Marka
Türü
Fiyat
Telefon Tutucu Özellikleri
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Araç İçi Telefon Tutucular

" araması için 51536 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Araç İçi Telefon Tutucu Çeşitleri

Akıllı telefonların hayatımızın her alanında giderek artan önemi, onları araçla seyir hâlindeyken bile göz önünde bulundurmayı bir ihtiyaç hâline getirdi. Araç kullanırken iki elin de kullanılması şart olduğu için erişimini kolaylaştıracak bir aksesuar olmadığında akıllı telefonla uğraşmak büyük bir tehlike oluşturur. Böylesi riskleri önlemek ve kolaylıklar sağlamak için üretilen araç içi telefon tutucular, araba sürerken güvenli bir şekilde telefona erişebilmeyi sağlar. Araç kullanırken telefonu görebileceğiniz bir noktada sizin için sabit şekilde tutarak gelen çağrıları görüntülemenizi sağlar ve görüşme yapmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda navigasyon gibi uygulamalar kullanırken gözünüzü yoldan ayırmadan tarif edilen rotayı takip etmenizi sağlayan son derece kullanışlı araçlardır. Farklı özelliklere sahip çeşitli araç içi telefon tutucu modelleri bu gibi amaçlarla kullanılabilecek pek çok sayıda alternatif sunar. Araç kullanarak uzun vakitler geçiren şoförlerin edinmek isteyebileceği torpido aksesuarları ve oto bardaklık gibi ürünlere bir de araç içi telefon tutucu eklendiği zaman uzun yolculuklar son derece keyifli ve güvenli bir hâl alır.

Araç İçi Telefon Tutucuların Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Araç İçi Telefon Tutucuların Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Araba için cep telefonu tutacağı modelleri, sahip oldukları farklı özellik ve tasarımlarla oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Aracınızın görünümüne uygun birçok renk ve tasarımda telefon tutucu bulmak ürün çeşitliliği sayesinde son derece kolaydır. Araç içi telefon tutucular, yaygın olarak kullanılan bütün modelleri destekleyecek şekilde üretilir. Farklı telefonlara uyum sağlayabilmeleri, genellikle ayarlanabilen telefon tutucu kısımlar ile mümkün olur. Ürünlerin farklı modellere ayrılmasında göz önünde bulundurulan başlıca faktörler tutacağın sabitlendiği bölge, sabitlenme şekli, şarj etme özelliği, ayarlanabilir yön ve uzunluk olarak sıralanabilir. Her kullanıcının ihtiyaçlarına uygun olacak araç telefon tutucu çeşitleri bulmak bu değişkenlerin zenginliği sayesinde mümkündür.

Araba için telefon tutucu modellerini tutacağın sabitlendiği bölge ve sabitlenme şekilleri bakımından üç ana kategoride incelenebilir. Bunların ilki kıskaçlı veya mandallı araç içi telefon tutuculardır. Bu modeller, arka kısımlarında yer alan mandal aracılığıyla havalandırma ızgaraları gibi noktalara sabitlenebilir. Bu özellikleri ile araç içi ızgara telefon tutucu olarak da adlandırılırlar. Kullanımı oldukça kolay olan bu tür, araç içinde farklı noktalara kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Bazı ürünlerde telefon açısı ayarlanabilirken bazılarında ise sabit kalan bir tasarım bulunur.

Sabitlenme şekli bakımından bir diğer kategoriyi, cama yapışan vantuzlu araç içi telefon tutucu ürünleri oluşturur. Bu ürünler sabitlenecek noktaya bir vantuz aracılığıyla sıkıca tutundukları için bu isimle anılır. Vantuz, yapıştırıldığı bölgedeki havayı vakumlayarak dışarıyla bir hava basıncı farkı oluşturur. Bu sayede cam gibi pürüzsüz yüzeylere sağlam bir şekilde sabitlenir. Bu kategorideki ürünler, özellikle ön camda istenilen noktaya sabitlenebildikleri için oldukça kullanışlı modeller arasındadır. Cama yapışırken bu özellikten faydalanan ürünlerin yanında, telefonu tutmak için vantuz kullanan bazı modeller de bu isimle anılabilir. Mandalsız türlere örnek verilebilecek vantuzlu çeşitlerin yanında yapışkanlı araç içi telefon tutucu modellere de rastlanabilir. Bu aksesuarlar, sabitlendikleri yüzeyde her türlü sarsılmaya karşı güçlü şekilde tutunabilirler.

Camlar ve havalandırma ızgaralarının haricînde dikiz aynasına sabitlenebilen araç içi telefon tutucu modelleri ise sabitlendikleri alan açısından son kategoriyi oluşturur. Sahip olduğu kavrayıcı askılar ile dikiz aynasına sabitlenen tutucular, kolaylıkla kullanılabilen modellerdendir.

Araç içi tutucular ayarlanabilir yön ve uzunluk açısından da farklı modellerde kullanılabilir. Bazı modeller sabit bir yapıya sahiptir. Daha yaygın ve kullanışlı modeller, farklı yönlere kolaylıkla çevrilmesini sağlayan telefon tutucu saplara sahiptir. Bu ürünler istenilen her doğrultuya büyük bir kıvraklıkla çevrilebilen uzun tutma sapları sebebiyle akrobat ismiyle de anılır. 360 derece araç içi telefon tutucu modelleri, bu kategoride sınıflandırılabilir. Her yöne çevrilerek kullanışlı bir çözüm sunan bu çeşitlerin yanında uzunluğu ayarlanabilen araç içi telefon tutucu modelleri de vardır. Bu tür aksesuarlarda çoğunlukla kızak sistemi kullanılır. Akrobat modeller kadar kıvrak olmasalar da genellikle sahip oldukları menteşeler ile farklı yönlere çevrilebilirler.

Bu noktaya kadar sıraladığımız araba için telefon tutucu modellerinden önemli bir özellikle ayrılanlar, şarj desteği bulunan türlerdir. En kaliteli araç telefon tutucu çeşitlerine rastlayabileceğiniz bu aksesuarlar, tuttukları telefonu kablolu veya kablosuz şarj edebilen modellere sahiptir. Kablosuz modeller, mıknatıslı araç içi telefon tutucu şeklinde karşınıza çıkabilirler. Yine de tüm mıknatıslı modellerin şarj özelliği bulunmaz. Şarjlı araç içi telefon tutucuların işlevini yerine getirebilmesi için kullanılan telefon da bu özelliği desteklemelidir. Teknolojik modellere örnek olarak sensörlü ve şarjlı araç içi telefon tutuculardan bahsedilebilir. Bu aksesuarlar, şarj özelliğinin yanı sıra telefon yaklaştırıldığında açılan ve telefonu yerleştirince kapanan kıskaçları ile oldukça işlevsel özelliktedir. Söz konusu ürünü tek başına kullanabileceğiniz gibi çeşitli torpido aksesuarları ile de kullanabilirsiniz.

Araç İçi Telefon Tutucu Kullanım Avantajları Nelerdir?

Araç İçi Telefon Tutucu Kullanım Avantajları Nelerdir?

Araç içi telefon tutacakları, daha güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için üçüncü bir el işlevi görebilirler. Sizin yerinize telefonu tutarak ellerinizin araç üzerinde tam hâkimiyet kurmasını mümkün kılar. Telefonu görüş hizanızda bulundurmanızı sağladığı için gözlerinizi yoldan uzaklaştırmadan gelen bildirimlerin ne olduğunu bir çırpıda görüntüleyebilirsiniz. Böylece telefonun dikkati dağıtma oranı oldukça azalır. Aynı zamanda telefonunuzun hoparlörü açık bir şekilde görüşmeler yapmak da son derece kolay hâle gelir. Bluetooth araç kitleri ile yapabilirlikleri genişletilen araç müzik sistemlerine telefonunuzu entegre ederek yolda istediğiniz müziği seçmek de bu aksesuarlarla güvenli bir şekilde mümkün olur. Sağladıkları bu kolaylıklara bir de şarj edebilme özelliği eklendiğinde araç içi telefon tutucular özellikle uzun yolculuklarda son derece kullanışlı bir ürün grubu olur.

Araç içi telefon tutucuların sağladığı en büyük avantajlardan biri de navigasyon yardımı almayı son derece kolay bir hâle getirmeleridir. Ayarlanabilir tutucular ile görüş alanınızda kendine yer bulan telefonununuza bakarken daha güvenli bir yolculuk yapabilmenizi sağlar. Navigasyon size gideceğiniz yolu görsel olarak tarif ederken gözlerinizi yoldan ayırmadan rotayı takip etmeniz, araç içi telefon tutucular ile mümkün olur. Bu ürünlerin sağladığı daha birçok avantajı araç içi telefon tutucu yorum sayfalarında paylaşılan deneyimlerde rastlayabilirsiniz.

Araç İçi Telefon Tutucu Fiyatları Ne Kadardır?

Araç İçi Telefon Tutucu Fiyatları Ne Kadardır?

Araç içi telefon tutucu fiyatları farklı özellik ve modellere göre değişiklik gösterirken, bu değişikliğin uygun bir aralığına yayıldığını söylemek mümkündür. Bu kategorideki uygun fiyatlı ürünlerin bile ihtiyaç duyduğunuz özellikleri sağlaması son derece olasıdır. Araç içi telefon tutucular sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda, oldukça uygun fiyatlarla sürüş deneyimini daha güvenli bir hâle getirebilir. Bu aparatlar ulaşılabilir fiyatları ve geniş kullanım seçenekleriyle her sürücünün araç sürme deneyimini iyileştirebilir. Sağladıkları işlevlerin yanı sıra tasarımları ve fiyat aralıklarıyla da birçok farklı zevke ve bütçeye hitap edebilirler. Bu tutucu modelleri, hayatınızın her alanına yayılan müzik, harita, mesajlaşma gibi uygulamaları yolculuğunuza güvenle dâhil etmenizi sağlar. Oldukça kullanışlı ve birbirinden şık tasarımlara sahip bu telefon tutucu çeşitleri arasından kendinize uygun olaları Trendyol’un kapsamlı kategorisinden kolayca bulabilirsiniz.

Araç İçi Telefon Tutucu Nasıl Takılır?

Araç içi telefon tutucu; genellikle bir vantuz, klips veya manyetik bir montaj sistemi kullanılarak takılır. İlk olarak uygun bir yer seçmek ve montaj sistemine göre karar vermek gerekir. Eğer vantuzlu bir tutucu kullanıyorsanız, tutucunun vantuzunu temiz bir cam veya düz bir yüzeye sağlam bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Klipsli bir model kullanıyorsanız, ürünü uygun bir noktaya tutturup sıkıca kavrayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Mıknatıslı telefon tutucu kullanıyorsanız, cihazınızın arkasına bir plaka yerleştirebilirsiniz. Tutucunun cihazınızı sağlam bir şekilde tuttuğundan ve sürüş sırasında görüşünüzü kısıtlamadığından emin olmanız da oldukça önemlidir. Gerektiğinde ürünün konum ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bazı modeller cihazı yatay veya dikey konumda tutma özelliğine sahip olabilir. Telefon tutucusunun ayarlarını ihtiyaçlarınıza göre yapabilirsiniz. Böylece aracınızda güvenli bir şekilde telefonunuzu kullanabilir ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Telefon Tutucu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Telefon tutucu satın alırken bazı hususlara dikkat etmek önemlidir. Titreşim ve oluşabilecek sarsıntıların engellenebilmesi için ürünlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Cihazınızın boyutuna ve genişliğine uygun bir model seçmek, ürünün telefonunuzu sağlam bir şekilde tutabilmesini sağlar. Bu özellik, ayrıca ürünün farklı görüş açılarına ve konumlara uyumlu olmasına yardımcı olur. Direksiyon telefon tutucu modellerinin araç içinde göz seviyenize yakın bir konumda olması oldukça önemlidir. Böylece sürüş sırasında gözlerinizi uzun süreli olarak yoldan ayırmadan cihazınızı görebilirsiniz. Bazı telefon tutucular ek işlevlere de sahip olabilir. Şarj edilebilir bir bataryaya veya kablosuz şarj özelliğine sahip olan modeller bulunur. Bu hususları dikkate alarak ihtiyacınıza uygun modeli seçebilir ve cihazınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Telefon Tutucu Çeşitleri Nelerdir?

Telefon tutucu çeşitleri, mobil cihazları kullanırken ellerinizi serbest bırakarak daha rahat bir deneyim sunan pratik araçlardır. Bu noktada direksiyon telefon tutucu gibi araç içi modeller öne çıksa da birçok farklı çeşidi bulunabilir. Spor yaparken cihazınızı güvenli bir şekilde taşımanızı sağlayan bisiklet tutucuları da buna bir örnektir. Bisiklet direği veya gidonuna kolayca takılabilen modeller, bisiklet sürerken telefonunuzu kullanmanızı veya GPS kullanarak rotayı takip etmenizi sağlar. Araç içerisinde gidilecek konumu kontrol etme kolaylığı sağlayan modeller de oldukça popülerdir. Ofisten veya evden çalışan kişilerin masalarına tutturabileceği ve telefonlarına kolaylıkla ulaşmasını sağlayan mıknatıslı telefon tutucu modelleri de vardır. Bu ürünler, kolay taşınabilir ve kurulabilir oluşuyla birçok yerde kullanılabilir. Aynı şekilde kullanım kolaylığı sağlayıp alandan tasarruf edilmesini sağlayan dikiz aynası telefon tutucu, arabanız için uygun bir model olabilir.