placeholder
"

Kravat

" araması için 17323 sonuç listeleniyor

Kravat

Kravat

Erkek modasının değişmek aksesuarlarından kravat, tarzınızı sofistike bir dokunuşla yükseltmenin en kolay yolu. Erkek giyimde detaylarla fark yaratmak istiyorsanız çok fazla seçeneğiniz yok. Özellikle klasik giyimde kullanabileceğiniz aksesuarlar sınırlı olsa da, farklı tasarımlara sahip erkek kravat alternatifleri her kombinasyon uygun tasarım barındırdığı bu handikap ortadan kalkar.Tarzınızla maskülen stile göz kırpmak isteyen hanımlardansanız siz de kadın kravat seçeneklerini stilinize dahil edebilirsiniz.

Farklı Bağlama Stilleriyle Tarzınızı Çeşitlendirin

Tarzınızı zarif bir dokunuşla tamamlayan bu aksesuarı kullanmak için temel bağlama stillerini öğrenmeniz gerekir. Siz de kravat nasıl bağlanır sorusuna cevap arıyorsanız, bu pratik yöntemlerle tarzınızı tamamlarken, zamandan kazanabilirsiniz. Kravatınızı nasıl bağladığınız aksesuarın tarzını tamamen değiştirebilir. Kravatın boyu, formu ve stili üzerinde etkili olan bağlama tekniklerinden faydalanarak, aynı aksesuarla farklı kıyafet kombinasyonlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Kısa, kalın kravat modelleri için ideal düğüm metodu Winstor stili, aksesuarı olduğundan daha hacimli ve uzun göstermesiyle tercih edilir. Bu stil için öncelikle kravatı ince kısmı kısa olacak şekilde yakanıza geçirin. İnce taraf altta, kalın taraf üstte olacak şekilde tutun.Sonrasında kalın kısmı ince kısmın altından geçirerek basit bir düğüm atın, Kalın kısım solda olacak şekilde tutup, ince kısmın altından geçirin, bu sayede ilk basit düğümün etrafını sarmış olursunuz. Sonraki adımda kalın kısmı ilmeğin üzerinden geçirerek, aşağıdan yukarıya doğru yine basit bir düğüm atın. Kalın kısım bu aşamada düğümün üzerinde duruyor olmalı. Kalın kısmı altta kalan düğümün üstünden, yukarıdan aşağıya doğru geçirin. Artık bu estetik düğümle tarzınızı güçlendirmeye hazırsınız.

Son dönemlerin trend parçası ince kravat için en uygun düğüm tekniklerinden biri Prens Albert metodu. Bu teknikte kalın uç sol elinizin tarafında kalacak şekilde başlamalısınız. Kalın taraf ince taraftan çok az daha uzun olmalı. Bu yöntem ikili bir düğüm olduğu için, kravat boyu için fazla uzun kalması ihtimalini de ortadan kaldırır. Kalın kısmı ince kısmın üzerinden ince kısmın etrafına iki kez dolayın. Bu aşamayı çık sıkı yapmamaya dikkat edin ki hareket kabiliyetiniz kısıtlanmasın. Bir kes daha üsten doluyormuş gibi devam edin, ama bu sefer sağ uca ulaştığınızda alttan yukarı doğru geçirin. En son aşama olarak kalın kısmı düğümün içinden geçirerek Prens Albert stili bağlanmış kravatınızla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Kadın kravatlarında da bu yöntem zarif yapısıyla tercih ederek, tarzınıza sofistike bir hava katabilirsiniz.

Kolay adımlarıyla hızlı bir şekilde bağlayabileceğin kentli tekniği de düğümler için pratik bir alternatif olarak değerlendirmeye alınabilir. Bu teknikte ilk adımda kravatın geniş ucu sol elinizde kalmalı. Kalın uç ince ucun arkasından sağa aktarılmalı. Bu adımın püf noktası aktarma sırasında kalın ucun iç kısmının dışarı bakacak şekilde çevrilmesi. Bu uç dış kısmı yukarı bakacak şekilde ince ucun etrafından tekrar sola aktarılmalı. Kalın uç oluşan düğümün arkasından geçirilerek yukarı doğru çekilmeli. Son adım olarak ilmeğin arasından kalın ucu geçirerek, kısa sürede kravat şıklığını stilinize taşıyabilirsiniz. 

Dar yakalı kalın kumaşlı gömleklere en uyumlu modellerden olan küçük düğüm tekniği, pratik bağlama yöntemlerinden biri. Uzun yakalı gömleklerle kullanılması uygun olmayan tekniğin ilk adımı olarak kravatı yakanıza kalın kısmı sol elinize gelecek şekilde yerleştirin. Bu aşamada kravatın iç kısmı dışarı bakan şekilde olmalı. Geniş ucu ince ucun altından geçirerek etrafından dolayın, düğümün altından yukarı doğru çekin. Son olarak ilmeğin içinden geçirerek küçük düğüm bağlama şeklini tamamlayın.

Ayrık ve uzun yakalı gömlekler için ideal bağlama şekillerinden biri de Christensen tekniği. Bu teknikte elde edilen biraz daha hacimli yapıda olduğu için dar yakalı modeller için çok kullanışlı bir alternatif olmaz. 11 küçük adımla tamamlanan tekniğe, kalın kısım sol elinize gelecek şekilde (dış yüzey yukarı bakacak) yakanıza yerleştirin. Kalın kısmı, ince kısmın üstünden geçirip etrafından dolayın. İlmeğin üstünden içe doğru geçirerek ince kısmın sağından çıkarın. Kalın kısmı ilmeğin üstünde, ince kısmın etrafında iki defa dolayın. Kalın ucu ilmeğin altından yukarı çekin. İlmeğin içinden geçirerek hacimli bir düğüme kavuşabilirsiniz.

Kravat Modası Trendleri

Erkek giyiminin yıldızlarından kravat modelleri farklı tasarım ve renklerle, tarzınıza uygun bir seçenek sunar. Asaletinizin altını aksesuarlarınızla çizmek isterseniz siyah kravat tam size göre. Özellikle beyaz gömlek ile beraber kullanıldığında kontrast yaratan aksesuar tarzınıza karizmatik bir doku kazandırır. Erkek giyimde kırmızının yükselişi rengin kravatlarda da görülür. İnce hatlı kırmızı kravat, özellikle yeşil blazer ceket ve toprak rengi pantolonlarla beraber kullanılarak tarzınızda hipster stiline göz kırpmanızı sağlar. 

Özellikle günlük iş giyimde smart casual tarzı benimseyenlerdenseniz, monokrom giyimi deneyebilirsiniz. Lacivert kravat ile tamamlayacağınız aynı renk takım ve gömlek, yalın şıklığın formülleri arasında yer alır. Sadelikten ödün vermeden şıklığınızı perçinlemek istiyorsanız, ton sür ton giyime de yönelebilirsiniz. Bu stilde aynı ana rengin farklı tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin, silver ceket, taş rengi pantolon, gri kravat ve granit gömlekle ton sür ton tarzını giyiminize dahil edebilirsiniz. 

Giyiminizde retro stile göz kırparak, hipster detayların altını çizmek istiyorsanız örgü kravat ile kombinasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Örgü kahverengi kravat tasarımlarını, daha salaş gömleklerle beraber kullanarak, tarzınıza spor bir dokunuş katabilirsiniz.

Özel Günlerin Kibar Detayı

Sizin için özel günlerde şık takım elbise ya da smokinlerinizi tamamlamanın en zarif ve şık alternatifi kravatlar, farklı tasarımlarıyla kombinasyonlarınızın baş rolü olmaya aday. İpek kravat ekstra şık olmak istediğiniz gecelerin rakipsiz aksesuarları arasında. Şıklığınızı sade bir detayla bütünlemek isterseniz, düz lacivert kadife kravat tercih edebilirsiniz. Gömlek tonunuza uyumlu kravat tercihi kuralını uygulayarak giyiminizde harmoni yakalayabilirsiniz. Özel gecelerde iddialı kravat renkleri ile göz doldurabilirsiniz. Özellikle su yeşili gibi açık renk gömleklerin albenisini arttırmak için bordo kravat ile tamamlayabilirsiniz. Kravat mendil set halinde kullanmanız, bütünlük sağlayarak  şıklığınızı perçinler. Gece mavisi, fuşya kravat, mor gömleklerin cazibesini artırarak, takım elbisenin enerjisini yükseltir. Milli bayramları ya da Atatürk sevginizi yansıtmak istediğiniz her anı daha da şık hale getirmek adına Atatürk kravat tasarımlarıyla kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz. Dar kesim, bayraklı kravat ta böyle geceler için uygun tercihler arasında. 

Gömlek ve Kravat Uyumu

Gömlek tercihinizi beyazdan yana kullandıysanız, her renk kravatla uyum yakalayabilirsiniz. En sık tercih edilen gömlek renklerinden maviye yeşil kravat ile yumuşak bir geçiş sağlayabilirsiniz. Mavi gömlekleri aynı tonlarda bir kravatla kullanarak, kıyafetinizi hareketlendirirken uyumdan da ödün vermezsiniz. Pembe tonlarında gömlekleri tarzınıza dahil ettiyseniz, mor kravat ile bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu rengi somon rengi kravat ile beraber kullanarak nötrleyebilirsiniz. Gömleğinizde çizgi detayları varsa, düz renk kravatlara yönelebilirsiniz. Açık renk çizgi detaylı gömleklere beyaz kravat ile retro bir doku kazandırabilirsiniz. Çizgili bir modelle kombininizi tamamlamak istiyorsanız, aynı yöne bakan çizgiler göz yoracağı için, çizgilerin birbirine zıt olmasına dikkat etmelisiniz. Kareli gömlek, spor takım elbise ikilisini taçlandırmak için iri şal desenli kravat modellerinden faydalanabilirsiniz. Sade kravat tercihini, klasik çizgili modellerden yana kullanabilirsiniz. Çizgili kravat daha ciddi ve profesyonel bir görünümün altını çizmesiyle, iş görüşmeleri için ideal bir model. İddialı ve sıra dışı bir elektrik vermek için desenli kravat modellerine yönelebilirsiniz. Özellikle ön plana çıkmanız gereken durumlarda puantiyeli kravat gibi tercihlerle göz doldurabilirsiniz. 

Kravat Şıklığı için Pratik Çözümler

Kıyafet kodlarında saygıyı temsil eden kravatlar bazı durumlarda zorunluluk halini alır. Özellikte zamandan tasarruf edilmek istenen durumlar için dar kesim, klipsli kravat etkili bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Kravat çeşitleri arasında pratikliğiyle ön plana çıkan klipsli modeller, farklı stillere uyum sağlayacak renk, desen ve tasarım çeşitliği sunar. Klips özellikle kravatın şıklık efektiyle yeni tanışan gençler ve hanımların işini kolaylaştırır, bir kaç saniyede istediğiniz trend etkisini yaratır. Siz de kravat nasıl bağlanır sorusuna cevap vermeden,bu aksesuarı tarzınıza dahil etmek istiyorsanız klipsli tasarımlara yönelebilirsiniz.

Kıyafetlerinize harmonik bir dokunuş yaparak uyum yakalamanın en pratik yöntemlerinden biri kravat seti. Mendil ve kravatın aynı materyal ve formda olmasıyla, tam bir uyum yakalayabileceğiniz bu alternatifi kullanırken, renk uyumunu yakalamak çok daha kolay. Yün kravat kullanıyorsanız, mendiliniz de dokulu bir materyalden olmalı. Aynı özelliklere sahip iki parça mendilli kravat, aksesuar tercihleriniz arasında yer alırsa uyumu yakalarsınız. Aksesuarları takım olarak kullanmanız daha özgür kıyafet seçimi yapmanıza olanak sağlar. 

Kravat Tipi Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tarzınıza nostaljik bir şıklık kazandırmak istiyorsanız kalın formda kravatlara yönelerek istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Kalın formda bir kravatı modernize ederek giyiminize dahil etmek isterseniz, düz mavi kravat iyi bir tercih olarak nitelendirilebilir. Bu stili belden oturan, blazer tarzı ekose desenli ceket, düz pantolonla beraber kullanarak çabasız bir şıklığın altına imzanızı atabilirsiniz.

Son dönemlerin favorilerinden dar kesim takım elbiselerle yüksek uyum sağlayan slim kravat, farklı renk ve desenlerle, günün her saatinde şıklığınızı pekiştirebilir. Zümrüt yeşili kravat, akşam saatleri için uygun seçenekler arasında sayılırken, gül kurusu kravat günlük giyimde yumuşak bir geçiş sağlayabilir. Siklamen kravat pastel tonlardaki, italyan kesim takım elbiselere hareket katarak, tarzınıza dikkat çekici detayla taşımakta kullanılabilir. Pudra pembesi kravat ise aynı pastel İtalyan kesim takım elbiselerle uyum sağlayarak, modeli ön plana çıkarır.

Trendleri yakından takip edenlerdenseniz, sarı kravat ile toprak tonlarında bir kombine hafif bir hareket kazandırabilirsiniz. Bebe mavisi kravat da pastel tonlarda kıyafetler için şık bir alternatif olarak ön plana çıkar. 60' ların esintisini taşıyan küt uçlu tasarımlarla tarzınıza karakteristik doneler kazandırabilirsiniz. Bu stili regular fit kesim takım elbiselerin tarzını zenginleştirmek adına da kullanabilirsiniz.

Spor Kombinlerin Yükselen Detayı

Daha rahat ve günlük giyimde de kendine yer bulan spor kravat, kot pantolon ve casual gömleklerle de trendy bir görünüm sağlar. Spor ayakkabılarla bütünlük sağlayan kravatlar, bu stilin albenisini yükselten detaylar arasında. Eğlenceli, polyester kravat tasarımları, tarzınızı snobe ederken, trendy detayları ön plana çıkarır. Benekli, Bugs Bunny kravat modelleri tarzınıza neşeli bir dokunuş katmanın pratik yollarından. Dar kesim, kadife kravat modelleri, tarzınızın rahatlığının altını çizer. Örme kravat gibi detaylarsa özellikle kış kombinlerinde, kıyafetlerinize doku kazandırır.

Günlük giyimde tarzınızı zıtlıkların uyumu seviyesine çıkarmak istiyorsanız da oduncu stil gömleklerle, puantiyeli kravat kullanarak, farklı desenleri bir arada kullanma trendine göz kırpabilirsiniz. Ekose detaylı gömleklerle kombinlenen büyük şal desenli kravat da aynı konseptte değerlendirilebilir. Buz mavisi kot pantolon üzerine mavi gömlekle yapılan günlük bir kombini ten rengi, hardal sarısı kravat ve bej ayakkabılarla zenginleştirerek hip bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Spor stile kravatları katmak istiyorsanız, çok iddialı renklerden ve parlak dokulardan uzak durmalısınız. Pastel tonlar, dokulu kumaşlar, günlük giyimde daha güçlü bir uyuma imza atıyor. Yazlık kısa kollu keten gömleklerle, benzer tonlarda hafif dokulu ya da küçük desenli kravat kullanarak tarzınızla fark yaratabilirsiniz.

Kadın Giyiminde Kravat Etkisi

Son dönemlerin popüler moda akımı, feminen dozu yüksek kıyafetleri, maskülen havası olan parçalarla dengelemek. Siyah, fransız dantel detaylı bluz, kalem etek gibi kadınsı detaylar barındıran kıyafetlerinizi, saks mavisi kravat ile dengeleyerek, çağdaş bir çizgi yakalayabilirsiniz. Turuncu kravat gibi dikkat çekici tonlar, düz mavi elbisenizi hareketlendirmek için modern bir alternatif. Bu kombini düz beyaz sneakerlarla tamamlayarak, spor şıklığa göz kırpabilirsiniz. Daha neşeli bir görünüm için tarzınızı ördekli kravat ile hareketlendirebilirsiniz.

Abiye formda, fıstık yeşili mini elbise neon renk yaka aksesuarı kontrastıyla özel gecenizin en trendy görünümüne ulaşabilirsiniz. Milli bayramlarda, Atatürk imzalı kravat ile vatan sevginizin sembollerini kombinasyonlarınıza dahil edebilirsiniz. Askeri, ay yıldız kravat tasarımları şıklığınızı tamamlarken, milli duygunuzu perçinler. 

En hip renklerden nude tonları, ten rengi kravat ile kullanarak, ton sür ton stili temsil eden bir kıyafet kombinasyonu yapabilirsiniz. Pudra, tütü formda elbisenizi snobe etmek için pudra kravat kullanarak yumuşak bir geçiş sağlayabilirsiniz. 

Kravat doğru formda kullandığınızda sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Özellikle kontrast renkler dikine çizgi efekti yaratarak, ince ve uzun bir silüete kavuşmanızı sağlar. Örneğin yeşil elbisenize mürdüm kravat ile boyut kazandırarak daha ince görünebilirsiniz. Kısa kravat kullanarak uzun görünme etkisinin altını çizebilirsiniz.

Renklerin enerjisini kıyafet tercihlerinize taşımak için, basic siyah elbiselerinizi, düz lacivert, su yeşili kravat gibi parçalarla tamamlayabilirsiniz. Spor kombinlerinizde de monokrom bir görünüm kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, buz mavisi kot gömlek, pantolonu indigo mavisi kravat ile beraber kullanmak. Ayakkabı tercihinizi de aynı tonlarda, kot efektli bir sandaletten yana kullanarak, mükemmel uyumun keyfini sürebilirsiniz.Tarzınızda punk doneleri bulunsun istiyorsanız, file çorap, bez ayakkabı, pembe kravat, beyaz tişört ve mini şortla akımın asi havasını giyiminize yansıtabilirsiniz.

Kravat Nasıl Yıkanmalı

En sık temizliğe ihtiyaç duyan aksesuarlar arasında yer alan kravatların hijyenini sağlamak için makinenin hassas programında soğuk suda yıkamalı ve sıkma programını kullanmamalısınız. Kravatlarınız ipek içeriyorsa kuru temizleme yapabilir, ya da yıkama işlemini elde, ipeklere özel sıvı deterjan kullanarak elde gerçekleştirebilirsiniz. kısa, polyester kravatlar için ise sentetiklere özel, hassas programı kullanarak, soğuk suda yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Kurutma aşamasında tamburlu kurutma veya asma ürünün formunu bozabilir. Kurutmayı düz bir yüzeye sererek gerçekleştirebilirsiniz. Yıkama işlemi ardından ütüleme ihtiyacı doğarsa en düşük ayada üzerine nemli bir bez koyarak ütüleyip, zarar görmeden kırışıklardan kurtulabilirsiniz

Kravatlarınızı elde yıkamak isterseniz beyaz sabun ya  da ürünün kumaşına uygun bir sıvı deterjan kullanabilirsiniz. Önce suya kattığınız deterjan ya da sıvı sabunu köpürtmelisiniz. Bu köpürtme işleminin ardından köpüğü kravatın lekeli kısmına uygulayıp, biraz bekletin. Bekletme süresini lekenin yoğunluğuyla doğru orantılı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu aşamada kravatınızın yıpranmasının önüne geçmek adına durulama işlemini tam olarak yaptığınızdan emin olmalısınız. Kravatınızı deterjandan tamamen arındırdıktan sonra sıkma işlemine geçebilirsiniz. Kravatın estetik formunu kaybetmemesi adına sıkma işlemini doğru teknikle yapmalısınız. Kravatın fazla suyunu uzaklaştırmak için hepsini toplamak yerine bölgesel sıkma uygulayabilirsiniz. Güneş gören bir yere sererek kurutma işlemini tamamladıktan sonra, kravatınızla tarzınıza yön vermeye devam edebilirsiniz.

Trendyol'la Kravat Alışverişi

Online kravat modelleri ve fiyatları alanında sunduğu geniş ürün yelpazesiyle Trendyol, her dönem erkek modasının nabzını yakından tutar. Detaylı ürün fotoğraflarıyla tasarımlarının bütün ayrıntılarını yansıtan kravat markaları, metroseksüel erkeğin işini kolaylaştırır.  Ürün açıklamasında yer alan kumaş özellikleri, beraber kullanacağınız diğer parçalarla doku uyumundan emin olmanızı sağlar.

Kravat modelleri ve fiyatları arasında kıyaslama imkanı sunan alışveriş platformu, size en uygun modellere avantajlı kravat fiyatları ile ulaşmanıza imkân tanır. Siz de kravat alışverişinizi Trendyol üzerinden yaparak, zamandan tasarruf ederken, kravat indirimi modelleri ve fiyatlarına kucak açabilirsiniz. Trendyol güvencesiyle, geniş ürün yelpazesi arasından istediğiniz ürünü seçip tarzınızla fark yaratmanız artık çok kolay.