İlgili Kategoriler
Marka
Avantajlı Ürünler
Renk
Materyal
Fiyat
Cinsiyet
Yaş
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Kadın Şapka

" araması için 46534 sonuç listeleniyor

Kadın Şapka Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kadın Şapka Seçimi Nasıl Olmalı?

Şapka, yüzyıllardan beri kadınların taktığı en bilindik aksesuar çeşitlerinden biridir. Mevsim ve hava şartları ne olursa olsun şapka takarak günlük kombinlerinizi tamamlayabilir, kendinize hoş ve şık bir eda katabilirsiniz. Kadın şapka seçiminde dikkat etmeniz gereken öncelikli konu, yüz tipinizi belirlemeniz olacaktır. Eğer yüz ve elmacık kemik yapınıza uygun bir şapka takmazsanız, hoş bir görüntü oluşturmak yerine şapka sizde hoş durmaz. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, kenarları geniş olan kovboy ya da fötr tarzı şapkaları tercih etmeniz gereklidir. Ama eğer yüz tipiniz kare ya da ovalse, yüz şeklini yumuşatacak kenarlı şapkaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bunlara ek olarak şapkayı hangi mevsimde takacağınızı belirlemeniz gerekir. Kış mevsimlerinde özellikle yünden üretilmiş şapkaları tercih ederken yaz mevsiminde daha çok hava alabilen kumaşlardan üretilen şapkaları tercih ediyor olmanız gerekir.

Kadın Şapkada Standart Beden Nedir?

Standart beden yani tek beden şapkalar; genellikle ofsa şapka, ofsa beden ya da standart beden şapka diye bilinmektedir. Ofsa kelimesinin Türkçe karşılığı tek beden olduğu için bu isim ile anılmaktadır. Standart beden şapkaların belli kalıpları vardır. Bu ofsa şapka türleri genellikle 56-57 cm kadardır. Eğer kafa yapınız bu ölçülerde ise sizler de kendiniz için standart beden şapka satın alabilirsiniz. Kafa ölçünüzü almak için, sahip olduğunuz mezurayı kaş bitiminizin üst kısmına yerleştirebilir, mezurayla yuvarlak bir daireyi o alandan itibaren kafanızda oluşturabilir ve ortaya çıkan ölçüyü not alabilirsiniz. Bu sayede kafa ölçünüzü almanız da oldukça basit olmaktadır. Bu ölçüm işlemini yaparken kafanızı düz tutmanız ve sabit kalmanız gerekmektedir. Aksi takdirde doğru sonuca ulaşmanız da güç olacaktır.

Kadın Şapka Boyutları Nelerdir?

Kadın şapka boyutları kullanım alanına ve kişisel zevklere göre değişiklik gösterebilir. Ama bu değişiklikler baz alınmaksızın, şapkalar seri üretim yapılan yerlerde üretiliyorsa, belli kalıplar ve boyutlar halinde kullanıma hazır hale gelirler. Bu boyutlar ise aynı giysilerdeki boyut ve kalıplar gibi değişiklik gösterebiliyor. Kapın şapka boyutunun, kendinize uygun olup olmadığını belirlemek için yukarıda anlattığımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Kadın şapka boyutları ise; standart beden, s, m, l ve xl beden olarak boyutlandırılabiliyor. Bu boyutları, şapka almak için rahatlıkla kullanabilir ve kendi kafa yapınıza uygun olan şapkayı belirleyebiliyorsunuz. Eğer siz de kendi yüz tipinize ve kafa boyutunuza en uygun olan şapka modellerini görüp en kaliteli ve kullanışlı olan şapka modelleri arasında tercihte bulunabilirsiniz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize bu şapkalardan alabilirsiniz. Ürünü hemen Trendyol'dan sipariş edebilirsiniz.