"

Kedi Şampuanı

" araması için 1078 sonuç listeleniyor
HiPet Kedi Kuru Şampuan
Kargo Bedava
HiPetKedi Kuru Şampuan
(2513)
Kedi Kuru Şampuan
149 TL
Sepete Git
HiPet Kedi Susuz Temizlik Seti
Kargo Bedava
HiPetKedi Susuz Temizlik Seti
(113)
Kedi Susuz Temizlik Seti
259 TL
Sepete Git

Kedi Şampuanı

Kediler her ne kadar suyu sevmeyen canlılar olsalar dahi, bazı uzun tüylü kedi türlerinin yıkanmaya ihtiyacı olur. Özellikle uzun tüylü kedilerin kendilerini yeteri kadar temizleyemedikleri durumlarda, kedinizin derisinde mantar oluşabilir. Kedi şampuanı ile kedinizi yıkadığınızda hem tüyleri yumuşacık olur hem de kedinizin derisinin pH seviyesi sağlıklı kalır. Her ne kadar kediler genel olarak suyu sevmezlerse de bazı türler suyu çok severler. Buna rağmen kediler sıklıkla yıkanmamalıdır. Kediniz dışarıda geziyor ve aynı zamanda eve dönüp geliyorsa, kirlilik durumuna göre kedinizi kedi şampuanıyla yıkayabilirsiniz. Evde yaşayan kedilerin de zaman zaman yıkanma ihtiyacı olabilir. Kedinizi yıkarken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Kedinizi sudan ürkütmeden, suyun sıcaklığını çok soğuk ya da çok sıcak yapmadan, kedinizi korkutmadan hızlıca bir yıkama işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Yıkadıktan sonra fön makinası kullanmak kedinizi korkutabilir. Bu sebepten yumuşak bir havluyla iyice tüylerini kurutabilir, kedinizin yatağına mümkünse bir sıcak su torbası koyup, kedinizin vücut ısısını koruyacak şekilde üzerinde dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Sudan korkan kediler için harika bir çözüm sunan kedi kuru şampuanları, kedinizin mutlu ve temiz olmasını sağlar. Kedi kuru şampuanlarının köpüğünü kedinizin tüylerine sürüp, bir havlu ya da kağıt havlu yardımıyla kedinizi kuruladığınızda kuru yıkama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Yıkama köpüğüne kedi tarağınızı batırıp kedinizi tarayarak da kuru yıkama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kedi şampuanı satın almak ve incelemek için Trendyol kedi ürünleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Kedi Pire Şampuanı

Kedilerin dış parazitle mücadelesinde kedi pire şampuanları veterinerlerin de kullandığı bir üründür. İçeriğindeki kimyasallar sebebiyle kedilerde mecbur kalmadıkça sıklıkla kullanılmamalıdır. Kedi pire şampuanı ile yıkanan kedinizi bir tarak yardımıyla iyice taradığınızda vücudundaki parazit ve yumurtalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Pire şampuanı satın almak ve incelemek için Trendyol sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedi Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Kedi şampuanını kullanabilmek için öncelikle kedinize banyo yaptıracak güvenli bir banyo alanı yaratmanız gerekir. Kedinize banyo yaptırırken ikinci bir yardımcıya ihtiyacınız olduğunu da bilmelisiniz. Kediler su içmekten çok hoşlansalar da iş yıkanmaya geldiğinde sudan pek hoşlanmazlar. Suyu çok seven nadir türleri de bulunur. Bir kedi banyosunda öncelikle kendinizi güvence altına alıp uzun kollu giyecekler tercih etmeniz iyi olabilir. Banyonuzda yüksek tazyikli su kullanıp kedinizi korkutmamaya özen göstermelisiniz. Suyun sıcaklığı da kediniz için önemlidir. Banyo yaptıracağınız küvet ya da kabinin zeminine havlu sermek kedinizi rahatlatacaktır. Kediniz bastığı yere güvenirse fevri hareket etme isteği duymayabilir. Banyo esnasında yardımcı olan kişi kedinizin canını yakmayacak şekilde ensesinden ve sırtından tutabilir. Yavaş yavaş kulaklarına ve başına gelmeden kedinizi ıslatarak banyoya başlayabilirsiniz. Bedenini iyice ıslattıktan sonra avucunuza döktüğünüz sıvı kedi şampuanıyla kedinizi köpürtün. Sonrasında kedinizi iyice durulamanız gerekir. Yıkama işlemini oldukça hızlı bir şekilde tamamlamaya özen gösterirseniz kediniz de daha az stres olur. Vücudunda şampuan kalmadığından emin olduktan sonra havluyla iyice kurulayıp vücut ısısını korumaya çalışabilirsiniz. Kedinizi temizlemek için bir diğer yöntem kedi kuru şampuanıdır. Durulama gerektirmeyen kedi kuru şampuanını köpük halinde kedinizin bedenine uygulayabilirsiniz. Kedinizin vücuduna iyice yedirdikten sonra bir havlu veya kağıt havlu yardımıyla kedinizin gövdesini iyice temizleyip kurulayabilirsiniz. Kedi yıkama işleminizi hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda yapmaya özen gösterirseniz, kediniz üşütüp hastalanmaz. Kedinizi yıkama işleminden sonra tarak yardımıyla tüylerini iyice tarayıp çitilenmiş tüy topaklarının bedeninden temizlenmesini sağlayarak da kedinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Şampuanı Çeşitleri

Kediniz için; sıvı, köpük, toz halde olan zengin kedi şampuanı çeşitlerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Toz şampuan da sudan hoşlanmayan kedilere uygun bir şampuan türüdür. Toz şampuanı kedinizin tüylerine pudra gibi serpip kedi fırçasıyla iyice fırçalayarak kedinizin tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. Toz şampuanların; boya, paraben, sentetik parfüm ve kimyasallar içermeyen içeriğe sahip olanları da vardır. Bu özelliklere sahip toz şampuan; kedinizin tüylerinin parlamasını sağlar, kötü kokuları önler ve tüylerinin sağlıklı uzamasını sağlayan bitki özlerine de sahiptir. Köpük şampuanlar durulama gerektirmez ve oldukça kolay kullanımlıdır. Sıvı kedi şampuanlarının bazılarının içerisinde aloe vera ve lavanta gibi bitkisel özler yer alabilir. Doğal bitkisel özler kedinizin derisini beslediği gibi tüylerinin parlak ve sağlıklı görünmesini de sağlar. İçerisinde bal gibi doğal besleyiciler olan kedi şampuanları da bulunmaktadır. Kediniz için en uygun, tüyleri ve derisi için en besleyici ve sağlıklı şampuanı seçerek onun tertemiz ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.