Fiyat
Renk
Boya Ağırlığı
Parlaklık (Ansilümen)
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Boya Seti

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Boya Seti

Hobilerinize Kaliteli Ekipmanlarla Değer Katabilirsiniz

İnsanlığın ilk tarihlerine kadar uzanan çizim ve resim yapma uğraşı, zamanla kişilerin kendini ifade etmesini sağlayan bir sanata dönüşür. Asırlar süren bu yolculukta teknolojinin getirisi kaliteli fotoğraflar veya resimler bulunsa da tuvalle doğrudan temas ederek ortaya çıkarılan eserler büyük önem taşır. Bu değeri kazandıran fırçayla veya kalemlerle oluşturulan renkli ve hisli dokular olur. Boya seti seçenekleri kişilerin bir resim kağıdına, kartona, tuvale veya herhangi bir yüzeye hislerini aktarabilmesini sağlar. Sınırsız renk seçenekleri ve karıştırarak elde edilebilen ara tonlar hayallerin, manzaraların veya figürlerin gerçekçi şekilde yansıtılmasına izin verir. Resim sanatıyla profesyonel ya da amatör olarak ilgilenen herkes bu sayede hayallerini canlandırabilir. Boya, temelde bağlayıcı ve renk pigmentleri olmak üzere iki maddeden oluşur. Kimi teknikler için ek bir açıcı veya bağlayıcı kullanımı gerekse de genel olarak herhangi bir yüzeyi doğrudan veya bir aracıyla renklendirmeniz için uygundur. Bunların yanında çoğu üründe koruyucu moleküller bulunur. Yüzeye uygulandıktan sonra çatlama ve soyulma gibi deformasyonlar, solma ve kızarma gibi renk geçişleri olmaması için koruyucu katkı maddeleri eklenir. Aynı zamanda uzun süre kullanılmasa dahi ilk günkü halini koruması sağlanır. Bu sayede, özellikle sıvı ve uzun süre kullanılmayan renklendiricilerin tüp içinde donması ve bozulması gibi dezavantajları ortadan kaldırır. Boyama seti yetişkin, yaşlı, genç veya çocuk tüm bireylerin rahatlaması için faydalı ekipmanlardır. Birçok sorunda terapi yöntemi olarak da kullanılan resim sanatı, kişilerin sınırsız renklerle düşüncelerini yüzeye aktarabilmesini sağlar. Resim sanatı, ayrıca bir iletişim yöntemi olarak da düşünülebilir. Özellikle sergiye çıkan resimlerde bir dantel motifinin veya saç kılının bile rengi özel bir simgeyi ifade eder. Bu açıdan setler, geniş seçenekleriyle kişilerin zihnindeki renkleri tarif edebilmesini sağlar. Boya fırça seti seçenekleri özellikle sıvı formdaki ürünlerin kolay ve eğlenceli şekilde yüzeye sürülebilmesini mümkün kılar. Sürme, dağıtma, karıştırma, detay fırçaları ve diğerleri renkler üzerinde özgürce oynayabilmenizi sağlar. Sizi yansıtan sanat eserine başlamadan önce ekipmanlarınızı Trendyol’dan edinebilirsiniz.

Hobilerinize Kaliteli Ekipmanlarla Değer Katabilirsiniz

Her yaştan ve cinsiyetten birey, düz bir çizgi çekemese bile farklı formlarda bulunan renklerden bir sanat eseri ortaya çıkarabilir. Manzara, araç ya da portre çizerken önem arz eden düzgün ve net hatlar, özgür akımlarda yerini alelade vurulmuş fırça darbelerine bırakır. Bu sayede kişiler yalnızca içinden gelen fırça hareketleriyle bile değerli ve anlam barındıran bir eser çıkarabilir. Öncesinde resimle ilginiz olmasa bile özellikle sıvı formdaki sulu, akrilik veya yağlı boya başlangıç seti seçenekleriyle kendinizi yansıtabileceğiniz bir hobi edinebilirsiniz. Ürünlerin kimyasına ve yumuşaklığına uygun bir fırçayla doğrudan veya bunları açarak renkleri tuval üzerinde anlamlı bir bütün haline getirebilirsiniz. Bu açıdan sulu, guaj ve akriliğin kullanımı oldukça basittir. Fırçanızı önce su dolu küçük bir kaba batırıp peçeteyle fazlasını alabilirsiniz. Ardından paletinize aldığınız boyaya fırçayı batırarak kağıt veya tuval üzerinde özgürce dolaşabilirsiniz. Ancak yağlı boya seti ile çalışmak bir miktar özen gerektirebilir. Çünkü bunlarda su bazlı bağlayıcılar değil terebentin, yağ gibi bağlayıcılar bulunur. Dolayısıyla uygulama sırasında da su yerine içeriğinde bulunan yağ ve terebentin gibi etkin bir maddeyle açılması gerekir. Ek olarak reçine, haşhaş yağı veya keten yağıyla da uygulanabilir. Bunlar, diğer su bazlı ürünler gibi uygulama sırasında sürekli açıcı bir sıvıya batırma ihtiyacına engel olur. Tablonuzda aynı renge sahip bir bölümü, fırçanızı bir kez yağa ve çok kez de renklere batırabilirsiniz. Bunlar aynı zamanda su bazlı olanların aksine kuruduğunda geride mat ve düz bir yüzey yerine parlak ve dokulu bir his bırakır. Bu şekilde hazırlanan tablolar çerçevelenirken cam kullanılmamasının nedeni bu değerli dokuyu öne çıkarmaktır. Yüzey üzerindeki hafif çıkıntılar, ışık ve bakış açısıyla görsel şölen sunar. İçeriğinde yağ bulunmasıyla onu hoş gösterecek bir cam koruyucuya gerek kalmadan doğal şekilde parlar. Bunun gibi dokulu bir yüzey bırakan diğer ürünler ise pastel boya seti seçenekleri olur. Her yaştan çocuğun beğenisini kazanan ve gelişimlerini destekleyen pasteller, yetişkinlerin de birer sanat eseri çıkarabilmesine için verir. Sıklıkla kalın ve kısa bir kalem formunda olan pasteller, yağlı dokularıyla yüzeyde yumuşak bir şekilde kayar. Fırça veya spatula gibi bir aracıya gerek kalmadan renkleri parmaklarınızla hareket ettirebilirsiniz. Bunlar kağıt gibi pürüzsüz yüzeylerin yanı sıra zımpara gibi agresif yüzeylerde de hoş sonuçlar yaratır. Özellikle çocuklar için tasarlanan pastel 5 parça boya seti çeşitleri, onların ana renklerle eğlenceli resimler yapabilmelerini sağlar. Kalem formunda olmasına rağmen yüzeylerde üst üste kullanılan renkler kolayca karışır. Bu sayede ara tonlara ulaşabilirsiniz. 5’li boya seti seçenekleri bunun yanında akrilik ve guaj gibi sıvı formlarda da olabilir. Tamamen kullanım özelliklerine ve ihtiyaçlarınıza yönelik farklı sayılardan oluşan setlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Su Bazlı Ürünlerde Geniş Hareket Aralığı

Su Bazlı Ürünlerde Geniş Hareket Aralığı

Boyalar endüstri, mimari veya sanat alanlarında kullanılması fark etmeksizin renk pigmentlerini tutacak ve koruyacak maddelerden oluşur. Uzun ömürlü olmasını sağlayacak koruyucu maddelerin yanında yüzeyde bıraktığı his ve kullanım şeklini belirleyen yağ veya su bazlı bağlayıcılara sahiptir. Yağlı olanlar dayanıklılığı, kalitesi ve sanatsal dokusuyla özellikle profesyonel ressamların beğenisini kazanır. Ancak su bazlı olanlarla da profesyonel veya amatör işler çıkarmanız mümkün olur. Akrilik boya seti 12’li, 24’lü, 36’lı ana ve ara tonlardan oluşan seçenekleriyle her kesime hitap eder. Su bazlı ürünler hem uygulama hem de temizleme kolaylığı sunar. Bunlar sanatsal işlerin yanında çeşitli mobilya, kumaş, eşya yenileme hobilerinde de sıkça tercih edilir. Metalden ahşaba, tuvalden kağıda, kumaştan cama sayısız yüzeyde kullanılan kaliteli ve çok yönlü seçeneklerdir. Bunlara derinlik kazandırmak için kurumasının ardından üzerine su bazlı vernikler uygulayabilirsiniz. Akrilik boya seti 24’lü ve 36’lı seçenekleriyle özellikle profesyonellere hitap eder. Canlı tonlardan ten renklerine kadar kapsamlı olan setler, kişilerin alt tonları aramakla uğraşmasına engel olur. Bunun gibi su bazlı olan guaj boya seti 24’lü ve 36’lı seçenekler de geniş ara tonlar barındırır. Guaj, sulu ve yağlı seçenekler, her yaştan bireye kolay kullanım sunar. Kolay sürülme ve yoğun kapatıcılık vadeder. Bu nedenle özellikle okullarda kullanılan alternatiflerin başında gelir. Ancak kuruduğunda yağlı olanlardan mat, akrilikten canlı bir görünüm bırakır. Bunlar, setler içerisindeki renk sayısına ve uygulama özelliklerine göre tüplerde veya küçük şişelerde bulunabilir. Küçük şişelerde olanlar sıklıkla az miktarda suyla karıştırarak kullanılır. Tüp halinde olanların macun kıvamı ise palete küçük miktarda alınarak sulandırılır. Ancak su bazlı olması nedeniyle kısa sürede palet veya karıştırma kabı içerisinde kuruyabileceği unutulmamalıdır. Guaj boya seti 12’li renk seçenekleriyle özellikle öğrenciler için iyi alternatifler olur. Dört ana rengin yanı sıra siyah, beyaz, mor, pembe, turuncu, koyu yeşil gibi ara tonlar bulunur. Guaj, başta kağıt olmak üzere çok fazla yüzeye uygulanabilir. Siz de uygulama şekillerine ve bıraktığı etkiye göre uygun seçenekleri Trendyol’dan hemen satın alabilirsiniz.

Profesyoneller İçin Özel Seriler

Profesyoneller İçin Özel Seriler

Su bazlı veya yağlı boyalar, uygulayan kişinin bilgisine göre çok farklı izlenimler yaratabilir. Amatör ressamlar için kullanışlı olan guaj veya akrilikler, profesyonellerin elinde ne olduğunun tahmin edilemeyeceği bir materyale dönüşebilir. Akrilik boya seti profesyonel sanatçılar için çok sayıda renkle üretilir. Su bazlı olan akrilikler, mat ve pürüzsüz dokusuna rağmen profesyonellerin elinde göz kamaştırıcı bir esere dönüşebilir. Her koşula dayanıklı olan akrilik, kurumanın ardından birkaç ton koyulaşabilir. Profesyoneller, sıklıkla bu koyulaşmayı dikkate alarak çalışma sırasında geniş renk seçeneklerinden karışımlar yapar. Kapatıcılığı yüksek olmasa da sulandırma oranına göre yoğun ve katı hatlar oluşturulabilir. Uygulama sırasında yapılan hataların örtülebilmesi veya geri alınabilmesi için ıslak bezle temizleme imkanı sunar. Bu açıdan özellikle amatörlerin veya öğrencilerin hata yapmaktan korkmadan kullandığı ürünler olur. Bunun aksine yoğun, kapatıcı, macunsu ve kalıcı olan yağlı boya seti profesyonel sanatçılar için vazgeçilmezdir. Bir çeşit yağ ile kıvam aldırılarak uygulanır. Eklenen yağın miktarına göre farklı uygulama imkanı sunar. Örneğin az miktarda alınan yağ ile yüksek kapatıcılık ve doğru renklere ulaşılabilir. Kaliteli bir fırçayla yumuşak ve pürüzsüz geçişler sağlanır. Bunlar su bazlı olanlar gibi doğal havada kısa sürede buharlaşarak kurumak yerine oksitlenerek yüzeyde kalır. Su bazlılar kuruduğunda geride mat ve ince bir tabaka bırakırken yağ, uçmak yerine hapsolur. Böylece ressamın tabloya kazandırdığı boyutlar ve parlaklık, yağ ile birlikte donarak sabitlenir. Yağlı boya spatula seti ile derinlik kazanabilir. Yağ cinsinden bir ürünle karıştırılmadan tüpten çıktığı haliyle tuvale uygulanır. Spatula çeşitleriyle şekil verilerek yapraklar, dalgalar, taşlar, evler, aksesuarlar, meyveler, eşyalar resmedilir. Sanat ekipmanlarının tamamına Trendyol’dan göz gezdirebilirsiniz.

Küçüklerin Hayallerini Renklendiren Kalemler

Küçüklerin Hayallerini Renklendiren Kalemler

Resim sanatı, günün stresinden kurtulmaya yarayacak bir hobi ve terapi olabileceği gibi gelişimi destekleyen bir eğitim aracı da olabilir. Ellerin büyük oranda kontrol edilebildiği çağlardan itibaren çocuklar, resimle öğrenmeye ve hızla gelişmeye başlar. Kreş çağında olanlar için özellikle parmak boyaları bir aracı olmadan hayalleri kağıda dökebilmeyi sağlar. Kalem formundakiler ise anaokulunda çocukların gelişim dünyasına girmiş olur. Küçükler boya kalemi seti ve bir resim kitabıyla motor becerilerini geliştirir, çevreyi kolayca tanır. Çocuklar; nesneleri, canlıları ve dünyayı bir kitap üzerinde olması gereken renklerle buluşturur. Bu sayede onları benimseyerek tanır. Bu nedenle özellikle kalem şeklinde olanlar bebeklik çağlarından itibaren gelişimi oldukça destekler. 6’lı, 12’li, 24’lü setler küçükler için yeterli renkleri barındırır. Temelde ana renkler olan kırmızı, mavi, sarı ve yeşilin yanı sıra çeşitli ara tonlar da küçüklerin ilgisini çeker. Kuru boya seti 36’lı seçenekleriyle karışım yaparak bulunması güç olan ara tonları da sunar. Özellikle ortaokuldan itibaren hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini görür. Çocuklar, kendilerini ifade etmek için çok sayıda renkle hayal dünyasını kağıda aktarır. Aynı zamanda çeşitli ödevlerde ve tasarımlarda gerçekçi sunumlar yapabilir. Örneğin mimarlık veya moda okuyan öğrenciler, zihinlerinde canlanan tasarımı bu kalemlerle doğrudan resmedebilir. Ayrıca kaliteli bir silgiyle kolayca düzeltme imkanı da bulunur. Bu açıdan setler, renklendirme için çoğu amatör veya profesyonel ressamın taslak çalışmalarında yer alır. Renklerin nasıl duracağını görebilmek için kalem formunda olanlarla taslak renklendirilir. Ardından su veya yağ bazlı olanlar fırçayla yüzeye uygulanabilir. Kapsamlı çalışmalar için kuru boya seti 48’li paketlerle müşterilerin beğenisini kazanır. Siz de çalışmalarınız için uygun renk seçenekleriyle hazırlanmış setlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Çevrenizde gördüğünüz neredeyse her nesne çeşitli tekniklerle renklendirilir. Kaplama ve spreylerin yanı sıra sıvı formda olanlar da oldukça kaliteli ve talep gören teknikler olur. Bunlar endüstriyel, mimari, estetik, sanatsal birçok alanda renklendirmeyi yağ veya su bazlı ürünleriyle gerçekleştirir. İçeriği, uygulama şekli, dayanıklılığı ve kuruduktan sonra bıraktığı dokuya göre de farklı çeşitlere ve fiyatlara sahip olur. Örneğin guaj boya seti fiyatları, kullanım özelliklerinin yanı sıra uygunluğuyla da özellikle öğrencilere ve amatörlere hitap eder. Bunlarla farklı teknikler kullanarak profesyonel işler çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu setler, küçüklerin resim dersinde sık kullandığı materyallerin başında gelir. Mat, orta kapatıcı ve yumuşak kıvamlı bir ürün olması ve kolay temizlenebilmesiyle çocukların özgürce hareket edebilmesini sağlar. Akrilik boya seti fiyatları, yine öğrencilerin ve amatörlerin alım gücünü zorlamayacak aralıklarda seyreder. Akriliklerin fiyatını etkileyen özelliklerin başında ürünlerin kalitesi gelir. Açık ortamda bırakıldığında kuruma süreleri kaliteyi gösteren önemli etkenlerden biridir. Buna göre pakette, karıştırma kabında veya tuvalde ne kadar sürede kuruduğu kalitesini ve fiyatını belirler. Ürünün tüp veya şişede sunulma şekli de fiyatları değiştirir. Şişede bulunanlar akışkan kıvamlıdır. Bunlar, yüzeye doğrudan uygulama yapabilmenizi sağlar. Tüpte satılanlar ise bir diş macunu kıvamındadır. Farklı oranlarda sulandırılabilir. Yağlı boya seti fiyatları ise içeriğinin su değil yağ bazlı olmasıyla diğerlerinden farklılık gösterir. Bunlar sıklıkla profesyonel ve amatör ressamların tercih ettiği seçenekler olur. Yoğun kapatıcılık, macunsu kıvam, keskin koku, parlak ve boyutlu doku belirgin özelliklerinden bazılarıdır. İçeriğinde kullanılan yağın cinsi ve yoğunluğu bu özellikleri, kaliteyi ve fiyatları belirler. Buna göre siz de çalışmalarınıza ve bütçenize uygun bir seti Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Aradığınız Tüm Setler Trendyol’da

Aradığınız Tüm Setler Trendyol’da

Sanatsal amaçla kullanılanlar çeşitli kıvam artırıcılar, pigmentler, bağlayıcılar ve koruyucularla üretilir. Bunlarla kişilerin resim yaparken bir çaba, acele ve endişe içinde olması değil özgür, rahat ve huzurlu olması sağlanır. Fırça, spatula veya süngerlerle herhangi bir yüzeye uygulama yaparken materyallerine güvenmesi amaçlanır. Oldukça kaliteli ve güven veren içeriklerle üretilen setler hayallerinizi resmetmenizi sağlar. Boya seti fiyatları ise tüm bütçelere hitap eder. Kişiler, bütçesi ne kadar olursa olsun günün stresinden uzaklaşmak, başarma ve üretme duygusuyla özgüven depolamak için resim sanatıyla ilgilenebilir. Farklı renkleri karıştırarak çeşitli ekipmanlarla istediği yüzeye uygulayabilir. Böylece kendine ait bir sanat eseri çıkarmanın keyfini yaşar. Bu nedenle doğru ve canlı renkleri, kaliteli ve yumuşak sürümleriyle müşterilere sunulur. Özellikle eski tip ürünlerde sık yaşanan ve kişilerin şevkini kıran tüpte ve palette kuruma sorunu yenilerinde ortadan kaldırılır. Herhangi bir yüzeye tabaka halinde veya katmanlı sürülen ürünler, belli sürelerde doğal hava akışıyla kurur. Kurumanın ardından aynı ürünle rötuşlar yapılabileceği gibi tablo uygun bir vernikle kaplanarak evin ilgi çeken köşesine asılmaya hazır hale gelir. Özellikle evinde boy gösterecek ve misafirlerinin beğenisini kazanacak bir eseri yaratma duygusu, kişileri oldukça memnun eder. Bu nedenle sanat boyaları kalitesi ve dayanıklılığıyla dileyen herkesin kendine ait tarzda bir eser çıkarabilmesine yardımcı olur. Sıvı veya macunsu kıvamda olanların yanında farklı tarzlara hitap eden sprey formlarda bulunur. Bunlar özellikle büyük boyutlu tuval ve duvar çalışmalarında iyi alternatifler olur. Kişiler hoş bir manzarayı da ilgi çekici bir grafiti çalışmasını da sprey boya seti fiyatları ile bütçesini zorlamadan gerçekleştirebilir. Farklı formlardaki sanat ürünlerinin tamamını Trendyol’da bir arada inceleyebilir, bütçenize uygun birini hemen sipariş edebilirsiniz.

Boya Seti Nereden Alınır?

Hobi amaçlı olarak almayı düşündüğünüz boya setlerini Trendyol’dan farklı renk ve çeşit ile almanız mümkündür. Dilerseniz bu boya setlerine çocuklarınız için veya kendi tercihleriniz açısından da değerlendirerek alabilirsiniz. Genellikle boya setleri; kuru boya, pastel boya, sulu boya ve benzeri pek çok farklı tür boyadan meydana gelir. Bu boya setlerinin içerisinde boyaya uygun fırçalar ve kağıtlarda bulunabilir. Kendiniz için düşündüğünüz boya setlerini alırken içeriğine dikkat ederek almanız önerilir. Bu sayede hayalini kurduğunuz resimleri daha kolay bir şekilde yapabilmeniz söz konusu olur. En uygun boya setlerini gerekli kriterleri göz önünde bulundurarak alıp resim yapmaya başlayabilirsiniz.

Boya Seti Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boya seti alırken ürünün orijinal olup olmadığına dikkat etmek en öncelikli sırada yer alır. Ayrıca hangi tür boyayı yapmayı planlıyorsanız set içeriğinin de o şekilde olması gerekir. Aldığınız boya setlerinin içerisinde kağıt olup olmadığınızı dikkat etmeniz önerilir. Bu dikkat edilecek konuları göz önünde bulundurarak resim yapmak için gerekli boya setini daha kolay bir şekilde alabilirsiniz. Kaliteli ve orijinal boyaları tercih ederek istediğiniz resmi en iyi şekilde hayalinize uygun biçimde boyayıp yapabilirsiniz. Boya setleri her ekipmanın bir arada bulunduğu kullanışlı ve kaliteli ürünlerden oluşur. Genellikle hobi amaçlı resim yapmayı planlayanlar ve okulda ödevi olan çocuklar için en ideal ürünler arasında yer alır.

Boya Seti İçinde Hangi Malzemeler Vardır?

Genellikle boya setleri içerisinde uygun boya ürünlerinin yanı sıra fırça, kalem, silgi, kağıt ve benzeri ürünlerde yer alır. Tüm bu ürünler bir aradayken daha kolay resim yapıp hayalinizdeki figürleri oluşturabilirsiniz. Kuru kalem üzerine sulu boya çalışması yapacaksanız boya seti içerisinde kurşun kalem silgi ve fırça olması gerekir. Bu sayede hangi tür boyama yapacaksınız gerekli ekipmanlar bir arada rahatlıkla bulunabilir. Üstelik bu boya setleri hangi boyaya hangi fırça uygunsa o şekilde üretilir. Yani bir boya seti almaya karar verdiğinizde gerekli tüm ekipmanları bir arada alarak daha kısa sürede toparlamış olursunuz.