"

Araba Perdesi

" araması için 1903 sonuç listeleniyor

Araba Perdesi

Arabanızı, Araba Perdesi ile Üst Düzey Verimle Kullanın!

Araba perdesi; araç içi camlarını kapatmak için tercih edilen bir perde türüdür. Her yaşam alanı için perde modelleri bulunduğu gibi araç içi kullanım içinde alternatifler bulunmaktadır. Arabalar günün bir kısmının geçirildiği önemli yerlerden biridir. Özellikle şehirler arası seyahatlerde günümüzün neredeyse tamamını araç içerisinde geçirmemiz gerekebilmektedir. Bu nedenle araç içerisinde kullanılması gereken birkaç önemli eşya bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi perdelerdir. Perdeler aracın içerisinin görünmesini engelleyerek, kişinin araç içinin gizli kalabilmesini destekler. Bunun yanı sıra özellikle yoğun sıcağın bulunduğu dönemlerde güneşin yakıcı sıcağından daha az etkilenilmesini sağlayacaktır. Araç perdesi seçerken, diğer yaşam alanlarında perde seçermiş gibi özenli ve titiz davranmanız gerekecektir. Sanılanın aksine araçlar günlük hayatta kişilerin her ihtiyacını karşıladığı için malzeme kalitesi iyi olan ürünler seçilmesi verimli bir kullanım sağlayacaktır. Oto perde seçerken ilk olarak nereye kullanacağınıza karar vermelisiniz. Araç içerisinde yan ya da arka cam kısmı için perde seçilebilmesi mümkündür. Bunun için kişilerin aracın boydan cam ölçüsünü alması gerekecektir. Ölçünün doğru ve özenli alınması oldukça önemlidir. Büyük ya da küçük olması durumunda perde kullanılamayacağı için bu noktada maddi bir kayıp gerekecektir. İkinci önemli bir nokta ise nasıl bir perde seçeceğinize karar vermenizdir. Oto cam perdesi çeşitlerinde gölgelik, stor ve jaluzi gibi farklı birçok çeşit alternatifler bulunmaktadır. Perde seçerken aracınızın modelini göz önünde bulundurmanız, karar verememeniz halinde ise bilen bir kişiden yardım almanız doğru seçim yapabilmenizi sağlayacaktır. Seçilen perdenin kumaş kalitesinin yüksek olması, mutlaka pamuklu kumaş içermesi gereklidir. Aksi takdirde seçeceğiniz perde modelini uzun süre kullanmanız söz konusu olmayacaktır. Araba cam perdesi modellerinde ortamın rengine ve dekorasyonuna uygun perde tercih etmeniz arabanızın daha şık görünmesini sağlayacaktır. Araç içi perde çeşitlerinde dilediğiniz ölçü, model ve renk içeriğinde geniş ürün çeşitliliği bulabilmeniz mümkün olacaktır. Arabalarda en çok kullanılan perde çeşitlerinden bir tanesi güneşliktir. Güneşlikler özellikle aracı kullanan şoförler için gerekli olduğu için son derece önemlidir. Güneşin yoğun olduğu aylar ve saatlerde sürücüler için araç kullanmak oldukça zordur. Gidilen yolda kar, deniz, nehir gibi yoğun ışık çeken durumlar bulunursa sürücünün işi giderek zorlaşmaktadır. Bu durum sürücünün ve araç içerisindeki kişilerin güvenliğini tehlikeye atabilmektedir. Araba cam perdeleri arasında bulunan güneşlikler bu yoğun ışık kümesini büyük ölçüde azaltabilmektedir. Böylece sürücünün yol üzerinde daha rahat bir görüş alanı ile güvenli yolculuk etmesi mümkün olacaktır.

Araba Perdesi Çeşitleri ile Konforlu Bir Seyahatin Tadını Çıkarın

Araba güneş koruyucu perde modellerinde birçok farklı model içeriği bulunmaktadır. Araç içerisinde en çok kullanılan güneşlik modelleri arasında bulunan metalik koruyucular oldukça başarılı bir koruma sağlayabilmektedir. Ancak bu modelin metalik yapıda olması nedeniyle sürücü varken kullanılması söz konusu olmayacaktır. Arabanın çalışmadığı durumlarda da ön tarafta mutlaka bir güneşlik kullanılmalıdır. Aracın çok fazla ısınması araca zarar verebileceği gibi rahat bir seyahat yapılabilmesini de engelleyecektir. Araba gölgeliği bu durumları tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Metal araba gölgelik güneş ışınlarının maksimum seviyede reflekte edilmesini sağlayacaktır. Böylelikle aracın iç kısmının aşırı ısınması engellenecektir. Araç cam perdesi olarak kullanılan gölgeliklerde mavi renk tercih edilmesi de güneş ışınlarını ciddi oranda filtre edilmesini sağlayacaktır. Koyu mavi tonları güneş ışınlarının emilmeden geri atılmasını sağlayacaktır. Bu açıdan metalik rengi dışında koyu mavi tonlarının başarılı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Gölgelikler aracın iç ön kısmından araca yerleştirilmektedir. Araba cam gölgelik modelleri arasında yer alan katlanabilir gölgelikler kullanışlı olması sebebiyle yoğun talep görmektedir. İki yuvarlak halka şeklinde tasarlanan dikdörtgen cam perde halkalarda bulunan mıknatıslar ile birbirlerine yapışmaktadır. Aracın iç kısmında kullanılan bu ürün, kullanılmadığı durumlarda katlanarak kaldırılabilmektedir. Oldukça avantajlı bir gölgelik olan üründe kumaş olarak pamuklu kumaş tercih edilmiştir. Kumaş içeriği sayesinde aracın ön kısmında güneş ışınlarının emilmeden geri dönmesini sağlayacaktır. Güneşli ve bulutlu havalarda iki farklı şekilde kullanılabilmesi için çift taraflı olarak oluşturulmuştur. Portatif araba gölgeliği aracın ısısının düzenlenmesine yardımcı olabilmektedir. Bunun yanı sıra gölgelikler torpido ve direksiyonun zarar görmesini engelleyerek ömrünü uzatacaktır. İdeal bir ölçüye sebep olması nedeniyle rahatlıkla her araç tipi için tercih edilebilmektedir. Gölgelik bandı olarak bilinen araba ön cam perdesi ince bir yapı ve dokuya sahiptir. Aracın ciddi oranda ısınmasını engelleyerek ferah ve rahat bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacaktır. Genellikle ön kısımda tercih edilen bu ürünün katlanarak yan bölümlerde kullanılabilmesi de mümkün olacaktır. 150*80 cm uzunluğunda olan ürün tüm araç tipleri için kullanılabilmektedir. Tamamen pamuklu ince ve kaliteli kumaşı bulunan gölgeliklerde farklı renk alternatifleri bulunmaktadır. Ancak açık renk kullanılması daha rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Arabanızı Güneşin Zararlı Etkilerinden Koruyarak Veriminizi Artırın

Arabada en çok kullanılan perde çeşitlerinden bir tanesi yan cam perdeliğidir. Yan cam perdelikleri özellikle arka bölümde yer alan kişilerim güneşten olumsuz etkilenmesini önleyecektir. Aracın arka kısmında oturan kişiler çoğunlukla yol ile ilgilenmeyerek başka şeylerle ilgileneceklerdir. Genellikle uyumak, kitap okumak gibi aktiviteler yaparak seyahatinin bitişini beklerler. Ancak güneş ışınlarının yoğun ışık kümesi sunması kişileri olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle araba yan cam perdesi oldukça gerekli bir üründür. Yan camlara yapıştırılarak kullanılan bu perde türleri, camı tamamen kapatarak güneş ışınlarının önemli ölçüde giderilmesini sağlayabilmektedir. Kolay çıkarılıp takılabilmesi nedeniyle kişilerin kullanamadığı zamanlarda düzenli bir şekilde saklayabilmesi mümkün olacaktır. Koyu bir renkte olan oto yan cam perdesi malzeme içeriği sayesinde aradan süzülen ışığı arabanın içerisine alır. Böylece arabanın iç kısmının aydınlık bir görünüme ulaşması kaçınılmaz olacaktır. Otomobil perdesi çeşitlerinde makaralı modellerde bulunmaktadır. Ancak genellikle makaralı modeller minibüs perdesi olarak kullanılmaktadır. Minibüslerde yolcu sayısı ve cam sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle tek parçalı bir perde tercih etmek doğru bir seçim olmayacaktır. VIP araç perdesi olarak makaralı perdeleri tercih etmek her yolcunun perdesini açıp kapatabilmesinde rahat davranabilmesine imkan sağlayacaktır. Bu perde türleri kişilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda tüm hafif ya da ticari araçlarda tercih edilebilecektir. Katlanabilme ya da açılabilme özelliği bulunan makaralılar cam kısmına malzemeleri ile yapıştırılacaklardır. Araç yan perde malzeme içeriği sayesinde %80’e kadar güneş ışınlarının geri emilmesini sağlayacaktır. Güneş ışınlarını kestiğinden arka kısımda yer alan çocukların, bebeklerin ya da yetişkinlerin rahatsız olmasını engelleyecektir. Gece sürüş sırasında yanlardan gelen far ışıklarını tamamen keserek görüşün daha düzgün ve rahat olmasını sağlayacaktır. Vantuzlu olması sayesinde camı tamamen kavrayarak kesinlikle çıkmadan kullanılabilecektir. Araç yan perdesi çeşitlerinin yıkanabilir olması uzun ömürlü ve temiz bir şekilde kullanım sağlayacaktır. Araç güneş perdesi çeşitlerinde film kaplaması alternatifleri de bulunmaktadır. Film görünümünde olan bu perdeler, manyetik olması nedeniyle kolaylıkla camlara yapıştırılabilmektedir. Yapıştırıldıktan sonra kolaylıkla cama tutunarak güneş ışınlarını önemli ölçüde filtreleyecektir. Ayrıca film perdesi araç içinin ısısının sabit kalmasını sağlayacaktır. Gölgelik gibi kullanılabilen oto araç perdesi fiyatları seçilen ürüne ve markasına göre farklılık gösterecektir.

Araç Güneş Perdesi Çeşitleri ile Seyahatinizi Sınırlandırmayın!

İnce keçeden yapılmış olan araba arka yan cam perdesi hafif kumaş içeriği sayesinde oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu perde ön ve yan camın bütünüyle kapatılabilmesini sağlayacaktır. İnce kumaş içeriği güneş ışınlarının büyük bir kısmını filtrelerken, filtrelenmiş gün ışığını içeri hapsederek ortamın karanlık olmasını engelleyecektir. Esnek ve kolay takılabilen kumaş yapısı sayesinde konforlu bir seyahat yapılabilecektir. Bu arka araç cam perdesi seçenekleri ile hem ön kısımda hem de arka kısımda oturan kişilerin tek bir perde ile korunabilmesi mümkün olacaktır. Kolayca takılabildiği gibi rahatlıkla çıkarılarak yıkayıp yeniden kullanabilirsiniz. Araç içi perde modellerinde stor model alternatifleri fazlası ile rağbet görmektedir. Stor modeller bir mekanizma yardımı ile isteğe göre uzatılıp kısaltılabilmektedir. Bu kadar kullanışlı bir perde olması sayesinde güneş varlığında perdeyi kapatabilir, güneş yokluğunda perdeyi açarak kullanabilirsiniz. Araba stor perde modelleri metalik görünümünde olduğu için güneş ışınlarının %80 ve %90’ınını filtreleyebilme özelliğine sahiptir. Üst kısmı tamamen alüminyum folyo iken iç kısmında farklı bir malzeme içeriği bulunmaktadır. Alüminyum folyo kısmı ön kısımda kullanıldığında araç ısısının yükselmesini direkt olarak engelleyecektir. Bu araç güneş perdesi ideal ölçüsü sebebi ile tüm araç tipleri için uygun olacaktır. Ön kısmı tamamen koruduğu için aracın torpidosu ve direksiyon kısmının kullanım ömrünü uzatacaktır. Vantuzlu yapıya sahip olması camlara kuvvetli bir şekilde perdenin yapışmasını sağlayarak oldukça zor bir şekilde sökülebilmektedir. Döner bir rulo sistemi bulunduğu için ise açılıp kapama sırasında perde düzenli bir görünüm sunacaktır. İstenirse aracın yalnızca ön kısmında değil, arka kısmında da kullanılabilecektir. Filtrelenmiş ışığı iç kısımda hapsettiği için ön ve arka araç perde görüş alanını olumsuz yönde etkilemeyecektir. Araba perdesi kornişi olması nedeniyle oldukça pratik ve kullanışlı bir perde modelidir. Stor araç perdesi çeşitlerinin en ideal kullanım alanı çocuklar için olacaktır. Çocukların ya da bebeklerin özellikle uzun seyahatlerde araç içerisinde uyuması gerekebilmektedir. Araç içi perdesinin yokluğu araç ısısının kontrolsüz bir şekilde artmasına sebep olurken, güneş ışınları çocuğu ya da bebeği uyku sırasında rahatsız edecektir. Tüm bu nedenlerden dolayı bebek yan cam perdesi model içerikleri de üretilmiştir. Bebek oto arka yan perdesi stor modeli, PVC malzeme içeriğinden üretilmiş olup güneş ışınlarını %100’e kadar filtreleyebilmektedir. Tamamen yan cam ebatlarında tasarlanmış olması nedeniyle rahatlıkla kullanılabilecektir. Kolayca takılıp, çıkarılıp ve yıkanan bu ürün, 1 perde ve 3 vantuz malzeme içeriğine sahiptir. Vantuzlar kolaylık cama monte edildikten sonra perde takımı gerçekleştirilebilecektir. Stor perde takılmadan önce camlar iyice temizlendikten sonra vantuz ıslatılarak yapıştırılmaktadır. Daha sonra kolayca uygulayarak perdenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Araba stor perdesi fiyatları seçilen ürünlere göre farklılık gösterebilmektedir.

Birbirinden Uygun Fiyat Alternatifleri Sunan Araç İçi Perde Modelleri

Yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan jaluzi perde modelleri araç içinde sıklıkla tercih edilebilmektedir. Jaluzi perdeler diğer perdelerden oldukça kullanışlı olan bir açma kapama sistemine sahiptir. Bu perdeler temizleme açısından da kullanım açısından da oldukça avantajlıdır. Bunun yanı sıra aracın olduğundan daha ferah ve şık görünebilmesini de destekleyecektir. Araba jaluzi perde mekanizması sayesinde güneş ışığı istenen düzeyde rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Jaluziler ayarlanmış mekanizması yardımı ile katlı bir görünüm profili çizerler. Katların birleşmesi ile ortam tamamen güneş ışınlarından mahrum kalır. Kapalı durumda güneş ışınları %100’e kadar süzülerek kullanılabilecektir. Tamamen açıldığında bile araç jaluzi perde dışardan içeriyi göstermez. Gizlilik özelliğinin yanı sıra açık durumda dahi güneş ışınlarını önemli ölçüde kırabilecektir. Kolay bir kurulum özelliğine sahip olabilmesi sayesinde hiçbir malzeme kullanmanıza gerek kalmadan kurulabilecektir. Arka cama ya da yan cama uyarlayarak dilediğiniz şekilde bu perde türünü kullanabilirsiniz. Jaluzi perdede malzeme içeriği olarak PVC kullanılmıştır. Bu malzeme darbelere ve diğer durumlara karşı direnç göstererek uzun ömürlü bir kullanım sunabilmektedir. Ancak araba cam perdesi modelleri arasında yer alan bu ürün, yıkandığında zarar görebileceği için kesinlikle yıkanmamalıdır. Yalnızca silinerek yeniden kullanılması doğru bir uygulama olacaktır. Jaluzi perdelerde PVC malzeme içeriği dışında alüminyum folyo kaplı seçeneklerde bulunabilmektedir. Alüminyum folyonun ışı geçirmezliği ile jaluzi perdenin kullanışlılığını birleştiren bu model kullanıcılar için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Alüminyum folyo ışık kırılması ve ortamın ısısının sabit düzeyde kalabilmesi açısından oldukça başarılıdır. Araba içi perde jaluzi modellerinde nadiren kullanılsa da ahşap malzeme içerikli ürünlerde bulunmaktadır. Ancak bu ürün diğer perdelere nazaran daha maliyetli olduğu için araçlarda pek tercih edilmemektedir. Bunun yanı sıra jaluzi araba pencere perdesi seçeneklerinde alternatif renk seçenekleri bulunmaktadır. Her renk tonunun bulunabilir olması kişilerin zevklerine uygun seçimler yapabilmesini kolaylaştıracaktır. Jaluzi oto perdesifiyatları seçilen ürün ve marka seçeneğine göre farklılık gösterebilmektedir.

Araba Perdesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Araba güneş perdesi modelleri arasında set halinde kullanılabilecek perde modelleri de bulunmaktadır. Perde seti aracın arka, ön ve yan kısmında kullanıldığı için aracın güneş ışınlarından tamamen korunabilmesini destekleyecektir. Bunun yanı sıra 4 taraftan çevrili olacağı için aracın ısı kontrolü önemli ölçüde sağlanabilecektir. Ancak çok koyu model ya da kumaş içeriği tercih edildiğinde aracın çok karanlık görünmesi mümkün olabilmektedir. Bu neden aracın her tarafına perde tercih edilecek ise en iyi seçim jaluzi model perde olacaktır. Araba perdesi modellerinde en sık karşılaşılan sorunlar perdenin parçalarında kırıkların ya da zarar görmelerin oluşmasıdır. Otoarka cam perdesi ya da kapı camıperdesi çeşitlerinde makaralı modeller tercih edildiğinde makarada kırılmalar ya da arızalar oluşabilmektedir. Bu durumda kullanılamayacak hale gelen perdelerin yedek parçalar ile rahatlıkla kullanılabilmesi için makara yedekleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra en çok arıza çıkaran parçalardan bir tanesi ray sistemidir. Bu sorun özellikle stor ve jaluzi perdelerde sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Raydaki sorun giderilmediği takdirde perde mekanizması çalışmayacağı için yukarı ya da aşağı çekilebilmesi mümkün olmayacaktır. Ancak rayda herhangi bir sorun oluştuğunda yeni yedek parça ile bu arızanın giderilmesine gerek kalmayacaktır. Araç perde rayı her perdenin içeriği ve modeline göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle perdenin detaylarını iyice bilerek ray temini yapabilmeniz mümkün olacaktır. Seçmiş olduğunuz perdenin kornişinde bir sorun oluşursa yedek parça temini ile yeniden kullanım sağlayabilirsiniz. Kornişte oluşan sorunlarda perdenin araca takılması söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle perde kullanılamayacaktır ve perdenin tamir edilmesi gerekecektir. Araba perdesi kornişli modellerde korniş tipine göre yedek parça temini yapabilirsiniz. Arabaya perde yaptırmak isteyen kişilerin kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra seçim yapmasının önemi oldukça büyüktür. Kaliteli ve kullanışlı bir ürünün seçilmesi uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım sunacaktır. Malzemenin kalitesiz oluşu özellikle yıkama sonrasında zarar görerek rahat bir kullanımının önüne geçecektir. Araba güneş perdesi seçeneklerinde geniş ürün ve model çeşitliliği bulunmaktadır. Araba perde fiyatları seçilen ürün ve markaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden giriş yaparak arama çubuğu üzerinden tüm araba perdesi modellerine ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile anında sahip olabilirsiniz.