Fiyat
Garanti Tipi
Model
Sabit Disk
Satıcı Tipi
Optik Sürücü Desteği
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Playstation Konsolları

" araması için 407 sonuç listeleniyor

Sevdiğiniz Oyun Deneyimi İçin Playstation Konsolları

“Playstation nedir?” sorusu, kısaca çeşitli oyunların oynanmasına olanak sağlayan bir çeşit konsol şeklinde yanıtlanabilir. Bu teknolojik cihazın çeşitli modelleri mevcuttur. Seçilen modele göre oynanabilen oyunlar ve kullanılabilen uygulamalar farklılık gösterir. Modeller arasından seçim yapmadan önce cihazın desteklediği oyunları ve uygulamaları incelemek yerinde bir karar olur. Örneğin cihaz ile hangi kulaklıların uygun olduğunun bilinmesi kullanıcıya daha kaliteli bir oyun deneyimi sağlayabilir. Buna ek olarak oynanmak istenen oyunun modele uygunluğu da satın alınacak ürünün belirlenmesinde yol gösterici olabilir. Farklı oyun ve oyun konsolları incelenerek satın alınmak istenilen cihazın özellikleri ile diğer modeller karşılaştırılabilir. Playstation modelleri bütçeye uygunluğuna bağlı olarak da değerlendirilebilir.

Playstation hem tek kişi hem de grup hâlinde oyun oynamayı mümkün kılar. Bu şekilde oyun deneyimi çeşitlendirilebilir ve süreçten daha fazla keyif alınabilir. Cihazların sunduğu görsellerin kalitesi oldukça nettir. Kullanılan modelin güncelliğine göre bu netliğin seviyesi artar. Konsolların kullanımı da oldukça basittir. Satın alınan cihazın kullanma kılavuzu bu noktada oyun severlere yardımcı olur. Kılavuzda yer alan talimatlara uyulduğu sürece ürünün çalıştırılmasında herhangi bir sorun yaşanmaz. Konsollar, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarda oyun oynamayı tercih etmeyenler için ideal seçimdir. Bu konsollarla birden fazla oyun oynanabilir. Oyun tercihi tamamen kullanıcıya bağlıdır. Ayrıca VR gözlük ve joystick gibi ek ürünler alınarak Playstation deneyimi geliştirilebilir. Ek ürün alırken tercih edilen aksesuarların sahip olunan modelle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Böylece sorunsuz bir şekilde cihaz ve ek ürün birleştirilerek keyifle oyun oynanabilir.

Playstation Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Playstation Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Playstation 1, serinin ilk ve en eski modelidir. 1994 senesinde çıkan ürün, oldukça geniş bir oyun yelpazesine sahiptir. Özellikle eski oyunları tekrar oynamak ve nostaljik bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcılar arasında popülerdir. Playstation 2 ise ilk sürümde elde edilen kullanıcı deneyiminden yararlanılarak geliştirilen bir modeldir. PS 2 modelinde CD sürücüsünün yanında DVD desteği de bulunur. Bu sayede DVD’ler sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilir. Bu konsol, PS1’e göre daha iyi bir grafik tasarımına sahiptir. Buna ek olarak depolama alanı da bir önceki modele oranla daha yüksektir.

Playstation 3, pek çok oyun ile uyumlu olması sayesinde sıkça tercih edilen bir modeldir. Hem görüntü kalitesi hem de model içerisindeki birçok özellik geliştirilmiştir. Playstation 4, 500 GB ile 1 TB arasında depolama alanına sahiptir. Bu cihazın özelliklerinden bir diğeri ise canlı HDR teknolojisidir. Bu sayede görseller yüksek netlikte görüntülenebilir. Wi-Fi ağı kullanılarak uyumlu iOS veya Android cihazlara, PC'lere, Mac'lere ve PlayStation Vita'ya bu model üzerinden oyun aktarımı gerçekleştirilebilir. Monitörler ile bağlantı kurularak büyük ekranda ve yüksek netlikle oyun oynamak mümkündür. Modelin ebeveyn kontrolü özelliği de bulunur. Bu sayede çocukların konsolda nelere erişebileceği ve günlük olarak ne kadar süreyle oyun oynayabileceği ayarlanabilir.

Playstation 5, serinin şu an için son ürünüdür. Son sürüm olmasıyla en güncel yapıya sahip modeldir. Oldukça gelişmiş olan bu model, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye ulaştırmayı hedefler. PS5, ses ve görüntü kalitesi bakımından oldukça gelişmiş bir cihazdır. Sahip olduğu yüksek hızlı SSD ile oyunlar dakikalar içinde yüklenir. Dokunsal geri bildirim özelliğine sahiptir. Bu özellik, duyarlı titreşimler sayesinde seçili PS5 oyunlarının oynanması sırasındaki seçimlerin simüle edilmesini sağlar. Dokunsal geri bildirim oyun içerisindeki çevresel faktörleri de kapsar. Bu sayede oyuncular çok daha gerçekçi bir deneyime sahip olabilir. Ayrıca oyun içindeki seçimlerden doğan tepkilerin hissedilebilir olması oyuncunun performansı üzerinde pozitif etki yaratır.

Playstation Konsol Aksesuarları Nelerdir?

Playstation Konsol Aksesuarları Nelerdir?

Playstation oyun konsolu aksesuarları arasında sayılabilecek birden fazla ürün bulunur. Her modelin uyumlu olduğu aksesuarlar farklılık gösterir. Son model Playstation konsolları için mutlaka edinilmesi gereken cihazlardan biri oyun koludur. Cihazlara uyum sağlayan kolların özellikleri de modele göre değişiklik gösterir. Örneğin PS 5 için kullanılabilen kollarda bulunan mikrofon ile gruplar hâlinde oynanan oyunlarda diğer oyuncular ile iletişime geçilebilir. Bununla birlikte Playstation kolunun dokunsal geri bildirim özelliği sayesinde daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşanabilir. Oyun içinde eşyalarla ve çevreyle girilen etkileşimler, kollar üzerinden farklı seviyelerde hissedilebilir. Örneğin içerisinde ok atılan bir oyunda yayın gerginliğini bu kollar sayesinde oldukça gerçekçi bir şekilde hissetmek mümkündür. Kollar veya diğer isimleri ile kontrol cihazları farklı renklerde üretilir. Böylece tarzı yansıtan ürünlerle şık bir görünüm elde edilebilir.

Konsol aksesuarları arasında yer alan dâhilî mikrofon ve kulaklık jakı, oyun esnasında iletişimin sağlanmasına yardımcı olur. Ek olarak diğer oyuncularla sohbet etmek için de kullanılabilir. Bir diğer aksesuar ise joysticktir. Playstation joystick aksesuarı sayesinde standart kontrol kolu ile oynanan oyun deneyimi farklılaştırılabilir. Bu aksesuar ile daha gerçekçi bir deneyim elde edilebilir.

PS 5 ile VR teknolojisinden de yararlanılabilir. Playstation VR gözlük ile 360 derece görüntü özelliğini deneyimlemek mümkündür. Gözlüklerin özel OLED ekranları ve 120 fps'lik görselleri sayesinde oyunlar daha derinlikli ve gerçekçi şekilde oynanabilir. 3D ses özelliği ise oyun sırasında yönlerin kolayca belirlenmesine katkı sağlar. Oyun içerisinde mesafe ayarlaması gerçekleştirilebilir. Dâhilî mikrofon ise diğer oyuncular ile kesintisiz iletişim için gözlük içerisine entegre şekilde bulunur. Böylece çok kişiyle oynanan oyunlarda anlık olarak konuşma sağlanabilir. Bu da oyun deneyimini çok daha akıcı bir hâle getirir.

Playstation Modellerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Playstation Modellerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Playstation fiyatları alınmak istenen modele göre değişiklik gösterir. Bu nedenle “Playstation ne kadar?” sorusuna tek ve kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Üst düzey oyun keyfi sunmaya devam eden eski modeller, bütçe dostu alternatifler olarak değerlendirilebilir. Son model konsoller ise en güncel oyunlara ve yeniliklere uyumlu olması ile diğerlerine göre daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Bununla birlikte Playstation aksesuar fiyatları da alınacak ürüne göre çeşitlilik gösterir. Örneğin PS3 için alınacak bir kulaklık ile PS5 sürümüne uyumlu model arasında hem özellik hem de fiyat olarak farklılıklar bulunur. Birden fazla eklenti ile oyun deneyimini güçlendirmek isteyenler hem fiyat hem özellik karşılaştırması yaparak karar verilebilir. Playstation, zengin ürün çeşitliliğine sahip olsa da her cihaz ile keyifli zaman geçirmek mümkündür. Farklı modeller karşılaştırılarak ürün özellikleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirilebilir.

Playstation modellerine uyumlu aksesuarlar elektronik kategorisinde yer alır. Satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce Trendyol üzerinden seçilen ürüne ait yorumlar da incelenebilir. Kullanıcı deneyimleri karar verme aşamasında oldukça faydalıdır. Seçilen ürün, Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformları arasında bulunan Trendyol üzerinden kolaylıkla satın alınabilir. Satın alma aşamasında Trendyol’a özel avantajlı fiyatlardan ve indirimlerden yararlanmak mümkündür. Bu sayede bütçenizi zorlamadan dilediğiniz konsolu ve aksesuarı temin edebilirsiniz.

Playstation Nasıl Oynanır?

HDMI kablolarının doğru yerlere takılması ile beraber bağlantı kısa sürede ve kolaylıkla kurulabilir. Son olarak ise güç kaynağını Playstation cihazının arkasında yer alan AC IN alanına takılarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Oyun oynama işlemlerinde ise playstation oyunları arasından seçim yaparak anında oynamaya başlayabilirsiniz. Kolay bir kullanım sunan Playstation aynı zamanda farklı birçok oyun serileri ile son derece eğlenceli ve keyifli zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Playstation oyunları maç müsabakalarının yanı sıra birçok farklı oyun seçeneklerinin yer aldığı oyunlardır. Bir serisi olarak yer alan oyun, ilk çıktığı günden bu yana oyun severler arasında dikkat çekmektedir. Playstation oyunlarının her bir serisi içinde daha fazla oyun seçeneklerine yer verilmektedir. Her bir serisi kendini geliştirerek devam eden Playstation oyunlarını televizyona bağlı olarak oynayabilirsiniz.

Playstation Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Playstation oyunları son derece eğlenceli ve son derece keyiflidir. Playstation oyunlarını oynamak için cihazı bilgisayara ya da televizyona bağlamanız yeterlidir. Playstation oyunları arasından seçim yaparak oynama keyfini yaşamak için ise kabloların bağlantısının kurulması yeterlidir. Kabloların ve güç kaynağının bağlanması sonrasında ise Playstation cihazı açılır. Oyun seçimi yapılmasının sonrasında, oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Playstation oyunları arasından seçim yaparak anında oynamaya başlayabilirsiniz. Son derece eğlenceli bir oyun olan Playstation oyununda farklı birçok oyun seçeneğinden yararlanarak keyifli zamanlar geçirmenin de ayrıcalığını elde edebilirsiniz. Tek kişilik olarak oynanan oyunların yanı sıra iki kişi arasında yapılarak rekabet kurulan oyun seçenekleri de yer almaktadır. Playstation cihazının son serisini oynamanın avantajlarını da elde edebilir ve keyifli zaman geçirmenin ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Playstation Televizyona Nasıl Bağlanır?

Playstation oyunlarını televizyona bağlamak için kabloları doğru alanlara takmanız ve güç alanını yerleştirmeniz yeterlidir. Sonrasında Playstation cihazını açarak oyun seçimlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Playstation oyunları, oyun severler arasında en dikkat çeken ve en çok beğenilen oyunlardır. İlk çıktığı günden beri oyun severler arasında beğenilerek serilerinin de takip edildiği Playstation aynı zamanda televizyon ve bilgisayar gibi görüntüleme cihazlarına bağlanabilmesi ile de avantaj sağlar. Playstation oyunları arasından tercih yaparken beğeninize hitap edecek olan farklı oyunları seçebilir ya da arkadaşlarınız ile beraber oynayarak keyifli ve eğlenceli zaman geçirmenin de avantajlarını hemen elde edebilirsiniz. Playstation oyunları seri olarak satışa sunulmaktadır. Farklı seri oyunları arasından beğendiğiniz ya da oynamaktan keyif alacağınız seçimleri yaparak oyunu oynamaya başlamanız mümkün olur. Kullanıcı yorumlarına bakarak siz de Trendyol'dan Playstation satın alabilirsiniz.