"

Parfüm

" araması için 66403 sonuç listeleniyor

Birbirinden Eşsiz Kokularıyla Baş Döndüren Parfüm Çeşitleri Trendyol'da!

Farklı tarzlar için hazırlanan parfüm türleri, içerikleri sayesinde kendi içlerinde gruplara ayrılır. Çeşitli içeriklerle özelleştirilen erkek ve kadın parfümleri, kalıcı olma özellikleriyle uzun süre etkisini devam ettirir. Kadınlar için hazırlanan şekerli parfüm seçeneği, yumuşak kokusu ve uzun süre devam eden etkisiyle sıkça tercih edilir. Kadınlara özel hazırlanan yumuşak esanslı kokuların yanı sıra erkekler için geliştirilen yoğun ve odunsu parfümler de kullanıcıların beğendiği ürünler arasına girer. Birbirinden etkili içeriklere sahip olan parfümler ve özellikleri, tercih edilen markaya göre çok çeşitli içeriklerle karşınıza çıkabilir.

Her Tene Uygun Parfüm Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Her Tene Uygun Parfüm Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabilmesi için farklı parfüm içerikleri bulunur. Alerjik bünyeler için özel olarak geliştirilen alkolsüz ve bitkisel özlerle desteklenen ürünler bulmak mümkündür. Alerjiye yatkın cilt tiplerinde tercih edilebilen bu formüllerde, daha düşük alkol oranı ve daha fazla bitkisel içerik ön plana çıkar. Özellikle duş ve sonrasında kullanım için geliştirilen EAU de Toilette parfümler, gün boyu ferah ve bakımlı kalmayı sağlayan etkili ürünler arasında yer alır. Oldukça hafif içeriklere sahip olan alerji yapmayan parfümler, ciltte tahriş oluşma riskini minimuma indirir.

Herkes tarafından kullanılabilen unisex parfüm çeşitleri, günlük kullanımda hafif ve temiz hissetmeye yardımcı olur. Ten hassasiyetini tetiklemeyen ve yumuşak dokusuyla cildin nefes almasını sağlayan parfüm kokuları, cilt kaşıntısı ve döküntü gibi sorunları minimuma indirebilir. Özellikle kuru ve hassas bünyelerde kullanılan antialerjik parfümlerle, günlük bakımı aksatmadan cilt sağlığını korumak mümkündür.

Nefes darlığı, kaşıntı ve farklı alerjik durumları tetiklememesi için alkolsüz parfümlerde sayısız ürün çeşitliliği sunulur. Bitkisel içerikli ve hassas içerikli parfüm çeşitleri, herkesin rahatlıkla kullanabileceği özel alternatifler oluşturur. Doğal içerikleriyle bilinen misk parfümler, uzun süreli kalıcılığının yanı sıra etkileyici kokusuyla da sıkça tercih edilir. Özellikle doğal ve kalıcı koku arayan kişiler için misk içerikli ürünler ön plana çıkar.

Yumuşak kokularıyla tüm vücut tiplerinde kalıcılık elde eden su bazlı parfümleri, ciltte rahatça tutunarak etkisini devam ettirir. Gün boyu kalıcılığını devam ettiren alkolsüz ürünler, tıpkı normal parfümler gibi çeşitliliğe sahiptir. Tercih edilen içerikler arasında şekerli ve baharatlı kokular yer alırken ürünlerde su bazlı formüller de öne çıkar. Yoğun ve kalıcı kokuları sayesinde su bazlı ürünler özellikle hassas ciltler için oldukça idealdir.

Sadece bitkisel bazlı hazırlanan ve üzerinde herhangi bir hayvansal kalıntı yer almayan vegan parfüm seçenekleri, popüler ürünler arasındadır. Doğal içeriklerle zenginleştirilen ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler, alerji riskini de ortadan kaldırabilir Cilt ve hayvan dostu içerikleriyle, herkese hitap eden vegan ürünlerin kalıcılık performansı da oldukça yüksektir. Yüksek kalıcılığa sahip vegan ve cruelty free bir ürün arıyorsanız markaların sunduğu farklı alternatiflere göz atabilirsiniz.

Birbirinden Hoş Parfümlerin Koku Seçenekleri Nasıldır?

Birbirinden Hoş Parfümlerin Koku Seçenekleri Nasıldır?

Farklı bileşen ve içeriklerle geliştirilen parfüm çeşitleri, kullanım alanına göre özel formülleri beraberinde getirir. Daha hafif ya da yoğun kokulu parfüm çeşitleri arasında seçim yaparken günlük kullanıma olan etkisini dikkate alabilirsiniz. Çantada ve cepte taşımak için özel boylarda hazırlanan kalem parfümler, tüm gün etkisini devam ettiren kalıcı ünlerdir. En sevilen ürünlerin cep boy modelleri belirlenerek gün içinde daha pratik kullanım elde edilebilir.

Kadınların daha çekici hissetmesini sağlayan şekerli içerikler, özellikle çiçek ve meyve içerikleriyle geliştirilir. Afrodizyak etkili olarak hazırlanan parfümler, tüm dikkatleri üzerine çekecek özel formüllere sahiptir. Özellikle baharat içerikleriyle zenginleşen afrodizyak parfüm çeşitleri, baskın koku aralığıyla akılda kalıcı özelliktedir. Çiçek kokulu içeriklerle sunulan kadınsı parfümler arasında yasemin, leylak ve lavanta içerikleri ön plana çıkar.

Yumuşak ve etkileyici içerikleriyle, tüm gün zarafetini koruyan kadın ürünlerinde, meyve ve çeşitli aromatik yağların kokuları da tercih edilir. Günlük kullanımda daha uzun süre kalıcılık isteyenlerin tercih ettiği %30 alkol değerindeki bu parfümler, özel günlerde tüm dikkatleri üzerinize çekmeniz için yeterli güce sahiptir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen ve tazelik hissi uyandıran meyveli parfümler, kadınların favori ürünleri arasında yer alır. Çekici ve etkileyici özelliğinin yanı sıra uzun süre etkisini devam ettirmesi, kadın parfümlerini vazgeçilmez hâle getirir.

Erkek için hazırlanan egzotik, aromatik parfüm çeşitleri ise daha yoğun ve keskin içerikleriyle ön plana çıkar. Erkeklere özel baharatlı parfümler, gün boyu etkili bir aromaya sahiptir. Alkollü ve su bazlı olarak çeşitlilik gösteren erkek parfümleri, farklı boyut seçenekleriyle kolayca taşınabilir. Her yaş için uyumlu olan hafif ve ağır kokulu parfümler, içerdiği aromatik özlere göre çeşitlilik gösterir. Her markanın kendine özgü parfüm koleksiyonları içerisinde, hafif ve daha uzun süre kalıcı ürünlere yer verilir.

Vücutta etkileyici bir koku ve temizlik his oluşturan krem parfüm çeşitleri, duş ve bakım sonrasında uygulanması için tercih edilir. Krem formu sayesinde cilde yumuşak ve parlak bir görüntü veren bu parfümler, uzun süre kalıcı olan kokularıyla da ön plana çıkar. Simli parfüm çeşitleri, özellikle kadınların vücudunda gösterişli bir parıltı oluşturması sebebiyle sıkça tercih edilir. Özel gün ve davetlerde dikkat çekici bir görünüm elde etmek için simli parfüm tasarımlarını kullanabilirsiniz.

Özellikle daha hafif formda hazırlanan kokuları seven kişiler, deodorant içerikli parfümleri günlük kullanım için tercih edebilirler. Kişisel temizlik için ihtiyacınız olan ferah koku ve bakımı sağlayan deodorant parfümler, alkollü ve alkolsüz seçenekleriyle tüm cilt tiplerine uyum sağlar. Ter kokusunu engellemek ve parfüm etkisi oluşturmak için geliştirilen deodorantlar, uzun süre ferahlık hissini muhafaza eder. Düzenli olarak tercih ettiğiniz parfümlerin deodorant uyarlamalarını inceleyerek sevdiğiniz kokuların tüm gün üzerinizde kalmasını sağlamanız mümkündür.

Kendi Kokunuz Olacak Parfümü Nasıl Seçebilirsiniz?

Kendi Kokunuz Olacak Parfümü Nasıl Seçebilirsiniz?

Parfüm seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken temel prensipler, kişilerin kimliği hâline gelen bu ürünlerin doğru şekilde belirlenmesine yardımcı olur. Modern ve zarif kokularıyla öne çıkan unisex parfümler sıkça tercih edilir. Özellikle daha spor ve sade havası, unisex parfümlerin tercih edilme oranını artırır. Kendi içlerinde alkol değeri ve formül üzerinden üst, orta ve alt şeklinde ayrışan parfüm notaları, farklı cilt tipleri için ideal kullanım sunar.

Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken notalar, kokuların etkisini ve kişilere olan uyumluluğunu doğrudan etkiler. Kadın ve erkekler için kendi arasında ayrıma giden bu notalar, cilt türüne göre farklı bileşenlerle destenir. Geçici özellikte olan ve hafif parfümler için kullanılan üst notalar, meyve ve çiçek aromalarından elde edilir. Parfümlerin özünü belirleyen orta notalar, baskın kokunun kaynağı olan ürünleri destekler. Alt notalar ise temiz ve ferah bir his uyandırması için aromatik yağlarla çeşitlenir. Çiçek kokulu parfümlerde çoğunlukla her notada aromatik bir bitki bulunur.

Gün boyu kalıcı olan ve kişinin kimliği gibi herkes tarafından kabul gören bu kokuların seçimi yapılırken cilt tiplerini dikkate almakta fayda bulunur. Kalıcılığı sebebiyle terleme sonrasında da etkisini devam ettiren parfümler, yağlı ve kuru ciltler için çeşitlere ayrılır. Yağlı ciltlerde tercih edilecek parfüm türlerinin daha hafif ve çiçek içerikli olmasına özen gösterilir. Sürekli terlemeye açık ve yağ dokusu yüksek olan ciltler üzerinde baharatlı içerikler ağır bir etki yaratabilir. Hafif formüle sahip olan parfüm türleri yağlı ciltlerde, yoğun ve baharatlı içerikler ise kuru ciltlerde daha etkilidir. Terlemeye ve yağlanmaya karşı dayanıklı olan kuru ciltlerde, baharatlı kokular hoş bir rahiya bırakabilir.

Mevsime göre, kullanılan yetişkin, çocuk ve genç parfümlerinin kalıcılık oranı değişiklik gösterir. Yazları daha meyve ve çiçek içerikli hafif kokuların kullanılması gerekirken kış aylarında odunsu ve baharatlı olan parfüm esansları tercih edilebilir. Uzun süre etkisini sürdüren yaz parfümleri hafif yapıdaki çiçeklerden elde edilen özel formüllerle hazırlanır. Sıcak ve soğuk havalarda daha çok kendini belli eden içerikler arasından, beğendiğiniz pompalı parfüm çeşitlerini sipariş edebilirsiniz.

Ürünlerde kullanılan esansların yoğunluğuna göre EDP, EAU de parfüm seçenekleri bulunur. Saf parfüm diye adlandırılan ve markaların özel koleksiyonlarında yer alan ürünlerde, kullanılan koku değeri E ve P oranına kadar yükselebilir. Kullanıcılara gün içerisinde yoğun koku desteğini sunan ürünler, EDP parfümler arasında yer alır. İçerisinde %10 ila %20 oranında esans degesi bulunan EDP ürünler maksimum kalıcılık sunan parfüm çeşitliliğini oluşturur. Kullanım amacına ve parfümlerde istenen kalıcılık etkisine göre, farklı bileşenlerden hazırlanan ürünler çok çeşitlilik sunar.

Her mevsim günlük rutin için tercih edilen EDT parfüm çeşitlerinde, çiçek ve meyve ağırlıklı hafif ürünler ön plana çıkar. Düşük koku aralığına sahip olan EDC parfümlerde ise ortalama %2 ila %4 arası esans değeri bulunur. Kokuya karşı hassasiyeti olan kişiler, günlük kullanım için kalıcı parfüm seti seçerken EDC içerikli bileşenlere ağırlık verilir. Dengeli ve hafif kokusunun yanı sıra alerjik bünyelerde de rahatlıkla kullanılabilen EDC ürünler, günlük parfüm ihtiyacı için yeterlidir.

Hayatınızın Büyük Bir Parçası Olan Parfümünüzü Nasıl Kullanmalısınız?

Hayatınızın Büyük Bir Parçası Olan Parfümünüzü Nasıl Kullanmalısınız?

Parfümlerin kalıcılığını artırmak ve daha hoş bir koku elde etmek için kullanıcıların kişisel temizliğe önem vermesi gerekir. Parfümlerin içerisinde bulunan alkol ve diğer bileşenler, terli vücuda değdiği anda farklı kokulara dönüşebilir. Küçük boy cep parfümü ve tüm ürünlerin daha kalıcı etki göstermesi için temiz ten üzerine sıkılması gerekir. Parfümlerin kuru cilt yüzeyinde tutunması zorlaştığından, nemlendirici kullanımı sonrası sıkılması kalıcılığı artırabilir.

Farklı boyutlara sahip olan 10 ml, 30 ml, 45 ml, 50 ml, 100 ml parfüm çeşitleri, nabız atışına yakın olan bölgelere sıkılmalıdır. Özellikle ense, bilek içi, dirsekler, boyun ve kulakların arka kısmı, kokunun uzun süre kalıcı olması için etkiyi artırır. Terleme riski az olan bu bölgeler, sürekli temiz ve ferah kokunun vücuda hakim olmasını sağlar. Ürünlerin daha etkileyici ve çekici bir kokuya sahip olması için bel, sırt ve göğüs dekoltesine de uygulama yapılır.

Kuru ciltlerdeki etkinin kısa sürede yok olmasını engellemek için parfümlerin 3 saat arayla tazelenmesi gerekir. Yaz ve kış aylarına göre tercih edilen ürünler, koku dengesi açısından soğuk havalarda daha sık kullanılabilir. Deodorant ve parfümü birlikte kullanmak isteyen kişilerin birbirine yakın kokuları tercih ederek kalıcılığı arttırması mümkündür. Parfümlerin içinde bulunan alkol oranı, kokunun ten üzerinde daha uzun süre tutunmasını sağlar. Ürünlerde bulunan kimyasalların etkisini artırmak için parfümün kullanımdan önce bir süre buzdolabında bekletilmesi ve kapağının her zaman kapalı tutulması önerilir.

Kadın ve Erkeklerin Ortak Kullanabileceği Parfüm Çeşitleri

Kadın ve Erkeklerin Ortak Kullanabileceği Parfüm Çeşitleri

Erkek ve kadınlar için ayrı ayrı tasarlanan ürünlerin yanı sıra herkesin ortak kullanabileceği unisex parfüm çeşitleri de oldukça popülerdir. Markaların çokça tercih ettiği unisex ürünler, orta ayarlı koku dengesiyle herkese hitap eder. Çift parfümleri seçenekleri de bu alanda ilgi görürken kadın ve erkeklerin ortak kullanımı için içerikler dengeli şekilde ayarlanır. Çiçek, baharat ve meyve aromalarının yanı sıra çeşitli yağların da tercih edildiği unisex parfümler, günlük kullanım için ideal kalıcılığa sahiptir.

Bitkisel yağ bazlı hazırlanan ve farklı aromalarla daha hafif kokulara sahip olan parfüm modelleri, her yaştan insanın beğenisini kazanır. Meyve ve çiçek esanslarıyla birlikte kullanılan baharatlı ve odunsu detaylar, unisex parfümleri öne çıkarır. Orta sertlikteki parfüm içerikleri, uzun süreli kalıcılığı ve tüm cilt tiplerine uyumlu olmasıyla öne çıkar. Modern çağın hızına ayak uyduran unisex içerikler, tercih edilen yoğunluk ve kalıcılık derecesine göre çeşitli aromaları beraberinde getirir.

Yaz ve kış mevsimlerinde tercih edilmeye uygun olan farklı içerikleri, parfüm seçiminde unisex ürünleri daha kullanışlı hâle getirir. Günlük kullanım ya da özel zamanlar için tercih edilen unisex modeller, çok keskin bileşenlerden oluşmaz. Çiçek ve baharat etkilerinin belirli bir oranda dağılımıyla elde edilen bu ürünler, eşler ve sevgililer tarafından ortak şekilde kullanıma uygundur. Çiftlerin parfüm tercihinin aynı olması için geliştirilen özel setlerde, kadın ve erkeklerin beğeneceği tüm aromalar yer alır.

Bitkisel aromalara sahip olan yağların ön plana çıktığı hafif kokular, günlük koşturmacada unutulmaz bir esans elde etmek için yeterlidir. Unisex ürünlerde sıkça tercih edilen hafif ve etkileyici notalar, özellikle aromatik yağlarla daha kalıcı hale gelir. Günlük kullanımın yanı sıra özel günlerde de etkili bir detay olarak ön plana çıkan bu parfümlerde, tercih edilen içerik ve yoğunluğa göre seçim yapılır. Modern ve klasik tüm detayların bir araya getirildiği unisex tasarımlar, kişilerin kimliği hâline gelen unutulmaz bir etki bırakır.

Parfüm Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Parfüm Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Farklı markalar tarafından geliştirilen birbirinden özel parfümlerin fiyatları, çeşitli aralıklarda değerlendirilir. Tercih edilen marka ve koleksiyona göre belirlenen ürünler arasından her bütçeye uygun modeller seçilebilir. Dünyaca ünlü pek çok markanın geliştirdiği kalıcı parfümler, yüksek fiyat aralıklarında bulunabilir. Modern ve akılda kalıcı kokusuyla tüm gün unutulmaz bir etki oluşturan oryantal parfüm çeşitleri, özel fiyatlarıyla her bütçeye hitap eder.

İçerik olarak daha baskın koku kaynaklarına sahip olan oryantal parfüm çeşitleri, özellikle baharatlı ve odunsu ürünlerin baskın olarak yer aldığı formüllere sahiptir. Afrodizyak etkisi de bulunan ve herkes tarafından sevilerek kullanılan oryantal ürünlerde, misk, kakule, zencefil ve tarçın gibi etkileyici pek çok malzeme bir araya getirilir. Özellikle baskın kişilikler ve kendine güveni tam olanlar tarafından tercih edilen bu ürünler, markaların belirlediği çarpıcı kampanyalarla daha uygun fiyatlardan sizlere sunulur.

Günlük kullanımda rahatlıkla taşınması için geliştirilen cep boy parfüm tasarımları, sevdiğiniz tüm ürünler için sunulan özel bir seçenektir. Büyük şişeleri taşımanın ağır ve zahmetli olması cep boyutundaki parfümlerin günlük kullanımda konfor oluşturmasını sağlar. Fiyat performans olarak da etkili olan cep boy mini parfümler, uygun tutarlarla satışa çıkarılır. Parfüm fiyatları için marka ve model seçimi yapıldıktan sonra ürünlerin boyutları belirlenerek sipariş oluşturulabilir. Trendyol güvencesiyle sunulan parfüm çeşitleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra güvenli ödeme yöntemiyle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Parfüm Edt Edp Ne Demek?

Parfüm, tarzımızı tamamlayan önemli ürünlerden birisidir. Koku seçimi yaparken beğendiğiniz notalara dikkat ederek tercih yapabilirsiniz. Bununla birlikte günlük olarak kullanılan parfümlerin üzerinde EDT ve EDP kısaltmaları da yer alır. Bu kısaltmalar parfümün kalıcılığı üzerinde kullanıcıya bilgi verir. EDP olarak kısaltılan Eau De Parfüm, esans yoğunluğu en fazla olan ürünü kullandığınızda işaret eder. Bu tarz ürünlerin esans yoğunluğu %10 ile %20 arasında değişir. Kalıcılık sağlayan ürünler genel itibariyle kış aylarında tercih edilir. Parfümün üzerinde EDT yazıyorsa EDP olan ürünlere nazaran daha az esans bulunuyor demektir. EDT olarak kısaltılan Eau De Toilette tarzı ürünlerde %4 ile %10 arasında esans yoğunluğu bulunur. Gündelik bir parfüm seçmek istiyorsanız bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. EDT esans yoğunluğuna sahip olan parfümler yılın her mevsiminde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Parfüm Nereye Sıkılır?

Parfüm, kalıcı olması ve kokusunu iyi bir şekilde vermesi için vücudunuzdaki yüksek ısının bulunduğu yerlere sıkılır. Ayrıca bu sayede ürünün teninizle uyum sağlamasına da yardımcı olabilirsiniz. Parfüm, boyun ve bilek gibi bölgelerde daha etkili olur. Ayrıca parfümü uygulayacağınız bölgenin kesinlikle kuru ve temiz olması gerekir. Parfüm, banyo sonrasında uygulandığında çok daha kalıcı sonuç verir. Kokuyu boyun ve bilek dışında diz kapağı arkasına da sıkabilirsiniz. Bununla birlikte dirsek içine uygulanan parfüm de uzun süre kalıcı olur. Herkes tarafından bilinmeyen ama parfümün kalıcılığını artıran yerler arasında kulak arkası ve göğüs araları da yer alır. Sarıldığınız ya da yakınınızda olan kişilerin parfüm kokusu u net almasını istiyorsanız direkt olarak boyun bölgesine uygulama yapabilirsiniz. Tene sıkılan parfüm gün içinde ısıyla birlikte çok daha kalıcı olur ve koku verir. Cildinize uygulayacağınız kokuyu kıyafetlerinize sıkmamalısınız. Kıyafetler parfüm kokusunun kısa sürede yok olmasına sebep olabilir.

Parfüm Nerede Saklanır?

Parfüm, doğru bir şekilde muhafaza edildiğinde uzun süre kullanılabilir. Parfümün zamanla kokusunun değişmemesini istiyorsanız karanlık ve serin bir alanda muhafaza etmeniz gerekir. Parfümlerin uzun süre kalıcı etki yaratması için ışıktan korunması son derece önemlidir. Bu sebeple parfümlerin kapağını açtıktan sonra çekmece gibi kuru ve ışıksız yerlere ürünü koyarak muhafaza edebilirsiniz. Aynı anda birçok parfüm kullanıyorsanız her birinin kapağı açık olacaktır. Bu sebeple kokuları doğru şekilde koruyarak esansının geç bitmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca parfümü banyo gibi nemli yerlerde saklamaktan kaçınmalısınız. Kokunun uzun süre kalıcı olarak kullanılmasını istiyorsanız parfümün kutusunu atmamalısınız. Oksijenle temas hâlinde olan parfüm daha kolay bozulmaya başlar. Bu sebeple koku sıkmadığınız zamanlarda parfümün ağzını kapalı tutmaya özen göstermelisiniz. Kullandığınız parfümlerin 15 ila 20 derece arasında saklanmasına dikkat edebilirsiniz. Bu sebeple özellikle seyahate çıkarken parfümü yanınızda götürmek yerine küçük bir şişeye kullanacağınız kadar ürün koyup yanınıza alabilirsiniz.