İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Çikolata

" araması için 23471 sonuç listeleniyor

Lezzetli Çikolata Çeşitleri ve Fiyatları

Çikolata, kakao ağacının çekirdeklerinden elde edilen bir yiyecektir. Geçmişten günümüze birçok farklı versiyonu üretilir. Bugün sütlüden bittere, beyazdan karamelliye hatta ruby gibi pespembe renklere varana kadar yüzlerce çikolata çeşidiyle karşılaşmak mümkündür. Sadece içerik olarak değil form olarak da değişkenlik gösteren çikolata çeşitleri arasında tablet, bar, draje gibi seçenekler sıralanabilir.

Çikolatanın tarihi binlerce yıl öncesine dayanır. Bizim mutfaklarımıza ise 19. yüzyılın başlarında giriş yapar. O kadar benimsenir ki çikolata artık özel günlerin vazgeçilmezi hâline gelir. Lezzetli mi lezzetli çikolata çeşitlerini tatlılarınızda, yemeklerinizde, içeceklerinizde kullanabilir, misafirlerinize ikram edebilir veya özel tasarım ürünler sayesinde sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. En özel günleriniz için herkesin sevdiği çikolatayı tercih edebilirsiniz.

Çikolatanın Özellikleri Nelerdir?

Çikolatanın Özellikleri Nelerdir?

Adını duyunca dahi yüzleri gülümseten bir lezzet olan çikolata, istendiğine ulaşılabilen ve dünya genelinde yüksek popülerliğe sahip bir tatlı türü olarak öne çıkıyor. Farklı türleri, değişik lezzetleri ve özel anlamları bulunan çikolata çeşitleri, herkesin damak tadına ve beğenisine uygun ürünler sunuyor. Geçmişte daha hafif ve lezzetli yapısıyla sütlü çikolata popüler iken, bugün bitter çikolata gibi özel aromatik lezzetlerden beyaz çikolata gibi yoğun tatlara pek çok türü keyifle tüketiliyor. Kahve ile kusursuz bir uyum içinde olan bu özel lezzet, meyveli ya da kuru yemişli çeşitleriyle oldukça geniş bir tercih yelpazesi sunuyor. Çilekli çikolata, klasikleşmiş Belçika çikolatası ya da draje çikolata gibi ürünler de özel lezzetleriyle popülerliğini koruyor.

Farklı beğenilere ve tercihlere hitap eden çikolata çeşitleri, Trendyol’un çok özel satın alma koşulları ile kolayca edinilebiliyor. Çikolata markaları özel indirim ve fiyat koşulları ile Trendyol’da yerini alırken, çikolata gönder olanağı sayesinde hediye göndermek için mükemmel seçenekler doğuyor. Hediye çikolata kutusu Trendyol’a özel avantajlarla alınarak, çikolata buketi armağan edilebiliyor. Kişiye özel çikolata ya da bayram çikolatası da en popüler hediyelik çikolata alternatifleri arasında yer alıyor. Evine gelen misafirlere sunmak için lezzetli ve özel tasarımlı ürünler almak isteyenler de aradıklarını Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde rahatlıkla bulabiliyor.

Tarihten Bugüne Eşsiz Bir Tat

Tarihten Bugüne Eşsiz Bir Tat

Yüzleri güldüren, mutluluğu artıran çikolatanın tarihi 4000 yıl öncesine kadar uzanıyor. Bugünkü Meksika topraklarında yaşayan Olmek uygarlığından bugüne bilinen bu özel ürün, Orta Amerika bölgesindeki tropikal ormanlarda yetişen kakao ağacına dayanıyor. Fermante edilerek macun haline getirilen kakao, geçmiş dönemlerde sıvı olarak üretiliyor ve saklanıyor. Tadı oldukça acı olan macun halindeki kakao, su ve farklı aromalarla karıştırılıyor ve içilebilir bir hale geliyor. İsminin kökeninde Aztekçedeki “xocolatl” sözcüğü olduğu tahmin ediliyor ve bu söz kakao suyu anlamına geliyor. Aztek inanışına göre cennette bulunan iyilik ve kötülük ağacının dünyadaki uzantısı olan kakao ağacı, kutsal ve önemli bir yerde duruyor.

Olmek, Maya, Aztek gibi Orta Amerika uygarlıkları bu içeceğin verdiği enerjiye anlam yüklüyor ve içen kişiye mutluluk verdiğini düşünüyor. Herkese verilmeyen, soyluların ve yöneticilerin içebildiği bir lezzet olan bu ürün, afrodizyak olarak da kullanılıyor. Bu değişik ürünü İspanya’ya denizci Cortes getiriyor ve İspanyollar içine bolca şeker katarak tadını yumuşatmayı deniyor. Sonrasında Fransa, İngiltere ve diğer ülkelere hızla yayılan bu lezzetli ürün için Avrupa’nın sömürgelerinde büyük bir üretim faaliyeti başlatılıyor. Hollandalı kimyager Coenraad Johannes van Houten bir kakao makinesi icat ederek, tarihin akışını değiştiriyor. 1828 yılında kakao yağını ayırarak kuru toz elde etmeye yarayan bu makine, kolayca üretilebilen farklı lezzetlerin kapısını açıyor.

Kakaonun toz haline getirilmesinin ardından Henri Nestlé de sütteki suyun buharlaştırılıp süt tozu elde etme yöntemini keşfediyor ve bu yeni teknolojiler çikolata yapımında bir devrim yaratıyor. Acılığı giderilen, kolay yenilebilen ve oldukça tatlı pek çok farklı türü olan çikolata böyle doğuyor. Hem üretim olanakları artan, hem fiyatı düşen katı çikolatayı herkes tüketmeye başlıyor. Osmanlı topraklarına 19. yüzyılın hemen başında geliyor ve özellikle İstanbul’da yaygın biçimde tüketiliyor. Geleneksel Osmanlı tatları ile birlikte günlük hayatta ve ikramlarda yerini alan bu özel ürün, dünden bugüne pek çok tatlının içinde de yerini alıyor.

Bitterden Kuvertüre Farklı Çikolata Türleri Nelerdir?

Bitterden Kuvertüre Farklı Çikolata Türleri Nelerdir?

Toz haline gelmiş kakao ve sütün eşsiz uyumu zaman içinde pek çok farklı aroma ve yöntem ile yeni lezzetlerin doğmasını sağlıyor. Sütlü çikolata ürünü, süt, çikolata ve şekerin buluştuğu hafif ve tatlı bir lezzet olarak öne çıkıyor. Daha da hafif ve tatlı olan beyaz çikolata hem görsel, hem de lezzet olarak büyük yenilik sağlarken, bitter çikolata özellikle son yıllarda popülerliğin artıran özel aromalı bir tür olarak büyük beğeni topluyor. Bitter ürünler yüzde 35’in üzerinde kakao içeriyor ve çoğunlukla 50 ile 70 arasında bir oran sunuyor. Son dönemlerde 80, 90 hatta 99 oranında kakao içeren ürünler de bulunabiliyor. Acı tadı sebebiyle şekersiz çikolata ile karıştırılabiliyor. Oysa şeker içermeyen ürünler genellikle diyabetik çikolatalardır.

Diyet çikolata arayışında olanlar da bu ürünleri tercih edebilirler. Çölyak hastalığına veya bazı maddelere karşı alerjisi olan kişiler, glutensiz çikolataları tercih ediyor. Son dönemde renkli çikolatalar revaçta. Yeni lezzetler arasında pembe rengiyle dikkat çeken ruby çikolata bulunuyor. Zengin görünümü sevenlerin tercihi ise altın çikolata oluyor. Daha sade ve sert yapısı ile bilinen kuvertür çikolata ise daha çok tatlı yapımında tercih ediliyor. Pratik ve basit bir formülü olan kuvertür çikolata ürünleri de tatlılara lezzetin doğru biçimde geçebilmesi için çoğunlukla %50’den fazla kakao içeriyor.

Bir özelliği de çok daha fazla kakao yağı içermesi olan kuvertür ürünleri pastacılıkta ve pralin üretiminde kullanılıyor. Bu nedenle büyük çikolata çeşitlerinden olan kuvertürün gramajı oldukça yüksektir. Ev mutfağında kullanmak için tablet çikolatalar daha kolay bir seçenektir. Pul çikolatalar ise hızlı erimesiyle tercih sebebidir. Küçük çikolatalar sıklıkla tatlıları süslemek için kullanılıyor. Örneğin yuvarlak çikolatalar pasta süslerinin vazgeçilmezlerindendir. Rulo çikolata ise kup tatlıların süslemesinde kullanılır. Çakıl taşı çikolataları kahve yanında ikram edebilir, kare çikolataları film izlerken tek başına tüketebilirsiniz.

Çikolata markaları ürünlerde yeni çeşit ve lezzet arayışından hiç vazgeçmiyor. Hem biçim, yoğunluk ve doku olarak, hem de lezzet olarak pek çok ürün doğup yaygınlaşıyor. İçinde fıstık parçacıkları olan Roche çikolatalar ya da damla çikolata ürünleri çok seviliyor. Damla çikolata gibi çikolata topları da özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor. Çubuk çikolatalar da yine çocukların sevdiği atıştırmalıklar arasında yerini alıyor. Çikolata topları ve daha küçük boyuttaki draje çikolatalar geçmişten bugüne popüler ürünler arasında yer alıyor. Draje çikolatanın yanı sıra likörlü çikolata ya da Belçika çikolatası gibi özel lezzetler de sıklıkla tercih ediliyor. Dolgulu çikolatalar, en sık tercih edilen seçeneklerdendir. Dolgulu ürünler ise tercihe göre bitter, beyaz ya da sütlü olabiliyor ve içindeki yer alan akıcı dolgu sayesinde yerken özel bir haz veriyor. Lokma büyüklüğünde olan pralinler de sevilen bir çeşit olarak öne çıkıyor.

Çoğunlukla kakao ya da kakao yağı oranına göre belirlenen temel türler dışında eklenen malzemeler ve aromalara göre de pek çok çeşit bulunuyor. Likörlü çikolata farklı ve özel tadıyla ayrı bir yerde dururken, kuruyemiş içeren ürünler bolca tüketiliyor. Hindistan cevizli çikolata en sevilen lezzetler arasında yer alıyor. Ballı çikolata ise pek bilinmese de farklı lezzetler denemeyi sevenlerin vazgeçilmezi oluyor. Tatlı ile tuzluyu bir arada sevenler deniz tuzlu çikolatalara yönelirken acı ama ferah bir tat arayışında olanlar mentollü çikolatayı tercih ediyor. Bisküvi ile çikolatanın lezzetini bir araya getiren çikolatalı bisküvi çeşitleri özellikle atıştırmalık olarak büyük ilgi görüyor.

Çikolatalı bisküvi gibi çikolata gofret de en popüler ürünler arasında yer alıyor. Yerken bıraktığı çıtır çıtır his ile vazgeçilmez bir lezzet olan çikolatalı gofret çeşitleri tercihe göre bitter, sütlü ya da beyaz çikolatadan yapılabiliyor. Çikolata gofret çocuklar tarafından beğeniyle tüketiliyor, aynı zamanda atıştırmalık olarak ara öğünlerde tercih edilebiliyor. Sütlü ya da bitter çikolatalı gofret farklı boyutlarda olabiliyor ve çoklu paketler halinde de satın alınabiliyor. Diğer bir çıtır lezzet olan pirinç patlaklı çikolata ise hem çocuklar hem yetişkinler tarafından severek tüketiliyor. Çıtırdan biraz fazlasını arayanlar ise çözümü kıtır kıtır krokanlı çikolatada buluyor.

Kuruyemiş ile kakao eşsiz bir uyum gösterdiği için başta fındıklı çikolata, Antep fıstıklı çikolata olmak üzere pek çok farklı ürün bulunabiliyor. Antep fıstıklı çikolata içindeki iri fıstık parçaları ile damakta oldukça hoş bir etki bırakırken, fındıklı çikolata kusursuz lezzetiyle tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Fıstıklı çikolata ürünleri de tercihe göre sütlü ya da bitter olarak tercih edilebiliyor. Bademli çikolatalar da fıstıklı ve fındıklı kadar yoğun ilgi görüyor. Tıpkı fıstıklı çikolata gibi meyveli çikolata ürünlerinin içinde de küçük meyve parçacıkları bulunuyor. Çilekli çikolata ve diğer meyveli ürünler olağanüstü lezzetleriyle büyük ilgi görüyor. Kırmızı meyve sevenlerin ilk tercihi frambuazlı çikolata oluyor. Mayhoş lezzetlerden hoşlananlar böğürtlenli çikolatadan vazgeçemiyor.

Üzümlü çikolata ise özellikle fındıkla harika bir kombinasyon oluşturuyor. Karamelli çikolata içinde özel dolgu olarak akışkan karamel bulunuyor. Karamelli çikolata çok sevilen farklı lezzetin eşsiz biçimde buluşmasını sağlıyor. Katkılı ürünlerin hemen hepsi gün içinde ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamaya yardımcı olurken, ara öğün ya da çay saati atıştırmalığı olarak da tercih ediliyor. Daha hafif olan meyveli çikolata ürünleri gün içinde sıklıkla tüketiliyor ve ferah bir etki bırakıyor. Naneli çikolata özel aroması ile sevenlerinin asla vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor. Damakta etkisi uzun süre kalan naneli çikolata, içindeki nane dolgusu ile ferahlığı artıran enfes bir lezzet sunuyor. İçinde kahve parçacıkları bulunan çeşitler, kahveden vazgeçemeyenlerin aradığı lezzetler olarak özellikle bitter ürünlerle kusursuz bir uyum gösteriyor. Bu nedenle kahve çekirdekli çikolatalar tüketiciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Özel Zamanlarınıza Uygun Çikolata Seçenekleri Nelerdir?

Özel Zamanlarınıza Uygun Çikolata Seçenekleri Nelerdir?

Yıllar içinde, dünyanın her yerinde olduğu gibi, Türkiye’de de özel anlamlar kazanan çikolata, kültürel doku içinde özel bir yere sahip bulunuyor. Kız isteme çikolatası geleneği evlilik sürecinin daha başından itibaren bu tatlı lezzetin yerini aldığını gösteriyor. Evlilik ile yeni bir yaşama adım atmak isteyen gençler bu kararlarının her aşamasında bu tatlı lezzeti yanı başlarında hissediyor. Kız isteme çikolatası alınarak gidilen isteme merasimleri ve sonrasındaki tüm süreçlerde çikolata özel bir konumda bulunuyor. İsteme çikolatası faslının ardından söz merasimleri için özel olarak tasarlanan söz çikolatası geliyor. Nişan çikolatası da evlilik sürecinin devamında sıklıkla başvurulan özel bir hediye olarak öne çıkıyor. Nişan törenine gelen misafirlere sunulan özel tasarımlı nişan çikolatası modelleri kendine has paket ve tepsilerde çok şık ve gösterişli biçimde üretiliyor.

İsteme çikolatası ürünlerinden başlayarak nikah çikolatası çeşitlerine kadar, evlilik sürecinin tüm aşamaları boyunca bu özel ürün önemli bir rol üstleniyor. Ürünler özel gümüş tepsilerde sunulabildiği gibi, gondol çikolata modelleriyle çok özel setler halinde de alınabiliyor. Gondol çikolata özel tasarlanmış sunum kase ya da tepsileri ile ürünün eşsiz lezzetini başarılı biçimde buluşturuyor. Nikah törenlerinde ise gelen misafirlere şık ve sempatik nikah çikolatası modelleri dağıtılıyor ve nikah gününü anısına uzun süre korunabilecek modeller seçiliyor. Ağzı tatlandıran küçük lezzetli ürünler ve estetik süslemelerden oluşan bu ürünlerle de süreç tamamlanmış olmuyor.

Evliliğin mükemmel ve vazgeçilmez meyveleri olan bebeklerin doğumu da özel armağanları beraberinde getiriyor. Bebek çikolatası ürünleri özel tasarımları ve sempatik motifleri ile büyük ilgi görüyor. Eşsiz lezzetleri bu önemli günün hatırasına özel hediyelik eşyalar ve süsler ile birlikte sunan bebek çikolatası çeşitleri, anne ve babaların bu özel anlarını sevdikleri ile paylaşmalarına imkân veriyor. Bu ürünler bebeğin ilk doğduğu anda misafirlere verilebildiği gibi, sonrasında mevlit, sünnet, birinci yaş günü gibi özel organizasyonlar için de sıklıkla tercih ediliyor.

Çikolata hediyelik olarak evlilik süreçleri dışında yıl dönümleri, özel günler, bayramlar ya da özel bir güne ihtiyaç olmaksızın sevgisini ifade etmek isteyenlerin tercih listelerinde ilk sıraları oluşturuyor. Hediye çikolata vermek isteyenlerin ilk tercihi farklı görünümleriyle dikkat çeken şekilli çikolatalar oluyor. Örneğin mantar çikolata, özellikle çocukların çok sevdiği sevimli bir hediyedir. Şemsiye çikolata ise senelerdir çocukları sevindirmek iseyenlerin ilk tercihi oluyor. Kalpli çikolata gibi özel tasarım ürünler ise sevgiyi göstermenin tatlı ve kolay bir yolu olarak öne çıkıyor. Tıpkı çiçekler gibi, asla hayır denemeyecek armağanlar arasında bulunan kalpli çikolata ürünlerinin yanı sıra hediye çikolata kutusu modelleri de büyük rağbet görüyor.

Kutu ürünlerin yanı sıra çikolata sepeti de ilgi gören hediyelerden. Çikolata gönder imkânı ile büyük kolaylık sağlayan Trendyol, tercihe göre çikolata buketi ya çikolata hediye kutusu gibi ürünlere rahatlıkla ulaşılabilmesini sağlıyor. Çikolata kutusu hediye etmek isteyenlerin önünde özel temalar, motifler, süslemeler ya da kişiye özel seçenekler bulunuyor. İçinde farklı çeşitlerin harmanlandığı özel çikolata hediye kutusu ürünleri uzakta bulunan yakınlara en sık gönderilen armağanlar arasında yer alıyor.

Kişiye özel çikolata ve çikolata kutusu hediye almak isteyenlerin önünde, madlen ürünlerinden bitter pralinlere pek çok seçenek bulunuyor. Değişik ebatlardaki madlen kutularının içinde farklı gramajlarda ürünler yer alıyor ve çoğu zaman farklı türlerle harmanlanarak daha hoş bir görünüm elde ediliyor. Farklı markaların hediyelik çikolata paketi ürünleri yılbaşı, doğum günü gibi özel günler için özel tasarımlarla satışa sunuluyor. Bayram çikolatası ise dini bayramların vazgeçilmez ikram ürünleri olarak, diğer şekerleme ve tatlılarla birlikte büyük beğeni topluyor. Bu nedenle bayramlık çikolata çeşitleri arasında birbirinden farklı onlarca seçenek bulunabiliyor. Bayram ziyaretlerine gidilirken hediye olarak paketler götürülebildiği gibi, bayram ziyaretine gelenlere kahve ya da çayın yanında minik lezzetlerin yer aldığı özel sunumlar yapılabiliyor.

Çikolata Nasıl Alınmalıdır ve Nasıl Korunmalıdır?

Çikolata Nasıl Alınmalıdır ve Nasıl Korunmalıdır?

Bu özel ürünün çeşit ve fiyat yelpazesi oldukça geniş olduğu için satın alırken pek çok noktaya dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Kalitesi ve lezzetiyle öne çıkan, gerçek ürünleri bulabilmek için bazı püf noktalarının bilinmesi gerekiyor. Paketli ürün alındığında içinde nelerin olduğuna bakılması, kakao oranına ve yağ çeşitlerine dikkat edilmesi öneriliyor. Ağızda kolayca dağılan, aromasını bırakan ürünler, pürüzsüz dokuları ile kolayca ayırt edilebiliyor. Yüksek kaliteli çikolataların parlak bir görünümü oluyor ve bitter dışındaki ürünler herhangi bir acılık içermiyor. Günlük tüketim için pek çok marka tarafından sayısız çeşitte ürün geliştiriliyor ve herkes bu ürünlerden damak tadına en uygun olanları seçebiliyor. Bu ürünlerin fiyatları da kalitelerine göre farklılık gösterebiliyor.

Ürünleri satın almak kadar saklama koşulları da büyük önem taşıyor. Evlerde sürekli bulundurulan ve misafirlere ikramlık olarak da sunulan bu lezzetli ürünler, olumsuz koşullarda saklandığında tadı bozulabiliyor. Çikolataların buzdolabına mümkün olduğunca konulmaması öneriliyor. 15 ile 23 derece arasında korunması önerilen çikolataların aşırı sıcağa ve güneş ışığına maruz kalması erime ve şekil bozukluklarına yol açabiliyor. Bu nedenle sıcak yaz aylarında ve sıcak bölgelerde bazı dönemler buzdolabına koymak kaçınılmaz olabiliyor. Bu durumda da mümkün olan en yüksek ısıdaki bölümde tutulması tavsiye ediliyor.

Yüksek nem de tıpkı fazla sıcak ya da soğuk gibi ürüne zarar verebiliyor. Saklandığı dönemde kabının açılmamış olması, açıldıysa da mümkün olduğunca hava ile temasının önüne geçilmesi de tavsiye ediliyor. Çikolata alırken gramajına dikkat ederseniz saklaması bir hayli kolaylaşır. Özellikle hızlıca tüketmek veya tatlı yapımlarında kullanmak için 80 gr bitter çikolata tercih edilebilir. 100 gr ve 200 gr çikolata seçenekleri ise tazeliğini koruması için genellikle kilitli paketlerde satılıyor.

Özel Tasarım Çikolatalar ve Fiyatları Nasıldır?

Özel Tasarım Çikolatalar ve Fiyatları Nasıldır?

Özel tasarım çikolata dolu kutu seçenekleri hem içindeki ürünün kalitesi, hem de kutusunun özel tasarımlarıyla öne çıkıyor. Spesiyal olarak hazırlanan bu ürünlerde de kalp biçimli hediyelik çikolata kutusu ve ürünleri özel bir yer tutuyor. Çoğunlukla dolgulu olarak hazırlanan ve farklı renklerdeki ürünlerle harmanlanan çikolata paketi çeşitleri, ahşap, gümüş ya da farklı metal kutularla oldukça şık ve ışıltılı hediyeler oluşturuyor.

Çikolata dolu kutu seçenekleri kimi zaman kitap, kimi zaman fotoğraf albümü, kimi zaman da takı kutusu biçiminde olabiliyor ve sonrasında da süs eşyası olarak kullanılabiliyor. Hediyelik çikolata kutusu dekoratif açıdan sağladığı güzellik yanında güzel anıları yaşatmasıyla da evlerin en güzel köşelerinde yerini alıyor. Çikolata hediyelik ürünleri arasında özel sepetler, draje çikolata paketi alternatifleri de bulunuyor. Hediyelik çikolata paketi almak isteyenler, kahve ya da özel çaylar ile birlikte hazırlanmış paket seçeneklerini de tercih edebiliyorlar. Özellikle bayram için hazırlanan özel paketlerde Türk kahvesi ile birlikte küçük boyutlardaki ürünler yer alabiliyor.

İster hediyelik paket, ister günlük tüketim için olsun çikolata fiyatları markaya, türe ve kalitesine göre farklı fiyat seçenekleri sunabiliyor. Kalitesi bilinen dünyaca ünlü markalar biraz daha yüksek fiyatlarla kullanıcılara ulaşırken, herkesin bütçesine uygun, sağlıklı ve kaliteli ürünler de bulunabiliyor. Ürünlerin içindeki malzemelere göre de fiyat seçenekleri farklılık gösterebiliyor. Trendyol özel günler başta olmak üzere tüm alışverişlerde uygun çikolata fiyatları ile öne çıkıyor. Yüz güldüren indirim kampanyaları ve çok uygun fiyatlı outlet ürünler sunan Trendyol, özel lezzetleri herkes için erişilebilir kılıyor.