaylaştırır. Uygulama sonrasında ise cildi nemlendirici kremler veya yağlarla nemlendirmeniz olası tahriş ve kızarıklıkların önüne geçebilir. 40 cımbızlı epilatörler ise hız bakımından oldukça kullanışlıdır. Cımbız çokluğu işlemin kısa süre içerisinde tamamlanmasını sağlar. Bu epilasyon aleti kullanılarak hızlı ve hijyenik bir işlem gerçekleştirilebilir.

Evde kullanılabilecek lazer epilasyon aletleri ise kılların bir süre sonra tamamen yok edilebilmesi için değerlendirilebilir. Bu ürünlerle belirli aralıklarla işlem yapılarak istenilen bölge tüylerden arındırılabilir. Her kullanımdan sonra tellerde incelme ve dökülme yaşanır. Böylece yavaş yavaş bölge pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bu cihaz yalnızca yüzde değil vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir. Çok kısa süre içerisinde istenilen sonuçları verebilmesiyle birçok kişinin tercih ettiği modellerdendir. Seçilen epilatör setinin kullanım kılavuzu okunarak ürünün uygulama yöntemi anlaşılabilir.

Epilasyon araçlarını erkekler de rahatlıkla kullanabilir. Erkekler de istenmeyen bölgelerdeki tüylerin azaltılması veya yok edilmesi için epilasyon cihazlarından kendilerine uygun olanı seçebilirler. Cihaz alınırken cilt tipine uygunluğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle hassas cilde sahip kişiler seçecekleri modelin kendilerine uygunluğundan emin olmalıdır. Böylece ürün zararsız bir şekilde istenilen aralıklarda güvenle kullanılabilir.

Hassas Cildiniz İçin Seçmeniz Gereken Epilasyon Aleti Hangisidir?

Hassas Cildiniz İçin Seçmeniz Gereken Epilasyon Aleti Hangisidir?

Hassas ciltler için tasarlanan bir epilatör makinesi, işlemin en acısız şekilde gerçekleşmesini sağlar. Epilasyon makinesi kullanılan bölgede, işlem sırasında veya sonrasında kızarıklık meydana gelebilir. Bunun önüne geçmek için öncelikle epilatörün doğru kullanılması gerekir. Cihazı fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle uygulamak, kızarıklık ve tahrişler oluşumunu engelleyebilir. Bununla birlikte işlem öncesinde ve sonrasında uygulanacak nemlendirici kremler ile hassas bölgelerde oluşabilecek etkiler hafifletilebilir. Kullanılan bölgede rahatsızlık hissedildiğinde epilatör cihazı aynı yerden üst üste geçirilmemelidir. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde epilatör, erkek ve kadın kullanıcıların ciltlerinin tahriş etmeden istenmeyen tüylerden arındırabilir.

Seçilen ürün modeline uygun masaj başlığı olan cihazlar da hassas cilde sahip kullanıcıların düşünebileceği alternatiflerdendir. Bu başlık sayesinde uygulama sonrasında bölge rahatlatılabilir. Islak ve kuru olmak üzere iki ayrı kullanım çeşidine ait modeller de incelenerek cilde uygun bir cihaz satın alınabilir. Ayrıca farklı cımbız sayılarına sahip epilatör başlıkları da kullanıcının uygulama sırasında rahat etmesini sağlar. Koltuk altı gibi bölgeler için tasarlanmış daha az sayıdaki cımbıza sahip başlık ile kıl olmayan bölgeler korunabilir. Bu da uygulama sonrası tahriş ve kızarıklıkların önüne geçilmesi için yapılabilecek yöntemlerden biridir.

Uygulama esnasında cildin temiz olması, kayganlaştırıcı, krem ve benzeri ürünlerin olmaması da cihazların verimliliklerini olumlu yönde etkileyebilir. Temiz bir cilt yüzeyinde epilasyon aleti uygun şekilde çalıştırılabilir. Bu nedenle işlem öncesinde kullanacağınız bölgenin temiz ve jel veya krem gibi dış etkenlerden arındırılmış olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu sayede üründen yüksek performans elde edebilirsiniz. İyi temizlenmiş bir epilatör de cımbızların tüyleri tek seferde etkili bir biçimde almasını sağlayabilir.

Epilatör Aleti Fiyatları Nasıl Değişmektedir?

Epilatör Aleti Fiyatları Nasıl Değişmektedir?

Epilasyon aleti fiyatları seçilen ürüne göre farklılık gösterebilir. Kullanıcı kendine uygun alternatifleri belirledikten fiyat değerlendirmesi yaparak son kararı verebilir. Örneğin epilatör lazer işlemine benzer bir uygulama için isteniyorsa yalnızca yüz bölgesi için kullanılan ürünlere göre farklı bir fiyat aralığıyla karşılaşılabilir. Bunun için ihtiyaç belirlenmeli ve bu doğrultuda cihaz seçimi yapılmalıdır. Epilatör ne kadar beğenilirse beğenilsin her kullanıcı için uygun olmayabilir. Örneğin hassas ciltli kişilerin her cihazı kullanması aynı sonucu vermeyebilir. Bunun için ürün seçiminde cilt yapısı başta olmak üzere birçok özelliğe dikkat edilmesi faydalı olabilir. Dolayısıyla kişinin kendisine uygun ürünü bulabilmesi için cihaz başlıkları, şarjlı veya kablolu olup olmadığı, kuru veya ıslak uygulamaya uygunluğu gibi özellikleri gözden geçirmelidir. Satın almadan önce bu noktalara dikkat edilmesi epilatörden yüksek performans alabilmek için fayda sağlayabilir.

Kişisel bakım sırasında yalnızca epilatör kullanılmak istenmeyebilir. Ek olarak kullanılabilecek ürünler için kişisel bakım aletleri çeşitleri incelenebilir. Böylelikle yüz ve vücut bakımınız için farklı ya da birbirini tamamlayan parçalar seçilerek kapsamlı bir alışveriş yapılabilir. Bunun için farklı başlıklar veya birden fazla epilatör alternatifi satın alınabilir. Epilatör fiyatları incelendikten sonra ürünler hakkında Trendyol yorum içeriklerine de bakılabilir. Kullanıcı deneyimleri ve incelemelerinden faydalanılabilir. Ek soru olması hâlinde incelenen ürünün satıcısı ile iletişime geçilerek merak edilenlere cevap alınabilir.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Epilasyon aleti kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar göz önünde bulundurularak kullanım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Epilasyon yaparken tüylerin çıkış yönünü dikkate almalısınız. Tüylerin çıkış yönüne doğru yapılacak epilasyon batıkların oluşmaması önemlidir. Epilasyon yaparken acı hissetmemek için epilasyon cihazının kademeli ayarlarından yararlanabilirsiniz. Epilasyon yaparken uygulama bölgesindeki tüm istenmeyen tüylerin alınması çok daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Epilasyon sonrasında cildi tahrişlerden korumak adına nemlendirici kremler kullanmak faydalı olmaktadır. Epilasyon aletleri marka ve modeline göre şarjlı veya elektrikli olabilmektedir. Şarjlı bir cihaz kullanıyorsanız işlem sonrasında bir dahaki işleme hazır olması için cihazınızı şarja takmanız gerekmektedir. Kişisel bakımda önemli bir yer tutan epilasyon aletleri oldukça geniş bir ürün yelpazesinde yer almaktadır. Pek çok markanın birbirinden farklı özellikleri bulunan epilasyon cihazlarından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir ürünü satın alarak konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Epilasyon Aleti Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Epilasyon aletleri pek çok marka tarafından ve fonksiyonlarda üretilmektedir. Epilasyon aletlerinin geliştirilmiş farklı başlıkları vücutta farklı bölgelerin temizliğinde kullanılmaktadır. Epilasyon aleti cihazın özelliklerine göre tüm vücutta güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Epilasyon yaparken vücudun hassas bölgelerinde bu bölgeler için özel olarak tasarlanmış epilasyon başlıklarını kullanmak çok daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. erkek epilatör ürünleri erkek vücudu için özel olarak tasarlanmış olup değişik başlıklar ile kusursuz bir işlem sunmaktadır. Hassas bölgeler için üretilen başlıklar aynı zamanda kullanıcının daha az acı hissetmesine yardımcı olmaktadır. Epilasyon cihazının kişiye özel olması hijyen açısından önemlidir. Kullanmış olduğunuz epilasyon aletini başkaları ile paylaşmamanız gerekmektedir. kadın epilatör ürünleri kadın vücudundaki tüm bölgelerde işlem yapılmasını sağlayan geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Kadınların ve erkeklerin kişisel bakım ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilen bu ürünleri uygun fiyat aralıkları ile satın alabilirsiniz.

Epilasyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişisel bakım ve vücut hijyen için kullanılan epilasyon aletleri birbirinden farklı özellikleri kullanıcılara sunmaktadır. Epilasyon aleti alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olarak ideal ürünün sahibi olabilirsiniz. Bir epilasyon cihazı satın alırken kişisel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda ürün seçmelisiniz. Epilasyon cihazlarının çoğu genellikle elektrikli olarak çalışmaktadır. Elektrikli cihazların yanı sıra şarjlı olarak çalışan cihazlarda bulunmaktadır. Şarjlı cihazların tercihi daha özgür bir kullanım alanı sunmaktadır. Geliştirilmiş teknoloji sayesinde bazı modellerin su altında kullanım sunduğu bilinmektedir. Bu cihazların tercihi sizlere konforlu bir kullanım sunacaktır. Epilasyon aleti satın alırken cihazın farklı bölgelerde kullanım sunan başlıklarını incelemeniz gerekmektedir. Epilasyon cihazının güç seviyesi de yine epilasyon aleti satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Trendyol’da yer alan epilasyon aletlerini inceleyerek size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.