İlgili Kategoriler
Pil Gücü (mAh)
Hızlı Şarj
Fiyat
Renk
Ağırlık
Kablo Ucu
USB Çıkış Sayısı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Ürün Puanı
"

Taşınabilir Batarya

" araması için 7662 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Powerbank Modelleri ve Fiyatları

Günümüz teknolojisinde elektronik aygıtlar yaşamsal faaliyetleri sürdürebilmek için bir aracı görevini üstlenir. Bu cihazların ulaşılabilir hâle geldiği çağımızda eğitimden alışverişe dek birçok noktada elektronik aygıtlar rol oynar. Gün içerisinde neredeyse her alanda etki sahibi olan bilgisayar, telefon ve tablet gibi teknolojik aygıtların pil ömrünün uzun olması gerekir. Bunu sağlamak için ise şarj cihazlarından yararlanılır.

Elektronik aygıtlar için bir güç kaynağı oluşturan şarj aletleri geçmişte yalnızca bir kablo ve prize ihtiyaç duyuyordu. Ancak teknolojiye ayak uydurduğumuz şu günlerde bir adaptöre bağımlı şarj aletlerinin yerini portatif cihazlar aldı. Powerbank adıyla da bilinen taşınabilir şarj aleti, elektronik cihazların ihtiyacı olan gücün karşılanmasını sağlayan küçük çaplı bir cihazdır. Yaşamı kolaylaştıran powerbank taşınabilir şarj aleti batarya görevi üstlenir. Böylece sokaktan otobüse dek her alanda elektronik aygıtların şarj edilebilmesini mümkün hâle getirir.

Daha Uzun Süreli Kullanım İçin Powerbank Nasıl Kullanılmalıdır?

Daha Uzun Süreli Kullanım İçin Powerbank Nasıl Kullanılmalıdır?

Güç ürünleri kategorisinde sık tercih edilen powerbank taşınabilir şarj aleti geçmişten bugüne dek elektronik cihazlarda yaşanan pil problemlerini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Taşınabilir şarj cihazları, gün içerisinde rutin işlemleri gerçekleştirirken meydana gelen şarj kayıplarının can sıkıcı etkisini ortadan kaldıran ve priz arama derdine son veren mucizevi bir aygıttır. Kullanıcıya sunduğu sayısız kolaylık sayesinde powerbank kablosuz şarj aygıtları sık tercih edilen ürünlerden bir tanesi olmayı başarır. Bu noktada kullanıcıların powerbankin gücünden uzun süre faydalanabilmesi için dikkat etmesi gereken noktalar bulunur.

Gün içerisinde powerbank taşınabilir şarj aletini uzun süre ve kesintisiz kullanabilmek için mutlaka şarj etmek gerekir. Söz konusu cihazlar prize takılan bir adaptör yardımı ile ev ve ofis gibi ortamlarda kesintisiz bir biçimde şarj edilmelidir. Böylece powerbank içerisinde uzun süre yetecek kadar güç depolanır. Elektronik cihazlar için şarja ihtiyaç duyulduğu anda bir kablo yardımıyla powerbank ve cihaz eşleştirilir. Bunun sonucunda ise cihaz hızlı bir şekilde şarj olmaya başlar.

Her teknolojik aygıtta olduğu gibi powerbank taşınabilir şarj aletini de uzun yıllar yaşam alanlarında tercih edebilmek için dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Powerbank kullanımını uzun süreli kılmak için kaçınılması gereken hususlardan bir tanesi güneş ışınıdır. Güneş enerjisiyle şarj etme özelliğine sahip olmayan bataryaların uzun süre sıcaklığa maruz kalması zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle powerbank taşınabilir şarj aletinin güneş ışınlarından uzak tutulması gerekir.

Powerbank kullanımını uzun süreli kılmak için cihazın sıvı ile temas etmemesine de özen göstermek gerekir. Elektronik cihazların üzerine sıçrayan az miktar sıvı bile sistemin zarar görmesine neden olabilir. Aynı şekilde powerbank taşınabilir şarj aletine temas eden su, bataryanın işlevini yitirmesi için yeterlidir. Günlük yaşamı kolaylaştıran taşınabilir şarj aleti kullanımını daha uzun süreli kılmak için cihazların aşırı sıcak yüzeylerden ve sıvılardan uzak tutulması gerekir.

Powerbank Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektronik telefon aksesuarları kategorisinde yer alan taşınabilir güç aletlerini satın alırken kullanıcının dikkat etmesi gerekenler bulunur. Satın alınmadan özellikleri incelenen ve sahip olduğunuz cihaza uyum sağlayan powerbank ürünleri daha verimli bir kullanım sunar. Böylece taşınabilir şarj aletinin performansı yüksek olur. Powerbank satın alırken kullanıcının mutlaka dikkat etmesi gereken kriterler arasında mAh değeri, şarj etme hızı, port sayısı, gösterge ışıkları ve güç giriş/çıkış noktası bulunur.

Kaliteli bir powerbank ürününü standart bir aygıttan ayıran önemli özellik ise mAh değeridir. Taşınabilir şarj cihazlarında bu değeri powerbankin saatte kaç miliamper depoladığını gösterir. Gün içerisinde priz ve adaptör gibi güç kaynaklarına ulaşım sağlayamayan kullanıcıların mutlaka yüksek kapasiteli bir taşınabilir şarj aletini tercih etmesi gerekir. Böylece elektronik cihazlar gün boyu kesintisiz biçimde kullanılır. Örneğin powerbank 4000 mAh gücünde olduğunda günlük şarj ihtiyacınızın bir ya da iki sefer kolaylıkla karşılar. Bunun yanı sıra bir powerbank 10000 mAh kapasiteli de olabilir. Böyle bir ürün, standart bir telefon bataryasını yaklaşık 4-5 kere hiçbir aksaklık yaşamadan şarj eder. Bu noktada, taşınabilir şarj aletlerinin mAh gücü ne kadar yüksekse o kadar etkili bir şarj imkânı sunacağını söylemek mümkündür.

Günümüzde powerbank seçimi yaparken kullanıcılar tarafından dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri de şarj etme süresidir. Yaşadığımız hız çağında kısa sürede maksimum şarj kapasitesine ulaştıran aygıtlar zamanı daha verimli kılmak için önemli bir aracıdır. Bu durum, standart kapasiteye sahip bir powerbank üzerinden örnek verilerek açıklanabilir. Örneğin 1A güç çıkışına sahip bir taşınabilir batarya 2000 mAh değerine sahip olduğunda telefonu yaklaşık 2 saat içerisinde şarj eder. Aynı şekilde 2A güç çıkışına sahip ve 2000 mAh’lik bir powerbank ise elektronik aygıtı yaklaşık 1 saatte şarj etmeyi başarır. Söz konusu özellikleri baz alarak cihazınız için doğru tercihi kısa sürede yapabilirsiniz.

Taşınabilir şarj cihazı satın alırken önemli kriterlerden biri de port sayısıdır. Gün içerisinde iki telefon ya da birden fazla cihaz kullanıyorsanız bataryanın kaç tane bağlantı noktası olduğuna dikkat etmeniz gerekir. İki ya da birden fazla port çıkışına sahip powerbank cihazları kısa sürede birden fazla cihazın ihtiyacı olan güç takviyesini karşılar. Böylece her iki cihazın da şarjını doldurmak için taşınabilir bataryayı iki kez kullanmanıza gerek kalmaz.

Hayatı kolaylaştıran bir powerbank satın alırken tercih ettiğiniz ürünün zamanı ve enerjiyi verimli kullandığına dikkat etmeniz gerekir. Böylece hem maddi açıdan tasarruf etmiş olursunuz hem de tercih ettiğiniz ürün sürekli olarak şarj edilmeye ihtiyaç duymayacağı için uzun ömürlü olur. Günümüzde üretilen bazı powerbank taşınabilir şarj aleti modellerinin üzerinde gösterge ışıkları bulunur. Bunlar, cihazın temel şarj seviyesini gösterir. Konfor alanınızdan ayrılmadan önce şarj seviyesini maksimuma getirdiğiniz cihazın üzerinde bir ya da birden fazla ışık yanar. Böylece taşınabilir şarj aletinin diğer elektronik aygıtlarınızın bataryasını doldurmaya hazır olduğu anlaşılır. Bunun yanı sıra powerbank üzerinde bulunan ışıklar, cihazın şarj işlemini tamamladığında da yeşile döner. Böylece elektronik cihazlara gereğinden fazla enerji iletilmez. Powerbank şarj aletinin gösterge ışığı sayesinde cihazın kendisi korunduğu gibi doğal enerji kaynakları da tasarruflu bir biçimde kullanılabilir.

Taşınabilir şarj aleti satın alırken dikkat edilmesi gereken son nokta da güç giriş ve çıkış bölümleridir. Powerbank cihazlarının üzerinde hazır hâlde bulunan 1A, 2A, 3A ya da 4A gibi değerler güç giriş ve çıkış miktarını ifade eder. Eğer bir taşınabilir batarya yüksek akım değerine sahip ise uyumlu olan herhangi bir cihazı kısa süre içerisinde şarj edebilir. Bu noktada, birbirine uyumlu olmayan cihazlar kullanıldığında deformasyon ve bozulma belirtilerinin gözlemlenebildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle bir tercih yapmadan önce gün içerisinde şarj etmek istediğin diğer cihazların powerbank ile olan uyumluluğunu kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Powerbank satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de tercih etmek istediğiniz cihazın üretim materyalidir. Sürekli olarak dış mekânlarda vakit geçiren birisi iseniz daha dayanıklı olan ve dış kısmı silikon ile kaplanmış taşınabilir bataryaları tercih edebilirsiniz. Öte yandan ince ve kolay taşınabilir elektronik aygıtları kullanmayı seven kişiler, bu doğrultuda bir seçim yapabilir. Ancak bu noktada unutulmaması gereken, taşınabilir şarj aletlerinin boyutları küçüldüğünde şarj kapasitelerinin de düşmesidir.

Telefonunuza En Uyumlu Taşınabilir Bataryayı Nasıl Seçebilirsiniz?

Telefonunuza En Uyumlu Taşınabilir Bataryayı Nasıl Seçebilirsiniz?

Piyasada yer alan telefon modelleri kendi içerisinde farklı kulvarlara ayrılırken söz konusu cihazların ihtiyacı olan şarj miktarı da değişkenlik gösterebilir. Diğer telefon aksesuarlarında olduğu gibi bir taşınabilir şarj aleti seçerken de batarya kriterlerine dikkat etmek gerekir. Powerbank ürünleri doğru seçilmediğinde kullanıcının ihtiyacı olan şarj gereksinimini karşılayamayabilir. Bunun yanı sıra telefon için gereğinden fazla güç sunan aletler de cihazın arızalanmasına yol açabilir. Telefonunuzla uyumlu olacak taşınabilir bataryayı seçerken dikkat etmeniz gereken koşullardan biri mAh değeridir. Örneğin bir powerbank 15000 mAh değerine sahip ise 2500 güç çıkışlı bir cep telefonunu yaklaşık 5-6 kere şarj edebilir. Bunun yanı sıra powerbank 5000 mAh kapasiteli ise gündelik olarak kullanılan birçok cihazı kısa süre içerisinde kolayca şarj eder.

Cihazınıza uygun powerbank taşınabilir şarj aletini seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında hız hususu da bulunur. Bu noktada yaşam hızını göz önünde bulundurmanız gerekir. Yüksek amper değerine sahip taşınabilir şarj aletleri elektronik cihazların bataryasını kısa sürede doldurur. Aygıtların şarj ihtiyacını kısa sürede karşılamak istiyorsanız 3A ya da 4A gibi yüksek amper değerine sahip cihazları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra priz ya da güç kaynağına dilediğiniz zaman erişme imkânınız varsa daha düşük amperli bir powerbank tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Taşınabilir Bataryalar Nelerdir?

En Çok Tercih Edilen Taşınabilir Bataryalar Nelerdir?

Günümüzde her teknolojik aygıt gibi powerbank taşınabilir şarj aleti modelleri arasında da sık tercih edilenler yer alır. Powerbank type c, cüzdan ve güneş enerjili pek çok kişi tarafından tercih edilen ürünlerden bazılarıdır. Bunun sebebi ise söz konusu cihazların hem modern bir tasarıma sahip olmasıdır hem de çağın teknolojisi kullanılarak üretilmesidir. Powerbank type c model taşınabilir batarya, yaygın ve kullanışlı bağlantı teknolojilerinden birini sunar. USB type-c teknolojisi günümüz kablolarından daha küçüktür ve simetrik bir tasarıma sahiptir. Böylece her cihazın şarj işlemini kolaylaştırmaya adaydır. USB type-c kablo bağlantı noktasına sahip powerbank ürünleri, benzerlerine kıyasla daha fazla elektrik akımını üzerinde taşır. Böylece elektronik cihazların bataryasını çok kısa bir süre içerisinde doldurabilir.

Powerbank taşınabilir batarya kategorisinde sıklıkla çok tercih edilen modellerden biri de güneş enerjili aygıtlardır. Powerbank güneş enerjili modeller, çalışmak için yapay bir enerji takviyesine ihtiyaç duymaz. Enerjisini depolamak ve cihazları şarj edebilmek için güneşin kendisinden yardım alan powerbank modellerinin ihtiyacı olan tek şey doğal bir güç kaynağıdır. Söz konusu taşınabilir bataryaları yalnızca güneşin karşısına koyarak kısa sürede şarj edebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin iç kısmının güneşten zarar görmemesi için üretim aşamasında özel materyaller kullanılır. Böylece söz konusu taşınabilir batarya bir hayli dayanıklı hâle gelir.

Powerbank taşınabilir şarj aleti modelleri arasında oldukça küçük boyutlu olanlar da yer alır. Powerbank cüzdan modelleri kullanımı kolaylaştırmak adına oldukça makul ve taşınabilir ebatlarda üretilmiştir. Bir kredi kartı kadar küçük boyutlarda olan bu powerbank, elektronik cihazları cebinizde kısa sürede şarj etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra bir cüzdan gibi olan korunaklı yapısı, cihazı düşme ve çarpma benzeri darbelere karşı korur. Bu model, küçük bir çanta kullanan veya eşyalarını cebinde taşıyan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Söz konusu ürünün portatif boyutları hem kolay taşınabilmesini hem de ağır olmamasını sağlar.

Powerbank Fiyatları Ne Kadardır?

Powerbank Fiyatları Ne Kadardır?

Elektronik bir cihaz satın almak isteyen herkesin işlevselliğin yanı sıra dikkat ettiği kriterlerden birisi de fiyattır. Taşınabilir şarj aleti fiyatları ürünün mAh değeri, akım özelliği ve ergonomik tasarım detaylarına göre farklılık gösterir. Örneğin 5000 mAh gücün üzerindeki powerbank cihazları elektronik aygıtları kısa sürede maksimum oranda şarj edebilir. Bu noktada taşınabilir bir şarj aletinin mAh değeri yükseldikçe fiyatında da artış görmek mümkündür. Ancak powerbank fiyatları ürünün kalitesine ve özelliklerine göre de farklılık gösterir. Powerbank markaları da bu konuda etkili olan faktörlerden bir tanesidir. Aynı değere ve özelliklere sahip bir cihaz, iki marka tarafından da üretiliyorsa aralarında bir fiyat farkı görmek mümkündür. Bunun sebebi ise kullanılan malzeme kalitesidir.

Bir fiyat araştırması yapmadan önce ihtiyaçların belirlenmesi daha yerinde bir karar olur. Örneğin sürekli olarak kamp veya piknik yapıyor ve doğada vakit geçiriyorsanız; suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı olan bir model seçmeniz, cihazdan daha fazla verim almanızı sağlar. Öte yandan şehrin yüksek temposu içerisinde elektronik aygıtlarını şarj etmek isteyen bir kullanıcı iseniz, daha portatif boyutlu ve düşük amper değerine sahip powerbank mini modellerini inceleyebilirsiniz.

İnternetten alışveriş yaparken fiyat kriterlerine göre doğru ürüne ulaşmak bir hayli zorlaşabilir. Bu noktada Trendyol’un sunmuş olduğu sınırlandırılabilir arama kriterlerinden faydalanabilirsiniz. Ürünlerin sıralandığı ekranda yalnızca fiyat sınırlandırmasını yapmanız yeterlidir. Sistem, kayıtlı olan tüm powerbank taşınabilir şarj aletini kısa sürede karşınıza çıkarır. Bu sayede beklentilerinizi karşılayacak olan modeli kolayca bulabilirsiniz.

İdeal Powerbank Kaç mAh Olmalıdır?

İdeal Powerbank Kaç mAh Olmalıdır?

Günümüzde yaşamı kolaylaştıran aygıtlardan biri olan taşınabilir şarj aletini seçerken dikkat edilmesi gereken birçok kriter bulunur. Söz konusu kriterler; mAh değeri, akım gücü, pot sayısı, güç girişi ve gösterge ışıkları olarak sıralanabilir. Bu noktada ideal taşınabilir şarj aletini seçerken önem kazanan husus mAh değeridir. Bir saatte cihazı şarj etme kapasitesini ifade eden mAh değeri, hızlı şarj özelliğinden faydalanmak isteyen kullanıcıların özellikle dikkat etmesi gereken bir husustur. Bu değerin kaç olması gerektiğini ancak kullanıcının kendisi belirleyebilir. Örneğin sürekli olarak doğada vakit geçiren bireyler, prize ve güç kaynağına uzun süre boyunca erişim sağlayamayacağı için yüksek mAh değerine sahip bir cihazı tercih edebilir.

Günümüzde seçkin markalar tarafından üretilen powerbank taşınabilir şarj aletlerinin mAh değeri oldukça yüksektir. Bir powerbank 30000 mAh değerine sahip olabilir. Böyle bir cihaz gün içerisinde elektronik aygıtların şarj ihtiyacını fazlası ile karşılar. Şarj gücünü artırmak adına üretilen powerbank 50000 mAh cihazlar ise özellikle aynı anda birden fazla aygıtı şarj etmek isteyen kullanıcıların ilgisini çeker. Bir powerbank hızlı şarj özelliğine de sahip olabilir. Böylece uyumlu bir cihaz ile eşleştirildiğinde kısa süre içerisinde şarj işlemini tamamlayabilir.

Bu noktada ilk olarak göz önünde bulundurmanız gereken, şarj etmek istediğiniz aygıtların ve satın almak istediğiniz ürünün birbirleri ile uyumlu olmasıdır. İkincisi ise ihtiyacınız olan mAh değerini belirlemektir. Bunun için sahip olduğunuz cihazların bataryalarının kapasitesini internet üzerinden veya kullanma kılavuzlarını okuyarak öğrenebilirsiniz. Pil konusunda bir süredir sorun çıkaran ve performans düşüklüğü yaşayan bir akıllı telefonu gün içerisinde şarj etmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda, cihazınız ile uyumlu olması hâlinde powerbank küçük boyutları ile işinizi görecektir.

Taşınabilir Şarj Aleti Nedir?

Taşınabilir şarj aleti, portatif tasarıma sahip bir enerji kaynağıdır. Telefon ve tablet gibi cihazları, elektrik enerjisi sağlayacak bir kaynak ihtiyacı olmadan şarj eder. Dışarıda geçirdiğiniz anlarda akıllı cihazların şarjının tükenmesi durumunda hızlı bir destek sağlar. Bir enerji sağlayıcı ve kablo aracılığıyla çalışır. Açma ve kapama işlevini karşılayan düğme aracılığıyla cihaz açık konuma getirilir. Enerji kaynağına takılan kablonun ucu, akıllı cihaza takılarak şarj işlemi başlatılır. Hızlı çözümler üretmek, şarj ihtiyacını pratik bir şekilde karşılamak için ideal özelliklere sahiptir. sorusuna kısaca bu şekilde cevap vermek mümkündür.

Powerbank Nasıl Şarj Edilir?

Powerbankler ile güç depolanması için öncelikle cihazın şarj edilmesi gerekir. Uygun şarj cihazı ve başlıkların seçilmelidir. Bunların sonrasında taşınabilir cihazlar sağlıklı bir şekilde şarj edilir. Cihazlara, adaptör ve kablo aracılığıyla dolum yapılır. Şarj cihazının girişi kısmına uygun kablo ucunun tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde doldurma işlemi doğru sonuçlar vermeyebilir. Kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı cihazlar bulunur. Bu cihazlar, kendilerine has dolum tekniklerine sahiptir. sorusu için bu şekilde bir yanıt vermek mümkündür.

Powerbank Telefonu Bozar Mı?

Uzun vadeli kullanımlarda telefonun yalnızca powerbank modelleri ile şarj edilmesi, batarya kısmında bir problemin meydana gelmesine sebep olabilir. Kullanılan akıllı tabletin ya da telefonun özelliklerine uygun bir powerbankin tercih edilmesi gerekir. Bu durum, söz konusu sürecin verimli bir şekilde ilerlemesini sağlar. Cihazın ihtiyaç duyduğu enerji miktarını karşılayan taşınabilir şarj aletleri, sağlıklı bir dolum süreci yaşanmasını sağlar. Yürürken, otobüsle seyahat ederken ya da sosyalleşirken kullanabileceğiniz powerbank seçenekleri; iletişim kaynaklarına her an ve her yerde erişim imkanı sunar. Yalnızca ihtiyaç duyulan anlarda bu cihazları kullanarak bataryadan yüksek performans elde edebilirsiniz.